Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ra3

    őstag

    válasz Zoty4 #81253 üzenetére

    Ha neked magyarázat kell hozzá akkor nincs rá szükséged.
    Nálam mindig van egy kisebb, nagyon könnyű Sanrenmu kés, a levelek kibontásától, a pizza felvágásáig mindenre használható. Leragasztott dobozok felnyitása, alma hámozás, ruhából kilógó cérna levágása, csavarhúzás, stb stb... Szerintem sokszor jól jön, alig telik el nap hogy ne lenne hasznos, arra kell figyelni hogy repülőútra indulva ne felejtsd a zsebedben.
    Ezek a kínai kések elég jó minőségűek, Ganzo, Sanrenmu amit én már rendeltem, egyeltalán nem gagyi, jó anyagból, jól megélezve jöttek.

    [ Szerkesztve ]

    ''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

  • bandigyerek

    senior tag

    válasz Zoty4 #81253 üzenetére

    Nem kell semmi extrára használni, vagy "gondolni", ez olyan mint a modellezés, vagy a LEGO. Ilyen mánia féle, tetszik nekik a kés. Van ilyen.
    Mondjuk a LEGO kevésbé félelmetes, vagy veszélyes. (kivéve ha rálépsz)

    Nálam egy Victorinox van mindig. :-D

    [ Szerkesztve ]

  • Flashy

    veterán

    válasz Zoty4 #81253 üzenetére

    nagyon egyszerű. semmire és egyben mindenre. MINDENNEK megvannak a rajongói, akik rákattannak valamire minden látható racionális ok nélkül. ha olvasod a fórumot, tanulmányt lehetne belőle írni itt is :) vigyázni kell, mert rettenetes módon meg tudnak sértődni ha nem érted meg a fétisüket, mert számukra teljesen racionális és egy részüknél kés van :D ha valamire azt gondolod magadban, hogy "de az 1 dolláros nem pont ugyanezt tudja?" akkor az ez a kategória, amúgy a racionális válasz általában az, hogy "de, ugyanezt", de jobb ha nem mondod :D (ne sértődjön meg senki, ez mind igaz, amúgy is mindenkinek van fétise, csak van, aki még nem találta meg, vagy még nem volt róla itt szó :D)

  • DeFranco

    nagyúr

    válasz Zoty4 #81253 üzenetére

    meglepően sok mindenre. amíg nincs, addig nem hiányzik, de ha van, akkor nagyon gyorsan rááll a kezed meg az agyad és pikk-pakk azon veszed észre magad, hogy már akkor is odakapsz hogy elővedd, ha épp nincs nálad.

    egyszerű, mindennapos dolgok, ásványvizes zsugor megnyitása, levél felbontása, cérnaszál, doboz, stb. mindig van olyan szituáció amikor jól jön hogy nálad van. nem véletlen, hogy régen férfi nem ment sehova bicska nélkül, nem azért, mert lennazutszán nincsen kegyelem, hanem mert volt nála egy sokoldalú eszköz. ennek persze feltétele az hogy ténylegesen ott legyen a kezed ügyében és nem a táska alján elcsomagolva egy szütyőben vagy bent a szekrényben, mert akkor tényleg felesleges.

    persze simán nélkülözhető, szinte nincs olyan feladat, amit enélkül nem tudsz megoldani normál élethelyzetekben, de mégis komfortosabb ha nálad van. kb. úgy képzeld el mint a papírzsepit. van nálad? van. nélkülözhető? igen.

    nekem egy bg compact scout (800 Ft-os másolata) van, ami tényleg egy tücsökp.cs, de elfér a nadrágom öngyújtózsebében, jó szolgálatot tesz "urbánus" körülmények között is, és nem cserélném le nagyobbra vagy másra mert tökéletesen megfelel. van persze más késem is de azt nem hordom, az nem arra van.

    @sysrq: multiszerszám ugyanez csak nagyobban, nehezebben

    @Flashy: filléres késeim vannak, és nem sértődöm meg ha valaki nem érti meg a "fétisem" mert nincs nekem olyan, meg mindenki más ezt tökre el lehet fogadni. nagyon szűk réteget írsz le ezzel egyébként és inkább az általánosítás bántó, mint hogy valaki nem érti miért jó ha van nála egy byrd meadowlark 2 :D de értem a célzást, belekeveredtem valahogy egy kés adok-veszek fb csoportba és csak fogom a fejem hogy mennyi mániákus rohangál az utcán, komplett fegyverszekrények meg minimálbér árszintű használt kések... nem is írok oda semmit ki is fogok lépni mert félek tőlük :D bár meg akartam én is kérdezni tőlük az eredeti kérdésfeltevést, mi szerint ők mire használnak ötvenezres bicskákat meg negyvenezres kézműves fejesgörbéket amire egy ötezres victorinox nem felel meg... mert addig értem hogy hobby de van-e ezen túl más amire esetleg nem figyeltem.

    [ Szerkesztve ]

  • Ittnemaz

    aktív tag

    válasz Zoty4 #81253 üzenetére

    a válaszokból kiolvasható gyakorlatilag tök felesleges cucc, mert mindent ezek közül megoldottál eddig és túlélted. :P

  • Donki Hóte

    veterán

    válasz Zoty4 #81253 üzenetére

    Elarulnatok mire tudjatok ezeket a bicskakat hasznalni?

    Ha jársz kirándulni, vagy családi házban laksz, akkor sokmindenre :) Eleve minden zseblámpa mellé kell egy bicska, szóval van a kocsiban, van a garázsban, van a sufniban, van a fiókban, meg még pár helyen.

    De én arra is használom, hogy a sorban érkező kínai csomagok borítékját vágom fel velük :D

    Nagybátyámtól megkérdeztem egyszer, hogy minek neki egy 60 cm hosszúságú machete kés, amit új szerzeményként lelkesen mutogatott.

    Teljesen logikusan azt válaszolta, hogy ha egyszer megkérdezik tőle, hogy van-e neki 60 cm-es machetéje, akkor nehogy már azt kelljen válaszolnia, hogy nincs neki olyanja :K

    Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

Új hozzászólás Aktív témák