Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Termigáßor

    aktív tag

    Jó, hogy végre ilyen egér is megjelenik. Talán jobb lett volna odaadni egy claw grip-es kollégának... Ránézésre egyébként szerintem nem is claw, hanem inkább finger tip gripesnek tűnik ahol az ujjak nem begörbítve hanem lazán kinyújtva rásimulnak az egérre. Ennél pedig tényleg lehet értelme a gyűrűs és a kisujj támasztásának. De persze ezt csak próba után tudnám megmondani.

    Amúgy nem értem ezt a tendenciát, hogy a claw cripes egereket (talán a méretük miatt?) miért mindig alacsonyabb színvonalon készítik el mint a nagy tenyeres egereket. A Razernél is ezek képezik a belépőszintet. Rátesznek 3 gombot azt' jóvan'. Jó egér lenne az abyssus pl. de pont ezért nem az. Hol van már a régi diamondback, copperhead és társai? Ha kapnának új szenzort ütős egerek lennének most is.

    Szóval a kezdeményezés jó. Igenis szükség van jó minőségű claw és finger tip grip-es egerekre is.

    Jobbára ártalmatlan...

  • Termigáßor

    aktív tag

    válasz aDM|RaL^ #9 üzenetére

    @aDM|RaL^:
    nálam 3 copperhaed ment a levesbe, végül egy diamondback 3g-nél (da optika) kötöttem ki. Ami bizony még pontosabb is volt mint a copperhead (kb 25%-ot javultak a statjaim). Igen, a forma nekem is pont ideális. Főleg mivel korábban (még golyós egerek idejében) egy logitech pilot mouse-t (valódi 3 gomb amit azóta is hiányolok) használtam, ami szinte ugyanaz a forma mint a db. Ez a db úgy hozzám nőtt hogy akkor sem cseréltem le amikor elkoptak mikrokapcsolói. Inkább átforrasztottam egy ms explorerből :DDD Aztán még 3 "műtéte" volt (görgő alatti gomb, görgő elektronika, aztán az egész görgő) mire elkezdett a felülete kopni hámlani, így végül megkegyelmeztem neki, és most az eredeti dobozában pihen a polcon...

    @johnny6.d:
    Igazán szerencsés vagy, hogy ilyen "matuzsálemi" kort megért nálad ez a rágcsáló! Az első széria tényleg jobb volt. A Death Adder formája nagyon más és hiába vannak hülye helyen de tényle tudnak hiányozni a jobb oldali gombok.

    Mindkettőtöknek:
    Nagyon vártam hogy death adder után a copperhead vagy a diamondback is átesik egy szenzorcserén. De nem így lett. Viszont a lachesis-nél megtörtént. Sokat vaciláltam de végül beneveztem egyre. Több hónap volt a megszokása (db-t le se húztam a gépről, együtt mentek jó darabig).
    A lachesis elsőre nem látszik túl kézbevaló egérnek. Ugyan szélesnek tűnik az eleje de közép tájon már majdhogynem keskenyebb is a db-nél. Hosszabbnak is tűnik de egyás mellé téve talán ha 3-4mm a különbség. A segge is lehetne kisebb, és kényelmetlennek is lehet érezni amíg nem találod meg a megfelelő fogást.
    Viszont pont jó helyen vannak az oldalgombjai. A jobb oldaliakat is jól elérem kisujjal. A főgombok halkan és nagyon közvetlenül járnak. Görgő lehetne nagyobb de rendben van, könnyen kattint nem hangos. (ez nekem fontos mert nem tudtam leszokni arról hogy a középső gomb legyen az alt. fire) A forma hátránya egyben az előnye is: a széles eleje miatt nem hajlamos a megbillenésre mint a ch vagy a db. A közepétől már karcsú, tehát oldal irányba szépen lehet terelgetni ujjakkal is vagy csuklóból. Fügőleges irányben kisebb tartományban mozog mint a db, de ezen is lehet korrigálni ha kicsit hátrébb fogod meg.
    A szenzora nagyon pontos. én csak 800dpi-n használom, de teljesen mindegy neki, szépen skálázódik 100-5600dpi között. Nincs prediction (avagy drift control) szóval a vízszintes közeli mozdulatok is precízek maradnak. Már első használatra is éreztem hogy bizony jóval pontosabb mint db! Olyasmi érzés volt mint a ms wmo 1.1a. (bár az egy picit talán még közvetlenebb volt)

    Egy problémája van igazán (az alakján kívül) a Z-tracking. Ami a philips szenzor rákfenéje, de ennél az egérnél talán nem olyan durva mint az imperator és a mamba esetén. Azt vettem észre hogy szövet padon jobban jelentkezik, mint műanyagon, vagy az asztallapon. És megfelelően fogva (és emelve) az egeret el lehet kerülni.

    Sajnos a szöszöket is hajlamos a szenzor elé begyűjteni, és ha elfelejtem kitörölni (egy mozdulat pzs sarkával vagy egy kis ecsettel) akkor meg bír bolondulni. Ez úgy látszik lézeres probléma, mert a ch is csinálta.

    Szóval nem mondom hogy rohanjatok lachesist venni, (az első hónapban én is vissza akartam vinni a formája miatt) de ha van lehetőségetek huzamosabb ideig kipróbálni akkor érdemes egy esélyt adni neki. Be kell törni mint a bakancsot :DDD

    Jobbára ártalmatlan...

  • Termigáßor

    aktív tag

    válasz aDM|RaL^ #15 üzenetére

    A monitor talpa törte meg?... Az alá szorítottad be?... ajjaj.. :N Kábeltörés ellen érdemes lazán fellógatni valamivel a kábelt. Nekem már régóta így van, és nem csak a kábelt kíméli de könnyebben is siklik az egér, olyan mintha vezeték nélküli lenne.

    Jobbára ártalmatlan...

Új hozzászólás Aktív témák