Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • nahat

    tag

    A Q-Pad úgy hallottam nagyon jó pad. De lövésem sincs, hogy kajálja-e a lézeres cumó. Illetve azt sem tudom, hogy a felületén lévő teflonosnak mondott felület mennyire kopásálló. Szerintem nem műanyag és szövet ötvözete, ezt hol olvastad? Akkor nem lehetne felcsavarni szerintem.

    A G5 az 2000dpi-s, nem 1600. Az tuti, hogy nagyon jó dolog a lézeres technika, de egyelőre elég kényes megoldás. Azt elhiszem, hogy tudod húzogatni az mx1000-edet bárhol, de itt konkrét játékhelyzetekről beszélünk. Azok vásárolták először az új lézeres G5-öket és Copperhead-eket akik már eddig is hozzászoktak a legtökéletesebben működő egerekhez, és az új lézeres technikától a továbblépést várták. Egyelőre nekem úgy tűnik, hogy firmware-ekben és újabb felületű egérpadokban látják az egyetlen esélyt, hogy egerük beváltsa a hozzáfűzött reményeket (meg a nem kevés pénzt amit beleöltek). Komoly játéknál az nem megengedett, hogy egy rántás ne legyen halálbiztos és pontos. Márpedig ezek az új lézeres egerek ki-kihagynak (ez nagyon hasonlít azokra az időkre, amikor az első szériás optikai egerek bejöttek a piacra, és nem viselték el a kis kapacitású szenzoraikkal a gyors rángatásokat).
    Említetted a 4-5 éves microsoft intellimouse 1.1A-t. Az egy baromi jól eltalált egér. Itt csücsül egy az asztalomon is. Nagyon jó, széthajtható, végletekig megbízható optikája van, mindezt 400 dpi-vel. Szenzációs egér, nevetséges áron. Egy baja van, sok darabnak megbolondult egy idő után a mikrokapcsolója. Egyszerűen duplákat kattintott. Na ha valaki értett hozzá, akkor a leggagyibb egérből amit a fiókjában talált kiszedte a mikrokapcsolót és kicserélte (nekem egyébként egy másik generációs patkányom lehet mert nem volt ilyen baja). Az ok amiért nem azt használom az az, hogy sosem kedveltem a formáját. Rendesen izzadt a kezem amikor használtam és hát ki-kicsúszot amikor pakolgattam.
    Azt is mondtad, hogy a microsoft és logitech egerek fényévekre vannak egymástól. Ezzel nem értek egyet. Az lehet, hogy totál csőd a lézeres egerük, de mégis ők csinálták a másik olyan egeret ami évekig a legjobbnak kikiáltott volt. Talán még ma is van olyan éljátékos itthon is és külföldön is, aki microsoft explorer 3.0-t használ. Elképesztően jó optikája van az egérnek. Ha jól tudom az is 400dpi-s csupán, de abszolút megbízható. Kialakítása is nagyon-nagyon kényelmes. Egy hibája volt szerintem, hogy a jobb gombja úgy elveszette a tartását, hogy szinte érintésre klikkelésnek vett mindent. És amíg ez a két egér uralta a piacot a logitechnek sokáig nem volt hozzájuk fogható egere. Vehettél tőlük pilot wheelmouse opticalt, vagy ugyanennek a duplaoptikás változtát, vagy az ugyancsak duplaszemes mouseman opticalt, de ezek közel sem voltak olyan megbízhatóak gyors játékban mint a microsoft termékei. Csak később jött ki a logitech első mx sorozata ami végre meg tudta szorongatni a konkurens termékeket. 400dpi-vel rendelkeztek, és elég jók voltak. Ezután ügye a mx310 és mx510 800 dpi-vel végre túlnőtt a microsoftton, de igazság szerint akinek ms 3.0-ja volt, vagy intelli 1.1A-ja az nem szívesen cserélte ilyenre sem. Aztán logi benyomta az első lézerest, az mx1000-est. Ekkor jött be a razer ha jól emlékszem a diamondbackjével 1600 dpi-s szenzorral. Erre válaszul a logi megcsinálta az mx518-at (utolsó mx) visszanyúlva a régi optikai rendszerhez. És most ügye kapható a razernak a copperheadje 2000 dpi-s lézeres technikával, a loginak pedig a G szériája, ami lézeres, 2000 dpi-s. Egyedül a G1 lóg ki a többi közül, ennek csak 800 dpi-je van, és a több évig díjnyertes Pilot! formája, és ez ügye megint nem lézeres leolvasóval rendelkezik.
    Egy biztos, a microsoft most valóban le van maradva, nem jók az új egerei, de nincs nagy bajban, mert egylőre a másik két konkurens sem tudja megoldani, hogy csodaegereik maradéktalanul hibátlanul működjenek.

    Ez az intellige pad nagyon tetszik nekem. Mármint a kinézete. Érdekelne, hogy valyon mivel teszik optimálisabbá lézeres egerek számára a felületét.

    [Szerkesztve]

    ''Ha egy cápa a kezedből eszik, a lábadból is fog...''

Új hozzászólás Aktív témák