Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • válasz jjeahh #26 üzenetére

    A B3030A az elég jó áron van, rögtön vehetsz kettőt az Audioengine árából, ami közelebbről megnézve egy sokadik design- és marketingterméknek tűnik - ala beats by dr dre, azt is epöllel szokás reklámozni, hogy minőségérzetet keltsen a vásárlóban. :U A behringer se tökéletes persze, hátránya a studió-kivitel, azaz nincs hozzá semmi körítés, szóval se kábel, se DAC, csak a két monitor, de ez a maradék 15k-ból csak kijön. Cserébe rendkívül lineáris, részletes és erőteljes hangképet kapsz, no meg a ribbon magasoknak köszönhetően sokkal nagyobb sweet spot is. És ez még csak a belépő / budget / gagyi szint a stúdió-kategóriában.

    [ Szerkesztve ]

    A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

  • válasz jjeahh #32 üzenetére

    Hallatlanban azért mertem leszólni ezt a márkát, mert:

    1. csak a számtech webáruházaba találkozni csak vele, profi hangtechnikai boltokban nem igazán...
    2. igencsak látszik, rajta, hogy nem a hangjával akarja megszerettetni magát
    3. az epöllel próbál magáról prémium minőséget sugallni. Na már most amelyik termék saját magában nem képes eladni magát, arról nehezen hiszem el, hogy jó. :(
    4. azt az egy darab szubjektív cikket inkább hagyjuk. Az író nagyon örül, hogy egy jó-minőségű cuccot vett, jó is volt olvasni, anno pár hétig én is így voltam (vagy még mindig vagyok? ;]) a sajátommal. :)

    A fentiekből kiderül, hogy ez a hangfal nem monitor. Ez egy prémium kategóriás konzumer termék. Nem mondom, hogy szar, de nem adok neki sok esélyt, hogy az alsó kategóriás stúdió cuccokat otthagyná ár / minőség arányban. Szóval szerintem nincs értelme összehasonlítani a kettőt, és ha választani kell, én a gagyi profit választom a prémium tömegtermék helyett.

    (#33) orbano:

    Hát igen, kinek mi. Bár szerintem nem csúnya, szeretem az "üzleti" designt. Azt meg elfelejtettem, hogy én zenét szerkesztek, keverek, stb, és szeretem ha minden lehetőleg úgy szólal meg, ahogy a szerző megálmodta.

    [ Szerkesztve ]

    A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

  • válasz jjeahh #35 üzenetére

    Ok elfogadom. Viszont azt még mindig nem tudom megérteni, hogy mi a jó abban, hogy kevesebb részletet hallasz. Ok talán az baj lehet a stúdiósnál, hogy meghallod a hibákat is, de így sem nagyon értem. 80%-ban én is zenehallgatásra használom. A sok részlet hátránya amúgy szerintem nem az, hogy oda kell hogy figyelj, hanem nem tudsz másra figyelni, akkor a hangnyomása és tere van. Nehezen hallasz meg mást. :D

    (#36) orbano:

    Az, hogy sokan csak a hype-ot lovagolják meg, hogy pénzt szedjenek be. Lásd beats, ami dévidgettával reklámoz. Egyébként sem hiszem, hogy az Apple ingyen adja a termékeit és a designt (lásd az A2 reflex-nyílása kísértetiesen hasonlít a Mac Mini optikai meghajtójának résére) optikai tuningnak, s ez értékes pénzt vonhat el a fejlesztésből.

    (#39) F34R:

    Szerintem, pont hogy nevetségesen picik. Inkább az áruk nagy - bár igaz, egyszer kell csak megvenni.

    [ Szerkesztve ]

    A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

  • válasz orbano #46 üzenetére

    Ez igaz, az enyémen is reflex-rések vannak, de:

    Az ipod dokkolót nem akartam eredetileg rárakni, de itt már egyértelműen látszik, hogy az Apple designhoz próbálnak igazodni. Ami amúgy nem baj, csak az ilyen esetekben már nem tudom előítéletek nélkül ránézni a termékre. :D :B Szóval itt le is zárhatjuk, hogy mit gondol. :R

    A nagyobb tesónál persze nincs ilyen. Viszont akkor se bírom az ilyet, most nézem, csak az egyik hangfal aktív, így felemás akusztikát kaphatunk. :F

    (#47) F34R: Hát jó, kinek mi a nagy. Nekem nagyon régen volt desktop szettem, ősi orionról váltottam. :D A mostani monitorok meg meglepően hatalmasat szólnak hangerőben és mély-tartományban a méretükhöz képest.

    [ Szerkesztve ]

    A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

Új hozzászólás Aktív témák