Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • madgie

    titán

    válasz Integra #27 üzenetére

    Meg ugye úgy vannak megcsinálva már ezek, hogy kábé 6 év múlva besz*rik egy főpanel és mehet az egész a kukába. Az nem baj, hogy annyi időnként ekkora szemetet csinálunk és még megint vehetünk százötvené' tévét... csak az a 300-400 forintos villany számít, meg az A+ matrica. Mekkora ökológiai lábnyom, a komplett tévéhegyek a szemétdombon bezzeg...

    #28: na ezt nem kellett volna... most tavasszal kezdünk bele pár felújítási melóba... pedig be jó volna egy proji :DDD

    [ Szerkesztve ]

  • M@trixfan

    addikt

    válasz Integra #28 üzenetére

    (#28) Integra

    Itt azért, mint projektor tulajdonos és multimédia fanatikus mondom, hogy reálisan kell látni a képet. Ha kizárólag szintetikusan mért képminőségről van szó akkor kb. 800-900 000 Ft az a projektor ami közelíti egy 250 000 Ft értékű 50ST50 képét. Mindezt vetítéstechnikailag megépített teremben, sötét matt falakkal, bútorokkal. Az egyidejű kontraszt még akkor sem fogja elérni soha egy ilyen közepes plazma minimum 1500-2500:1 "jeleneten belüli" kontrasztját. (Nagyjábóli közelítés a technológia adottságaiból, nyugodtan javítsanak ki a kalibrátor guruk!) Ráadásul egy plazmán mindez mehet nappal, világos szobában. Az alap DLP-n nincs fekete és azért az már az élménybe is beleszól.

    Ennek tudatában vetítek én is boldogan, ráadásul világos szobában. Összehúztam próbára a képet 65"-re és filmeknél a moziélmény, játékoknál a holodeck azonnal ugrott :) Csak azt akarom mondani, hogy nem mindegy kinek mi számít bele az élménybe jobban.

    (#60) Gaben360

    Érdekes utat írtál le. Bennem egy csomó dolog felmerült ezzel kapcsolatban. CRT után egy DLP projektoros tévé színvilága és mozgásmegjelenítése rendben van, de sanszos egy jó adag szivárványozás is, ebből nem láttál semmit? Vagy 3 chipes SXRD géped volt? Projektoros-LCD váltásnál pedig nem vágott agyon az LCD szegényes mozgásfelbontása, illetve a szinte kikalibrálhatatlan pasztell színvilág? Emellett ottvan még a világító fekete, felhősödés, esetlegesen magas input lag... Nem azt mondom, én is el-elkapom a zöld foszfor lagját és meg tudom látni a vibrálást egyes plazmákon, de összességében sokkkal jobb deal szerintem a plazma: több kiválósága is van, míg az LCD-nek a fényerőn kívül csak másfajta hátrányai vannak. Főleg CRT fanatikusként... :F

    twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

Új hozzászólás Aktív témák