Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • Den

    veterán

    válasz Cathfaern #31 üzenetére

    Optikai egér valszeg az ár miatt nincs (végülis az egész cucc olcsóbb mint egy jobb wireless optikai egér önmagában)

    AAA elem nem tudom miért van de nekem is van egy infrás billentyűzetem abban is AAA van és féléve bírja.

    Ezt nem lehet zsírozni, csak a drágább verziót, ahoz adnak is egy bödön disznózsírt meg egy axe dezodort :DDD

    www.simson4t.hu

  • shtml

    őstag

    válasz Cathfaern #31 üzenetére

    Ezt kérdeztem én is korábban (2. kérdésed). Csak arra jó, hogy hamarabb lemerüljön az elem, így viszont többe kerül az üzemeltetése, mert az ''AAA'' elem nagyjából egy árban van az ''AA''-val.

    Ha arra gondolok, hogy pl. a Logitech külön kis fémdarabot épít egyes drótos optikai egereibe (BJ-69) csak azért, hogy ne legyenek túl könnyűek, akkor akár még ''AA'' elemeket is lehetne tenni az egérbe.

    Az optikai egér szerintem picivel többet fogyaszt, mert a golyósban ugyan több infra-LED kell a fénysorompókhoz, de azok egészen kis energiával világítanak, hiszen tipikusan kb. fél cm-t kell áthidalniok. Az optikaiban viszont az egyetlen LED-nek erősen meg kell világítania az alátétet. Plusz ott van a CCD és a jelfeldolgozó fogyasztása is.

    A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

Aktív témák