Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • shtml

    őstag

    válasz Mókus #11 üzenetére

    Ez MLaca specialitása, az Eurocase 5470 házról szóló cikk egyik aláírásában is j-vel írta a fertály szót. Akkor én is szóltam [L]http://prohardver.hu/rios3_forum.php?mod=40&id=20789&start=30[/L] #32-es hozzászólás, Parci patchelte is a szöveget.

    Szerintem iskolai olvasmányainkból legtöbbünk emlékszik a szó írásmódjára, pl. a fertályóra alapján. Amúgy a német Viertel (negyed) szóból származik.

    A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

  • shtml

    őstag

    Amit én nem értek: Miért ''AAA'' formátumú elem kell bele? Ha normális ''AA'' ceruzaelemmel működne, 2-3-szoros lehetne az üzemidő. Nem hinném, hogy a pár gramm súlytöbblet olyan sokat számítana.

    Más: Valaki fentebb megadta pár wireless holmi frekvenciáját, én csodálkozom, hogy még a 27 MHz-es sávot használják. Bár lehet, hogy ma már sokkal kevesebben CB-znek, de ez akkor is snassz. Amikor már egyszerű külső hőmérők is 430 MHz-en adják a jelet a lakáson belüli kijelzőegységnek, akkor igencsak anakronisztikus a 27 MHz-es sáv használata.

    Nem mellékesen, a 430 vagy 860 MHz-es sávon nagyságrenddel gyorsabb adatátvitel valósítható meg, és akkor nem lennének olyan tetűk ezek az eszközök.

    A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

  • shtml

    őstag

    válasz MLaca #20 üzenetére

    ''Csodálom, hogy milyen sok helyesírási szakértő van köztetek... Azt hittem, a PROHARDVER! olvasói a cikkeket tartalmuk miatt olvassák, nem pedig azért, hogy versenyt űzzenek abból, ki talál meg több helyesírási hibát. Bravó! Csak tapsolni tudok, és meghajtom fejemet a sok professzor előtt!''

    MLaca, jól olvasom, hogy a sértődöttség és a gúny beszél belőled? Bizony jól olvasom, de te sajnos rosszul teszed. Senki nem űz versenyt a helyesírási hibáid kipécézéséből, de az ugye nem baj, ha segítő szándékkal felhívjuk rájuk a figyelmedet? Nagyon remélem, hogy nem veszed személyes sértésnek - vagy ha igen, akkor az a te bajod...

    Az nem olyan nagy szégyen, ha egyes szavak helyesírásával hadilábon állsz. Téged bizonyára a szóképes módszerrel tanitottak írni-olvasni, márpedig az ilyen emberek között igen sok a gyenge helyesírású. Erről elsősorban az oktatás tehet, nem te. Te max. csak annyiban, hogy nem eresztesz rá egy spell checket a szövegre, mielőtt közzéteszed. A spell check sem tévedhetetlen, de a legtöbb hibát (és elírást) kiszűri.

    Én úgy vélem, hogy a Prohardver szóban a Pro a ''professzionális'' akar lenni, bár lehetne éppen az ''-ért'' rag latin megfelelője is. Ha professzionális weblapot akartok csinálni, benne profi igényű cikkekkel, akkor abba a professzionális megjelenés is beletartozik, aminek része a hibátlan helyesírás. Akár tetszik valakinek, akár nem.

    A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

  • shtml

    őstag

    válasz MLaca #20 üzenetére

    Még valami. Az, hogy néhányan a helyesírási hibáidat javítják ki, akár úgy is felfogható, hogy a cikked tartalmilag hibátlan, tökéletes, kifogástalan, istenkirály. Ez pedig komoly elismerés, nem gondolod? Én a helyedben inkább így fognám fel a dolgot :))

    A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

  • shtml

    őstag

    válasz Ronin #23 üzenetére

    Igen, hibátlanul megy, most próbaképp éppen a modemről írok. Kösz!

    A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

  • shtml

    őstag

    válasz Parci #30 üzenetére

    OK, akkor ezután email. De nem lehet elhinni (ez neked szól, MLaca), hogy nem akar rosszat az, aki kijavít?

    Az istenért, miért kell mindenért azonnal felkapni a vizet? Miért kell minden mögött rossz szándékot sejteni?

    Én nem tehetek róla, de a helyesírási hibák szinte kiszúrják a szememet. Te meg inkább örülj, hogy nem kutyafuttában olvassuk át az írásaidat, hanem alaposan, odafigyelve.

    A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

  • shtml

    őstag

    válasz Cathfaern #31 üzenetére

    Ezt kérdeztem én is korábban (2. kérdésed). Csak arra jó, hogy hamarabb lemerüljön az elem, így viszont többe kerül az üzemeltetése, mert az ''AAA'' elem nagyjából egy árban van az ''AA''-val.

    Ha arra gondolok, hogy pl. a Logitech külön kis fémdarabot épít egyes drótos optikai egereibe (BJ-69) csak azért, hogy ne legyenek túl könnyűek, akkor akár még ''AA'' elemeket is lehetne tenni az egérbe.

    Az optikai egér szerintem picivel többet fogyaszt, mert a golyósban ugyan több infra-LED kell a fénysorompókhoz, de azok egészen kis energiával világítanak, hiszen tipikusan kb. fél cm-t kell áthidalniok. Az optikaiban viszont az egyetlen LED-nek erősen meg kell világítania az alátétet. Plusz ott van a CCD és a jelfeldolgozó fogyasztása is.

    A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

  • shtml

    őstag

    Ja-ja :DD

    A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

  • shtml

    őstag

    válasz MLaca #40 üzenetére

    Talán durván hangzik, de aki a nyilvánosságnak ír, annak bizony el kell viselnie a kritikát. Ez művészekre éppúgy áll, mint újságírókra, mert amit te csinálsz, az újságírás. De a lényeg szerintem az, hogy eleve rossz hozzáállás, ha minden segítséget idézőjelben értesz és ennek megfelelően fogadsz.

    Ha nem eleve abból indulnál ki, hogy piszkálni akarnak, akkor a mások reagálása talán éppen segítene leépíteni a benned lévő stresszt.

    De ez már nagyon off, a lényeget meg kitárgyaltuk, eztán vagy emailben javítok, vagy sehogy (utóbbi valószínűbb).

    A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

  • shtml

    őstag

    válasz Cathfaern #43 üzenetére

    Nemcsak politikai vagy kulturális újságírás létezik. A médium sem sokat számít, mert létezik pl. televíziós és rádiós újságírás is és itt nem a tv- vagy rádióújságba írókra gondolok. ;) Ugyanígy létezik internetes újságírás is.

    Az én felfogásomban újságírás az, amikor vki bármely többé-kevésbé gyors átfutási idejű médiumban kisebb-nagyobb közönség érdeklődésére számot tartó, általában aktuális információkat vagy véleményt fogalmaz meg rendszeresen, a maga egyéni látásmódja szerint. Biztos nem szabatos a definícióm, határesetek is vannak, de azt hiszem, nagyjából helyes.

    Tehát nem újságírás pl. egy hírügynökségi hír, a MÁV-menetrend, a Sziget zenei műsora vagy egy árucikk paramétereinek közzététele, de az ezekkel kapcsolatos vélemények, tapasztalatok vagy kritikák publikálása már az. Az Index szerzői egyértelműen újságírást művelnek, de a PH-n megjelenő írások jelentős része is újságírás.

    A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

  • shtml

    őstag

    válasz MLaca #44 üzenetére

    Kb. 10 éve én is voltam 2-3 évig ''papíros'' újságíró egy politikai hetilapnál. Igaz, akkor még nem volt nálunk internet, de a rádiós vagy tv-s újságírókat senki nem tekintette szakmán kívülinek.

    A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

Aktív témák