Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • andorpapa

    őstag

    Jelenleg én is GPRS alól netelek, már 3 napja, úgyhogy íme a tapasztalatok:

    Vasárnap nem tudtam felmenni, hétfőn már igen, ma pedig már gond nélkül megy. Sajnos lassabb a jó öreg 56K-s modemnél, de legalább nincs percdíj. A lepottyanás még gyakori jelenség, és néha nagyon belassul.

    Bizony, a 200 bit/s eléggé szívás, ilyenkor nem töltődnek be a honlapok, nyomogathatom a Frissítést 1000L! Ha pedig leesett, akkor nem akar visszamenni. Persze erre megtaláltuk a gyógyszert: telefon kikapcs, majd vissza, és máris megy azonnal.

    Az R600 tényleg kicsit gagyinak tűnik, nagyon műanyag, és a gombok túl kemények. A négyirányú navigátor sajnos nem a legjobb, a két oldalirány nem eléggé egyértelműen nyomódik be.

    Ettől függetlenül jó szolgáltatás, működik, és nem kell egy fillért sem fizetnem Matáv bácsinak. Már ezért is megéri. ADSL nincs a város (Pécs) ezen pontján, kábel TV sem lehetséges, jelenleg semmi sincs. Csak ez, tehát örülök neki, mint majom a farkának.

    Valóban a böngészésen kívül semmire sem jó, de legalább van net, és ez a lényeg. 2003. július 15. után viszont adatmennyiség után kell fizetni, tehát vége az átalánydíjas rendszernek. Ezt a Vodás csaj mondta, a jelek szerint ez már fix, el van döntve.

    Ami pedig tényleg jó: bárhova mehetek, elég egy PC, és máris nethez jutottam. Gyorsabb is lehetne, meg hát stabilabb is, remélem az is lesz. Egyelőre kísérleti fázisban van, de legalább tudok netelni. Másként ez nem lenne lehetséges, és számomra ez a lényeg.

    COOLNESS! - somebody ssssstop me!

  • andorpapa

    őstag

    válasz Den #37 üzenetére

    Hát ma én sem pottyantam, csak 1x, viszont a sebesség még mindig sokkal lassabb a modemes netnél. Persze az is lehet, hogy túl gyors volt a régi netem! Hát igen, 56K rulez! Amúgy jó. Igazán elégedett vagyok vele.

    COOLNESS! - somebody ssssstop me!

  • andorpapa

    őstag

    No lám, már lassan 1 hete GPRS nettel nyomom, és a legelső nap be sem tudtam jelentkezni, ma viszont már stabil, nem dob ki a hálózatból, és 1 hét alatt a sebesség is kezd elfogadhatóvá válni. Én bizakodok a jövőt tekintve. A telefon számomra kényelmetlen, ma 2 SMS-t küldtem róla, de legközelebb inkább netről teszem. Persze nekem nagy a kezem, nagyon nagy, ezért nem passzol bele a telefon. Másnak jó lehet (például húgomnak).

    Viszont kellene nekem is egy töltő+adatkábel kombó, mert pont most fogok lemerülni, már csipogott, meg írja a lemerülős szöveget. De eléggé sokáig bírja neteléssel is. Meg vagyok elégedve, főleg azért, mert ez az egyetlen lehetőségem a net eléréséhez. Nem a legjobb, de legalább van.

    COOLNESS! - somebody ssssstop me!

  • andorpapa

    őstag

    válasz Den #79 üzenetére

    Den! Tudsz mondani egy pontos típust kábelügyileg? Ugyanis kellene már egy olyan, ami egyszerre töltő és adatkábel is. Valahol írták, csak most nincs kedvem visszakeresni. Ja, és árat is, meg egy helyet, ahol tuti kapni, mert itt Pécsen még nem találkoztam vele.

    És nagyon zavar, hogy mindig este merül le, mivel délelőtt is nyúzom a netet.

    COOLNESS! - somebody ssssstop me!

  • andorpapa

    őstag

    Den, te császár vagy! Nekem pont olyan megoldás kellene, amivel lehet sima dialup-ot csinálni a Vodának is, mert akkor meg tudnám osztani a netet a hálózatomon, és akkor végre a saját gépemről tudnám nyomatni a dolgokat! Hát te mekkora nagy király vagy! Komolyan, ha majd lesz DFC (Den Fan Club), akkor arany tagságit veszek! :D

    COOLNESS! - somebody ssssstop me!

  • andorpapa

    őstag

    Már kezd elegem lenni a guestekből! A sok paraszt azt hiszi, hogy névtelenül mindenről pofázhat! Értsétek meg, ez egy új dolog, mi próbálgatjuk, most is GPRS alól szól a nóta, mert más nincs. Irogatunk ini fájlokat, kábeleket próbálgatunk és szoftvereket telepítünk. De ez miért baj?

    Ha nekünk ez kell, vagy ez jó, akkor miért kell belepofázni? Értsétek meg, mi nem vagyunk a Vodafone emberei, ma is szívtam vele, mert nem akart menni a net, de aztán beindult, és most megy. Komolyan mondom: ez egy szakmai fórum, itt értelmes dolgokról megy a duma, sokaknak nagyon fontos is a téma, így nem kéne mindenféle szarságot bepofázni!

    Akinek nem tetszik, az olvasson mást! Nekünk ezek a tapasztalataink, nem tehetünk arról, hogy más meg csak szív vele, és még egy bájtot sem látott a netről. Nem a mi hibánk! Dennek köszönhetően már megy a netmegosztás, az új ini fájllal gyorsabb is a cucc. Ez olyan nagy baj? Nem.

    Aki valóban építő jellegű hozzászólást akar idebiggyeszteni, attól szerintem az a minimum, hogy nyom egy regisztrációt. Az már azért nagyobb jellemre vall...

    COOLNESS! - somebody ssssstop me!

  • andorpapa

    őstag

    Oké, szeretnék minden guest és ph regisztrált tagtól elnézést kérni, kicsit elpattantam. Tényleg sokkal kulturáltabban is előadhattam volna, bocs. Remélem nem lesz ''örökharag''.

    Amúgy 141-es guestnek sikerült teljesen korrekt módon megfogalmaznia, amit nekem nem:

    ''a lényeg SZAKMAI akinek a vodával és a társadalommal van gondja az ne ezta fórumot válassza, van annyi más, még a prohardveren is (fáradt gőz vagymi), meg az indexen is szóval''

    Hát igen, nálam ez túl durván jött ki. Nem a guest rendszerrel van a bajom, hanem azzal, hogy páran folyamatosan csinálják a ''műbalhékat'', felesleges vitákat és személyeskedéseket kezdenek. Ebben a topicban erősen érintett vagyok én is, így rosszul esik, amikor nem újabb infókat tudok meg a rendszerről, hanem mások világ-, és társadalom-gyűlöletét kell olvasnom.

    Szóval bocs, legközelebb inkább a Jegyzettömbbe írom az első gondolataimat, majd csak a cenzúrázott változat kerül a Hozzászólás ablakba. Komolyan, nekem csak azokkal van bajom, akik már 1 hónapja a kaución nyávognak, meg akik még nem fogták fel, hogy a virsli nem csak húst, hanem szóját is tartalmaz...

    COOLNESS! - somebody ssssstop me!

  • andorpapa

    őstag

    válasz guest #163 üzenetére

    Tulajdonképpen a ''modem'' driverét át lehet írni, és ezáltal finomítani lehet a működésén, és lehetőség van olyan beállítások elérésére, melyet alapállapotban nem támogat. Például lehet vele szabvány Windows telefonos kapcsolatként beállítani a GPRS netet, amit már könnyedén meg is lehet osztani a hálózaton, így mindenki (főleg én) boldog lesz.

    Amúgy localhost kolléga: igen, egy húron pendülünk! :)

    COOLNESS! - somebody ssssstop me!

Aktív témák