Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ghoosty

    őstag

    "Jobban belegondolva tényleg nem értem, hogy örökbefogadás esetén miért kell minden idétlen tesztnek és feltételnek megfelelnie a szülőnek, ha gyermekvállaláskor gyakorlatilag semminek."

    A vége csak részben igaz. Ha nem vagy megfelelő szülő és ez kiderül, akkor bizony elveszik a gyereket.
    Amúgy sok dolog együtt eredményezik ezt a helyzetet:
    -Ha végigviszed a terhesség/szülés folyamatát az már önmagában kialakít egy kötődést, így kisebb az esélye, hogy kárt teszel a gyerekbe
    -Ha végigviszed az örökbefogadás procedúráját, akkor kisebb eséllyel adod vissza, hogy mégsem kell
    -Simán nem tudják megakadályozni, hogy gyereked legyen, ha nincs jogsid hozzá és rögtön elvenni meg biztos, hogy káros a gyereknek, ha meg hagyják, akkor meg csak lehet, hogy szar szülő lesz
    -Nyugati társadalmak alapvetően fogynak, így senki nem akarja még ezzel is csökkenteni a szaporulatot. Régen meg kellett az emberanyag és jóval durvábban visszaszólt a világ, ha rossz szülő voltál
    -Az emberek kiakadnának, ha valaki ilyet akarna bevezetni
    -meg még biztos kihagytam pár dolgot

  • Ghoosty

    őstag

    válasz Chaser #17 üzenetére

    Attól, hogy valaki a szülői teendői közben hibás döntéseket hoz, nem jelenti, hogy teljesen alkalmatlan szülőnek. Az, hogy végigviszed az örökbefogadási procedúrát egyáltalán nem jelenti, hogy nem fogsz néha ugyanúgy rossz döntéseket hozni akár ordítozni a gyerekkel.
    Ezen kívül az, hogy neked nem tetszik a nevelési módszere valakinek, még nem jelenti, hogy rossz szülő.
    Én is látok rengeteg rossz példát/hibás döntést, de eddig szerencsére még nem láttam olyat, hogy azt mondjam, hogy el kéne venni a gyereket a szülőtől.

  • Ghoosty

    őstag

    válasz radi8tor #29 üzenetére

    1. Nem mondtam, hogy nincs ilyen
    2. 8-10 évesen engem is magamra hagytak annak idején. 10 éves gyereket már egyedül hazaengednek az iskolából is. A mi óvodánkban a szabályzat szerint 10 éves gyerek már hazaviheti a kistesóját. A cigizést nem ártana észrevenni, de egy baleset még egy óvatos szülővel is bekövetkezhet. Biztos lehettek egyéb nevelési problémák is, hogy ha betörnek valahova, de a cikk alapján nem tűnik olyan durva dolognak, inkább csak szerencsétlen balesetnek

Új hozzászólás Aktív témák