Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Vartanus

    őstag

    válasz sb #50 üzenetére

    Ezzel megint nem értek egyet:)

    Azért azt már végképp nem hiszem el hogy egy Pentium jobb prociban mint egy A10-es...én úgy gondolom ma már egy 2 magos 3Ghz-es Pentium nem biztos hogy mindig maximálisan kitudja szolgálni egy 7770(új néven R7 250X)igényeit. Ha a legolcsóbb Pentium G2020-at nézem az 12500 meg a legolcsóbb Giga 7770 az 25000 ami durván 1,5x drágább mint mondjuk az A10 5800K. Elismerem jobb is a grafikus teljesítménye viszont az 5800K-val is bőven lehet játszani új játékokat is.

    Most mégis mit vártok? hogy az AMD csinál egy olyan APU-t ami fogyaszt 30W-ot van benne egy R9 270 szintű IGP(hozzá a lapra integrált 8Gb GDDR5), prociban simán megveri az i5-öt és azért 40K-nál ne legyen több?

    Sokan vannak úgy szerintem mint én,hogy tetszik nekik az a koncepció hogy egy prorci van,egy dolgot kell hűteni és kiegyensúlyozott a proci része is és az IGP is. Mert még egy i5 3570K IGP-je is vicc kategória az A10-esekhez képest, a Pentiumban lévő IGP meg épp arra jó hogy legyen kép a monitoron, de egy fHD Blu-ray film már valószínű kifekteti.

    < AMD RYZEN™ POWERS. YOU DOMINATE. >

  • Yutani

    nagyúr

    válasz stratova #48 üzenetére

    Köszi, szerintem .mf kolléga adta meg a megfelelő választ: azokat a procikat kell leválogatni, amelyek teljesítik az alacsonyabb üzemi feszültségen a 7600-nak megfelelő órajeleket, így lehetnek alacsony fogyasztásúak. Ha a gyorsabb példányokra nagy a kereslet, akkor nem fogják leválogatni a procikat, hanem mind megy magasabb feszültséggel és magasabb órajellel a vevőknek.

    #tarcsad

  • sb

    veterán

    válasz Vartanus #51 üzenetére

    Akkor kicsit nézz utána tesztekben. Hiába 4 mag, elvérzik és a Pentium is leveri az esetek többségében.
    1. Sok játék valóban nem támogat hatékonyan 4 magot, így itt még jobb is az Intel a 2 mag elleére.
    2. A játékok egy része 4 magot is kihasznál szépen, de itt is annyival gyorsabb 1 szálon az Intel, hogy behozza a +2 magot. Nézz bele egy Cinebench tesztbe, akárhány magot támogat ás szép lineárisan skálázódik mégis gyorsabb egy Pentium, mint egy kisebb APU. Vagy az i3 mint az A10-ek.

    Ez főleg a régebbi/kisebb játékokra vonatkozik, nem a legfrissebb AAA címekre, de nem is arra vesznek ilyen konfigokat.

    Egy kis segítség.
    Hol vannak benne a 4 magos A8-A10-eseid cpu erőben a 12-14k-s Pentiumokhoz képest? (És itt még pár AAA címben is elég jól helytállnak a Pentiumok az AMD-k ellenében!)

    A másik amit írsz szintén irreleváns. Nem R9 270-et várt az ember. Én legalábbis pont azt írom, hogy komoly dvga kiváltásra ALKALMATLAN és ezt mindenki tudta akinek volt egy kis esze. Ezzel egyébként ha nem esett volna le, épp az AMD-t védem, mert a legtöbben azért fikázzák, hogy nem hozza egy 7750 erejét vga-ban. Ezért kár fikázni, mert ez nem is volt elvárható.

    Viszont ha már nem csúcs vga teljesítményt várunk tőle, akkor teljesen korrekt összehasonlítani egy Pentium+7750 szintű konfiggal. És ott csúnyán elvérzik, mert amint látható, cpu-ban is jobban jár az ember ezzel a vga meg kb. 1.5-2x gyorsabb akármelyik A8-A10-nél. (És akkor még ramból sem kell gyorsat/sokat venni aranyárban hozzá.)

    Az utolsó rész meg a teljes dilettantizmus netovábbja amit az Intel IGP-kről írsz. A legújabb A10-esek szintjét nem hozzák nyilván, de nem egetverő a különbség. Ha azt nézzük jelentős egy 30-40%-os előny is, de ha onnan nézzük amit fentebb írtam, hogy valóban játszani akarsz, akkor egy f*s 7750-el megint ráduplázol és irreleváns kérdés. Másra pedig bőven erős egy i5/i3 IGP is.
    Átlagos felhasználásra pedig egy Pentiumé is.

    A csúcs az FHD-s kijelentésed. Nézz már meg egy Pentiumot milyen erőt képvisel. Mondjuk elég ha egy 3dmark-ra ránézel a könnyebb összevetés kedvéért. Elárulom, 3DMark11-ben egy G3420 600 pont körül hoz, A régi A6-3620-am 760 pont. Persze ez egy 3 generációval ezelőtti Llano csak, egy A10 ma kb. a dupláját tudja, de:
    1. Ezek meg nem egy ligában versenyeznek. Sem árban sem fogyasztásban. Még jó, hogy egy 2x annyiba kerülő és 2-3x annyit fogyasztó proci hozza a dupláját.
    2. Ez általános használatra bőven elég bármire! Nem FHD BD filmre, hanem egy izmosabb rendererre is.
    Majd látogass be egyszer a HTPC topicba, merthogy ott elég régóta kiveséztük ezeket. A sima DXVA-s FHD lejátszáshoz szükséges erő az ennek max a tizede. Úgyhogy egy Pentiumból is igen extrás HTPC építhető...
    És amint a pontszámokból látható, általános, régi játékos játszadozásra is elég. Másra pedig a csúcs APU-id sem jók.

    Egyébként vicc, hogy 90%-ban az AMD-t védtem a hsz-emben, mert, bár valóban, szerintem sem sokra jó egy APU manapság, azt tartom, hogy bizonyos feladatokra mégiscsak teljesen jó lehet. És amiért a nagyközönség fikázza annak a fele nem jogos, mert nem a megfelelő feladatra szeretnék használni.
    Erre megkapom, hogy szarul látom és az Intel mennyire szar. :)

  • atti_2010

    nagyúr

    válasz sb #53 üzenetére

    Egyrészt azok a tesztek semmit nem érnek mert az összes úgy készült hogy az FX be volt kapcsolva a Turbó amit mindenki tud hogy startból ki kell kapcsolni a másik hogy azokban a játékokban ahol jó az optimizálás egyből kikap a Pentium, de van a PH -n is nagy prociteszt ami sokkal profibb, ott kell megnézni.

    1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

  • DudeHUN

    senior tag

    válasz sb #53 üzenetére

    A 2. pontodhoz szólnék csak hozzá.
    Jobban szerepel dVGA mellett? Azon a kétmagos pentiumon lassan elindulni nem fog egy játék sem. Nemhogy jobban futni. 4mag/szál kerül a minimum követelményekbe.

    Gamer for Life

  • sb

    veterán

    válasz atti_2010 #54 üzenetére

    1. Ha az FX-en kikapcsolod a Turbo-t akkor az hol fog segíteni?
    2. Ki beszélt FX-ekről? APU-król volt szó eddig.
    3. Ph tesztben mutass nekem Pentiumot, nem tesztelik. (De külföldi oldalon is ritka.)

    Komolyan, mintha gyengeelméjűekkel vitatkozna az ember. Már bocsánat.

    Ott van a rohadt tesztben, hogy legtöbbször lenyomja a Pentium az A8, A10-et dvga mellett, tehát tisztán cpu erőben. Pont. Mit nem lehet ezen érteni? Van benne cpu igényes játék? Van. Ott sem vérzik el? Nem.
    Írtam hogy a Cinebench és egyéb kifejezetten párhuzamosítható teszteket is meg lehet nézni és ott sem vérzik el a szarfos 2 magos Pentium? Igen.

    Mit nem lehet érteni ezeken?

    szerk: Bocs, de nehezen viselem el az értetlenséget. Nekem is van A6 APU-m, használom is nagy megelégedéssel. De arra amire JÓ. Kis kocajátékos gépnek nem volt az. Egy új erősebb A10, rammal, mindennel együtt 2x annyiba került volna. Ahelyett lett egy G3420+7750 és 1.5x gyorsabb minden GPU-ban, CPU-ban meg 80% gyorsabb, 20% lassabb. De kb. Egál a kép.
    Kevesebb pénzből és még a fogyasztás is jobb.
    Ezen nem nagyon lehet szépíteni.

    [ Szerkesztve ]

  • sb

    veterán

    válasz DudeHUN #55 üzenetére

    Igen, ezt Abu már leírta, de semmi értelme jelenleg.

    1. Kérlek mutass rá a teszben szereplő 10-20 játékban arra, ami LASSABB Pentiumon, mint A10-en. Ez is nehéz feladat lesz, nemhogy olyanra mutatni, ami el sem indul 4 mag alatt.
    2. Ha lesz ilyen a jövőben, mikor? Mikor lesz a játékok fele ilyen pl? Mert 1db-ért vélhetően nem megy senki cpu-t cserélni, ha a maradék 300db meg fut... ráadásul jobban.
    3. Ha lesz több ilyen játék. Tegyük fel a Crysis 4-5-6 ilyen lesz... 2 év múlva.
    Vajon érdemes-e arra készülni MA egy 10e Ft-os Pentium helyett egy 25e Ft-os A10-zel? Vagy esetleg van rá némi esély, hogy szart se fog érni az A10 akkor és ott? (Ha a HSA beindul akkor van esély arra, hogy a kis A10 is elég lehet 2 év múlva jövő AAA címekhez is, de egyelőre ennek elég kicsi az esélye. Hiába ez az irányvonal, nem mozdul semmi efelé. Pedig én is azt mondom, hogy ez a jövő. De ki tudja mikor jön el.)

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz sb #57 üzenetére

    Nem négy mag lesz az igény, hanem a négy szál. A mag az lehet logikai is, persze előny, ha nem az.

    Idén lesz több is. Például a Nitrous motorra épülő játékok eleve nem indulnak el négy szál alatt. Egyszerűen azért, mert egy szál kell a fő munkára, egy szál szükséges a job feladatoknak, és kettőt DirectX alatt elvisz a grafikus driver. Mantle alatt ez nincs, tehát ott elvben elég a két szál.
    Egyébként nem technikai problémáról van szó. Természetesen engedhetik, hogy a program fusson két szálon, csak az új generációs motorokat job rendszerre építették, ami két magra nem ideális. Rengeteg akadást és lassulást fog okozni időközönként.
    Például a Watch Dogs minimum igénye nem viccből lett négy mag. Egyszerűen a job rendszerű motorok két maggal nem működnek jól.

    [ Szerkesztve ]

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

  • Vartanus

    őstag

    válasz sb #53 üzenetére

    Lehet te dilettánsnak nézel de használok i5 procit is aminél max álmodok arról amit a 2 éves 5800K tud.

    Te itt szintetikus tesztekre hivatkozol jórészt, a LIano nem a Haswell ellenfel,te is írtad, de a Haswell alapu pentiumot sem 13K-ért kapod, kb az a LInao A6-os kerül most annyiba,ergo a jelnlegi Pentium a 3éves LInot sem éri be,pedig kb egy árban vannak.

    Amit emlegetsz G3420+7750 az kb 38K az 5800K meg 26K még jó hogy sokkal erősebb hisz kb 1,5x annyiba fáj,és ezt nevezed te korrektnek?

    IGP-hez annyit még,hogy nem a Kaveri de még a Trinity-s A10 szintjét sem hozza szerintem a G3420,de még a 4670K IGP-je sem éri be.

    Nem egetrengető különbség... az 5800K majdnem rádupláz az i3 4130-ra IGP terén és gyanitom a Pentium az i3-tól is lasabb. Ha ez nem egetrengető akkor mi?

    Intelnél 26K-ért nem kapsz olyan procit amin dVGA nélkül tudnál pl WoT-ot tolni 1680x1050-es felbontáson medium szinten fix 32FPS fölött.

    Az tulzás volt valoban hogy HD filmre nem jo a Pentium és bizonyos esetben erösebb prociban néhol nem kevéssel. De no tuning 2év mulva no driver .

    < AMD RYZEN™ POWERS. YOU DOMINATE. >

  • DudeHUN

    senior tag

    válasz sb #57 üzenetére

    Watch Dogs így ami legközelebb van. De külföldi szakirányú fórumokon már régóta mennek a beszélgetések, hogy szinte az összes nagyobb ősszel nextgen konzolra is megjelenő játék 4 szálra képes processzort fog kérni. Eleinte a WD-ról is csak "pletyka" volt a Quad core minimum még tavaly.

    Gamer for Life

  • deja vu

    addikt

    válasz Vartanus #59 üzenetére

    Itt a PH-n sokszor láttam, hogy az i5 mellé R9 290X-et raknak, ilyen erős procit általában azért vesznek mert rendes kártyát raknak mellé, nem az igp miatt. Egyébként volt itt Kaveri A10 7850K tulaj tudod jól, a 7950-es kártyájával egyből szaladt vissza az i5-re mert kevés volt amit a kaveri tudott a 7950-el.

    (#57) sb
    Máskor inkább x4+7750 kombót írj, és Abunak sem kell bemásolni újra azt, hogy kötelező a 4 mag.

    Iphone 7 Plus | Sony A7R+Zeiss FE 35mm F2.8+Zeiss FE 55mm F1.8 | Eizo CX271+Eizo CS270+Eizo SX2262W+Eizo S2233W | Z170 Ext4+I7-6700K+Noctua U14S | GTX1070 Gaming | 16gb 3600MHz | 850PRO 768GB | Seasonic Platinum | Define R5+3xNoctua | Razer Taipan

  • Vartanus

    őstag

    válasz deja vu #61 üzenetére

    De nem is i5-ről beszéltünk:)(csak azért emlitettem hogy még annak az IGP-je is elmarad) 290 mellé én se APU-t tennék hanem FX 8320-at:)

    [ Szerkesztve ]

    < AMD RYZEN™ POWERS. YOU DOMINATE. >

  • sb

    veterán

    válasz Abu85 #58 üzenetére

    Én ezt mind tudom, mert már olvastam tőled.
    Ettől függetlenül:
    1. Várjuk meg míg kijönnek. Mondjuk nem is 1-2, hanem tömegével. Addig nincs semmi gond a 2 szállal.
    2. Ha pedig itt lesznek nézzük meg mit tudnak egy 4 magos APU-val. Ha elindulnak ugyan, de meg sem mozdulnak akkor megint kár volt vele foglalkozni.

    Ezek az új játékok tipikusan nem erre az ársávban lévő PC-kre jönnek. Ne aszerint tervezzünk már meg egy koca gamer gépet, hogy milyen 1 év múlva kijövő AAA-s címet tud majd futtatni. Éppúgy, ahogy irodai gépnél sem kell ECC-t keresgélni meg render-potenciált mérni.

    Én csak ennyit akartam megértetni az itteniekkel. És első körben épp az AMD fikázókkal.
    Hogy adott célra keressenek konfigot. Amire nem való az APU arra ne akarjanak venni/fikázni.

    Irodai, mindenes gépnek elég egy APU. De arra egy Pentium is magában.
    Koca játékra jobb egy olcsóbb Pentium+dvga.
    Nextgen játékra vagy ha el leszünk árasztva egyéb HSA progikkal akkor meg majd kell egy HSA-s Kaveri.
    Addig hc gamernek meg i5.

    Ezek a használható alternatívák. Nem optimális (mert a Kaveriben sokkal több potenciál van, mint amit használnak, mert hc game-re felesleges egy i5, csak a DX overheadje miatt kell nagyrészt, stb, stb...) de attól még ez a helyzet.

  • sb

    veterán

    válasz deja vu #61 üzenetére

    Nem kötelező.
    Max Kötelező lesz.

    Addig egyelőre az x4+7750 szintet hozza a Pentium is, sőt. Mai játékokban jobb is.
    Úgy látom még tizedszerre leírva sem értitek, hogy várhatjátok a nextgen 4 szálat igénylő címeket egy x4+7750 kombóra év végére, de nem sok értelme van valószínűleg. :D

  • deja vu

    addikt

    válasz sb #64 üzenetére

    Én nem várok semmit amd procitól, mivel nincsen, csak azért írtam neked az x4-et mert már túl sokszor másolta be ezt az üzenetet Abu.(i5+Radeon, i3+Quadro van)
    Cső!

    Iphone 7 Plus | Sony A7R+Zeiss FE 35mm F2.8+Zeiss FE 55mm F1.8 | Eizo CX271+Eizo CS270+Eizo SX2262W+Eizo S2233W | Z170 Ext4+I7-6700K+Noctua U14S | GTX1070 Gaming | 16gb 3600MHz | 850PRO 768GB | Seasonic Platinum | Define R5+3xNoctua | Razer Taipan

  • sb

    veterán

    válasz Vartanus #59 üzenetére

    Bocs, de a Pentiumos megjegyzésed abszolút az volt, mert kb. 10 HD filmet oda-vissza lejátszik egy Pentium IGP-je is. Mondom: HTPC topic. Végignézheted, hogy erősebb skálázási algoritmusokat is rá lehet ereszteni egy Ivy Bridge Pentiumra is, nemhogy egy Haswellre.

    I5 pedig még erősebb akármelyiket is nézzük.

    Egyébként pedig nem szintetikus tesztekre hivatkoztam csak (cpu-nál főleg). IGP-nél 3DMark-ot említettem, de arra msot nem akartam tesztet bedobni. Meg lehet nézni akárhol, hogy mennyit tudnak az Intel IGP-k. Jóval erősebbek a top AMD APU-k, de számomra ez a sáv akkor is halott. Vagy erősebb kell általában az embernek vagy gyengébb is elég.

    Az ár összehasonlításod fals.
    Haswell 3220 13-13.5k körül volt, az én G3420-am 15k volt. 7750 használtan volt, így ezt vegyük ki a képletből használt árral. Bár nem reális, mert ha kapni, akkor majdnem mindegy. Szóval nézzünk egy R7 250-et: 22k.

    Ahol torzítasz: Az A10-ed mellé vehetsz még gyors ramot. Ha 4GB-ot veszel, 1GB-ot odaadsz az IGP-nek (hiszen játékról beszélünk!) marad 3GB. Édeskevés játékra. Akkor 6-8GB-ot veszel... 1866, de inkább 2133-as ramból. A Pentium mellé 4GB 1333-1600 elég, nincs különbség kb.
    Ekkor hol járunk az árkülönbözetben?
    És mennyivel gyorsabb a 250/7750-es rendszer? 1.5-x? Árban 1.5x drágább, mint az AMD? Szerintem inkább utóbbi a drágább már.

    Azt már csak halkan jegyzem meg, hogy Kaveri topicban vagyunk, tehát eleve nem a 26k-s A10-5800K-val kellett volna nyitnunk, hanem a 40k körüli Kaverikkel. De mindegy, mert FM2-re is igaz a képlet. Kiszámoltam a váltásnál is, nem nagyon lehet elrontani. Elég világosan látszik mennyi pénz marad az ember zsebében és mennyi fps-t kap.

    Pentium IGP-t írtam, hogy a Llano-m szintjét hozza (ami nem is a legerősebb), tehát az FM2 csúsc APU-k kb. felét hozza sebességben. Ezt csak arra írtam, hogy az FHD lejátszással ne viccelődj amikor egy Grid2 elfut rajta mediumon. ;) Nem mondtam, hogy az FM2 A10-eket beérné. i3/i5 persze jóval gyorsabb.

    WoT-ot nem játszottam. valószínűleg ez lehet a célterület. Ha van olyan játék amihez ÉPPEN egy A10 APU szintjére van szükség. De ez édeskevés szerintem.

    Én az A6-ra (ami még egyszer: kb. fele olyan gyors, mint az A10-ed) felraktam WoT helyett 20 régi/új (1-2 éves is volt benne, nemcsak 5-6 éves :) ) játékot akkor szinte semmi nem futott értelmes sebességgel.
    Medium környékén, 1280x1024: 15-30fps környéke évjárattól függően.

    Váltani akartam emiatt.
    Lehetőségek:
    A10-5700/5800, ami neked is van. Ezzel 2x sebesség miatt lett volna 30-60fps. De még mindig csak 1280, medium átlagban. Tehát 1. az újabb játékok nem futnak jól, 2. nagyobb detail szinten nem fér bele, 3. nagyobb felbontás sem fér bele... Cserébe árban: lap 13-14k, cpu: 25k, ram: 2x4 vagy 2x(1+2) 2133-as horror áron. 39k+ram költsége.

    Ehelyett: intel lap 11k, G3420 15k, 7750 18k, ram marad. 44k.
    Fps: 1.5-1.7x több, mint az A10-en az említett játékokban.

    Crysis3-at nem mértem és nextgen-re se hajtok egyelőre, mert mindegy, hogy 15 vagy 18fps lesz.

    Ami még nálam szempont volt: először mITX-et akartam építeni paneltáppal.
    - Fogyasztás: A G3420+7750 kevesebbet eszik mint az 5800k. Ez persze jó hatással van a hűtési költségekre is.
    - Alaplap: mITX AMD-ben drágább, mint Intelben. Bár ez talán mATX-ben is így van.

    A fogyasztásra visszatérve: én ezt is mérlegelni szoktam általánosságban is, mert a hűtés/táp költségén keresztül azért ez is számít. Tehát amikor arról van szó, hogy egy G3420 15k, cpu-ban X a teljesítménye, GPU-ban Y, egy A10-5800K pedig 26k-ért cpu-ban X (a fentiek alapján, ahogy és amire használjuk ez kb. áll +-10-20% eltéréssel), GPU-ban pedig 2*Y akkor az csak az egyik nézőpont. Már ár/teljesítményben sem vészes az eltérés, de ha a fogyasztást is hozzáadjuk, 120-130W vs. 60-70W, akkor ott is jelentős az eltérés. Nem egy liga gyakorlatilag.

    És akkor itt Haswellről beszélek, mert egy Ivy alapú G2020/G2120 pedig 35-45W-ból is köszöni, jól elvan.

  • atti_2010

    nagyúr

    Muszáj minden AMD-s topikot szét offolni ezzel az Inteles marhasággal, ott az I3-I5-I7, milyen CPU-t vegyek tessék átfáradni oda ha lehet.

    1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

  • DudeHUN

    senior tag

    válasz sb #66 üzenetére

    Még mindig nem értem, hogy 2014-ben játékhoz hogyan jön a 2 magos processzor frissen vásárolt vasnál. Tök mindegy mit számolgatunk. Lehet matekozni. Ha nem úgy vesszük, hogy hamarosan proci csere teljesen értelmetlen beszélni is róla. Hacsak nem a jelenlegi WOT akarjuk csak játszani...úgy örökké.

    Gamer for Life

  • atti_2010

    nagyúr

    válasz DudeHUN #69 üzenetére

    Hacsak nem a jelenlegi WOT akarjuk csak játszani...úgy örökké.

    Már az is használja a 4 magot a frissítés óta, nem tökéletes de sokkal jobb mint volt.

    1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

  • 8th

    addikt

    válasz Vartanus #51 üzenetére

    Mindenki (te is) ott számolja el magát csúnyán, hogy csak és kizárólag a processzor árát nézi. Bacchatom, hogy csak 28k az A10-5800K ha egyszer kell mellé egy normális processzor hűtő egy korrekt tápellátású alaplap és abba drága tuning ramok, hogy minden egyes fps-t ki tudj csikarni a rendszerből. Ha mindezt összeadod szép kerek összeg jön ki és még mindig ott tartasz, hogy van egy fejleszthetetlen géped amit egy kétmagos celeron + 6670 páros játékokban 30%-al ver. Persze rakhatsz az APU mellé is egy HD6670-et (a legfostosabb ddr3 verzió is 20k iponon), hogy jobban fussanak a játékok de akkor már végképp bementél az erőbe.

  • SylverR

    senior tag

    válasz sb #66 üzenetére

    Ezzel az APU koca játékosnak kevés szöveggel meg engem lehet kikergetni a világból.
    Kérem szépen, én tökéletesen, sőt még annál is jobban megvagyok elégedve az A8-5600K-mmal.
    Egyetlen dolog ami miatt morgok, hogy utólag derült ki, hogy ha HSA-s dolgokat akarok futtatni, ahhoz Kaveri+ kell, ezzel még féltempóval sem fog üzemelni.
    De mint CPU+VGA páros kifejezetten kellemes, főleg azért az árért, amiért vettem.
    Egy A8-7600 is bőven elegendő lenne számomra. :U
    És nem vagyok igénytelen, csupán megtanultam élvezni a 15 fpst is gyerekkoromban, én a játék élményéért játszom, nem azért hogy haccázcsillió fps-em legyen. :N

    Nem!

  • joysefke

    veterán

    LOGOUT blog

    válasz SylverR #72 üzenetére

    És nem vagyok igénytelen, csupán megtanultam élvezni a 15 fpst is gyerekkoromban, én a játék élményéért játszom, nem azért hogy haccázcsillió fps-em legyen.

    Akkor jobb, ha nem ülsz le egy olyan gép elé, ahol annyira folyamatos a kép, hogy egyetlen röccenést nem fedezel fel, mert 1-2-3 óra játék után már soha nem fogsz visszűlni a másik géphez.

    Ugyanez vonatkozik a felbontásra: onnantól kezdve, hogy a FHD monitoron nem 1024x768 kép megy felkonvertálva, hanem natív felbontáson van renderelve a játék, rá sem fogsz ismerni.

    Én úgy vagyok vele, hogy ha már az időmet áldozom a játékra, akkor az a TV natív felbontásán menjen FHD-n.
    No ide sok esetben még az i3+dVGA is kevés lenne...

    J.

  • SylverR

    senior tag

    válasz joysefke #73 üzenetére

    Rossz ajtón kopogtatsz.
    Egy csomó régi játék már az APU-n is röccenésmentesen folyamatosan fut, némelyik akár élsimítással is. Ennek ellenére ugyanúgy élvezem a 15 fpst, mint a 60-at.
    Monitorom 1280x1024, majd ha cserére jutok, akkor esetleg szerzek hozzá videokártyát is. Addig tökéletesen megvagyok elégedve a rendszerrel.

    Nem!

  • konci79

    őstag

    válasz SylverR #74 üzenetére

    Nekem bf3 multi pl 30-35 fps,de gta4 is ~annyi fps.
    Eddig azt vettem észre hogy 1-2 éves játékokkal kb ennyire képes ,1280x1024-ben, medium-high között változnak a beállítások.Ehhez kell kb 20k a proci és ennyi a 2x4 gb 2133-as ram is.Magyarul 40-ből megvan,és az a réteg vagyok akinek ez is elég,és tuning nincs( se driver problémás vga,nem gond az alvó mód és egyéb dolgok,amiket a vga-s topicokban olvasok...).Nem kell hozzá tuning lap.hűűtőt meg majd mindenki lecseréli.

    Tehát újra kérem lehetne érdemi dolgokat leírni a kaverivel kapcsolatos topicokba hogy okosabbak legyünk mi,akik nem értenek hozzá csak használnák ,ne az intelt csodáljuk mindenhol? :F

  • Vartanus

    őstag

    válasz sb #66 üzenetére

    Én megértem az igényeid, de te is megértheted,bár gyanítom megérted azok igényt is akiknek tetszik az APU, mert azért a világon pár milliót még is csak eladnak belőle évente:)
    Mint mondtam az tetszik az AMD A10-esekben hogy egy durván 250 négyzetmiliméteres szilíciumlapkában van egy egész jó proci rész(lehet ismét dilettánsnak nézel emiatt,de én továbbra is így gondolom) és egy olyan IGP amivel egész jól lehet játszogatni. Az egészre úgy tekintek hogy 3-4éve még Sci-fi volt az hogy játszak egy IGP-n

    Igaz Kaveri drágább de abban már az IGP is combosabb (proci meg kicsit gyengébb mint az előző Ricsik)

    Én csak azokat az Intelesek nem értem, és ezt most ne vedd magadra akik bejönnek minden egyes új AMD APU-s hír topikjába is újra meg újra elmondják ,hogy ezek az APU-k szart se érnek mert prociból nulla meg IGP is alkalmatlan bárminemű játékra és amúgy se értik ki az a hülye aki APU-t vesz.

    Viszont AMD-s emberkét ritkán látsz Inteles topikban fröcsögni,hogy pl. áh az Intel alig fejleszt ami nagy előnye van azt sokszor elégé erkölcstelen vadkapitalista módon éri el stb.

    Azt nem kétlem hogy a 7750-esd seggét sem látja az én 7660D-m.

    Szerintem nagyjából az a helyzet hogy az X86-os magokat nézve Intel kb 2,5-3évvel van előrébb mint az AMD viszont IGP fronton pont fordítva.

    Ha viszont bejön az AMD HSA cucca akkor rögtön jelentősen átértékelődnek majd az AMD APU-i. Mint anno 1mag vs 2mag kezdetén. Amíg alig volt 2szálat kezelő progi nem igazán volt jobb a 2magos proci, viszont onnantól hogy megjöttek sorra a több szálra optimalizált appok elég jelentősen változott a felállás.
    Aztán ha a Mantle esetében működni fog hogy pl a 7850K IGP aktívan besegít majd a dVGA-nak megint okozhat érdekes változásokat( az Intel sem véletlenül fejleszti gőzerővel a Broadwell-K procikat és az Iris Pro IGP-ket)

    Szerintem ahhoz képest hogy az AMD mennyivel kisebb cég és ehhez képest mennyi anyagi ereje van arányaihoz mérten sokkal nagyobb volumenben fejleszt mint a kékek.

    Mint mondtam aktívan használok Intel IGP-t is, tehát nem úgy mondtam hogy hasamra ütöttem. Az inteles gép van proci intenzív dolgokra az 5800K meg játékra. Anno gondolkodtam i3-ban is de végül elvetettem mert szeretek tumingolni, aztán az élet úgy hozta lett mellé egy i5 és jól megvan a két gép egymással kiegészítik egymást.

    Minden estre annyiban lezárhatjuk hogy nem értünk egyet, de majd a jövő eldönti hogy melyik lesz a jobb a Pentiumod vagy a 7850K.

    [ Szerkesztve ]

    < AMD RYZEN™ POWERS. YOU DOMINATE. >

  • 8th

    addikt

    válasz Vartanus #77 üzenetére

    "de majd a jövő eldönti hogy melyik lesz a jobb a Pentiumod vagy a 7850K."

    Már a Pokolgép is megénekelte anno: "Csak az itt csak a most a máshol a máskor nincsen."
    Nem számít, hogy milyen lesz ez vagy az majd egyszer a jövőben. A jelenben élünk, itt és most. Most kell villantani. :U

  • Vartanus

    őstag

    válasz 8th #78 üzenetére

    azért a Mantle nem a távoli jövő...már most is létező dolog, a HSA is már kész van.

    Akkor azt magyarázd már el mire jó az hogy folyton leszóljátok hogy AMD APU még Pentium is leveri? Már 3éve ez megy mióta az AMD bevezette az APU dolgot meg a modulos FX-eket, minden egyes új hírbe előhozakodnak ezzel.

    < AMD RYZEN™ POWERS. YOU DOMINATE. >

  • atti_2010

    nagyúr

    válasz 8th #78 üzenetére

    Be lehetne már fejezni a masszív offolást mert az Intel prociknak is van topikja ott lehet téríteni, az összes Mantle,Kaveri,Trinty, Richland topik tele van szemetelve sz Inteles hülyeségetekkel, akit az Intel procik érdekelnek az úgy is oda megy érdeklődni.

    1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

  • 8th

    addikt

    válasz Vartanus #79 üzenetére

    Mert ez az igazság. Amúgy nem leszólom. Fentebb pont a játékokról volt szó. Mindig ez az apu felhasználók vesszőparipája. Nos játékokban egyértelműen jobb a legolcsóbb intel cpu + random vga páros mint az apu. link Ha pedig a játék kiesik onnantól tök felesleges a 45ezres apu-ra elverni a pénzt. Ha leülsz egy kétmagos celeron és egy 4magos apu elé böngészés filmnézés közben nem mondod meg melyik megyik. Hiába köpködik sokan masszívan az intel igp-jét mindent tud amire átlag nem játékos pc felhasználónak valaha szüksége lehet, főleg a Haswell igp-i. A de majd a jövőben típusú kijelentésekkel már tele a padlás a Bulldozer óta ezt hallgatjuk de rendszerint sosem jön be. A 7850K is hónapok óta a piacon van és lement 52-ről 45-46k-ra? Vicc. Az még mindig bő 10k-val több mint amit reálisan ér. Az pedig, hogy úgy ahogy elmegy rajta a játékok zöme attól még nem játékra való. Sorry ez a véleményem.

    (#80) atti_2010: Ez pont ugyan így igaz fordítva is. :U

    [ Módosította: radi8tor ]

  • atti_2010

    nagyúr

    válasz 8th #81 üzenetére

    Igen csak engem nagyon ritkán látsz az I3-I5-I7 topikban hogy épp az AMD procikat reklámozom.

    1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

  • Vartanus

    őstag

    válasz 8th #81 üzenetére

    Oké. :)

    DE ez elvileg a Kaveri a8 7600-ról szól és nem az Intel Haswell (Pentium,i3 akármi) vs AMD (APU akármi) párbajról. és ha visszaolvasol valóban Inteles emberke kezdte megint....

    Ráadásul itt még csak nem is a 7600 teljesítményéről van szó csak arról hogy a két nagyobb Kaveri nagy kereslete okán csúszik.

    Nem szemetelem tovább a topikot.

    < AMD RYZEN™ POWERS. YOU DOMINATE. >

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz sb #63 üzenetére

    Nem fogjátok fel a job modell működését. Lesz egy fő thread, ami teljesen elkülönített munkákat oszt ki a rendelkezésre álló magoknak. Amennyi mag érhető el, annyira osztja ki, persze ezt a fejlesztő korlátozni fogja, mert a grafikára vonatkozóan nő a terhelés az új konzolokkal, így a drivernek is több szabad erőforrás kell. Emellett egyre több motor kap deferred contextet. Viszont a driverbe épített implementációk kérik a magot teljesen. Az NVIDIA a 337-es drivertől két magot visz el. Hol számolod a játékot?

    Persze amúgy futhat a program, de a deferred context gyártótól függően igényel 1-2 magot, maga a játék igényel legalább kettőt, és még vannak a driver szerver szálak, amikre legalább érdemes 2 magot hátrahagyni, hogy ne legyenek mikroakadások.

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

  • Viktor77

    titán

    válasz atti_2010 #68 üzenetére

    Sokadszorra mondom el neked, hogy ez nem AMD-s topic.
    Ez egy hír topicja.
    Akkor szólj a modkerben, ha egy rendes AMD-s proci topicban flame-elnek az Intelesek.

    A rendreutasítgatást meg hagyd meg nekünk.

    [ Szerkesztve ]

    Csinálni kell. Kész. Pont.

  • atti_2010

    nagyúr

    válasz Viktor77 #86 üzenetére

    Igen csak a Kaveri a Mantle és a Richland is tele van flamelve, ha rendreutasítanád az Inteles hozaszólókat nem kellene írjak semmit.

    [ Szerkesztve ]

    1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

  • atti_2010

    nagyúr

    válasz Viktor77 #86 üzenetére

    Amúgy sem vagyok az a valaki aki egyből szalad feljelenteni a másikat.

    1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

  • 8th

    addikt

    válasz atti_2010 #82 üzenetére

    Mi van? Reklámozok? Nem. Érvelek és kifejtem a véleményemet nem ritkán házon belüli PH-s tesztek alapján. Most is ez történt. Ha hozzá is szólok egy egy AMD-s hírnél nem csupán bevakkantok az éterbe valami troll f@xságot hanem érvelek tesztekkel számokkal tényekkel. És nem vagyok szemellenzős fanboy ész érvekkel engem meg lehet győzni bármiről. Sajnos eddig nem nagyon sikerült ész érveket felsorakoztatnod csak a magas lóról duma van meg mod.ker.-be futkosás ha valami neked nem tetszik. Ha visszaolvasol láthatod, hogy itt sem a feszkót gerjesztettem csupán leírtam a véleményem személyeskedés és/vagy bújtatott flame keltés nélkül. Egyébként olyannyira utálom az amd-t, hogy én magam nyitottam topikot az FM2 ASRock alaplapoknak sőt három hónapig olyan konfigot használtam nap mint nap. Elvoltam vele nem volt rossz gép. Vennék újra apu-t? Nem. Pont. Másrészt azt írod tele van flamelve az összes amd-s topik. Nyugodtan keress rá a nevemre hányszor szóltam hozzá az amd-s szakmai vagy beszélgetős topikokban. Segítek, egyetlen egyszer sem. Nemhogy a processzoros témáknál nem szóltam hozzá de még a videokártyáknál sem! Akkor meg miről is beszélünk? Szégyenlem a pofám és én kérek elnézést, hogy egy hírnél hozzá mertem szólni és le mertem írni a véleményemet. Nem is tudom hogyan merészeltem. Megyek is beállok a sarokba.

  • sb

    veterán

    válasz Vartanus #77 üzenetére

    Most látom, hogy jött még válasz. :)
    "Minden estre annyiban lezárhatjuk hogy nem értünk egyet, de majd a jövő eldönti hogy melyik lesz a jobb a Pentiumod vagy a 7850K."
    Ez jó és egyszerű ötlet.
    Javaslom, havonta írjuk be a topicba. :)
    Tehát most ott tartunk, hogy 90%-ban, normális sebességgel futtatható játékban gyorsabb a Pentium+7750 kombó, mint a 7850K. Immáron kb. 3 hónapja (azóta cseréltem). És olcsóbb volt jóval.

    Akkor innen folyt köv.
    Kíváncsi leszek hány hónap múlva esik 50% alá az arány és akkor milyen költséggel válthatok 7850K-ra. :D
    Mert akkor az egész 7850K vétel nem érte meg.

    Abu, értem miről írsz a job-okkal, de te nem tudsz megérteni 2 magyar mondatot amit leírtam:
    1. Mutass ilyen programot most, PC-re.
    2. Majd mutass fél év múlva. Olyat, amit egyébként egy 33k-s cpu+vga kombó csak azért nem visz el, mert kevés a logikai szála. És nem azért mert hulla gyenge hozzá amúgy is.

    Nem nagyon fogsz ilyeneket mutogatni akkor pedig hiába létező dologról írsz. Ezt a szegmenst nem érinti egyszerűen.

    Ez olyan mintha azt magyaráznád, hogy a raytracing nem fut mobiltelefonon és nemértemmeg, hogy mérnem fut.
    De értem. Nem is kell futnia még vagy 10 évig. Ennyi.

    [ Szerkesztve ]

  • SylverR

    senior tag

    válasz sb #90 üzenetére

    És gyorsabb is a Pentium+7750, mint mondjuk a 7850K+7750? :U

    Nem!

  • sb

    veterán

    válasz SylverR #91 üzenetére

    Annál nem gyorsabb, mint ahogy a 7850K+R9 290-nél sem.
    Próbálj már meg légyszi azonos árú cuccokat összehasonlítani.

    Vagy olvass vissza. Itt arról van szó, hogy a G3420+7750 (33k-ért vettem, de számolhatsz többel is, csak 7750-et nem kapni újan már) gyorsabb, mint ÖNMAGÁBAN a 7850K. Játékban. Hozzá illő játékban.
    A 7850K meg mennyi? 45k volt akkoriban, 2-3 hónapja (+ drága ram hozzá)?

    Tehát olcsóbb és gyorsabb. Hozzá illő, MAI játékban, ezt mindig oda kell tenni.
    Ennyi a képlet, nem több.

    Majd lehet, hogy 1 év múlva el sem fognak indulni rajta a játékok, akkor majd lehet cserélni még mindig a bőséges árkülönbözetből. Addig meg gyorsabb az egész. Nemcsak vga-ban, de még sok helyen cpu-ban (min fps-ben) is a tesztek alapján.

  • SylverR

    senior tag

    válasz sb #92 üzenetére

    Először is, csupán egy kérdés volt. :)
    Másodszor, nem jó az összehasonlítás.
    Sajnos Kaverivel még nem jöttek ki az olcsóbb megoldások, de lesz idővel biztosan.
    A legolcsóbb Kaveriket - 2 magos - mondjuk elképzelhető, hogy elveri.
    De számomra akkor sem jogos összehasonlítani egy integrált vga-s rendszert, egy dvga-ssal.

    Nem!

  • antikomcsi

    veterán

    válasz SylverR #93 üzenetére

    Ő nem rendszereket hasonlít össze, hanem a teljesítményeket, amiket a pénzedért kapsz.

    Az mindegy, hogy kiscicák, vagy oroszlánok hajtják a malmot.

  • sb

    veterán

    válasz antikomcsi #94 üzenetére

    Pontosan.

    SylverR, igazad van. Nem jogos összehasonlítani a dvga - igp-s rendszereket.
    Fura mód épp innen indult a vita, mert én pont ugyanezt írtam le - az APU-k védelmében:
    - Hogy a sok fikázó szerint nem jó az ár/teljesítményük, de rosszul nézik mert olyan területen hasonlítják össze az APU-kat más rendszerekkel amire nem igazán jók. Főleg ezeket az új HSA-s APU-kat amiknek nyilván ebben lesz az igazi erejük... majd később.

    Csak ezt a sok AMD fan nem tudta dekódolni és erőlködtek, hogy jelenleg, dvga-val összehasonlítva és cpu fronton is erősek az APU-k. Márpedig ez nem igaz.
    Erre hoztam példának, hogy az APU-k cpu erejének sávjában (Pentium-i3 sáv) az Intelek jobbak és ha játék a cél akkor jobban jár az ember a Pentiummal, mert 100-ból 90 játékban még gyorsabb is lesz, mint egy amúgy erősebb 4 magos APU. (A maradék 10 játék meg amúgy sem az a kategória, ami egy ilyen erejű procival játszható lesz, se APU-n, se i3-on, se Pentiumon nem fog jól futni.)
    És a pénzből dvga-ra is futja, ami szintén messze jobb lesz, mint az APU-ba épített.

    Ennyi a lényeg. Ezen nincs mit szépíteni. Erre a célra és MA jobb lehetőségek vannak az APU-knál.
    Más célokra ill. a HSA-s jövőben meg nyilván az APU-k fognak nyerni. De erre most alapozni és drága APU-t venni tök felesleges.

    Egy kivétel van és abban is igazad van: Ha nem csak ár/teljesítményt, hanem fogyasztás/teljesítményt is nézek (amit én szoktam - és igazából az ár/teljesítményre is visszahat) az A8-7600 65W-on, de főleg 45W-on már versenyképes MA is, akár a fenti célokra is.

  • Jack@l

    veterán

    válasz sb #95 üzenetére

    Most néztem utána a HSA-nak, ugyanazt tudja, mint a mostani dgpu-s rendszerek, max kicsit gyorsabban fogja végrehajtani a feladatokat. Ami eddig nem használt opencl-t, azt ezután se fogja gyorsítani.
    Első ábra, hogy mire is lesz jó az apu gpu része: [link]

    [ Szerkesztve ]

    A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

  • sb

    veterán

    válasz Jack@l #96 üzenetére

    Akkor rosszul néztél utána szvsz.
    Épp az a lényege, hogy sokkal több mindenre képes lesz a közös memória címtér miatt, mint a jelenlegi opencl-dgpu-ra írt programok.

    Vagyis amíg ma csak tisztán párhuzamosítható feladatokat tudsz hatékonyan gpgpu-ra megírni, HSA mellett a heterogén programokat is hatékonyan lehet kezelni. Amikor van párhuzamos gpgpu-n és lineáris, cpu-n futtatható kód is.

    De ehhez nyilván minden ilyen kódot újra kell írni.

    [ Szerkesztve ]

  • Jack@l

    veterán

    válasz sb #97 üzenetére

    Olvad el a linken a cuccot, lehet többre lesz képes mint az opencl, csak éppen abban kell írni a kódot hozzá :)
    GPU-n csak adat párhuzamos kódot futathatsz, nem task párhuzamosat. (amit párhuzamosítás allatt értenek manapság általánosan, az task parallel)
    A kódot nem kell újraírni, max újrafordítani, optimalizálni persze lehet plusszban HSA-hoz.

    [ Szerkesztve ]

    A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

  • Jack@l

    veterán

    UI: Úgy néz ki hogy elvileg akkor a mostani opencl-es progikhoz még hozzá se kell nyúlni és a driver intézi menet közben a futtatást?
    A Catalyst 14.4-ben már van HSA, le tudnátok tesztelni mondjuk Luxrender-el, mennyit számít HSA-val és anélkül kaverin?
    UI: hupsz , nem ide akartam :)

    [ Szerkesztve ]

    A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

  • sb

    veterán

    válasz Jack@l #98 üzenetére

    Olyan kódról beszélek, ami jelenleg tisztán cpu-ra van megírva. Mert a kódok 99%-a ma ilyen.
    De ezekben a kódokban is vannak adatpárhuzamos alrészek.
    (Egyébként task párhuzamosítás is lehetséges gpu-n.)

Új hozzászólás Aktív témák