Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • rudi

    nagyúr

    válasz parandroid #46 üzenetére

    Kapillárist elírtam, bocsi. Tudom én, hogy abból adódik, hogy a folyadékoknak van felületi feszültsége és ennek segítségével ''másznak'' fel a vékony csövekben, mert ott ez a húzóerő nagyobb a gravitációnál, így nem szárad el a fák teteje stb.

    A decibelekkel kapcsolatban meg nekem az a véleményem, hogy nem számok kellenek hanem hangfelvétel, ugyanis azt tudom, hogy milyen hangja van a ventimnek, de azt nem, hogy milyen az a 2x dBA. És akkor még jön az, hogy a hangfrekvenciák közelében zavatóbb egy hang mint azoktól távol. Nekem pl. a 28-30 decibelre ''kikiáltott'' Spire coolerem hangja sokkal emészthetőbb mint a másik Coolermasteremé, ami ugyan halkabb, de NAGYON zavaró a hangfekvése alacsony frekin.

    Sokkal hasznosabb enne egy hangfelvétel nyitott házzal 10 centire a ventitiől és egy másik zárt házzal 50 centire a ház elől (innen hallja a normál júzer a gépét).

    Resistance Is Futile. You will be assimilated!

  • rudi

    nagyúr

    válasz parandroid #46 üzenetére

    Mondom mi a zavaró a hítpájpban:
    Milyen gyors a kapilláris hatás általi folyadékszállítás?
    Nem áll-e be valamilyen állanósult állapot, amikor energetikailag kiegyenlítődik az egész szállítási folyamat? (szerintem ha a hátsó lapot az elős szintjére melegíti mondjuk a CPU akkor bizony beáll)
    Van-e fázisváltás, gáz és folyadék között, és nem-e hatékonyabb lenne-e a hítpájpot a kártya fölött és nem mögött megvezetni?

    Resistance Is Futile. You will be assimilated!

Új hozzászólás Aktív témák