Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ggg1

    aktív tag

    válasz Vitamincsiga #125 üzenetére

    Így van, ez a dolognak a lényege, Te látod jól!
    A 7 nm-es node több generációhoz jön, ráadásul most váltja a Zen2 is a Zen1-et, ez a kettő együtt elég nagy előrelépés egy új generációnak, nem lesz itt semmilyen 16 magos processzor, mert azzal túl nagyot mennének előre, és ha ez is befogja az i9-et, akkor idénre pont elég lesz. Ezzel a színjátékkal meg lehet megágyazni a további pletykáknak, fenntartani az érdeklődést, hogy az emberek várják a csodát.

    Ahogy a cikk is írta, idén a 7 nm-t fogják hangsúlyozni, az bőven elég lesz a marketingnek, nem kell még a több mag is.
    Arra az üres helyre majd odamegy egy gpu max.
    A Zen 1-ből is sikerült lehúzni két Ryzen generációt, tehát az AMD sem hülye, hogy ekkorákat lépjen, ha arra nincs égető szükség.

    Majd jövőre, amikor ugyanez a 7 nm lesz még és ugyanez a mag, és kell valamit lépni a 10 nm-es Intel cpu-kra, akkor majd odarakják azt a második chipletet, és akkor majd lehetnek 12-16 magos cpu-k ebben a szegmensben. Előbb minek?!

  • ggg1

    aktív tag

    válasz Johnny_vT #162 üzenetére

    Legyen igazad! Tényleg! Én is szeretnék egy olyan 12 magos "3700x"-et százezer forintér, de az a helyzet, hogy az AMD jelenleg is jól szerepel a mostani generációval, mert hasonló teljesítményeket tudnk nyújtani sokkal kedvezőbb áron, mint az Intel.

    Látható, hogy az Intel is csak azért lépte meg a magszám növelését, mert nem tudott sem gyártástechnológiában, sem ipc-ben számottevően előrelépni, hogy versenyképes maradjon.

    A Zen2 még 1-2 generációt marad, tehát az ipc-ben nem lesz számottevő fejlődés. A 7 nm is marad egy darabig. Én azt gondolom, hogy a magszám nögelését egy későbbi időpontban kell elsütni.

    Ahhoz, hogy az AMD versenyképes legyen, és hasonlóan jó alternatívát mutasson, mint most, bőven elég lesz idén, ha az i9 szintjét hozzák ennyivel alacsonyabb fogyasztással, ahogy a demóban szerepel, és annyival alacsonyabb áron, mint most a 2700x a konkurenshez mérten.

    Én azt gondolom, az Intelnél sem lesz nagy durranás a 10 nm-ig, ezért az AMD ezt egy kicsit később fogja meglépni, viszont ettől még lehet, hogy a két chipletes cpu-k is majd a 3000-es családba tagozódnak, csak később, és az is lehet, hogy majd csak a 4000-esbe.
    Szerintem előbb csak nyolcmagosak lesznek, és ha lesz mellettük gpu, az is bőven nagy durranás lesz.
    És kell hagyni valami nagy durranást jövőre is.

  • ggg1

    aktív tag

    válasz Jacek #160 üzenetére

    Azt nem tartom valószínűnek, hogy a 12 magos előbb jelenik meg, mivel azok a 16-osok selejtjei. Előbb a nagyobb szokott megjelenni, így volt ez a T.rippernél is. Szóval vagy előbb jön a 16-os vagy egy időben.

    Majd meglátjuk, hogy jön a számozás. Ha tényleg kiderül, hogy a demóban egy R5 volt, akkor lehet reménykedni. De ettől még simán lehet, hogy az elején csak R5 lesz, és a következő ces-en lesz R7-R9.

    A 2800-at is várta mindenki, hogy megjelenik, mert előtte volt 1800, aztán nem lett, mert elég volt a 2700 is a versenyképességhez. Csinálhattak volna egy húzott R7-et, mert a lapkák bírják, lehet válogatni is, simán lehetett volnq 2800x, de nem lett, mert a 2700x is elégséges maradt a versenyhez.

    Lehet romantikus álmokat szőni, de van egy logikus menetrend, és ha túl nagyot lépnek túl korán, akkor későbbre elmarad a meglepetés és az újdonság. Harmadik chiplet pedig nem fér oda.

  • ggg1

    aktív tag

    válasz Johnny_vT #162 üzenetére

    "A kerdesedet inkabb ugy kene feltenni, hogy "Elobb miért ne?""

    Bocsi, még egy.
    Rosszul olvastad: én nem tettem fel kérdést.
    A végén nem kérdőjel volt, ahogy hibásan átmásoltad, hanem kérdőjel-felkiáltójel.
    A költői kérdés kijelentést jelent, és abban ott a véleményemet fogalmaztam meg,
    és hogy előbb miért ne, azt azt hiszem, sokkal alaposabban megindokoltam annál, mint ami a Te szakvéleményed, hogy most "egy nagyot oda kell baszni".

    De remélem, hogy Neked lesz igazad!

  • ggg1

    aktív tag

    válasz poci76 #170 üzenetére

    Igen-igen, ezt is megteheti, meg sok mindent, de szerintem itt sokkal több olyan szempont van, amit mi tippelgetéssel nem fogunk úgyse kitalálni, mindegyik verzió lehet. Az én érvelésem az volt, hogy nem lépnek túl nagyot, hogy maradjon tartalék. Olyan szinten nem gyors a fejlesztés, hogy jövőre jöjjön a Zen 3, mert még ez a Zen 2 sincs kész, mérnöki tesztpéldányt láttunk. Persze a Zen 2 kész van, csak a végtermék nincs.

    Azt gondolom, ha lenne 12-16 magos verzió, akkor azt mutatták volna be, mert ők is tudták, hogy a pletykák miatt most majd mindenki nagyot csalódik, ezért mutogatták azt a cpu-t az üres hellyel, hogy lehessen reménykedni - tényleg zseniális húzás!

    Ami a Te véleményedet illeti, nos az elején, amíg hiány lesz, lehet, hogy jobb haszonnal el lehet adni 2 chipletet 2 cpu-nak, mint 2 chipletet egy drágább cpu-nak.
    A válogatott 2700x-eket is el lehetett volna adni magasabb órajelen 2800x néven drágábban, valamiért mégsem tették.

    De ezeket mi úgyse tudjuk, hiába találgatunk.
    Viszont a mi tudásunk szerint, amíg nem nyitunk orosz webáruházat, mindegyik verzió elképzelhető.

  • ggg1

    aktív tag

    válasz M@cika #178 üzenetére

    Azért az csak ki fog majd jönni, és szerintem ne abban reménykedj, hogy lassabb lesz, hanem abban, hogy gyorsabb, mert ez indukálja majd a versenyt. Az AMD se lépne ekkorákat, ha nem lenne verseny. Az Intel cpu-k is alig fejlődtek, amíg nem jött a Ryzen. Még ma is 2 mag lenne egy i3-ban és 4 mag egy i7-ben, mint két éve.

    Jól látható, hogy az Intel, abban a pillanatban, hogy szükség volt rá, oda tudott tenni plusz 2 magot. Az Intel cpu-k pedig most sem rosszabbak, csak sokkal drágábbak. Egy szálon az Intel sokkal jobb, ezért simán megengedhette magának, hogy egy 6 magos cpu-t küldjön egy 8 magos ellen.

    De senkinek ne legyenek illúziói, ha szükséges lenne, és az amd túl nagyot lépne, az Intel is odarakná a kellő magokat, és ugyanott lennének. Ezért sem éri meg túl nagyot menni előre.

  • ggg1

    aktív tag

    válasz arn #191 üzenetére

    Hát, én nem csak ebből indulnék ki, hogy egy alkalmazás hány szálat kezel. Ma, amikor egy korszerű böngésző kb minden lapot külön szálként indít, és bizony futtatunk egymás mellett több programot, az oprendszer is csinál közben ezt-azt. Ennek az eszmefuttatásnak talán leginkább játék alatt van értelme, mert aközben nem futtat mást az ember (ha nem streamel), és az az egész gépet kihajtja, és amúgy sem kérdés, hogy ott az Intel jobb. Szerintem azért ki lehetne használni azt a sok szálat aktív multitaszkos munkával. Megy sok böngészőlap, egy torrent, benyomsz háttérbe egy 7-zippet 100 GB anyagra, és közben nézel valami videót. :-) Nem kell renderelni. :-)

  • ggg1

    aktív tag

    válasz Zotya84 #194 üzenetére

    Amit leszedtél a torrentről :-D
    Én most szedtem le egy program gyűjteményt Commodore Amigához,
    meg régi Mac-ekhez, 270 GB volt, és 120 000 file.
    2 napig tömörítettem, hogy kezelhető formában legyen,
    mert ezt a sok apró fájlt egy év lett volna akárhová átmásolni.
    Én a 7-zip miatt imádom a legjobban a Ryzen processzort.
    Renderelni soha az életben nem fogok, de annyi mindent futtatok egyszerre,
    hogy simán fullon jár a 16 szál. A 24 is fullon járna.

    Ja bocs, azt nem is mondtam, hogy 2 virtuális gépet is futtatok,
    amiben wim fájlt konvertálok éppen, meg ilyenek. Az se kicsi.

  • ggg1

    aktív tag

    válasz Dragon3000 #196 üzenetére

    Nem bukik meg az elmélet, épp ellenkezőleg!

    Az Intel most nem tudna 14 nm-en ennyi magot berakni, tiszta sor,
    ezért nem fog az AMD sem. Az AMD most annyi magot fog odarakni, hogy meglegyen az i9 szintje, ezt mondom az eleje óta. Majd év végén hopp kijön a 10 nm, akkor majd ők is gyorsulnak, meg mehet a több mag, ekkor kell az AMD-nek is majd ezt meglépni.

    Lehet, meglépik még a nyáron, és akkor pár hónapig ők lesznek a gyorsabbak, de ez megy 2 éve. Most az i9 gyorsabb, előtte a 2700x volt gyorsabb, előtte meg a másik... Amikor megjelent az 1800x, akkor a 8 magjával pár hónapig gyorsabb volt, mint az aktuális 4 magos i7. Aztán meg már nem. Szerintem most is ugyanez lesz.

  • ggg1

    aktív tag

    válasz Dragon3000 #228 üzenetére

    Igen, egyetértek!
    Egyik sincs még kész.
    Szerintem ez nem véletlen, hogy ezek a cpu-k ennyire közel vannak teljesítményben. Biztos vagyok benne, hogy nagyon is tudja az egyik, hogy hol tart a másik, és ha nagyon kell, előrébb hoznak egy fejlesztést, így volt ez a 8000-es intelekkel is, alig tudtak megjelenni hozzájuk az alaplapok. Kellett gyorsan, hát kidobták.

    Simán el tudom képzelni, hogy Lisa Su másik zsebében ott volt egy 2 chipletes mintapéldány is, és ha az Intel jobban állna a fejlesztéseivel, akkor azt mutogatta volna. Így van az amd-nek annyi mozgástere, amíg az intel is elkészül.

    Az Intelből majd lesz 10-12 magos, ami azt hozza, mint az amd 12-16 magon, úgy, ahogy egy 7820x lever egy 1920x-et, pedig utóbbiban 4-gyel több mag és 8-cal több szál van. Ha nem is veri le, de pariban vannak. Nem is lehet kapni a 7820x-et, anjyira jó.

    Amúgy meg nincs értelme azon gondolkodni, hogy most melyik programban melyik a jobb, és melyik ér el több pontot a cinebenchben, ha egyszer az Intelre akkora a kereslet, hogy nem tudja kielégíteni egy sok éve bejáratott gyártástechnológiával, és térnek vissza a 22 nm-re, és másfélszeres árakon tudnak mindent adni, akkor tök mindegy, hogy az AMD jobb-e vagy sem.

  • ggg1

    aktív tag

    válasz Zotya84 #255 üzenetére

    Én ezeket a TR-eket, nem tudom, mennyire jók. Vettem ilyen kategóriájú gépet, amikor megjelentek, de az Intel mellett döntöttem. Az első generációnak néztem jobban utána, és arra jutottam, hogy az 1900 egy vicc, az 1920 pedig már túl drága ár-érték arányban. Az Intel 7820X jó árban volt, asszem 120+áfa körül, és összteljesítményben a 12 magos 1920 szintjén, ami kétszer annyiba került. A sima desktop kategóriában viszont egyértelműen a Ryzent tartom jobb vételnek. Én nem játszok, szóval munkára mindenképpen, és ugyan tesztek szerint az Intel játékban gyorsabb, de a mostani árak miatt talán mindenre a Ryzen a jobb.
    A TR-rel még bajom volt a cpu foglalat is, mert volt komoly hűtésem, amit az LGA2066-ra gond nélkül rá tudtam tenni.

    Ha tényleg megcsinálják ezt a 12-16 magos Zen 2-t, akkor ez le fogja nyomni a Skylake-X-et.
    Kár, hogy a quad ch memória nem jöhet szóba.
    A memóriavez abban az I/O chipben van vagy a chipletben?

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák