Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Borisz76

    veterán

    válasz valakky #13 üzenetére

    20+ éve van PC-m.
    Mióta tehetem van internet előfizetésem és a PH-ra sem ma regisztráltam.
    Mindez csak azért fontos mert ennyi idő alatt végig követtem a hardverek/szoftverek fejlődését, sokat olvasgatok e témában.
    Ez a hobbim ha úgy vesszük.

    Régen mikor bejelentettek egy új processzort, akkor szinte azonnal gyártottak hozzá új alaplapot és meg is lehetett venni a deszkát.
    Sőt ez ma is így van, hogy jönnek az új CPU-k és jön mellé a deszka is.
    Kell is mivel akkor nem lehetne használni....

    Aztán a Parallel ATA 100 ( PATA ) HDD csatlakozó is gyorsították 133-ra. Megjelentek a deszkákon.
    Jött a SATA 1,5 Gbit/s majd a SATA 3 Gbit/s és végül a SATA 6 Gbit/s.
    Lassan minden deszkán le lett cserélve a lassabb a gyorsabbra.
    Azóta van már mSATA és NVMe (NVM Express) is....ezek is terjednek.
    PCI és az AGP mellett megjelent a modernebb PCI-E.
    Egy darabig olyan deszkák voltak amiben mindkettő volt....majd idővel a modernebb maradt....

    Memória fronton is szépen haladtunk előre....DDR, DDR2,DDR3 és jelenleg DDR4...és ahogy jöttek az új CPU-k és memóriák....érdekes módon deszka is került hozzájuk szinte azonnal.

    A Gigabites hálózatot 1995-ben dolgozták ki.
    A 10 Gbit/s Ethernet-et pedig 2002-ben.

    Lassan 20 éve a piacon van és a gyártók még nem jöttek rá arra, hogy a jelenlegi gyors SSD-k korában a gigabit bizony szűk keresztmetszet ?

    OK ....azt aláírom, hogy biztosan drágítaná az alaplapokat.....de minden fejlesztés, modernizálás ezzel jár eleinte.
    Aztán a tömeggyártás meglódulásával egyre olcsóbb lesz....

    Na ez a bajom nekem tulajdonképpen, hogy MINDEN fejlődik csak a LAN nem. És nem értem, hogy miért ?!

    Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

Új hozzászólás Aktív témák