Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • nahat

    tag

    Dev89:
    Két dolgot tudsz vásárolni.

    - skates-t veszel (finom vékony tefloncsík, amit méretre tudsz vágni) és felragasztgatod az egér meglévő talpaira (nagyon jól fog csúszni, védi a talpakat a további kopástól, viszont időközönként kell cserélgetni, mert elkopnak)

    [kép]

    - vagy veszel egy ún. hyperglide-ot ami egy púpos teflon lábacska tulajdonképpen. Ezt is rá tudod tenni a meglévő lábra, valószínüleg így is fog működni (láttam már ezt így), de ha már elveszette az egered a lábát akkor ez nagyon jól helyettesítheti. Ez is kopik egyébkén, szóval nem hidd, hogy örökre vásárolsz be.

    [kép]

    További alaptény még, hogy az üveg padok és a műanyag padok, keménységüknél és durva felületük következtében, gyorsabban eszik a teflon csíkokat illetve talpakat mint a szövetből készült padok.
    Én ma vettem egy qck-t, mert a 4d-m sajnos elég rendesen kikopott. A qck nem csúszik úgy mint a 4d újkorában. Viszont a kopott műanyag pad nagyon egyenlőtlenül csúszik és tapad, idegesítő.
    Egyelőre tesztelem, úgy érzem fogok hozzá venni hyperglide-ot és az valószínüleg nagyon sokáig jó lesz.

    Az mx1000-eseddel kapcsolatban pedig, azt tudom én is csak javasolni, hogy mindenképpen próbáld ki vele a padot amit neki szánsz, mert az egy első szériás lézer-es egér, és ha jól tudom, akkor még a mostani lézercsodáknál is kényesebb a felületekre. Ha jól emlékszem, azt olvastam, hogy üveget pl. nem szereti.

    ''Ha egy cápa a kezedből eszik, a lábadból is fog...''

  • nahat

    tag

    Na teszteltem pár napot.
    A qck nekem alapvetően nem igazán csúszós. Sőt, az mx518-am csak magában nagyon rosszul csúszik rajta. Feltettem rá olyan saktes-eket amit itt a bolhán lehet vásárolni, az a baj vele, hogy baromi gyorsan lekapja a széleinél a szalagot, szinte bárhányszor tettem rá, valahogy mindig leszedte róla a pad, megkezdte a szélénél, csücskénél, nagyon idegesítő volt. Egyelőre áthidaló megoldás a cellux. Frissen egész korrektül csúszik, de aztán szerintem cserélni kell.
    Egyedüli megoldásnak a hyperglide-ot látom, de őszintén szólva azért vettem QcK-t, hogy minél olcsóbban megússzam:) .
    A mérete egyébként nekem nagyon megfelel. Az viszont érdekelne, hogy más felhasználók miféle képpen használják a padot, hogy csúszós legyen. Az aquapad sem tünt jobbnak, azért vettem ezt.

    dev89: Ha van lehetőséged, akkor mindenképpen próbáld ki a padot amit veszel (Pixelben van rá lehetőség). Ezenkívül nem tudom ismered-e, de van még egy elég jó hírű műanyag pad norm. áron a mistralban:

    Speed pad
    [link]
    [kép]


    [Szerkesztve]

    ''Ha egy cápa a kezedből eszik, a lábadból is fog...''

  • nahat

    tag

    Itt van némi infó róla
    [link]

    ''Ha egy cápa a kezedből eszik, a lábadból is fog...''

  • nahat

    tag

    válasz dev89 #191 üzenetére

    Szia
    Ahhogy mondod ez nem steelpad. Ez speed pad:) Más márka. Steelpad sokal elterjedtebb.
    A 4S az nem műanyag, az fém.

    Ezek a műanyag Steelpadok:
    4D
    [link]
    S&S
    [link]
    (Az S&S sokkal jobban bírja a gyűrődést, jobb minőségű pad)





    [Szerkesztve]

    ''Ha egy cápa a kezedből eszik, a lábadból is fog...''

  • nahat

    tag

    válasz dev89 #196 üzenetére

    Hát az 5L-t még élőben nem láttam, nem tudok róla sajnos beszélni. A többit viszont láttam, és amelyiket tudtam ki is próbáltam. Az S&S-t bátran lehet ajánlani, nagyon jól megcsinálták. Jó durva felülete van, nekem pont ez tetszik. Egy hyperglide-dal szerelt egér tökéletesen csúszik rajta, de meg is lehet állítani az ellen fején:) Ahogy lanokon láttam a legtöbb magyar éljátékos szívesen használja. Az ára valóban húzós, de amennyiben komoly elképzeléseid vannak a játékkal, akkor ez jó nagy méretet, és hosszú ideig tökéletes felületet nyújt.

    Másik jó pad még az x-raypad Thunder 9. Én abból is a durvább felületűt kedeveltem. Tök jó a mérete, és marha jól csúszik. Olcsóbb mint az S&S, de erre sincs panasz. A thunder 8-nál olvastam még elhasználódás miatti mérgelődést, de a 9-et ha jól tudom nem szidták emiatt. Ezek azért tuti választások, mert régóta a piacon vannak, és abszolút bizonyítottak.
    Az új fUnc-okat nem ismerem. Bevallom a régi 1030-ast én nem szerettem, de ez saját vélemény. Kicsi volt és nagyon drága (12 ropi).

    Mérlegeld mennyit akarsz rá elkölteni, és minden árkategóriában van jól sikerült darab.

    Amennyiben qck mellett döntesz, akkor kalkulálj bele egy olyan 2300Ft-ot hyperglide-ra, mert szerintem anélkül nem csúszik jól. Az egeredet meg mindenképpen próbáld meg a paddal, vagy kérdezz utána, hogy szereti-e, mert az mx1000 szerintem kényes (bár a lézeresek ha jól emlékszem szimpatizálnak a szövet padokkal)
    Sajnálom, hogy nem próbáltam még a mantis control padot, mert nagyon bizakodó vagyok vele kapcsolatban. Az everglide titan újralogózása a cucc, ami pedig nagyon jól sikerült pad. Szerintem jónak kell lennie.



    ''Ha egy cápa a kezedből eszik, a lábadból is fog...''

  • nahat

    tag

    A Q-Pad úgy hallottam nagyon jó pad. De lövésem sincs, hogy kajálja-e a lézeres cumó. Illetve azt sem tudom, hogy a felületén lévő teflonosnak mondott felület mennyire kopásálló. Szerintem nem műanyag és szövet ötvözete, ezt hol olvastad? Akkor nem lehetne felcsavarni szerintem.

    A G5 az 2000dpi-s, nem 1600. Az tuti, hogy nagyon jó dolog a lézeres technika, de egyelőre elég kényes megoldás. Azt elhiszem, hogy tudod húzogatni az mx1000-edet bárhol, de itt konkrét játékhelyzetekről beszélünk. Azok vásárolták először az új lézeres G5-öket és Copperhead-eket akik már eddig is hozzászoktak a legtökéletesebben működő egerekhez, és az új lézeres technikától a továbblépést várták. Egyelőre nekem úgy tűnik, hogy firmware-ekben és újabb felületű egérpadokban látják az egyetlen esélyt, hogy egerük beváltsa a hozzáfűzött reményeket (meg a nem kevés pénzt amit beleöltek). Komoly játéknál az nem megengedett, hogy egy rántás ne legyen halálbiztos és pontos. Márpedig ezek az új lézeres egerek ki-kihagynak (ez nagyon hasonlít azokra az időkre, amikor az első szériás optikai egerek bejöttek a piacra, és nem viselték el a kis kapacitású szenzoraikkal a gyors rángatásokat).
    Említetted a 4-5 éves microsoft intellimouse 1.1A-t. Az egy baromi jól eltalált egér. Itt csücsül egy az asztalomon is. Nagyon jó, széthajtható, végletekig megbízható optikája van, mindezt 400 dpi-vel. Szenzációs egér, nevetséges áron. Egy baja van, sok darabnak megbolondult egy idő után a mikrokapcsolója. Egyszerűen duplákat kattintott. Na ha valaki értett hozzá, akkor a leggagyibb egérből amit a fiókjában talált kiszedte a mikrokapcsolót és kicserélte (nekem egyébként egy másik generációs patkányom lehet mert nem volt ilyen baja). Az ok amiért nem azt használom az az, hogy sosem kedveltem a formáját. Rendesen izzadt a kezem amikor használtam és hát ki-kicsúszot amikor pakolgattam.
    Azt is mondtad, hogy a microsoft és logitech egerek fényévekre vannak egymástól. Ezzel nem értek egyet. Az lehet, hogy totál csőd a lézeres egerük, de mégis ők csinálták a másik olyan egeret ami évekig a legjobbnak kikiáltott volt. Talán még ma is van olyan éljátékos itthon is és külföldön is, aki microsoft explorer 3.0-t használ. Elképesztően jó optikája van az egérnek. Ha jól tudom az is 400dpi-s csupán, de abszolút megbízható. Kialakítása is nagyon-nagyon kényelmes. Egy hibája volt szerintem, hogy a jobb gombja úgy elveszette a tartását, hogy szinte érintésre klikkelésnek vett mindent. És amíg ez a két egér uralta a piacot a logitechnek sokáig nem volt hozzájuk fogható egere. Vehettél tőlük pilot wheelmouse opticalt, vagy ugyanennek a duplaoptikás változtát, vagy az ugyancsak duplaszemes mouseman opticalt, de ezek közel sem voltak olyan megbízhatóak gyors játékban mint a microsoft termékei. Csak később jött ki a logitech első mx sorozata ami végre meg tudta szorongatni a konkurens termékeket. 400dpi-vel rendelkeztek, és elég jók voltak. Ezután ügye a mx310 és mx510 800 dpi-vel végre túlnőtt a microsoftton, de igazság szerint akinek ms 3.0-ja volt, vagy intelli 1.1A-ja az nem szívesen cserélte ilyenre sem. Aztán logi benyomta az első lézerest, az mx1000-est. Ekkor jött be a razer ha jól emlékszem a diamondbackjével 1600 dpi-s szenzorral. Erre válaszul a logi megcsinálta az mx518-at (utolsó mx) visszanyúlva a régi optikai rendszerhez. És most ügye kapható a razernak a copperheadje 2000 dpi-s lézeres technikával, a loginak pedig a G szériája, ami lézeres, 2000 dpi-s. Egyedül a G1 lóg ki a többi közül, ennek csak 800 dpi-je van, és a több évig díjnyertes Pilot! formája, és ez ügye megint nem lézeres leolvasóval rendelkezik.
    Egy biztos, a microsoft most valóban le van maradva, nem jók az új egerei, de nincs nagy bajban, mert egylőre a másik két konkurens sem tudja megoldani, hogy csodaegereik maradéktalanul hibátlanul működjenek.

    Ez az intellige pad nagyon tetszik nekem. Mármint a kinézete. Érdekelne, hogy valyon mivel teszik optimálisabbá lézeres egerek számára a felületét.

    [Szerkesztve]

    ''Ha egy cápa a kezedből eszik, a lábadból is fog...''

  • nahat

    tag

    válasz dev89 #215 üzenetére

    Nekem mx518-am van. A fiokban figyel még egy logitech pilot wheelmouse optical (baromira szeretem a formáját meg az egészet, de sajnos nagyon kezdetleges szenzora van)

    A microsoftnak az első 800 dpi-s egere az explorer 4.0. Ezt ki is felejtettem a storymból, de már nem szerkesztem bele. Szóval annyit kell tudni erről az egérről, hogy nagyon várták, főleg a 3.0 után, de nem igazán vált be. Max 125 hz-n működik a letapogatója és pont akkor jött be, amikor mindenki húzogatni kezdte az egerén a frekit. Ezenkívül nem igazán lett sikeres a jobbra balra billenő görgője. Jó ötlet, de játéknál zavaró. Ugyan ez a véleményem az állítgatható dpi beállításról (''on the fly'') amit a géjmer egerek kiváltságának gondoltak. Szerintem ezt a funkciót nem használják igazán a játék közben.

    Az tuti, hogy az mx1000-esed nem csinált soha semmi furcsaságot, (habár az nem túl jó, hogy egy kis idő elteltével standby módba kapcsol az optikája), de azt el kell fogadnod, hogy olyan gamer egérpadokon amiket kifejezetten játékosoknak készítenek, nem midnegyikkel kompatibilis az egered. Azt aláírom, hogy nagyon kényelmes a fogása egyébként.

    [Szerkesztve]

    ''Ha egy cápa a kezedből eszik, a lábadból is fog...''

  • nahat

    tag

    válasz tuskooo #224 üzenetére

    Szia
    Tényleg tudod használni játék közben az on the fly (vagy hogy mondják) dpi váltást? Az én egerem is képes rá. De őszintén szólva az is eltart nálam egy ideig míg megszokom egy új egér sajátos működését (meg a fránya drivereit), nemhogy menetközben állítsak az érzékenységen. Milyen játékban, vagy milyen szituációban tudtad ezt kihasználni?

    ''Ha egy cápa a kezedből eszik, a lábadból is fog...''

  • nahat

    tag

    válasz dev89 #223 üzenetére

    Biztosan szó lesz majd itt a fórumon is róla ha megérkezik. Elég sok fajta progamer cucc bejött hozzánk is, szerintem eljön még annak is az ideje. Bár hiába szaglásztam netet, máshol sem nagyon jellemző még, szerintem kell idő míg elterjed. Minden esetre ha elég jó kopásálló, jól csúszik, korrekt a mérete és nem durva az ára, akkor jóeséllyel befuthat.
    Amit viszont nem értek, az az, hogy az everglide titan-t mai napig nem lehet itthon kapni (én nem találtam).

    ''Ha egy cápa a kezedből eszik, a lábadból is fog...''

  • nahat

    tag

    válasz balesz^ #231 üzenetére

    Balesz^: te mivel saketez-ezed a G5-öd, hogy csússzon a QcK-n? Vagy annak olyan anyagú talpai vannak ami amúgy is jól megy rajta?

    ''Ha egy cápa a kezedből eszik, a lábadból is fog...''

  • nahat

    tag

    válasz dev89 #236 üzenetére

    Abszolút korrekt a választék. Jó padokat árulnak. Ha akarsz, egészen biztos, hogy találsz.

    ''Ha egy cápa a kezedből eszik, a lábadból is fog...''

  • nahat

    tag

    Őszintén szólva én sem tudom egyértelműen azt mondani, hogy az 1600 dpi egy nagy továbblépés volna, hónapok alatt sem tudtam igazán megszokni ezt az 518-at:) Lényegesen jobban löttem a 400 dpi-s 1.1-gyel, úgy érzem. A hozzáadott driver meg totál kész számomra. Az on the fly dologról pedig nem is tudok mit mondani. Ha most vásárolnék elgondolkodnék a G1-en. Irigyellek dev89, hogy te maradéktalanul szereted az mx1000-esed.

    ''Ha egy cápa a kezedből eszik, a lábadból is fog...''

  • nahat

    tag

    válasz bagyulajuve #266 üzenetére

    Milyen skatest tettél az egérre? Mert nekem anélkül nem csúszik jól qck-n.

    ''Ha egy cápa a kezedből eszik, a lábadból is fog...''

  • nahat

    tag

    válasz bagyulajuve #268 üzenetére

    Épp ez az. Igénytelen módon celluxozom, mert akárhány tefloncsíkot tettem rá mindig megkezdte a szélét valahol, és előbb-utóbb lekapta róla a pad. Egy megoldást látok, hogy hyperglide-ot tehetünk rá, de az meg elég rendesen drága. Fogalmam sincs pontosan milyen lenne vele, de úgy sejtem okés.

    ''Ha egy cápa a kezedből eszik, a lábadból is fog...''

Új hozzászólás Aktív témák