Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tyrel

    őstag

    válasz Abu85 #13 üzenetére

    Hát erre a gamer énem annyit tudna nekik mondani hogy "egyéni szoc. problem"... :U

    Turenkarn

  • GypsFulvus2

    őstag

    válasz Abu85 #13 üzenetére

    Nincs olyan terv, hogy kifejlesztenék a blokklánca specializálódott, jelenlegieknél sokkal hatékonyabb (ezért drágábban adható) célhardvereket, elválasztva a grafiaki megjelenítésre szánt GPU-k fejlesztésétől és gyártásától?

    A másik meg, amit már többen felvetettek itt, hogy miért nem létesítenek a gyártók saját webáruházakat, ha a haszon nagyobb részét a kisker / nagyker fölözi le? Nem hiszem hogy logiszikailag, vagy informatikailag ez számottevő nehézséget okozhatna nekik.

    Általában meg:
    A blokklánc a jövőben biztosan megkerülhetetlen tényező lesz, de a jelenlegi trend + a memórigyártók preferenciái (ARM) és árai mellett a PC mint szórakoztató-ipari platform már rövid távon megszűnik létezni. Tudom, sokszor temették már, de ez a helyzet most tényleg más. Jómagam a '90-es vége óta építem a magam és barátaim PC-it, "őspécés" büszke master race tag :DDD , konzolutáló vagyok, de ha nem történik változás, nálam is a jelenlegi PC lesz az utolsó. Ha ennek tönkremegy az alaplapja / VGA-ja, akkor veszek valami nagyon olcsó laptopot netezésre + kekszboxot / PS-t, bármennyire is ódzkodok tóle. Nem hagynak más lehetőséget.

    Nem hiszem, hogy jelenlegi bányászláz rövid-középtávon alábbhagyna, és a kriptovaluták bedőlnének. A technikai elemzések pl. a bitcoin esetében 50.000 USD körüli célárfolyamot mutatnak. Rövid-közép távon persze brutális volatilitással, a fölfelé tartó trenden belül sok-sok komoly visszaesési ciklussal. Ez csak akkor változna meg, ha a szabályozási rendszert durván megváltoztatnák; betiltanák és egyben kriminalizálnák a kriptovaluták használatát / termelését / tárolását. Csakhogy akkor Koreában, Kínában már millók veszítenék el a megtakarításaik javát, úgyhogy erről már lekéstek. Marad viszont az a probléma, hogy ha ez így megy tovább, akkor egy évtizeden belül a kriptovaluták materiális szempontból értelmetlen, pazarló bányászata teszi majd ki a Föld energiafogyasztásának 10-20 vagy még több %-át. Tehát valamiféle szabályozás és legalizálás elkerülhetetlen.
    Lehet, hogy tévdek, de szerintem a legalizált kriptovaluták a következő évtizedekben fokozatosan átvehetik a hagyományos valuták szerepét. Már több nagy jegybank vizsgálja, hogyan tudnának centralizált, saját blokkláncra építő pénzügyi rendszert kiépíteni. Ez sokkal gyorsabb, összehasonlíthatatlanul egyszerűbb és nagyságrendekkel olcsóbban fenntartható lenne a jelenlegi pénzügyi és bankrendszernél. A jelenlegi devizáknak sincs már materiális (pl. arany) alapjuk, csak a társadalom beléjük vetett bizalama, az elfogadottságuk, és a jegybankok szabályozó szerepe alapján működnek. Ha mondjuk a FED bevezetné az alternatív eUSD-t, pár évtizeden belül azt is elfogadnák az emberek, még gyorsabban is, mint ahogyan a bitcoin most teret nyer.

    [ Szerkesztve ]

    "Only the paranoid survive" - Andrew Grove, (1999)

Új hozzászólás Aktív témák