Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • x64

    aktív tag

    Sziasztok!

    Igen nagy gondban vagyok:
    - korábban már írtam, hogy az alaplapom nem ismerte fel a videokarit a primary foglalatában, csak a secondaryban - ez egyszerű ügy volt, 3 napon belül -> csere
    - a kicserélt alaplap viszont alkalmanként nem hajlandó bebootolni (bekapcsolom, áram alatt van, sötét képernyő, semmi reakció, semmi hang),
    - máskor bebootol, de BIOS checksum errort jelez, és frissíteni akarja a BIOSát az alaplapi CD-ről: ha resetelek probléma eltűnik;
    - korábban előfordult, hogy játék közben villanásnyi kék halál, vmi memóriatúlcsordulás és már újra is indult - ezt az elmúlt 1 hónapban (BIOS frissítések, új OS) nem csinálja
    - újabban vettem észre, hogy 3-4 óra használat után lelassul, majd meghal a net! Optikai net van (100Mbit, kollégium), másnál nem csinálja ezt, ha újraindítom a gépet újabb 3 óráig gond nélkül megy, aztán megint lassul, majd leáll... (letöltés, oldalak, minden)

    Korábban a gyárilag feltett BIOS volt, azóta frissítettem hibák továbbra is fennállnak. Korábban 32 bites XP volt, most 64 bites XP van, hibák maradtak.
    Konfig: Asus A8N-SLI, A64 3200, 2x512 DDR Hynix (400), 160GB SATA2 Samsung, GF6600GT, Pio 110D - semmi sincs húzva.

    Kérdéseim:
    - mi a franctól lehetnek ezek a hibák?
    - mit lehetne tenni ellenük?
    - létezik-e olyan tesztprogram, amivel objektíve ki lehetne mutatni ezeket? (ez esetben rögtön vinném vissza a boltba...)
    Tartok tőle, hogy mivel 2-3 naponta jönnek elő a problémák (kiv. talán a net lassulást), elhajtanának a szervízből, plussz még ki is fizettetnék a bevizsgálást... Úgyhogy valami objektív eredmény kéne leginkább.

    Előre is thx!

    [Szerkesztve]

Új hozzászólás Aktív témák