Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dany007

    veterán

    válasz föccer #13 üzenetére

    Félreértetted. A higgs létezése bizonythatja, hogy a standard modell helytálló!
    Ha nem találták volna meg, illetve arra találtak volna bizonyítékot, hogy nem létezik, akkor kezdhették volna elölről. Újra kellett volna gondolni az egészet! És ez a nem mindegy! :)

    A többivel meg egyetértek. Jó hasonlat. Ez a higgs igazából egy kapocs lehet a klasszikus fizika és a kvantumfizika között. Ergo a világmindenség megértéséhez, "kiszámíthatóságához". És ez iszonyú nagy távlatokat nyit meg.
    Csak ugye fent állt a kérdés ha a standard modell hibás akkor hibás minden más amire abból következtettek. Ezért is írtam, hogy így legalább nem kell új modellt / elméletet gyártani ehhez mert kiderült, hogy ez helytálló.

    Arról nem beszélve, hogy akkor elvileg megvan a kapocs a 4 elem kölcsönhatás között. A négy erő ami egyben tartja és formálja is az univerzumot.

    [ Szerkesztve ]

  • Lenry

    félisten

    válasz föccer #13 üzenetére

    oké, megfigyelések, meg elméletek meg feltételezések.
    de ezek még mindig olyan dolgok, amik sosem jutnak ki a laborból, és az egésznek olyan "tudomány a tudományért" (l'art pour l'art analógiára) érzése van.

    tehát a kérdésem: milyen bármi fog ebből születni, amit én is használni fogok? időgép, térhajtómű, transzporter, anyag-energia konverter, mesterséges gravitáció, gondolatátvitel, menetrendszerinti busz a Holdra, terraformált Mars?
    vagy csak még egy tengernyi érthetetlen elmélet, amik további érthetetlen elméleteket szülnek?

    ne értsen félre senki: abszolút elkötelezettje vagyok a modern, nyugati tudománynak, nem a kutatások irányával vagy témájával van bajom, hanem az idejükkel: ma és holnap is nagyon sok olyan terület van, ahol éppen sokkal jobban kell az a vagon pénz, amit az LHC-be öntenek.

    [ Szerkesztve ]

    Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

Új hozzászólás Aktív témák