Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • vili13

    őstag

    válasz bwoay #25 üzenetére

    (Nem tudom megállni, hogy ne idézzek még az előzőből is, #18: )
    ''a korábbi iPodokat 6-7 óránként töltögetni kellett, ott könnyen bekrepált az akku akár egy év alatt, de a mai flash playerek 40 óra körüli üzemidejének köszönhetően akár 5 évig is bírhatják''

    Beépített akkus flash playerek manapság sem bírják a 40 órát, ahhoz már ceruzaelem kell. Beépített vackok jó, ha a felét bírják; aztán keress pl. a strandon USB-t hogy feltöltsd. Az 5 évet meg napi rendszeres használat mellett teljesen kizártnak tartom, hacsak nem extrém módon lerövidült üzemidővel.

    (vorbis: ) ''de ha még az összes iAudio képes is lenne erre, akkor sem mondhatnánk, hogy akkor ez már egy joggal elvárható, alapvető feature az mp3 lejátszók piacán''

    Ugyebár az mp3 már messze nem a legjobb, de történeti okokból elvárható, meg az is, hogy tudjon valami hatékonyabbat a helytakarékosság érdekében. Elvárható a wma is, mert hát egyes cégek marhára erőltetik... Szerintem elvárható a vorbis is, mert jóval hatékonyabb, mint az mp3, nem fizetős, mint pl. mp3pro, akár linux alatt is használható, és ha már több fajta lejátszó is támogatja, én (is) szívesebben veszek olyat, ami igen. Leginkább úgy gondolom, hogy akár elvárható lenne manapság akár a musepack is, de azt még tényleg semmi nem tudja; HDD playereken még valami veszteségmenteset is elvárhatónak gondolok.

    ''Nem tudom, te milyen telefonokat használsz, nekem van egy 4 éves 7110-es Nokiám, és egy 3 éves Ericsson T39-em, mindekettő akkumulátora kiváló egészségnek örvend.''

    Nokia 3100, 6610, és pár még régebbi típus tapasztalatai alapján kb. 2 év után már érezhetően csökken az üzemidő. Egy idő után az ember elunja az állandó töltögetést, és mivel már az elő- és hátlap is lötyögősre és csúnyára kopik addig, az ember új akku+előlap+hátlap helyett inkáb vesz egy új telefont. Ezt én tulajdonképpen utálom, de erről szól a fogyasztói társadalom... :DDD

    ''hmm... új avatar?''

    Igen, hosszas mérlegelés után arra jutottam, ez sokkal jobban megfelel az egyéniségemnek, és pl. egyik kedvenc sörmárkámra is emlékeztet. :D


    [Szerkesztve]

Új hozzászólás Aktív témák