Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Piftuka

    veterán

    válasz vhunor #430 üzenetére

    "Én az aktuális igényeim alapján állítom össze a gépem. Sosem érdekel, hogy ha 1-2 év múlva cserélek, akkor mi lesz. Ha cserélek azért cserélek mert jó okom van rá (azaz meghalt a cucc vagy kevés a teljesítménye)."

    Én is az aktuális igényeim alapján állítom össze a gépemet. Csak én nem csereberélem fél-egy évente. :)

    Ettől függetlenül (vagy éppen ezért) tartom az állításomat, hogy lehetséges olyan hardverelemet venni, amely segítségével a "jövőre" is tervezhet az ember.

    "Túl sokszor olvasom a PH-n olyanoktól akik csak játék miatt fejlesztenek gépet, hogy megérte ilyen CPU-t vagy olyan VGA-t venni mert jó befektetés volt. Jó befektetés = reálhozam ."

    Nem tudom, hogy ezt most általánosságban írtad, vagy nekem címezted?

    Mindenesetre szerintem az sok mindent elárul, hogy majd' 8 év után cseréltem le a KT400 chipsetre épülő, TBred 2100+ procis gépemet, amelyben a VGA egy Radeon X1650 volt. :)

    A "jó befektetés" pedig tényleg létezik. Számomra a jelenlegi konfiguráció az. S nem csak a jelenértéke miatt, hanem azért is, mert számomra funkcionalitását tekintve 2-3 év múlva sem lesz kisebb értékű.

    Ezért is nagy előny, hogy nem vagyok "3DFX-es szilikongyerek". ;]

    (Ha nagyon lesz esetleg olyan játékprogram, amit játszanék, akkor pedig veszek majd egy akkori középkategóriás VGA-t, amely segítségével valamilyen módon biztosan fog futni. Viszont belegondolva abba, hogy a NOLF2 volt a legutóbbi single player játék, amit játszottam, valahogy nem izgulok azon, hogy mi lesz 2-3 év múlva. :P )

    Fentiekből is látszik, hogy minden relatív. Mindenkinek mást jelent az "értékállóság" és a "jó befektetés".

    "Az árak viszonyát a cikkben szereplő kb. árak alapján írtam, úgy stimmel, sőt alá is lőttem kicsit (28k vs 55k)."

    A 28.000 és az 55.000 között is "csak" 50% a különbség, de szerintem mindegy. :)

    "Aquila non captat muscas."

Új hozzászólás Aktív témák