Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • HaZse

    őstag

    válasz alkatraz3000 #37 üzenetére

    Leszel Te még felnőtt és majd megváltozik neked is az értékrended, hogy nem csak facebook van a világon és nem csak viber/whatsapp/stb. keresztül lehet az emberekkel kapcsolatot tartani. De ehhez el kell telni egy kis időnek.

    Ezt magamból kiindulva tudom mondani, miszerint régebben minden f@szságot letöltöttem, használtam, mikor bejöttek az okostelók (Symbian).

    Ma örülök, ha nem kell a telefonomhoz nyúlni és nem csörög folyamatosan. Az okostelefon - véleményem szerint - arra való, hogy az embernek a munkáját könnyítse meg. És nem azért, hogy egy egérmozin keresztül élje le az egész napját és azt bámulja minden egyes alkalommal. (Tapasztalat: zebrán az bámulják, strandon azt nyomkodják).

    De mondok mást is. Nejem középiskolában tanár. Ő nagyon sok mindent tudna mesélni, hogy a fiatalok mire is használják és mit is csinálnak óra közben.

    De most kérdezem azokat, akik itt annyira mellette állnak annak, hogy egy 5-10 éves gyereknek legyen saját telefonja, az írja már le, hogy MINEK kell neki?

    dejvid8De azért ne felejtsük el, hogy szerintem más az mikor "annó" 2005-2006-ban az infrás,2 megapixeles, kis nyomógombos telefonokkal szaladgáltak a 7-8-9 éves gyerekek Az "annó",ahogy Te írtad, kis nyomógombos telefonok azok voltak a telefonok. Látszik, hogy Te lenézed az akkori vívmányokat és neked szinte alap dolog egy érintős telefon.

    De képzeld az a K750-es telefon hasonló, mint most egy felső-középkategóriás telefon. És az akkori árát, ha átszámolnánk maira, akkor az se zsebpénz lenne. És pont 30 éves voltam akkor nyáron, mikor először tudtam egy ilyen K750-es telefont a kezemben tartani. És nagyon tetszett a kompaktsága és a vele készített képek minősége. (Van is itthon belőle egy példány, ami a 30-ik szülinapomon volt ott)

    Egy 5-6-7 éves gyerek még a számokat se ismeri rendesen. Sőt elolvasni a dolgot is egyáltalán, vagy éppen csak elkezdi tanulni. És egy gyereknek van más dolga is.

    A fiamnak én vettem tabletet. De nem játszik rajta sokat, mert megunja. Néha elkéri a telefonomat egy-két perc erejéig játszani, de nagyon hamar megunja. De nem is engedjük neki, hogy csak ezzel foglalkozzon. És az is igaz, hogy ha nincs a gyereknek olyan szülője, aki erre gondos figyelmet fordít, akkor sajnos az a gyerek teljesen ilyen tablet/telefon függő lesz és majd nem képes odafigyelni későbbiekben se az iskolában.

    Lehet engem le öregezni, vagy bármi más, de Ti is eljuttok majd ide és Nektek is más lesz a véleményetek. Bár ahogy a világ egyre jobban elkorcsosul......

    Pont úgy élek, ahogy gépelek - gyorsan, sok hibával. // A bejelentkezés nem egyenlő hogy a privátot olvasom is! // Civis Pacem Parabellum

  • HaZse

    őstag

    válasz alkatraz3000 #40 üzenetére

    Semmi sincs ingyen. :D Vagy fizeted a mobilnetet, vagy egy wifire csatlakozol, ami általában valaki fizeti.

    ha egyedul jár iskolába Manapság az 5-es gyereket lehet egyedül iskolába engedni. Ami 11 évesen valósul meg. Tehát az 5,6,7 évesnek FELESLEGES. Sőt még alsó tagozatban is felesleges.

    Pont úgy élek, ahogy gépelek - gyorsan, sok hibával. // A bejelentkezés nem egyenlő hogy a privátot olvasom is! // Civis Pacem Parabellum

Új hozzászólás Aktív témák