2019. augusztus 17., szombat

(#1) freeapro

freeapro
(senior tag)

szomorú ábra, hogy lehet 25%-on az amd?

[ Szerkesztve ]

(#2) MiklosSaS

MiklosSaS
(veterán)

Ilyen gyenge sohasem volt. Gratulalok AMD....latszik hogy erted a dolgod... :W

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#3) ADAM1337 válasza freeapro (#1) üzenetére

ADAM1337
(veterán)

Ebben a szerver üzleti megoldások is vannak és a nagy gyártóknál inkább quadro-s megrendelések vannak inkább.
Mondjuk az nvidia 10x akkora cég mint az amd mégis asztali pc-kben vetélytársak holott üzleti szegmensben nem nagyon.

[ Szerkesztve ]

(#4) Apollyon válasza MiklosSaS (#2) üzenetére

Apollyon
(Korrektor)

Az AMD sokkal kisebb erőforrásokból dolgozik, szóval a felháborodásod indokolatlan.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#5) stratova válasza freeapro (#1) üzenetére

stratova
(veterán)

Feljebb emlegették a szervereket/ws felhasználást. Szvsz továbbá Nv gyorsabban váltott mobil piacon 28 nm-re ill. azóta a lapkái átnevezés mellett már egy tényleges generációváltást is megértek, ahogyan asztali fronton is komolyan elléptek az eladásokkal Maxwellnek köszönhetően.

[ Szerkesztve ]

KaBOOM? Yes Rico... KaBOOM!

(#6) Speed(R)

Speed(R)
(HARDVERAPRÓD)

Érdekes lenne típusokra/kategóriákra lebontva is látni a dolgot. Sokkal jobb nem lehet a helyzet AMD fronton, de azért tippre a felsőbb szinteken jobban állnak.

Raktársöprés, mindenféle ritka jóság! => tinyurl.com/aprohirdeteseim

(#7) MiklosSaS válasza Apollyon (#4) üzenetére

MiklosSaS
(veterán)

Persze, CPU fronton meg a szoftver fejlesztok a hibasak mert nem jo az FX, driver oldalan meg a jatekfejlesztok mert buheraljak a jatekot,...

Kifogas mindig van. Jo volna ha abba hagyna kicsit az inovaciokat es megprobalna a manak fejleszteni. Olvastam a forumon valamit, ami sajnos most jellemzo az AMD-re: meg nem jo, meg nem jo, mar nem jo.......

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#8) Loha válasza ADAM1337 (#3) üzenetére

Loha
(veterán)

Mondjuk az nvidia 10x akkora cég mint az amd.

Kevered az NV-t az Intellel... :U

Dolgozók száma (2014):

Nvidia: 8,800
AMD: 9,687
Intel: 106,700

darkpower: NV is fejlesz már egy ideje CPU-t, meg (kézi)konzolt is...

[ Szerkesztve ]

(#9) Duck663

Duck663
(aktív tag)

Jól mutatja, hiába a konzolelőny, ha sz@r a vállalati stratégia!

NAVIgre, ez már valami! :) Igen, Win7-et használok, hogy ez büntetés lenne? Nem nagyobb, mint a Win10 önmagában.

(#10) hemaka

hemaka
(nagyúr)

X800 a maga korában látszik, hogy jó kis kártyának számított.

"Turn your face to the sun and the shadows fall behind you!"☀️

(#12) darkpower válasza Loha (#8) üzenetére

darkpower
(aktív tag)

Bár valószínűleg tényleg közelebb jársz az igazsághoz, mint az idézett tag, viszont az amd esetén a cpu fejlesztésre is igen sok elmegy az említett létszámból, míg NV esetén ez nyilván nincs...

(#13) Jack@l válasza Apollyon (#4) üzenetére

Jack@l
(veterán)

Most mondjak az amd-nél tizedakkora céget processor gyártásban, akinek nagyobb a bevétele/haszna mint az ővék?
Rohadtul nem ezen múlik, hanem hogy lerakjanak néhány jó árú versenyképes terméket. Ők úgy gondolták kijönnek a karácsonyi szezonra egy 285-el a gtx970-980 ellen, meg is látszik a grafikonon szépen...

@darkpower: Tegra? Grid?

[ Szerkesztve ]

(#14) Kopi31415 válasza darkpower (#12) üzenetére

Kopi31415
(félisten)

Ellenben van Tegra, van autós szekció, stb. Isten igazából nem jelent semmit önmagában.

Part to Part | Status:122% completed | Estimated time remaining:1193hr 2min 30sec ----- Converting Data | Status: 425% completed | Estimated time remaining: 1193hr46sec

(#15) Szaby59 válasza darkpower (#12) üzenetére

Szaby59
(veterán)

Ez az érem egyik oldala, úgy is nézhetjük, hogy ők jobb helyzetben vannak, mert CPU és GPU részről is szakíthatnának csak a valóságban meg valahogy egyikkel sem sikerül...

Meg lehet nézni milyen lesz a következő széria egy új GPU meg egy tucat átnevezés - sokadszorra...
Miközben az nV 8 hónapja 3 VGA-val uralja a piacot...

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin: szaby59

(#16) KillHates

KillHates
(nagyúr)

Szépen elnyílt az olló a végére... :(
Amit nem is csodálok, hiszen amióta AMD lett az ATI-ból, notebook-fronton...
Lehet, hogy a tőke jót tett a cégnek, de a minőség... :U

Nem hiába mondom mindig, amikor kérdik, hogy milyen notebookot vegyen az ember, a válaszom:
Mindegy, csak piros matrica ne legyen rajta...

[ Szerkesztve ]

(#17) atus72

atus72
(senior tag)

Csak én nem értem a grafikont hogy mit akar ábreázolni?
Alapvetően 2 trendvonal van rajta, de a megjelölt a trendvonalakon a kártyát azok vegyesek AMD illetve NVIDIA, na most akkor ennek így mi értelme? Vagy én néztem be valamit?

(#18) devil-k

devil-k
(addikt)

Minden tiszteletem azé aki ezen el tud igazodni teljesen. :C

"A türelmed nélkül, kitűnő barátom, úgy dagonyáznánk a tudatlanságban, akár egy ólnyi disznó."

(#19) sheep válasza atus72 (#17) üzenetére

sheep
(őstag)

én sem értem

Azért nem jó medvével beszélgetni mert gyakran félbeszakít

(#20) atus72 válasza atus72 (#17) üzenetére

atus72
(senior tag)

Oh b+, aki ezt a grafikont csinálta annak a kezét levágnám :)
Úgy lett volna értelmes hogy az NVIDIA vonalhoz csak az NVIDIA kártyákat rendeli és értelemszerűen az AMD-hez meg CSAK az AMD kártyáit... ahhhhh.. :W

(#21) ceripapa válasza atus72 (#17) üzenetére

ceripapa
(aktív tag)

A 2 vonalnál kb azon időpontokba vannak betéve a kátyák amikor kijöttek, így mutatva hogy változott egy kártyák kijövetelkor a piaci aránya az nv-nek és az amdnek.

(#22) DR|FTK|NG válasza atus72 (#17) üzenetére

DR|FTK|NG
(addikt)

Világoskék: AMD/ATI
Sötétkék: Nvidia

A megjelenéseknek ott szorított helyet, ahol csak tudott.

(#23) azbest válasza atus72 (#17) üzenetére

azbest
(nagyúr)

Jól látod semmi értelme. A két vonal egymás komplementere, és csak annyit mutat, hogy adott pillanatban gyártótól függetlenül néhány kártya együttesen hány százalékát uralja a piacnak.

Például a Q3-14 -nél az (nvidia gtx 970 és 980 + amd r9 285) együttesen a piac 28.4 %-át teszi ki. A maradék 71.6% pedig vegyesen nem ezt a három féle kártyát tartalmazza. Ahol egyedül szerepel a dobozban egy vga, ott van értelme csak a rajzoknak. Például a legutolsó értéknél a gtx 960 teszi ki a piac 24%-ét, a maradék 76% pedig nem gtx 960, hanem más :D

Na, csak megtaláltam alul a színmagyarázatot, hogy törne le a keze az átláthatósággal a készítőnek.

[ Szerkesztve ]

(#24) Madwe válasza atus72 (#17) üzenetére

Madwe
(veterán)

Olvasd el a szöveget s megérted, de most jó kedvem van, segítek: azok a kártyák csak a különböző kártyamegjelenéseket jelölik, nem azt h hova tartoznának. nv a sötétebb felső vonal.

(#23) azbest érdekes értelmezés, de fuss neki mégegyszer, akkor értelme is lesz :D

[ Szerkesztve ]

(#25) atus72 válasza DR|FTK|NG (#22) üzenetére

atus72
(senior tag)

De akkor húzza a kártya kis vonalát mindkettő trendvonalhoz ne csak az egyikhez!

(#26) Angel1981

Angel1981
(veterán)

Remek grafi! :R

(#27) KillHates válasza atus72 (#17) üzenetére

KillHates
(nagyúr)

Nem trendvonalak, hanem az arányokat fejezi ki. A grafikon közepén fut az 50%, tehát amikor helyet cserél a két vonal akkor a piaci részesedés is megfordul. Szerintem egyértelmű... A kártyák fajtáinak a feltüntetése lehet zavaró, mert az nem a hozzá közel eső vonalra vonatkozik, hanem a vízszintesen futó idő vonalán jelez egy pontot.

(#28) atus72 válasza KillHates (#27) üzenetére

atus72
(senior tag)

Az nem trendvonal hogy a piaci részesedés hogy változik? Nyilván értettem elsőre is hogy az egyik az AMD a másik az NVIDIA, engem a kártyanevek zavarnak csak.
És mondjuk miből állt volna hogy a gyártók kártyaneveit is színekkel jelölje mert akkor a laikusnak is egyértelműbb nem? Nem fogunk ezen vitatkozni csak leírtam a véleményem hogy szerintem ez kicsit zavaró ahogy kinéz a grafikon.

[ Szerkesztve ]

(#29) KillHates válasza atus72 (#28) üzenetére

KillHates
(nagyúr)

Na ja... Vita természetesen nincsen, csak bátorkodtam megjegyezni, hogy nincsen ezen semmi értelmezhetetlen. Bár gyanítom, hogy ha még a kártyák színekkel lennének megjelölve.... Hát nem is tudom, az talán nagyobb káoszt szülne :D

[ Szerkesztve ]

(#30) atus72

atus72
(senior tag)

Még valami és befejezem mert ennyit nem ér az egész. A chart végén ahol az NVIDIA 62%-os ott pl ha valaki
ránéz a grafikonra akkor mondja már meg hogy melyik NVIDIA kártya lett olyan kurva sikeres hogy szinte elszáll a grafikon az egekbe :D

[ Szerkesztve ]

(#31) gekkoXT válasza devil-k (#18) üzenetére

gekkoXT
(senior tag)

jaja, minek külön színnel jelölni a gyártókat, ha a szövegdobozokban össze-vissza vannak a kártya típusok :(

(#32) t72killer válasza freeapro (#1) üzenetére

t72killer
(félisten)
LOGOUT blog (1)

"szomorú ábra, hogy lehet 25%-on az amd?"

A recept egyszerű:
1. csinálj kazán GPU-kat egy egyre inkább a mobil szegmens irányába mutató piacon
2. sz&@rd le a drivertámogatást
3. erőltess futurisztikus terveket (GCN, DX12 támogatás 2014 elején), miközben a konkurrencia terít egy generációnyi terméket jobb teljesítmény/fogyasztás mutatóval
4. lehetőleg jó sokáig várakoztasd a még hívő felhasználókat, hogy a nagy 380x-re várakozás közben vegyenek egy Maxwellt.

#30: a grafikonból én se igen mondom meg, tippre GTX 970/960.

Apropó, ebben benne vannak a notebook-grafikák?

[ Szerkesztve ]

"A win98 biztonságos, ui már vírust sem írnak rá 10 éve."

(#33) velizare válasza gekkoXT (#31) üzenetére

velizare
(veterán)

mert az időrendiség a fontos, a kártya nevéből pedig kiderül a gyártója is.

@t72killer: nincsenek, ezek nekem asztali kártyáknak tűnnek.

[ Szerkesztve ]

Life is death, death is life. No life, no death. Life is life, death is death.

(#34) #52815360 válasza atus72 (#30) üzenetére

(törölt tag)

gtx 750ti - első maxwell

(#35) Szaby59 válasza t72killer (#32) üzenetére

Szaby59
(veterán)

:C

Steam/Origin: szaby59

(#36) Kopi31415

Kopi31415
(félisten)

Ez csak dVGA piac? Ergo nuku alaplapra integrált, proci mellé tett, APU,Intel?

Part to Part | Status:122% completed | Estimated time remaining:1193hr 2min 30sec ----- Converting Data | Status: 425% completed | Estimated time remaining: 1193hr46sec

(#37) lenox válasza Kopi31415 (#36) üzenetére

lenox
(addikt)

A két márka dedikált grafikus kártyáinak piaci részesedéseit követhető nyomon a 2003 és 2014 közötti időszakban.

(#38) t72killer válasza Kopi31415 (#36) üzenetére

t72killer
(félisten)
LOGOUT blog (1)

Nuku. Ha összeadod a két ágat, konstans 100%-ot kapsz. Amúgy ja, a vga-piac nagyrésze az intelé. Régen is az volt, most meg a jobbféle IGP-iknek (és az AMD bénázásának a CPU-piacon) köszönhetően méginkább.

(#39) XXArcAngelXX

XXArcAngelXX
(tag)

Eléggé elhúzott az Nvidia. Ugyan Ati kártyám még sose volt, az ember azt gondolná hogy akiknél van annyi tapasztalat és piacstratégiai előny hogy a konzolos szegmensben esélyt kapnak és ők szállítják a javát, akkor más területen is fel tudják venni a küzdelmet. Szerintem idén váltok fel gtx 760-ról de megint a zöld bagázst fogom választani.

The brightest flame casts the darkest shadow... Let the Universe Burn!!! BattleTag: Gabriel#21210

(#40) ProEvoFan

ProEvoFan
(veterán)

...akkor most mindenki gyújtsa fel az AMD kártyáját és rohanjon Nvidiat venni...ja, hogyne :P

PSN ID: ProEvoFan_hun

(#41) #52815360 válasza XXArcAngelXX (#39) üzenetére

(törölt tag)

A konzolos biznisz senki másnak nem kellett. Ha egyedül állsz rajthoz, nem nehéz győzni :)

(#42) t72killer válasza ProEvoFan (#40) üzenetére

t72killer
(félisten)
LOGOUT blog (1)

"...akkor most mindenki gyújtsa fel az AMD kártyáját"

Ez bizonyos modellek esetében nem túl nehéz ;] :P

(#43) aya

aya
(addikt)

Sajnálatos, leginkább ati/amd kártyáim voltak, és van is, nem tudtam hogy ekkora a difi.
7970-emmel meg vagyok elégedve, és mostanában egyik irányba sem kivánok lépni.

悪魔城ドラキュラ , NINJA 外伝 , モンスターハンター Switch pro scorpio V30

(#44) Interceptor

Interceptor
(addikt)

Mindegy, hogy mennyire jó az ár/teljesítmény arány egy egy kártyánál, a többség akkor is az nvidiat veszi gondolkodás nélkül :) Persze jó lenne tudni adott típusokból pontosan mennyit vettek, de azonos teljesítményen az nvidia általában túlárazott a radeonhoz képest, a 8800GT volt a legutóbbi nvidia karim, de azóta már gondolkodom is mielőtt új vga-t veszek.

[ Szerkesztve ]

Nem kell drága gép, csak játékra kell

(#45) bbrain válasza devil-k (#18) üzenetére

bbrain
(tag)

Jaja, lehetett volna gyártónként alul-felül, nem így összekeverve.

Everything you read on the internet is true - Albert Einstein

(#46) kaszaking válasza ProEvoFan (#40) üzenetére

kaszaking
(tag)

Felgyújtják azok a kártyák magukat is ;]

(#47) Oliverda válasza t72killer (#42) üzenetére

Oliverda
(félisten)

Ilyen modelleket egyik oldalról sem túl nehéz találni. :))

Első TransferWise átutalásod £500-ig ingyen: kérd a kódod privátban!

(#48) ProEvoFan válasza t72killer (#42) üzenetére

ProEvoFan
(veterán)

Referencia hűtés alatt a zöld burkolat is ugyan úgy leolvad...

Amúgy én nem állok egyik oldalon sem (mint itt páran...), mindig a pénztárcámhoz mértan veszem meg a legjobb ár/érték arányú vgat., ami pár éve pirosban pompázik...

[ Szerkesztve ]

PSN ID: ProEvoFan_hun

(#49) t72killer válasza Oliverda (#47) üzenetére

t72killer
(félisten)
LOGOUT blog (1)

Bizony nem. Az új Titan-X-et is elfogadnám télire, ha kiutalná a távhőszolgáltató. Tán SLI-be se kéne kötni, hogy felfűtsön 75nm-t:)).

#50: ráadásul az AMD-nél a CPU-biznisz a fővonal - elvileg...

[ Szerkesztve ]

(#50) aAron_ válasza Loha (#8) üzenetére

aAron_
(őstag)

Piaci kapitalizációt nézve viszont megint elég nagy a különbség a két cég között. Nem csak a dolgozók száma számít:

Nvidia: 12.16B
AMD: 1.94B

What is your ikigai?

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.