Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #54625216

    törölt tag

    válasz valakky #43 üzenetére

    "már önmagában az gáz, hogy kevered nyomtatást, meg a kiadást, kiadványszerkesztést, nyomdai tevékenységet"

    Ugyan már miért keverném? Példaként hoztam fel, hogy a nyomdai tevékenység és a kiadás két különböző műfaj, amelyekhez különböző jogi felelősség tartozik (nyomtatásról és kiadványszerkesztésről szó sem volt).

    "lehet bármilyen szerződésed, ha jogsértés gyanúja merülne fel, nem fogják kiadni, vagy akár nyomda visszadobja ha bármilyen cég odaviszi hozzá. "

    Ha tartalmi aggályokra hivatkozva a nyomda megtagadja a szerződésben vállalt kötelezettségét, akkor egy per esetén neki kell bizonyítania, hogy az anyag jogsértő részeket tartalmazott, amúgy nem válogathat szubjektív szempontok alapján, hogy mikor végzi el az elvállalt munkát és mikor nem.

  • #54625216

    törölt tag

    válasz valakky #47 üzenetére

    Szalmabábozol, mert én semmi hasonlót nem írtam.
    Ha a nyomda szerződéses feltételei tartalmazzák, hogy mely anyagokat jogosultak visszautasítani, akkor nyilván értelmetlen szerződéssel fenyegetni őket, továbbá ha törvény tiltja egyes szövegek kinyomtatását, akkor sem kell jogi következményektől tartaniuk, ez evidencia.
    Olyat ugyanakkor ne próbálj már beadni, hogy aláírt szerződést követően beküldöd az anyagot, majd a nyomda közli, hogy a 34. oldalon a 2. bekezdésben leírtakat a fact checkereik visszadobták, ezért megtagadják a munkát.

    Márpedig a facebook pontosan ezt teszi: egyes postokat tartalmi alapon cenzúráz, miközben a megjelentekért semmilyen felelősséget nem vállal.

  • nemlehet

    őstag

    válasz valakky #47 üzenetére

    A Mein Kampf úgy tudom illegális sok országban ezért nem lehet újra kiadni így nem igazán jó példa. Nyilván a hatályos törvényeket nem írja felül a szerződés.

    Ahol nem az, ott pedig ki fogja neked nyomtatni a nyomda mert miért ne tenné?

    Jobb és életszerűbb példa lenne ha mondjuk te az abortuszról szeretnél megjelentetni egy kiadványt, aláírják a szerződést elküldöd, majd visszajön hogy ők ezt vallási indíttatásból nem fogják megcsinálni. Ez szerinted rendben van és az a bevett gyakorlat hogy oké igazuk van, engedjük el?

    [ Szerkesztve ]

    Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

Új hozzászólás Aktív témák