Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tikakukac

    titán

    Csak pár gondom van vele:
    -minden integrálva van, de tényleg, ráadásul jó alaposan. Mondjuk aki lapátolja a pénzt, annak nem lesz gond, ha összehányja magát valami és szervizeltetni kell garin túl, de istenem, legalább a ramot slotolják már be.
    -730 rugó és 1 év gari. Ennél a kicseszett Packard Bell is többet ad, tojok az Apple-re, ez olyan fillérb@szás és ciki lenne már 200k körül is konzumer fronton, hogy ihaj. De itt belefér, mert csak.
    -Fényes kijelző. Aki szerint a matt az hülyeség és fos és etc. az JÖJJÖN és bemutatom neki az AFFS panelt, amiről le kellett szedni a matt üveget, hogy bemenjen a régi helyébe, ami ugye alapból is matt volt. Ha nem látja benne magát, illetve nem cseszi a szemét, hogy egy random világítóforrás vagy akár pár kósza napsugár miatt kukucskál, az viheti az összes ingóságom. Vakok és fanboyok kíméljenek. Épp ezért van útban ebayról a matt fólia amit bezel alá majd felrakok, mert ez agyhalál outdoor, de előadókban is.
    -munkára, hordozni és tényleg aktívan püfölni nem merném. Lehet, hogy ultramerev az egybeház, de ha ez koppan, akkor ott csúnya végösszeg lesz a házcserénél.

    Ami tetszik:
    -felbontás állat
    -tapipad, erre már talán lecserélném a pöcökegeret
    -töltődugó, az még mindig jó ötlet
    -ha ezzel beülök egy olyan helyre, ahol menő, akkor lesz riszpektem ezerrel

    Szum: ikonnak szép, van benne egy csomó jó ötlet, de az összkép elég vásári. Szvsz ofc.

    A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

  • Tikakukac

    titán

    válasz dabadab #74 üzenetére

    Tudom, ezért is külön botrány, hogy minden létező noti hivatalosan is kapja a 2 évet itt meg megy a sutyimutyi. Ha valamiben bízok és érzékeltetni akarom a vevővel, akkor adok rá sok garit, mert a vevő mit hisz: sok gari, jó gép, a gyártó bízik benne. Valóságban ugye okosan ki van számolva ez, hogy mennyit mernek adni és meddig lehet bővíteni, ehhez én nem értek, hál'Isten. Tényleg nem értem miért nem csinálják meg, egy okkal kevesebbért szapulnám szegény gépeket, de ha nem, akkor nem.

    madgie: Mostanában játszok a panelekkel, és matt és matt között is sok a difi. Pláne, hogy milyen panel van mögötte, milyen egyéb technikával.
    Egyébként inkább tejfölözzön egy kijelző, fényes kijelző+napocskával jót lehet szórakozni. Egyszer ha nem lesz sötétítő mondjuk valamilyen keleti teremben felveszem ahogy gúnárkodnak az emberek a gépeknél, mert nem látnak semmit. Felettébb mulatságos.

    [ Szerkesztve ]

    A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

  • Tikakukac

    titán

    válasz Cilindrik #92 üzenetére

    Nekem egy rendes gari statisztika kéne. Amilo noti nálunk a buligép, 7 éves és nagyjából minden italt beleöntöttünk már. És megy. Pedig ebből működő példány már alig van, akkora hulladék. Az, hogy kinél és hány megy és mióta az csepp a tengerben. Nekem az a titkos statisztika kéne, amit a gyártók soha nem adnak ki.

    Jhonny06: Jah, egy tipikusan idióta szöveg ez is. Ha nem tépem fel a trezort és veszem ki a pénzem, akkor véletlenül sem fikázhatom a gépet, miért is kell ezt minden topikban felhozni? Van otthon Toughbook, annak az ára 2,1 milla volt, meg azon kívül van még 3 notink :DDD Akkor jogosult vagyok a vélemény nyilvánításra?
    Mellesleg nem tudom mennyire voltál szarkasztikus, de nem tudom feltűnt-e, hogy mekkora egy ferdítés (a'la hülyeséget) írt a kolléga. 20 éves 7-es BMW-t ne hasonlítsuk a mai BMW-hez, mert kapunk egy marhaságot eredményként. IT-ben ez hatványozottan igaz. Igen csúnya volna, ha már csak megközelítően is hasonló teljesítményt kapnék ugyanannyiért 1-2 év elteltével. Ilyen alapon lőjük egymáshoz az abakuszt és egy random mai számítógépet. Sokkal több értelme annak sem lenne.

    A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

  • Tikakukac

    titán

    válasz Xero #453 üzenetére

    Csak egy kis matek, eszem ágában nincs érdemlegesen itt hozzászólni bármihez is, mert úgyis hülye leszek.

    Gondolom azt már elfelejtetted bekalkulálni a 30% vs. 50% dologba, hogy az egyik 730k-nak a 30%-a a másik meg valami 450k körüli ár fele. Első év után csontra ugyanannyit buksz. Csak tényleg megjegyzés...
    Az idő pedig a notik ellen dolgozott mindig is. Pláne ilyen jóféle egybe konstrukciónál, aminek esélye sincs olyan rugalmasan megmaradni az idők folyamán, mint egy akármilyen desktopnak, már csak fizikai okok miatt sem.

    A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

  • Tikakukac

    titán

    válasz Xero #455 üzenetére

    Én még aránnyal nem fizettem, pénzzel annál inkább. Lehetne ez 10% vs. 90% is, ha az első olyan mértékben drága, hogy ezt behozza, akkor kenhetem a hajamra az arányokat, rosszabbul bukás szempontjából nem járok.
    Mondjuk én pont 3-4 éves gépekkel foglalkozom (főleg) és 3 Mac ha volt a kezemben sokat mondok. Szimplán hasonló püfölés során elfáradnak, és ugye unibody ház meg minden forrasztva, ragasztva, belülre rakva, ráadásul drága az alkatrész is. Gazdaságossági szempontból ezért bukik el mindig, csak a konkurencia cserélhető darabjai utángyártottban fillérek, és 30k-ból újjá varázsolok egy gépet. Na de lépek, tanulni is kell, meg veszélyes ez a topik a nyugalmamra.

    A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

Új hozzászólás Aktív témák