Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tyrel

    őstag

    válasz South Velen #455 üzenetére

    Ezt írtam is hogy a mai kriptovalutáknak még sok gyerekbetegségük van, és összességében egyébként túl sokan is vannak (sok shitcoin), de valahol mindent el kell kezdeni egyszer...

    A BTC-hez pl. több patch is készülőben van, lesznek új forkjai is, némelyikük pl. pont a tranzakciós költségek csökkentését célozza. Ott a sok altcoin is, azok mögött is sok jó ötlet és munka megy, pl. a Proof of Work (GPU és energiazabáló hálózat) rendszereket fel akarják váltani Proof of Stake rendszerekkel (szerintem ez se megoldás, de előrelépés), jönnek atomikus tranzakciók, Lightning Network, és így tovább... Szerintem néhány éven belül letisztul majd a kriptovaluták piaca, és ki fog nőni közülük az a néhány nagy amelyik alkalmas lehet világvalutának is.
    A bankok pont ettől félnek.

    A bányászok meg - már amennyit ismerek - többnyire rendesen dolgozó emberek, és csak kicsiben bányásznak és befektetésként tekintenek rá. Az pedig abszolút nem igaz hogy egy mining rig csak úgy a semmiből sz*rja a pénzt, elég sok felügyeletet igényel és összerakni / beállítani is több hetes meló lehet (már ha optimalizálod mert mondjuk nem a szomszédból lopod az áramot).
    Ha megnézed hogy mennyi kamatot ad egy bank vagy akár egy állampapír, szerintem teljesen érthető és elfogadható hogy kínjában egyre több kisember fordul alternatív megoldások felé, a bányászásnak pedig jó hátszele volt az utóbbi időben.

    Persze vannak akik egész szerver termeket építettek tele bányászgépekkel és ebből élnek, sőt gazdagszanak meg pofátlanul, ők meg is érdemlik hogy közutálatnak örvendjenek, de a bányászok 99%-a nem ilyen, és nem is bűnöző.

    Turenkarn

Új hozzászólás Aktív témák