Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • unrealnoise

    senior tag

    szebbek lesznek PC-an az effektek? Mi a fene? :D
    jó cikk, de a vége...

    nem PC vs konzolt háborút akarok indítani, csupán egyszerűen mintha eltekintenénk olyantól, hogy optimalizáltság. hiába lenne akár gyengének számító is egy új next-gen gép (persze nem lesz gyenge...), az optimalizálstás simán ledolgozza ezt a hátrányt, az exkluzív játékoknál meg földbe döngölő látvány fogadhat bennünket.

    persze PC-n lehet pár multi cím szebb lehet csúcsgrafikán, csak annak a PC-nek azért nem lesz semmi az ára sem.

    és mondom, az exkluzív címek (GT6, Forza meg a többi... pl. az Uncharted fejlesztők is tuti előállnak majd valamivel a The Last of Us PS3-as játék után) nagyon durván nézhetnek ki, azt a szintet a PC-k lehet sokáig nem fogják hozni...

    PS4-nek szorítok amúgy, remélem megmarad ez a PS pluszos előfizetősdi, kihoznak egy sokkal faszább, ergonómikusabb gamepadot, aztán már félig meg is vettem a gépet. :)

    steam / trakt.tv ID: unrealnoise

  • unrealnoise

    senior tag

    válasz Abu85 #29 üzenetére

    Hát igazából annyira nem foglalkoztatott sosem ennyire a technokai háttér, szóval biztos igazad van.
    De abban is biztos vagyok, hogy a fejlesztők, a sony valamint a microsoft is megtesz mindent annak érdekében, hogy szemkápráztató eredményt kapjunk. Nekem az a grafika bőven elég lesz amit ezek a nextgenek tudnak, pláne, hogy itt is évről-érve javul a grafika, lásd mondjuk uncharted 1 -> 2.

    Amit én mint mezei játékos szeretnék látni, az az, hogy végre PC-sedjen legyen kicsit ez a platform is. Jó lenne, ha lehetne egeret és billt is hozzácsatlakoztatni. És hát ez el is terjedne. Xbox360-ra láttam már megoldásokat erre, és billt is láttam már PS3-hoz, egeret még nem nagyon.

    Ha viszont kapnánk végre egy fullos, hivatalos egér és billtámogatást, akkor még lehet azok is váltanának konzolra, akik eddig nem tették. Pl. lehetne rá kiadni, teljes értékű stratégiai és menedzseri játékokat. És hát FPS-t és akciójátékokat is mennyivel jobb lenne játszani... Mindenki nyerne vele. Kivéve a PC-s üzletág...

    Nah mindegy, majd meglátjuk. :)

    steam / trakt.tv ID: unrealnoise

  • unrealnoise

    senior tag

    válasz fecg21 #39 üzenetére

    kizárt, hogy 30 FPS maradna autós játékoknál.
    1.) 3D-s támogatás miatt alapból több kellene.
    2.) a Forza 4 is tudott fix 60 FPS-t végig, akkor majd pont a Forza 5 fog a next-genen 30-ra lemenni... (hiába lesz belerakva eső meg felhúzott grafika, azért vegyük figyelembe, hogy ezek a mostani gépek már nem mai darabok.)
    3.) lehet valaki fix 30 FPS-re lövi be a játékát, überállat, maxra húzott 2D-s grafikával, csak ezzel le is mondott a 3D-s támogatásról, valamint ahogy olvasgatom, az emberek jobban szeretnek legalább 60 FPS-es értékek mellett játszani. Szerintem ez alap lesz már.

    Szerintem nagyon alacsonyak az elvárásaid, ahhoz képest pláne, hogy az xbox 360-as 2005-ben jelent meg.
    8 év rengeteg idő az informatikában. sokkal többet fognak ennél hozni szvsz az új konzolok.

    steam / trakt.tv ID: unrealnoise

  • unrealnoise

    senior tag

    válasz vivanto #40 üzenetére

    arról nem beszélve, hogy egyes kiadók szánt szándékkal késleltették a PC-s konzol portokat.
    a FIFA sokkal jobb volt évekig konzolon. Egyszerűen ott gondolom több az eladás, megnyomják ezeket a platformokat, a PC-vel szemben.

    és a konzolok nagy előnye amit te is írtál, hogy bármilyen befektetés nélkül is évről-évre szebb grafikát kap az ember. (nézd meg forza 3 -> 4, uncharted 1 -> 2 ésatöbbi), mert egyszerűen kiaknázzák teljesen a hardveres lehetőségeiket. neked ezért semmit nem kell csinálnod, nem kell fejlesztgetned, csak játszanod... Akár 8 éven át...

    steam / trakt.tv ID: unrealnoise

  • unrealnoise

    senior tag

    válasz fecg21 #43 üzenetére

    Hát pedig azok. 30FPS az nagyon kevés lenne, nekem csalódás, és igazából kizártnak tartom.
    A Forza-t hoztam fel példának. Forza 5 és GT6 100%-ra merem tenni, hogy fix 60-ason mennek majd.

    4K parasztvakítás, bizonyos méret alatt értelme sincs.
    3D-t én sem szeretem, nem is eröltettem soha, de előbb utóbb, ha kiforrott lesz a technológia és lesz rá tartalom is, akkor bizony nagyot szólhat...

    steam / trakt.tv ID: unrealnoise

  • unrealnoise

    senior tag

    válasz Pantok #46 üzenetére

    ez is jogos. elsőre semmi sem lesz maxos konzolon.
    mindenesetre én sokkal durvább hardvereket raknék bele a kütyübe.

    önmagában azt sem értem, hogy kábé 120-150 ezer körüli nyitóáron miért kerülnek bele gyenge cuccok. (amikor a géphez ugye se monitor, se bill, se semmi nem jár, csak egy vagy két kontroller.

    Pláne ha még belevesszük, hogy ezeket először talán kisebb veszteséggel adják el. Talán.

    Mármint én pl tuti nem spórolnék, egy jó erős, mai PC szintjét kellene belőni. még ha többe is kerülne, addig is ott lenne a PS3, arra is jön ki pár komolyabb vím még biztos 2-3 évig, szóval nem is kell rögtön megvenni...

    most már nagyon kíváncsi leszek...

    steam / trakt.tv ID: unrealnoise

  • unrealnoise

    senior tag

    válasz #52815360 #60 üzenetére

    jogos. 4K helyett sokan azt mondják az 1080p-s OLED-ek lesznek a nyerők, mert pl a szobába ha 50" az ideális, akkor a 4K nem jelent olyan többletet, mint az OLED technológia előnyei.

    50" fölött jóval persze már gondolom simán jó lesz a mezei 4K is. a 4K OLED meg gondolom azért baszott drága lenne, lesz majd...

    szerintem is simán meglesz amúgy az 1080p 60FPS.
    kezdetben biztos. aztán ahogy kezdik kiaknázni a grafikai lehetőségeket, lehet ez visszaeseik "egy-két" játéknál 30-ra. de az még nagyon messze van...

    steam / trakt.tv ID: unrealnoise

  • unrealnoise

    senior tag

    válasz Kashim #99 üzenetére

    miért kéne belekeverni? talán mert sokan vevőek lennének rá? pl én is.
    és még sokan mások. ez nem elhanyagolható százalékosan, sőt biztos nem kevés olyan PC-s van, aki váltana is, ha támogatást kapnának az egerek és billek.

    költségek szempontjából nem járna rosszul senki, nem egy nagy összeg egy átlagos egér vagy bill. és sokági bírják.

    valamint baromság amit írsz, aki profin akarja nyomni vesz egeret. kész.

    ez olyan, mintha GT5 alatt ki lennének tiltva a kormánnyal versenyzők, pedig nincsenek. és nekik is sokkal könyebb, mint gamepaddal irányítgatni.

    ezer sebből vérzik az érvelésed.

    a konzoloktól mégis ki fordulna el, ha meglennének ezek a lehetőségek?
    melyik autós játékbuzi nem játszik csak azért GT5-el, mert ő gamepaddal tolja, más meg kormánnyal?
    gyenge volt...

    ráadásul a microsoftnak és a sonynak nagyot kell húzni, bátor lépéseket kell tenniük, egy igazi multimédiás platformot akarnak létrehozni, ez már világos. nah most ehhez és pl. a normális netezéshez sem ártana egértámogatás.

    Komplett PC-ket válthatna ki, egy jól megírt rendszerrel. idejük volt rá. fejleszteni közben is lehet.
    egy PSN-es Youtube-on is könyebb lenne egérrel barangolni, meg Facebookozni (csak hogy a népszerű esetleges alkalmazásokat soroljam), mint egy gamepaddal odalépegetni, meg vissza... meg....

    attól, hogy te hülyeségnek tartod, elég csak visszaolvasni, vagy egy szavazást csinálni, és megdöbbennél, hányan szeretnének egeres támogatást. ha egeres támogatás lenne, a sony és a microsoft igazi stratégia játékokat is kiadhatna végre, lehetnének klassz menedzserjátékok is, egyszerűen egy komplett, egész lenne a cucc. és pont emiatt, lehet az is megvenné, aki egyébként nem gondolt volna rá. vagy csak kurzorbuzi, FPS örült....

    steam / trakt.tv ID: unrealnoise

  • unrealnoise

    senior tag

    válasz Kashim #106 üzenetére

    jaaa. értem. mert te így gondolod, és neked van igazad.

    "Semmi logika nincs a gondolatmeneted között"

    értem. nem logikus. hát ez kész... nem logikus talán, hogy multimédiás platformot akar a microsoft létrehozni az xbox név alatt? nem logikus, hogy ehhez milyen lépések és eszközök kellenének? (zene, böngészés, meg minden ilyesmi?) nem egyértelmű, hogy böngészni, kommunikálni egérrel + billel kényelmesebb?

    szimulátor rétegjáték? tudod te hány millió példányban kel el GT5 vagy Fora 4? elég nagy rétegről van szó... persze attól még réteg értem. de akkor mi nem az? :D
    és nekem ne gyere a kormány vs kontrollerres dumával, GP2 idején kezdtem, troltam aktívan (200+ futam iracing alatt is, és még sorolhatnám), de persze nem ettől vagyok én frankó csákó, de legalább akkora különbség van, ha nem nagyobb, mint egy FPS-ben lévő egér/gamepad irányítása között. mondjuk ez részben szubjektív, de azért nem kevés szimes tapasztalattal a hátam mögött, én így érzem...

    aztán azt meg nem értem, miért lenne tökönszúrás, ha egérrel is lehetne játszani?
    azért mert jobb lenne a multis élmény? mert lehetne normálisan online multimédiát fogyasztani?
    azért mert a játékokban ugyanúgy lehetne esetleg szelektálni, mint az autós játékoknál, hogy kormánnyal tolja valaki, vagy nem, milyen segítségeket használ, multihoz létre lehetne hozni bizonyos feltételeket.

    jah, hogy ez bonyolult? érdekes, nem egy komoly autós játékban már megcsinálták.

    arról nem beszélve, hogy lököd a dumát, az egér támogatottságáról...
    most mondjam azt, hogy a fogyasztók és gyakran a tervezők, mérnökök sem tudják, milyen trend lesz a nyerő? hozzam fel példaként az iphone-t? az érintőképernyőt? egy egyre hatalmasabb 5"+ felefonokat? ki gondolta volna? nem sokan. aztán itt tartunk.

    pár hozzászólás alapján általánosítok? azért mert azt írtam, hogy itt is páran felvetették, nekem is vannak ám konzolos ismerőseim, és bizony nem csak ph-n fórumozok. bár gondolom ez nyilvánvaló...

    nem azt mondom, hogy hatalmasat dobna az eladásokon egy egeres támogatás, de mondom, a fix hardver, az évekig nem kell rá semmit költenem, csak szórakoznom a játékokkal. (egér miatt akár komoly stratégiai címekkel is.) lehet a diablosok, starcraftosok nagy PC buzik, de a legtöbben a játék miatt játszanak vele, ez magától értetődő. Ha egy szarcsimbók elnevezésű cucc futtatná ezeket a játékokat ugyanilyen formában, akkor ott (is) játszanának az emberek vele. a lényeg a játékélményen van, és az kurvára mindegy a többség számára, hogy ezt minek nevezik.

    plusz érdekes, hogy mennyire egér ellenes vagy, amikor egy másik, ma már elsősorban PC-s beviteli eszközben, a fizikai billenytűzetben azért érdekes módon ey nem is kis cég, lát fantáziát.
    [link]

    innen lényegében pár apró lépés, és ott vagyunk, hogy lehet egér is.
    aztán meg ahogy szimek között is volt olyan, hogy gamepaddal szarrá gyakorolva elveri valaki a kormányos ellenfelét, FPS-eknél is lehet olyan aki gamepaddal szarrá veri az egereseket... plusz mint már említettem, lehetne szelektálni, feltételeket szabni a multis játékokhoz. ez nagyon nem új dolog...

    az egér és bill kombó egy plusz lehetőség lenne, amivel valaki élne, valaki nem. ennyi. egyébként is ezer féle módon lehet "csalni" különféle gamepados kiegészítőkkel, melyek egy apró újjmozdulatot is azonnal gombnyomásként továbbítanak a vezérlő felé...

    nekem egyébként tök mindegy, én elvagyok gamepaddal is.

    viszont szívesen látnék ArmA jellegű katonai szimeket is konzolon. de stratégiát is.
    és itt is adva lenne a konzol előnye, hogy nem kell fejleszteni. egyszer egy gépet megveszel és kész.
    szerintem ez kényelmes. és gazdaságos. persze a PC többet tud, meg etc, de egy csúcskonzolt felokosítani a microsoftnak nem hiszem, hogy olyan sokáig tartana. ha nem is érne el egy PC-s szintet, játszani mindenféle játékkal, valamint bármilyen multimédiát fogyasztani tökéletes lenne/lehetne.

    részemről lezártam. én mint mondtam, elleszek egér nélkül is, de addig amíg nem próbálják meg és nem buknak el a fogadtatásnál, addig minden csak feltételezés. egy tény, eddig hivatalosan nem támogatták ezt az irányt, viszont a microsoft és a sony szórakoztató/multimédiás platformja magától értetődő lehetőségeket kínál.

    TV-n pl, hogy netezne az ember kényelmesen és gyorsan? távirányítóval? érntőképernyővel? mert érintőképernyős fullHD tévével gondolom nem sokunk rendelkezik jelenleg... gamepaddal? macera, ugyanúgy mint a távirányitós megoldás...

    steam / trakt.tv ID: unrealnoise

Új hozzászólás Aktív témák