Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • gbors

    nagyúr

    Akinek tetszett - örülök :)

    RX 460 téma: ez a cikk alapvetően a GeForce generációk összevetéséről szól, de nem csak ezért maradt ki a 460-as. Írtam róla egy dedikált cikket, ott a 950-essel össze van vetve, és finoman fogalmazva sem szerepel meggyőzően. Túl sok értelme nem lett volna itt feltüntetni az 1050-hez képest 30-40% hátránnyal.

    A két legirritálóbb Radeon probléma (már számos helyen leírtam az elsőt): kikapcsolt képernyő után visszaaktiváláskor nem mindig kapcsol vissza a VGA (ezt eddig minden GCN-es kártya csinálta, ami járt nálam), ill. a képernyőfrekvencia változtatásakor (50/60 Hz között) időnként rebootol a gép (ez a 460 újdonsága). Toleranciaszinttől függ, hogy ezeket elviseli-e valaki - én nem.

    (#6) AxBattler: hát ja, kéne. Ehhez egyrészt kell egy jó baseline kártya (mert ugye ilyenkor az összes eddigi mérés kuka), másrészt rengeteg idő és energia az új tesztszekvenciák felépítéséhez (ez baromi utálatos meló), harmadrészt új játékok, amire hajlandó vagyok pénzt kiadni (vagy van belőlük mérhető demo). Az elmúlt 9 hónapban egyik sem állt rendelkezésre - meglátjuk, 2017 hogy alakul.

    (#9) Gainka: megerősítem - nem Neked való a cikk :)

    [ Szerkesztve ]

    Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

  • gbors

    nagyúr

    válasz Gainka #17 üzenetére

    Szubjektív véleményt akkor írok, amikor olyan kedvem van :) A cikk fő tartalmától el van különítve, ki van hangsúlyozva, hogy sztorizás jellegű (szóval könnyű lett volna átugrani), és nem sértően van megfogalmazva (még véletlen írtam olyat, hogy szar, ne tessék de-eufemizálni). Háború ebből következően akkor lesz belőle, ha olyanok reagálnak rá, akik képtelenek elfogadni, hogy másnak nincs jó véleménye a kártyáról, és feleslegesen ezen lovagolnak, ahelyett, hogy a cikkhez szólnának hozzá ;)

    (#11) gtamate2: 6.5 éve használok 2%-os minimum-értékeket, nem ok nélkül - az 1% a nagyobb ingadozású játékoknál sokszor olyan eredményt mutat, ami nincs összhangban a képernyőn látott játékélménnyel.
    A 660-at nem a sebessége miatt váltottam le, hanem mert lejáróban volt a garanciája. Sebességre jó lett volna a 460 is.

    (#12) Loha: Köszi :) Néztem használt 970-et, 960-at és 950-et (780 a fogyasztás miatt nem játszik), de a normális álllapotú és garanciával rendelkező példányok már a bolti ár közelében mentek.

    (#18) Teasüti: köszi :) check :)

    (#19) pingwinharco: igen, 2018. közepén-végén :)

    (#22) Fred23: jelenettől és beállítástól függ - a saját méréseimben nem limitál a CPU, ezt korábban vizsgáltam. A Crysis 3-ban a füves scene tényleg nagyon durva CPU-oldalon, de a cikkben szereplő mérés egy zártabb területen van. Amúgy meg az a rideg valóság, hogy a hobbi-újságírás miatt nem költök +30e FT-ot CPU-ra, másra ugyanis nem kell i5.

    (#23) fagy53: you're welcome :) Jelenleg 1050Ti-ből mintha hiány lenne, szerintem addig ne vegyél semmit, amíg az nem normalizálódik.

    [ Szerkesztve ]

    Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

  • gbors

    nagyúr

    (#25) Gertrius: örömmel látom, hogy indul az "érveljünk b***akodással" vonal :) Minősítgetés helyett csak ennyi:
    - A TPU tesztben 32 FPS a 460 átlaga (14 és 55 között), és 36 az 1050-é (19 és 66 között)
    - A saját tesztjeimben 46 FPS a 460-é (32 és 67 között) és 65 az 1050-é (45 és 96 között)

    Ebből pedig nem az következik, hogy valaki dilettáns, hanem az, hogy a VH beállításokkal a 460 kevesebbet bukik, ill. hogy ilyenkor az 1050 időnként kifogy a VRAM-ból. Azt meg döntse el mindenki magának, hogy melyik FPS range-ben szeret játszani.

    (#24) sb: én mindenkinek sok szerencsét kívánok, aki Radeonozik. Meg annak is, aki GeForce-ozik. Ha elégedett a kártyájával, akkor happiness, meg kell tartani. Ha nem, akkor meg le kell cserélni. További verbális recska részemről off :)

    (#27) Pete55555: az 1050Ti jelenlegi hazai ára nekem az értelmezhetetlen kategória. Amazon.de-n 162 EUR-ért van kétventis Giga, a neweggen meg egy csomó modell van 140-150 USD áron. Nem most érdemes ilyet venni.

    (#29) BlackPriest: ezt először nem értettem, mert az idézett sor valóban a cikk végén van. Aztán rájöttem, hogy a megjelenéskor a LOGOUT szerkesztőség ezt bepakolta a cikk összefoglalóba. Nem értem, miért csinálták, és szerintem is elég béna így. Oh well...

    [ Szerkesztve ]

    Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

  • gbors

    nagyúr

    @all, akinek tetszett: thanks!

    +1 oldalként betettem egy gyors összevetést az 1050 és a 460 között - remélem, így jobban látható, hogy miért nincs semmi értelme :)

    (#33) BlackPriest: én írtam valamit, ehhez képest más jelent meg - kérdés nem volt. Visszaírtam az eredetit.

    (#35) ildiko1984: attól tartok, tényleg van, akit ez vezérel.

    (#37) fagy53: speciel a generációváltós tesztjeimben pont nem szokott lenni Radeon :)
    Meg amúgy nézd meg az új 10. oldalt, ebben a játékmixben nem egy kategória a két kártya. Nem passzol ebbe a tesztbe a 460 sehogy sem.

    Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

  • gbors

    nagyúr

    (#45) Gicz: Az 1050 10%-kal drágább a 2GB-os 460-nál, és 10%-kal olcsóbb a 4GB-osnál. Ennek tükrében a 40%-os differencia meglehetősen durva.
    Minden teszt arról szól, hogy a tesztgépben mit futnak a kártyák, és ha nem flyby-t mérsz, akkor legalábbis minimálisan gyorsulnak erősebb processzortól. CPU-limit szempontjából amúgy az i3-6100 + 1050Ti jobb felállás, mint pl. az i7-6700K + 1080. Just saying :)

    (#46) mcs: az remek. Hogy ebben mi a jó...

    (#48) ceia: hát azokat én is. Küldesz hozzájuk kulcsokat? :)

    Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

  • gbors

    nagyúr

    válasz fagy53 #50 üzenetére

    Szerintem azt kijelenthetjük, hogy ebben a tesztben nem egy kategória a két kártya, a kérdés inkább az, hogy a többiben miért igen :) Több faktor is belejátszik ebbe, nem is biztos, hogy mindet fel tudom sorolni, de ezek biztosan:
    1) A Vulkan rendererrel nálam is gyorsabb a 460 - 50 FPS-t megy, míg az 1050 47-et. Az összehasonlításba viszont az 1050 oldaláról az OGL eredményt tettem be (ezért is jelöltem "best API"-val), mivel az 10 FPS-sel több azonos képminőség mellett. Így fair az összevetés, nem?
    2) A Witcher 3 és a Crysis 3 esetében találtam összevethető teszteket a neten, ott hasonlóképpen 20% és 40% körüli különbségeket mértek mások is. Tehát a különbség fő oka a játék / beállításmixben kell legyen, nem abban, hogy másképp mérek, mint mások.
    3) Néhány újabb játékban (Deus Ex, Hitman, JC3) valóban sokkal közelebb van a 460, tehát a játékmix eltolása 2016 felé csökkentene a 40%-on
    4) VH beállítások használata alacsony FPS-ekkel - szerintem ez módszertani hiba, de lehet, hogy az érintett site-ok jobban tudják, és a belépőszint vásárlói 20-30 FPS-sel szeretnek játszani :)
    5) VRAM kifogyás. Az emlegetett TPU tesztben 4 játék van, ahol az 1050 jelentős hátrányt szenved emiatt - ha ezeket kiveszem az összesítésből, akkor az 1050 előnye felmegy 26%-ra.

    Szóval hosszas elemzés után megállapíthatjuk, hogy a VGA-tesztelés messze nem egzakt tudomány :) A 460 teljesítménye a régi játékokban jellemzően igen gyenge, ezért a különbség a konkurenciához képest nagyban függ a játékmixtől. Ill. talán érdemesebb a két 4GB-os kártyát nézni - a TPU-tesztben az 1050Ti előnye a 460-hoz képest 35%, nálam pedig 52%, azaz a relatív eltérés 13%.

    Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

  • gbors

    nagyúr

    válasz Gainka #54 üzenetére

    Dehogynincs, majdnem minden tesztben találsz több olyan játékot, ahol 50% körül / felett van az 1050 előnye. A különbség annyi, hogy nálam nincsenek olyan játékok, ahol egálban van a két kártya, ill. a 4GB-os 460 memória-előnye nem érvényesül.
    Erről amúgy eszembe jutott rápislantani a computerbase tesztre, ahol teszteltek 2GB-os 460-at, és az 1050 35%-kal volt gyorsabb nála. Hmmm.

    A youtube-os példa lényegében CPU-teszt - az a scene simán megzabál egy 4GHz-es négymagost is.

    Ez sem igaz mert 41-töl már van 4gb-os 460.

    Uh. Az aktuális, teljesen idétlen magyar piaci árak szerint akarsz globális értékítéletet mondani a két kártya ár/érték-viszonyáról? A 4GB-os 460 119 USD-től indul, a 2GB-os 1050 meg 109-től. Mindkettő kapható is ennyiért a neweggen.

    És igen, szerintem is nagyon félrevezető tud lenni a rosszul megválasztott beállításmix. Ezért írom le pontosan, hogy mit és milyen beállításokkal tesztelek. Azt mondod, van, aki csak ránéz a grafikonra, és fogalma sincs, mit is olvas? Hát kérlekalássan, ez engem marhára nem érdekel :D
    Amúgy a 18 TPUs mérésből 7-ben 30 FPS alatt megy a 460, és további 3-ban 30-35 között. Ez rajtam kívül valakinek feltűnt? :) Ez kicsit sem "félrevezető"?

    (#55) fagy53: kitűnő! Pl. remekül megy rajta a DOSBox, ami mondjuk a 460-ról nem volt elmondható, és a Mahjonggban is kiváló FPS-eket produkál :D Lehet, hogy még a Ubisoftos Tetris is elfutna rajta, bár az állítólag minden gépen akad... De amúgy ja, elégedett vagyok vele, csak a drivernek olvass utána, mert néha van egy-egy defektes eresztés, és szegény anyám ne kapjon már csuklásgörcsöt emiatt.

    [ Szerkesztve ]

    Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

  • gbors

    nagyúr

    Hmmm, a hszek több, mint a fele foglalkozik valamilyen mértékben a 460-nal, ami eredetileg nem is szerepelt a cikkben. Ebben persze az én kezem is benne van, mert reagáltam a felvetésekre, de ez akkor is elég erős.

    Most akkor jól látom, hogy egy olyan cikk, amiben nincs AMD-nVidia háború, nem nagyon mozgat meg senkit? :)

    Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

  • gbors

    nagyúr

    válasz sb #63 üzenetére

    + Kansas: igen, tehát a harccal szeretnek foglalkozni az emberek, eddig stimmel. Viszont nem az derül ki, hogy csak úgy akármivel - az 1050 és az 1050Ti közötti 10%-os különbség is tök más, mint amit a nagy site-okon látsz, és azt sem láttam még sehol szellőztetni, hogy a Pascalban visszavágták a tesszelációt. Ezekből mégsem lett izgalom, a 460 kellett. Szóval sb-nek lesz igaza, a Top10-es flame-témák az igaziak. Ami önmagában rendben is van, viszont az az újdonság erejével hat (számomra), hogy ezek nélkül nem élet az élet. Oh well.

    @Kansas only: mármint milyen előítélet? Akárcsak nyomokban? :)

    Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

  • gbors

    nagyúr

    válasz Kansas #72 üzenetére

    De, igen, szerencsés vagy, hogy nem találkoztál a zero core gondokkal, a rendszeresen eltűnő, majd visszatérő mouse pointer problémákkal, a driver restartokkal, az OS restartokkal, etc. Ezekre mind rengeteg ember panaszkodik, konkrétan a 470/480 topikba is többen írtak, akik emiatt meg is szabadultak a Polaris kártyáktól. Mégis képesek vagytok a sok ember által tapasztalt problémákat "előítéletként" aposztrofálni...

    Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

  • gbors

    nagyúr

    válasz Gainka #74 üzenetére

    Akkor is lett volna szó a 460-ról, ha nem hozom fel, a többség nem az első bekezdésre reagált, hanem arra, hogy nincs a tesztben a kártya.

    Ezután beidézel egy olyan hsz-t, amit nem én írtam - ezt beszéljétek meg egymással, ne velem :)

    Akárhányszor olvasom el azt az elsö oldalon található 460-rol szóló kis bekezdést, (hogy biztos én reagáltam túl) de nem.

    Pedig de, ami abból is látszik...

    Oké nahh, el hisszük hogy vannak ilyen problémák, de te miért nem hiszed el hogy vannak olyanok akiknek nincsenek ilyen problémái?

    ... hogy kérdőre vonsz egy olyan dolog miatt amit soha nem írtam. Meg mástól sem láttam. Mindenki elhiszi, hogy rengeteg elégedett Radeon tulaj van, csak éppen van/volt rengeteg olyan is, aki nem elégedett. És ez utóbbit Ti sértődési alapnak tekintitek...

    Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

  • gbors

    nagyúr

    válasz athomi #79 üzenetére

    Az nVidia az 1050Ti-t pontosan a 460 4GB árával indította útnak, miközben a legtöbb teszt szerint 30-40% előnye van. Az más kérdés, hogy még így sem kimondottan olcsó, de ez akkor mit is mond a konkurenciáról? :)

    Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

  • gbors

    nagyúr

    válasz Kansas #82 üzenetére

    Leírom még egyszer utoljára.

    Az össze-vissza változó, készletérzékeny, nagykertől függő mértékű extra lehúzással és / vagy ÁFA-csalással kialakuló magyar kisker árból azt lehet leszűrni, hogy adott pillanatban mit érdemes vásárolni. Arra ezek az árak nem alkalmasak, hogy az nVidia és az AMD árazási politikájáról következtetéseket vonjunk le!

    Ehhez kiindulópont az MSRP, és ha az ember elég prudens, akkor valamelyik nagyobb etailernél ellenőrzi, hogy az MSRP-ből lett-e ténylegesen fogyasztói ár (ahogy pl. az 1070-nél vagy a 480 4G-nél jó darabig nem lett).

    A 460 két változata (2GB és 4GB) 109 és 139 USD-s áron indított. Az nVidia az 1050-et a 2GB-os, az 1050Ti-t a 4GB-os 460 árszintjére hozta be. Ennek hatására az AMD 10 USD-vel csökkentette mindkét modell árát, és most így néz ki a létra hivatalosan:
    460 2GB: 99 USD
    1050 2GB: 109 USD
    460 4GB: 129 USD (119 USD)
    1050Ti 4GB: 139 USD

    Az alapmodelleknél ezt egyetlen eltéréssel igazolja a gyakorlat is - a 4GB-os 460-at több gyártó 119 USD-ért adja. Ebből következően az 1050-esek határozottan jobb vételek a két cég szándékolt árazása alapján. Ami a 460 mellett szólhat, az a valamivel olcsóbb fogyasztói ár (ha nagyon szűk a keret), a jövőállósági potenciál (ha valaki erre vevő - és akkor a 2GB-os modellt lehet is elfelejteni), valamint az általad is említett Freesync (megintcsak ha erre vevő valaki). Az a jellemzően jobb ár/teljesítmény, amivel az AMD eddig is operált, és a Polaris 10-es kártyák esetében hozta is, ezen a szinten elveszett.

    Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

  • gbors

    nagyúr

    válasz Gainka #84 üzenetére

    Azért nem érted, mert nem akarod érteni. Olvasd el figyelmesen, amit írtam.
    A postoddal gyakorlatilag azt mondod, hogy az nVidia drágán méri az 1050-et, mert pl. az MSI alapmodelljéből csak korrektül levámolt és áfázott verzió kapható (109 USD - 44e Ft), míg az AMD olcsóbban, mert a Gigabyte 4GB (119 USD - 41e HUF) és a kétventis Sapphire 2GB (109 USD - 37e FT) "féláfás" változatban is kapható. Ha ez szerinted a két cég árazását minősíti, akkor inkább hagyjuk a témát.

    Meg néztem még egy pár rx 460-1050 tesztet sok féle fajta játékkal de sehol nem találok plusz 20-30 fps különbségeket.

    Nyilván, hiszen egy csomó tesztben 20-30 FPS-t megy a 460 - akkor mennyi is lenne a +20-30 FPS? :)

    Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

  • gbors

    nagyúr

    válasz kisbalázs #93 üzenetére

    Lehet, de nem az a cél. A tapasztalataimat és a véleményemet írom le, és nem fogok azért öncenzúrázni, mert hátha valakinek nem tetszik.

    Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

  • gbors

    nagyúr

    válasz Zsocz #97 üzenetére

    Ebből a cikkből ez is kiderül. Az 1050Ti kb. azt tudja 1920x1080-ban, mint a 660 1280x720-ban - ennyire fogja vissza majd a kétmagos az i3-mal szemben, azaz van, ahol alig, és van, ahol 30-40% is benne marad a kártyában.

    Én egyébként most nem vennék CPU-t. A Kaby Lake-kel az Intel elkezdte a termékskála átpozícionálását (Pentium = két mag + hyperthreading, ki tudja, mikor jön az i3 négy fizikai maggal), és az AMD is lassan elkészül az új termékkel, ami ki tudja, hogyan mozgatja majd a piacot.

    [ Szerkesztve ]

    Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

  • gbors

    nagyúr

    válasz Mans20 #103 üzenetére

    Sok minden függ a Zentől.
    Az i3-6100 helyett megfontolandó a Pentium G4560 - 200MHz-cel kevesebb meg nincs AVX, viszont a listaára nem sokkal több, mint a fele.

    (#104) fagy53: a különbség oka sokkal inkább a mért scene-ben lehetett - nem hiszem, hogy a CPU nagyon beleszólna az eredménybe.

    Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

  • gbors

    nagyúr

    válasz Mans20 #108 üzenetére

    Hát persze. Miért is venne az ember 20e pénzért alaplapot, ha egyszer 30e felett is lehet kapni, és a 30e-es rendelkezik egy csomó olyan előnnyel, aminek a gyakorlati jelentősége 0? :)

    Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

  • gbors

    nagyúr

    válasz _drk #110 üzenetére

    De abba lapba 1-2 év után mehet sima i3/i5 ami megduplázza sőőőt megtriplázza az erőt!

    Megnézem azt az i5-öt, ami a G4650-hez képest tripla sebességű ;) Még a dupla is csak speciális körülmények között áll elő...

    Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

  • gbors

    nagyúr

    válasz _drk #116 üzenetére

    Most tényleg nem megy át, hogy a KBL Pentium (ami már jelenleg is kapható) majdnem egyenértékű az SKL i3-mal? Igen, i3-6100-am van, de ha nem tavaly februárban cserélek platformot, hanem idén, akkor egészen biztos, hogy nem veszek i3-at.

    [ Szerkesztve ]

    Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

  • gbors

    nagyúr

    válasz Pickit3 #118 üzenetére

    A G4500 Skylake alapú, 2C/2T, és azt a Witcher 3 kifejezetten utálja. A G4560 Kaby Lake alapú, 2C/4T.

    A tesztben látod, mennyivel gyorsabb az 1050Ti a 750Ti-nél. Az 1060 6GB további kb. 60%-kal erősebb.

    Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

  • gbors

    nagyúr

    válasz _drk #120 üzenetére

    Senki nem beszélt szorzózármentes Pentiumról (ami ráadásul már jó ideje van is, alaposan letesztelve), meg i5-verő Pentiumról sem. Olvasás nem megy? :)

    Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

  • gbors

    nagyúr

    válasz _drk #122 üzenetére

    Leírtam a típusát, az Neked nem elég konkrét? Én kérek elnézést :) Egy ilyen linket is kellett volna küldenem, my fault entirely.

    Hülyeségeket irkálsz, és szembesítelek vele, ill. korrigálom. Ez kötekedés? Ha igen, ám legyen.
    Troll fogalmához is javaslok egy lmgtfy-t, mert azzal sem vagy tisztában. Részemről befejeztem.

    [ Szerkesztve ]

    Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

Új hozzászólás Aktív témák