Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ReJim

    őstag

    a neveléssel van a gond?
    a szülők nem figyelnek oda kellően a gyermekre, a gyermeknevelésre.
    sokat engednek, mert nincs idejük a sok munka mellett foglalkozni a saját gyermekükkel. (tisztelet a kivételnek) ha foglakoznak is, a legfőbb szempont, hogy a gyermek boldog legyen, és nem az életre való nevelés, tisztelet, erkölcs.

    ezt a saját családomban is látom, sajnos. a bátyám ('84) és én ('88) úgy nőttünk fel, hogy ha rosszak voltunk, akkor irány a sarok és térdelsz egy órát. vagy ha nagyon rossz voltál kaptál pofont. nincs tv. nincs ohmokozó, nincs biciglizés, nincs legó.
    volt, hogy úgy bőgtem egy pofon után, hogy majdnem megfulladtam. de igaza volt apámnak. (miért kellett eltörnöm az emeletes ágyat, miért rúgtam bele a legóba, miért ütöttem a bátyámat. stb.)

    a húgom ('94) már nem olyan, aki tudja mi az a szigor. sokat megenged magának. sok mindenben nem fogták vissza. van, hogy egy elégtelent hazahoz, és nem mondja meg, van hogy nem tanul meg valamit.
    ő attól fél, hogy mi lesz ha... én ennyi idősen attól féltem, mi lesz ha nem...
    most a fiatalok mitől félnek? egy 10éves miért nem fél, amikor elküld engem (2x akkora ember, 10évvel idősebb) a halál fa.. ágára?! nevelés? tisztelet?

    hol lett elrontva? szülők. 2 fiú után 1 lány? attól még le szokták szidni.
    akkor mi a hiba? hát az idő. anyu dolgozik, rokkantnyugdíjas, apunak 2 állása van. hol van már a gyes-es időszak. hol van már az, hogy hazamegyek a munkából és játszom a gyerekkel? hétvégén meg pihenek és a gyerekkel játszom? kinek van erre ideje? szerintem az emberek többségének nincs. sajnos.

    elvált szülők? azoknak az egyke gyermekei? ők főleg problémásak. két oldalról megy az elkényeztetés (általában), hogy az egyik szülőt jobban szeresse. persze szar a gyereknek, mert a szülei elváltak, de azért ne essünk át a ló túloldalára. sok ismerősömnek elváltak a szülei. de látszik rajtuk, többet megengednek maguknak. sajnos.

    tanár? nem hibás? ezen is lehet vitatkozni. a jó tanárnak nincs szüksége az erőszakra, még csak a hangját sem kell felemelni. egyetemista vagyok. lehet csak azért érzem így, de egy rendes tanár olyan fegyelmet tud tartani, hogy tisztelni lehet érte. szakközépben is volt olyan tanárom, aki higgadtan, rendes hangnemben, csúnya szavak nélkül kiosztotta némelyik 18 éves "keménylegényt", hogy az lehajtott fejjel, csukló hanggal mert csak válaszolni... nem 50-60éves az a tanár. csak 26.

    az idős tanárok sajnos már kiöregedtek. egy diákot nem lehet megcsípni erőszakkal, megfélemlítéssel. mert a diák tudja, hogy ha megütik, neki van több joga. furfang kell ide.

    a húginak volna még 2hete a suliból, de nem megy be oda soha többet. nem csak azért mert a fülét műteni kell. hanem mert egy szellemileg károsodott tanárnő az osztályfőnöke, aki rettenetesen sokat megenged magának. szánalmas.
    egy tanárnak semmi köze a gyerek kinézetéhez. ne szabja meg hogy milyen felsőt vegyen fel. (oké, ne lógjon ki a "melle", kulturált legyen) ne tiltsa meg a testékszert, a körömfestést, a fekete ruházatot. (szerinte sátánista a fekete felső. biztos akkor én vagyok maga a sátán.) semmi köze hozzá. foglalkozzon a tanítással! arra van ott, nem arra, hogy az osztály tanulóinak a z aurájának a színét nézegesse! (mert tartott egy "megnézem az aurátok színét" órát. )
    hozzá sem kell tennem, valami fényképekkel volt most a probléma, apu levelet írt, arra válaszolt, hogy ő nem foglalkozik vele, keresse a fotóst, aztán fotóssal lett beszélve, segítőkész volt. de mikor anyám bement a tanárnőhöz, hülyének nézte, flegmázott vele, és nem adta meg a tiszteletet egy szülőnek. - ergó gec*bb volt mint egy diák. sajnos a tanárok 30% ilyen.

    [10 sor del, majd eccer logout.]

    pár éve még foglalkoztam gyerekekkel, nyári táborban, szabadidőmben, katolikus közegekben. sajnos már nem vonz, mert néha egy kocsmában, koncerten igazabb embereket, tisztelettudóbbakat találok. szeretem a gyerekeket, meg az öregeket is. de rendkívül nehéz velük bánni, és idegzet kell hozzá. amiből nekem sokszor már nincs.

    </end.?>

Új hozzászólás Aktív témák