Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Daywalker

    addikt

    válasz rudi #10 üzenetére

    Én ezt nem vitattam egy percig se. Csupán arról volt szó, hogy ma ma(szó szerint értendő) létező egységeknek felesleges. Mondjuk a PCI tényleg elavult, valahol megérett a cserére.

    Ja igen, LAN-t tényleg figyelmen kívül hagytam. Bár mint említetted, már sikerült megoldani máshogy is (i875), szóval ez gyenge érv, de ha megnézzük, hogy egyre több nagysebességű eszköz van, úgy elképzelhető, hogy a jövőben nagyobb szükség lesz rá.

    A sata vs sebességet meg azért írtam, mert sokan így gondolják, ahogy én. Azért ne mondd, hogy nem lenne igény a nagyobb sebességre. Azért ezt nem gondolhatod komolyan:D Ráadásul először minden(!!!) drága, szóval ez se jó érv.
    A RAID jó, bár a legtöbb ember még mindig nem kedveli (ez meg pláne nem gazdaságos a kisebb pénzűeknek).

    DDR2-ről az előbb úgy írtam, ahogy te...alaplapokon való felhasználás, VGA-t direkt nem kevertem ide. De tény, hogy egyenlőre bukta.

    NCQ: nincs vita köztünk, de egyesek azt hiszik ez hozza a megváltást (kezdetekkor titkon én is reménykedtem benne:) ).

    "A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

  • tomcs

    őstag

    válasz rudi #10 üzenetére

    ''NCQ - csak többfelhasználós alkalmazásnál hatékony. Egyfelhasználósban lassabb mint a hagyományos kezelés. ''

    ez miert is? nem tudom, csak spekulalgatok de arrol van szo hogy akarunk k db blokkot olvasni, van 1 listank ennek a k blokknak a cimeirol. ezt hagyomanyosan ugy csinaljuk, hogy sorban beolvassuk oket, ahogy a listan vannak, ncq-nal meg ugy, hogy az egesz lista beolvasasanak ideje legyen minimalis. mivel a rendszer az eredeti lista szerint varja a blokkokat, ez itt annyi kesedelmet tenyleg okozhat, hogy varni kell valahanyadik blokkra, de az utana kovetkezok kozul nehanyat meg azonnal lehet kuldeni a cache-bol, tehat atlagosan (bar ezt szamolas nelkul, csak sejtesre alapozva mondom) jobb lehet ncq-val.

    tobb kliens eseten valoszinuleg tenyleg jobban tud ervenyesulni, mert ott elegge szetszorva lehetnek az adatok. de pl ha egy kliens olvas egy nem toredezett nagy file-t akkor szerintem ncq-val meg hagyomanyosan is ugyanazt csinaljak.

    persze fogalmam sincs, hogy van-e kesleltetes az optimalis sorrend kiszamitasa miatt, stb, egyaltalan az hol szamolodik / vezerlo csinalja akar regebbi winyokkal is vagy csak az uj cuccok fogjak tudni

  • Loha

    veterán

    válasz rudi #10 üzenetére

    Rudi nagyon jó a cikk, tényleg szinte lehetettlen belekötni... :)

    1. AGP Pro 110W-ot tud leadni, mégis anno senkinek sem kellett...
    Meg különben is ott a külső csatlakozás...

    2. a PCI busz elavult, de a PCI-Express -t egyáltalán nem a hálózati kártyák vagy egyébb húzza, hanem a VGA kareszok, amiknek tök fölösleg egyenlőre...
    Volt egy teszt Tomshardware-en

    Bővebben: link

    9800Pro-kal, ahol az derült ki, hogy 1600*1200-ban szűrők nélkül vagy alatta szűrőkkel 128MB ram és a 4X AGP bőven elég...
    Tehát ebből ki lehet következtetni, hogy a 8X AGP mire elég, és szerintem még 2-3 évig mindenre bőségesen elegendő lenne...

    1x PCI-EX -be külföldön elvétve lehet kapni csak LAN kártyákat, egyenlőre más semmi sincs...

    3. Anno az AGP indulásakor ugyan ez volt az érv, hogy majd milyen jó lesz mert nem kell annyi drága VGA RAM...

    SATA-nak legalább van annyi jó tulajdonsága, hogy vékony a kábel, de SZVSZ elég nevetséges a csatlakozás kivitelezése, mert az ember ha turkál a gépben szinte biztos, hogy vmelyik SATA kábel véletlenül lecsúszik...

    [Szerkesztve]

Új hozzászólás Aktív témák