Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • agressiv

    addikt

    válasz SylverR #150 üzenetére

    Látom, lényeges infókat lehagytam. :N
    Szóval a Crysisről beszéltem. Az alapról. XP alatt. És dx9be.
    DX10 patch-csel win7 alatt lehet, hogy lassabb.

    Ez már a szánalmas kategória. Ha valaki annyira igénytelen, hogy 20FPS-el sem játszik annak csak gratulálni tudok.

    Szóval még mindig rossz a hozzáállásod! Az APU igenis vásárlóbarát megoldás, végre pár év múlva a boltosok nem a gagyi kiherélt GeForce 4 MX440-nel szerelik a gépeket, hanem modnjuk egy A4-es Llano-val, ami még ígyis sokkal jobb, és erősebb annál.

    Milyen MX440? :W Úristen előbb mozdulj ki a szobából az ég szerelmére.

    Ez eddig is így volt, és ezután is így lesz, csak most már a gyártók sokkal költséghatékonyabbak, környezetkímélőbbek, és olcsóbban adják mindezt.

    Aki egy picit is kompetens az mind tudja, hogy nagyon messze van a környezetbarátságosságtól az, hogy olómentessel forrasztanak és kb 4x annyi szemét termelődik, mint amikor még értelmes anyagokat használtak.

    Akinek meg kell a fullhd, meg egyéb efektek, vesz Dual Graphics-be egy másodlagos kártyát. Aki meg fps-b**i, az meg vesz egy felsőkategóriás kártyát 100ezerért.

    Nem kell hozzá 100 ezer, elég egy GTX 460, vagy 6850 amikkel minimum közepes grafikán el lehet játszani és egy korosabb PC valami 2 magos processzorral és ilyen kártyával többet ér mint az APU, mert a rendszer ram sávszélessége nagyon kevés a full HD-hoz és a 22"-os monitor már szinte alapnak számít és annak már 1920x1080 a felbontása. Nagyon jól tudom, hogy milyen igényük van az embereknek, és nem az APU-az az biztos.

    Hát még a borz.....

  • dezz

    nagyúr

    válasz agressiv #144 üzenetére

    Ott vett egy kis lendületet, de a dolog ott indult, amikor a fix funkciós shaderek helyét átvették a programozható shader egységek (DirectX 8.0 compliance), 2000-ben. De ha ilyen jól (so-so) tudod, akkor miért írkálsz olyanokat, hogy ez egy új irányvonal?

    Egyébként nem tudom, a vektorprocikról hallottál-e már? A vektorprocik története a '70-es években kezdődött és az első szuperszámítógépek is ilyen procikra épültek. A GPU-k shadertömbjei többé-kevésbé ezeket utánozzák. Nyilvánvaló volt, hogy előbb-utóbb általános célra is igénybe veszik majd őket. (Ahogy a technológia fejlődése egyre inkább lehetővé tette, hogy ezek egyre rugalmsabbakká váljanak.)

    Az egy másik dolog, hogy eleinte túl komplikált és nehézkes volt a dolog ahhoz, hogy a hétköznapi programozók is foglalkozzanak vele. De ezen már nagyrészt túlvagyunk és a gyártók további lépéseket tesznek a programozók életének megkönnyításére. (Lassan már a feneküket is más törli ki helyettük.)

    A Llano vagy a Trinity 4 magja talán túl sok nyers CPU erő?
    Akkor tehát most már a 8800/9800 ereje sem túl acélos? Csak mert ugye egy 4-magos Llanóhoz vagy Trinityhez nagyjából ilyen teljesítmény jár.

    (#148): Hogy jönnek ide a hülyén összeállított gamer konfigok?

    (#151): "olómentessel forrasztanak és kb 4x annyi szemét termelődik"

    Ezt valamivel alátámasztanád?

    A nagyi gépébe hol vesznek 30k-s videókártyát?

    (#145) 04ahgy: Igaz, viszont azért némi köze van egymáshoz a két dolognak, az Elpida sem véletlenül ment csődbe: nem tudta állni a sarat a versenytársakkal szemben, vélhetően lemaradt a technológiai versenyben, így drágábban tudta csak gyártani ugyanazt, miközben nagyon alacsonyak az árak. Ez viszont nem jelenti azt, hogy az APU puszta spórolásból és a fogyasztók megkárosítására született.

  • agressiv

    addikt

    válasz dezz #152 üzenetére

    Ott vett egy kis lendületet, de a dolog ott indult, amikor a fix funkciós shaderek helyét átvették a programozható shader egységek (DirectX 8.0 compliance), 2000-ben. De ha ilyen jól (so-so) tudod, akkor miért írkálsz olyanokat, hogy ez egy új irányvonal?

    Nem új irányvonal, inkább ekkor érte el azt a szintet, hogy érdemes legyen foglalkozni vele és a programokban megjelentek az NVIDIA CUDA x.264 kódolás lehetőségek.

    Egyébként nem tudom, a vektorprocikról hallottál-e már? A vektorprocik története a '70-es években kezdődött és az első szuperszámítógépek is ilyen procikra épültek. A GPU-k shadertömbjei többé-kevésbé ezeket utánozzák. Nyilvánvaló volt, hogy előbb-utóbb általános célra is igénybe veszik majd őket. (Ahogy a technológia fejlődése egyre inkább lehetővé tette, hogy ezek egyre rugalmsabbakká váljanak.)

    Továbbra is PC-ről van szó, nem szuperszámítógépekről és vagy egyéb próbálkozásokról.

    A Llano vagy a Trinity 4 magja talán túl sok nyers CPU erő?
    Akkor tehát most már a 8800/9800 ereje sem túl acélos? Csak mert ugye egy 4-magos Llanóhoz vagy Trinityhez nagyjából ilyen teljesítmény jár.

    Ha nem lehet kihasználni a 3D játékoknál, programoknál, igen, túl sok feleslegesen. A feleslegesség csakis akkor érvényes, ha általános célra van használva a számítógép (film, játék zene). Ha valaki azért veszi, mert a munkájával ki tudja használni az rendben van, de az átlag emberek között nincs ilyen, mert aki ezt csinálja nyílván nem egy átlag felhasználó, akinek windowst kell telepíteni és driverezni, ja és még tegyük fel a szkájpot is.. :DDD

    (#148): Hogy jönnek ide a hülyén összeállított gamer konfigok?

    Úgy jönnek ide, hogy egy APU kb. ugyanaz, mint az általam példaként említett konfig. Erős proci, gyenge kártya (továbbra is játékra gyenge) és nagy felbontású monitor.

    (#151): "olómentessel forrasztanak és kb 4x annyi szemét termelődik"

    Ezt valamivel alátámasztanád?

    Ezek szerint nem vagy kompetens. Aki ilyesmivel foglalkozik (reball, reflow stb.) annak ez mind egyértelmű és a saját bőrén tapasztalja. Tudod milyen nehéz ólmos golyókat találni még kínában is?

    Tele van az apró javító emberkékkel, kérdezz rá néhánynál, hogy mi a véleménye az ROHS-ről.

    A mai üzletpolitika az, hogy egyre kevesebb a garancia és javíttatás helyett, dobd ki, vegyél újat. Ez mindenre igaz, nem csak az IT iparra. Olyan országokban ahol jobbak a körülmények ez valamennyire működik is és lassan elönt minket a szemét.

    A nagyi gépébe hol vesznek 30k-s videókártyát?

    Péládul nálunk, hogy az unokák tudjanak játszani (illegális lenne, de szívesen felvenném és kiraknám ide egy komplett gép telefonon való megrendelését a kuncsaftokkal :DDD ).
    Elmondják mennyi pénzük van, hogy mit szeretnének rajta csinálni, mi összerakjuk, a gép célnak megfelel, nagyi unoka örül.

    [ Szerkesztve ]

    Hát még a borz.....

  • dezz

    nagyúr

    válasz agressiv #153 üzenetére

    "inkább ekkor érte el azt a szintet, hogy érdemes legyen foglalkozni vele"

    Na ja, de már ez is az APU-k megjelenése előtt volt. Szóval, nem az volt, hogy megcsinálták az APU-kat (direkt hogy kiszúrjanak a vásárlókkal), és utána találták ki, hogy nem csak grafikára használják az IGP-t benne.

    "Továbbra is PC-ről van szó, nem szuperszámítógépekről és vagy egyéb próbálkozásokról."

    Egy mai jobb PC nagyobb teljesítményű, mint ezek a szuperszámítógépek voltak, és sokszor ez a teljesítmény is kevés.

    Éppenséggel ma már eléggé elkél egy 4-magos proci a játékokhoz is. De nem is kell nagyon félni attól, hogy maga alá temet minket a hatalmas CPU teljesítmény, hiszen éppen arról beszéltünk, hogy megtorpant a CPU-k teljesítménynövekedése (leszámítva az egyre több magot, de annak is van egy határa, főleg desktopon)... Miért ne lehetne ott a 4 mag sok konfigban, ha egyre olcsóbban adják?

    Lehet, hogy a 80 éves Pista bácsi nem igényli a teljesítményt, akkor neki nem is kell komolyabb cucc. Na de nehogy már ezért megálljon a fejlődés! Az APU-knál az is fontos tényező, hogy garantáltan ott van mellettük egy OpenCL-képes IGP, ami megteremti az alapot, hogy bármely program kedvére kihasználhassa azt.

    Az átlagfelhasználók között is sok van, aki nem egész nap csak facebookozik, játszik és csak hallgatja az ömlesztett zenét (bár volt itt egy ilyen röpke 10-15 éves depressziós időszak, szerintem te is ebben nőttél fel, előtte viszont virágzott a scene), hanem ilyen-olyan úton-módon kiéli a kreativitását. Márpedig az 5-10-20x teljesítménynövekedés sokkal érdekesebb dolgokat tesz lehetővé, mint egy akármilyen csili-vili i7 teljesítménye.

    Senki sem mondta, hogy a mai APU-k önmagukban használva kimondottan gamer gépbe valók. Egyébként is elsősorban mobil vonalra szánták őket. Desktopon leginkább egyszerűbb netezős gépekbe - amikkel azért alkalomadtán el lehet már játszani. (Még mindig jobban, mint a még kapható kisteljesítményű videókártyákon.) Gamer gépbe továbbra is ajánlott a diszkrét videókártya.

    "Ezek szerint nem vagy kompetens. Aki ilyesmivel foglalkozik (reball, reflow stb.) annak ez mind egyértelmű és a saját bőrén tapasztalja. Tudod milyen nehéz ólmos golyókat találni még kínában is?"

    Az elektronika nem egyenlő a BGA tokozással. Elég sokat forrasztok és tervezek is elektronikákat, de a BGA tokozással nem volt még dolgom, eleve kerülöm (nem tudnék összerakni itthon prototípusokat és a gyártás is csak nagyobb volumenben kifizetődő). Én úgy látom, hogy a tömegtermelt elektronikák nagy része így is, úgy is a szemétben végzi (ez persze nem jelenti azt, hogy nem lehet újrafeldolgozni), függetlenül attól, hogy ólommentes vagy sem. Viszont az ólom az egyik legkörnyezetkárosítóbb anyagok egyike, így nem mindegy, mennyi szabadul ki. Bár én is arra szavaztam volna, hogy ne 0-ra csökkentsék az elektronikai felhasználását, hanem mondjuk 1%-ra.

  • agressiv

    addikt

    válasz dezz #154 üzenetére

    Az igaz, hogy megtorpant a processzorok teljesítménye, de az azért érdekes kérdés, hogy kell e egyáltalán több? Sokat gondolkodok rajta mostanában, hogy óriási pénzeket ölnek egy processzor, gpu, stb. feljesztésébe, de az a baj, hogy valós hasznot nem nagyon hoz az emberiségnek miközben, lehetne sokminden másra is költeni azt a sok pénzt.

    Azzal teljesen egyetértek, hogy a mobil eszközökben jó szolgálatot tehet az APU, mivel ott kiemelten fontos a teljesítmény felvétel minimalizálása és ezekkel talán megbízhatóbbak lesznek a laptopok, mert az utóbbi időkben nagyon hullanak ezek a gépek és szinte mindíg az elégtelen hűtés miatt tönkre ment BGA okozza a gondot. Az is igaz, hogy valóban nem viszik túlzásba még a mai mobil IGP-k sem, kivéve persze az extrém kategóriát.

    Az ólommentes forrasztásról meg annyit, hogy a régi tévékben is eltörnek a forrasztások, az viszont nem mindegy, hogy 30, vagy 3 év után.

    Sajnos ez van, de van egy olyan érzésem, hogy lesz még rosszabb is. :(

    [ Szerkesztve ]

    Hát még a borz.....

  • SylverR

    senior tag

    válasz agressiv #151 üzenetére

    Jesszusom...
    Ez az utolsó kommentem, mert látom kb mintha a falnak beszélnék.

    "Ez már a szánalmas kategória. Ha valaki annyira igénytelen, hogy 20FPS-el sem játszik annak csak gratulálni tudok."

    Ezmi? Miről beszélsz? Játszottam már végig játékot úgy, hogy a legtöbben félúton abbahagyták volna! Azonban azaz NFSU2, azon az mx440-en, olyan pocsékul futott, hogy még nekem is felfordult tőle a gyomrom...
    Azonban a Crysis, a 3650-en, kb 40 körül tolta, szóval igen csak jól ment.

    A pont, amit ebből kiakartam hozni, az az, hogy olyan embernek, aki ritkán játszik, illetve a szülei pénzéből kapott gépen tolja, annak egy Llano 3d-s és processzor teljesítménye elég!

    Ha a nagyinak kell gép, ahogy mondtad is, annak ott van az A4! 2 db mag, és 80 shader. Win7-nek ennyi sajna elkell, 3d tartalmak és multimédia tartalmak gyorsításában segít, valamint pár év és már lesznek olyan alkalmazások...gondolok itt lejátszókra, weboldalakra, amiket már gyorsítani fog az APU, és innentől kezdve már sem lesz fölösleges benne az az erő.

    Aki meg ezen kategóriákon kívül esik, az meg veheti a diszkrét kártyát, és csókolom. Az APU-ban levő GPU pedig ugyanúgy ki lesz használva, mert érkezni fognak előbb-utóbb olyan játékok, amik már azon számolják ki az AI-t, fizikát, stb. Ennyi.

    És ne is törd magad szerintem konkrétabb - hosszabb - válasszal, mert úgyse reagálok. Ez a vita meddő.

    Nem!

  • Dare2Live

    nagyúr

    válasz agressiv #155 üzenetére

    "Az igaz, hogy megtorpant a processzorok teljesítménye, de az azért érdekes kérdés, hogy kell e egyáltalán több?"

    Neked nem. De desktop proci fejlesztés már rég nincs. Server vonalon meg igencsak lehet mire haszálni a kakaót.

    "Azzal teljesen egyetértek, hogy a mobil eszközökben jó szolgálatot tehet az APU, mivel ott kiemelten fontos a teljesítmény felvétel minimalizálása..."

    Nemcsak noti.... server de még desktop vonalon is szintúgy fontos a W/teljesítmény arány.

    IMHO APUra meg tekints úgy mint anno a 486os érára. Ahol belerakták a matematikai segédprocit a prociba oszt az első időkben nem sok minden használta és a DOOM2 se lett szebb tőle.

    [ Szerkesztve ]

    don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

  • Televan74

    nagyúr

    Állítólag a Micron megveszi.

    Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

  • agressiv

    addikt

    válasz SylverR #156 üzenetére

    Az hogy ennyire buta vagy te bajod. :W

    Azonban a Crysis, a 3650-en, kb 40 körül tolta, szóval igen csak jól ment.

    Persze.. :W

    Nem értem miért vitatkozol velem arról, hogy mit igényelnek az emberek, amikor ez a dolgom, hogy az óhajaikat figyeljem... :W

    Elég rövid?

    [ Szerkesztve ]

    Hát még a borz.....

  • dezz

    nagyúr

    válasz agressiv #159 üzenetére

    És ezek olyan emberek óhajai, akik tökéletesen tisztában vannak a számtech fejlődésével és annak pillanatnyi állapotával, illetve a trendekkel? Vagy csak annyit mondnak neked, hogy "há jó lenne rajta filmezni, netezni, meg a kölöknek játszani" és te már mondod is, hogy erre a legnagyszerűbb "egy korosabb PC valami 2 magos processzorral" + "egy GTX 460, vagy 6850", aztán viríthatják is a lóvét. Ha 2 év múlva jönnek, hogy ez sem megy meg az sem megy, akkor bezzeg nekiállsz majd magyarázni, hogy hát kérem ez a fejlődés...

    Jössz itt a környezetszennyezéssel, közben csak nézel, hogy mi a jó abban, hogy valami ugyanazt a teljesítményt fele/harmada/negyede fogyasztással hozza.

  • Löncsi

    őstag

    válasz dezz #160 üzenetére

    bezzeg nekiállsz majd magyarázni, hogy hát kérem ez a fejlődés

    Ez tény... vettek volna inkább GTX480 SLI-t. :DDD Ezután már nincs is szükség hajszárítóra/törülközőre, az ember csak beáll a gép mögé száradni. :DDD

    [ Szerkesztve ]

    Elvették a radírját, azt az egész élete egy nagy kompenzálás, hogy ő igenis kan és igenis 2 méteres a fallosza - by stranger28

  • agressiv

    addikt

    válasz dezz #160 üzenetére

    b+ nem azt mondtam, hogy öreg cuccot adok el, hanem azt, hogy jól megválogatom, kinek mi kell. :W

    Kiváncsi lennék, hogy miért is lettél te szakértő... :(

    Hát még a borz.....

  • dezz

    nagyúr

    válasz Löncsi #162 üzenetére

    Ja, jól passzolt volna a 2-magoshoz... Mintha nem tudnád, hogy nem erre gondoltam...

    (#163) agressiv: Tőled idéztem, kisgyerek. Erre a célra te ezt ajánlottad.

    A személyeskedésedre lenne egy jó válaszom, de inkább megtartom. Mindenesetre a következő ilyen trollkodásodhoz nem leszünk partnerek. De tőlem is ez volt az utolsó hozzászólás feléd.

  • tajcsi

    senior tag

    Miaz, hogy olcsó a memória?? Tavaly ilyenkor is ugynannyiba került 16gb ram mint most... :W

    MAXIMUS VI Extreme, Z87-WS, 3970X és sok más fimomság nálam...

  • tajcsi

    senior tag

    válasz tajcsi #166 üzenetére

    A nagy átlagra gondoltam...

    MAXIMUS VI Extreme, Z87-WS, 3970X és sok más fimomság nálam...

Új hozzászólás Aktív témák