Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • duke

    aktív tag

    ''Szerintem direkt hátrány a bázisba épített töltő. Az egeret vagy használod vagy töltöd, ha mindig rápakolgatod a töltőre akkor tönkrevágod az aksikat, ''

    Mitol menenek tonkre ? Ezek nem mobiltelefon akuk,hanem normalis akuk ezeknek nem csokkentik mestersegesen az elettartamukat,akarhanyszor ratolthetsz semmi maradando karosodas nem lesz.

    ''akinek van radio+optikai egere abban biztos egyetért velem hogy elég hamar lemerül. és hiába relative olcsó 18K-ért. azért mégis. annyiért ne kelljen már ilyen hujeségekkel vacakolni.''

    Nem realis problema,nehogy mar ne legyen valakinek hetente par oraja feltolteni az egeret,radugni a toltore vagy dokoloba rakni.Persze ha valaki heti 168 orat dolgozik az problema de ha csak 165-t akkor mar nyugodtan hasznalhat ilyen egeret.Az mx700 peldaul 2 ora alatt tolti fel fullra az akujat.

  • duke

    aktív tag

    ''Ugye ezt magad sem hiszed el?

    Olvass bele ebbe a topicba, ugyanilyen NiMh akksik vannak általában az egerekben...''

    Elolvastam az elejen sok marhasagot irnak,illetve ugyanazt a hulyeseget irjak le tobbszor,de azert kozepetol mar erkeznek ertelemes hozzaszolasok a temaban.
    Es azokbol is az derul ki,hogy ez a tonkre megy az aku ha ratoltesz normalis akukra nem vonatkozik.Persze az emlekezes effektus kialkulhat,de azt 1-2 normal toltessel teljesen meglehet szuntetni.Ha megis tonkre megy az nem termeszetes,hanem szandekosan ugy alakitjak oket.Kulonben mibol elnenek a mobil gyartok ha felevente nem tudnanak eladni valakinek egy 10 ezer forintos akumlatort ami nekik kb a harmadaba kerul.

  • duke

    aktív tag

    ''mióta van meg neked az az mx700? majd tönkre mennek''
    Speciel mar nincs meg,mert pontatlan volt ezert visszavittem.A toltoje 1000 mAh-val toltotte az 1700-as akkut,de mivel automata toltoje van nem kell felni a tultestol,tehat nem hinnem hogy akar hosszutavon is tonkre tette volna az akukat.

  • duke

    aktív tag

    válasz drpele #41 üzenetére

    ''10 ezer forintos ceruza-akku? Én 4 db-ot tudok venni 2000 Ft környékén, nem 10-ért...''

    Nyilvan valo hogy nem ceruzaakurol beszeltem,hiszen manapsag nem igazan van
    olyan telefon ami AA meretu akurol menne,hanem sajat egyedi akukat fejlesztenek szinte minden tipushoz.

    '', de a Ni-Cd és Ni-Mh akksikra hatványozottan! Az utóbbi egy fokkal jobb, de rátölteni erre sem ajánlott, ha hosszan akarod használni.''


    Mindenesetre az en tapasztalatom akkor is az,hogy az akuk messze nem annyira erzekenyek mint ahogy az elterjedt.Van nehany 6-8 eves akumlatorom amit mar tobbszazszor feltoltottem teljes kimerites nelkul,vagy eppen rovidre zartam,vagy
    tultoltottem,atpolarizalodtak tobbszor is,es megis az erdeti kapacitasuk 80 %-t teljesitik meg mindig.

Aktív témák