Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • shtml

    őstag

    válasz MLaca #20 üzenetére

    ''Csodálom, hogy milyen sok helyesírási szakértő van köztetek... Azt hittem, a PROHARDVER! olvasói a cikkeket tartalmuk miatt olvassák, nem pedig azért, hogy versenyt űzzenek abból, ki talál meg több helyesírási hibát. Bravó! Csak tapsolni tudok, és meghajtom fejemet a sok professzor előtt!''

    MLaca, jól olvasom, hogy a sértődöttség és a gúny beszél belőled? Bizony jól olvasom, de te sajnos rosszul teszed. Senki nem űz versenyt a helyesírási hibáid kipécézéséből, de az ugye nem baj, ha segítő szándékkal felhívjuk rájuk a figyelmedet? Nagyon remélem, hogy nem veszed személyes sértésnek - vagy ha igen, akkor az a te bajod...

    Az nem olyan nagy szégyen, ha egyes szavak helyesírásával hadilábon állsz. Téged bizonyára a szóképes módszerrel tanitottak írni-olvasni, márpedig az ilyen emberek között igen sok a gyenge helyesírású. Erről elsősorban az oktatás tehet, nem te. Te max. csak annyiban, hogy nem eresztesz rá egy spell checket a szövegre, mielőtt közzéteszed. A spell check sem tévedhetetlen, de a legtöbb hibát (és elírást) kiszűri.

    Én úgy vélem, hogy a Prohardver szóban a Pro a ''professzionális'' akar lenni, bár lehetne éppen az ''-ért'' rag latin megfelelője is. Ha professzionális weblapot akartok csinálni, benne profi igényű cikkekkel, akkor abba a professzionális megjelenés is beletartozik, aminek része a hibátlan helyesírás. Akár tetszik valakinek, akár nem.

    A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

  • shtml

    őstag

    válasz MLaca #20 üzenetére

    Még valami. Az, hogy néhányan a helyesírási hibáidat javítják ki, akár úgy is felfogható, hogy a cikked tartalmilag hibátlan, tökéletes, kifogástalan, istenkirály. Ez pedig komoly elismerés, nem gondolod? Én a helyedben inkább így fognám fel a dolgot :))

    A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

Aktív témák