2019. augusztus 17., szombat

(#1) Zoli0726

Zoli0726
(aktív tag)

Én sajnálnám, ha megszűnne a plazmák gyártása, a panasonic nagyon jókat gyárt, szerintem a képminőség messze jobb a triple hd giga 1000000 névvel ellátott led tévéknél.

(#2) Angel1981 válasza Zoli0726 (#1) üzenetére

Angel1981
(veterán)

Én is, de biztos oka van, hogy szinte mindenki kiszállt, vagy háttérbe szorított a plazmák gyártását.
Egyébként plazmából a Pioneer volt az Überüber. :)

(#3) Zealot80 válasza Zoli0726 (#1) üzenetére

Zealot80
(tag)

Lattam en is kva jo plazmat de a reklamszovegek elviszik a vasarlokat is. Led az ujabb szo a polcokon, plazma mar regebben is volt akkor az biztos gagyibb alapon dontenek, meg sajnos a fogyasztas 50-60' meretben sokakat elriaszt. Sogornak van 130cm kepatloval de futotestnek is hasznalhatja mert 0,5-1m-rol mar erezni a meleget.

(#4) Valdez válasza Angel1981 (#2) üzenetére

Valdez
(őstag)

Mivel sokkal többet fogyaszt mint az lcd és manapság mindenki green akar lenni...

(#5) adamssss válasza Zealot80 (#3) üzenetére

Aki azon gondolkodik, hogy led vagy plazma-t vegyen 65"-on az pont nem a fogyasztási értékek alapján fog dönteni. Szerintem ami majd letaszítja a trónról az az oled lesz, csak azzal még valami nagyon nincs rendben.
Addig a legjobb képet a plazmák fogják adni.

[ Szerkesztve ]

(#6) Kapszaicin válasza Valdez (#4) üzenetére

Kapszaicin
(tag)

számít, hogy mennyi a hónap végén a villanyszámla, sajna nem 3000euró a fizetésem hanem csak 300 :( azért vettem én is Led-eset mert 64 wattot eszik és a 64 watt meg a 300 között van némi különbség évesfogyasztás tekintetében! :) Ittt nem a greenségről van szó hanem arról hogy az állam egekbe emel minden és ott adóztat ahol csak ér :( Ott kell megfognod a forintokat ahol csak tudod.

Intel i7 3770K, Gigabyte 7970, A-data sp900 128GB, 1TB WD BLACK, Fsp Raider 650W

(#7) XtremLor válasza Kapszaicin (#6) üzenetére

XtremLor
(őstag)

100-150watt nekem meg elviselheto atlagos fogyasztasnal a tv eseten, annyit megenged a penztarca.
Az ujak joval kevesebbet fogyasztanak mint a 4-5 eves modellek.

"Legen...Wait for it...Dary"

(#8) kcsa válasza Kapszaicin (#6) üzenetére

kcsa
(veterán)

Naiv kérdés: a 64w az átlagos fogyasztása a tévédnek, és a másiknál is 300w az átlag? :) LED tv gyártók előszeretettel mérnek a green üzemmódban, ahogy senki nem használja, mert alig látszik. Oké hogy úgy is 100w ami még mindig csak harmada, de akkor is arcátlan :)

(#9) elefant

elefant
(HÁZIGAZDA)

azért az a 300 watt igen erős túlzás....

(#10) unrealnoise válasza elefant (#9) üzenetére

unrealnoise
(senior tag)

+1 (mondja egy pana plazma tulaj)
én ezt már megtartom, majd egyszer egy OLED-re cserélem le, de hát az sem ma lesz...

[ Szerkesztve ]

steam / trakt.tv ID: unrealnoise

(#11) junior11

junior11
(addikt)

A WT60-ban kétlem, hogy saját fejlesztésű IPS alpha panelje van, ugyanis idén már teljesen az LG-től veszik az FPR 3D passzív techn. paneleket.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#12) madgie válasza adamssss (#5) üzenetére

madgie
(titán)

De a gyártók zöldülnek ezerrel, 60" Samu plazmát láttam múlt héten, pentile-szerűnek tűnt a pixelek elrendezése (!) A pixeleket is jobban látni, meg a fehér sem olyan fehér, mint kéne (ráadásul a plazmáknál a max világosságot is évek óta szabályozzák, a fogyasztás miatt egyre durvább mértékben)

(#13) Valdez válasza elefant (#9) üzenetére

Valdez
(őstag)

A pana ezt írja a 65" vt50-re:
Bekapcsolt állapotban, átlagos teljesítményfelvétel ***: 305 W

Ugyanez az 55"-ra viszont már "csak" 228 W

(#14) Integra

Integra
(titán)

hűűű, ide azzal a csúcs plazmával :)) z1 óta nem volt ilyen szép tévéjük.
800k tuti lesz

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#15) Low Noise

Low Noise
(aktív tag)

Sokat fejlődtek az LCD-k én eddig plazma hívő voltam, de most láttam egy Samsung LED-es TV-t, és megdöbbentem, hogy sötét szobában olyan tökéletes feketéje volt, hogy nem lehetett megállapítani hol van a kávája a készüléknek (széles vásznú filmnél). Pedig a legnagyobb fényerő beállítás volt rajta.

[ Szerkesztve ]

(#16) junior11 válasza Low Noise (#15) üzenetére

junior11
(addikt)

Na ezzel kezdetét vette a plazma vs. lcd újabb vitája :DDD :DDD

(#17) Viktor81 válasza Kapszaicin (#6) üzenetére

Viktor81
(senior tag)

Azert alljunk mar meg egy szora !
Ne a 32"-os LCD-t hasonlitsuk mar az 50-55" plazmahoz !
Egyebkent napi 4 ora TV-zessel ugyanakkora meretben vagy 700-800 Ft havi tobbletet jelent a plazma. De a kepe nem ennyivel kulonb...

(#14) Integra
Annal biztosan tobb..
A VT kifuto ara 840 es a ZT magasabb kategoria + ujdonsag..

[ Szerkesztve ]

(#18) Gabesz84 válasza Low Noise (#15) üzenetére

Gabesz84
(őstag)

teljesen fekete képet néztél? mert akkor csalnak, lenyomják a háttérvilágítást, akármit állítasz.

(#19) Low Noise válasza Gabesz84 (#18) üzenetére

Low Noise
(aktív tag)

Felül és alul volt fekete csík a képarány miatt.
Mivel nyomják le? Dinamikus kontraszt nem volt bekapcsolva.

[ Szerkesztve ]

(#20) nbg

nbg
(senior tag)

Vajon csinal majd UHD plazmakat a pana? Egy jo arral, 65" koruli merettel jo par embert erdekelne egy-ket even belul...

I'm not saying there should be a capital punishment for stupidity, but why don't we just take the safety labels off of everything and let the problem solve itself?

(#21) fokukac válasza Kapszaicin (#6) üzenetére

fokukac
(veterán)

3 évvel ezelőtti 50 colos Pana plazmám van, és a méréseim szerint olyan 100-130 wattos átlaggal elvagyok. A plazma pillanatnyi fogyasztása az aktuális képtől függ, ha tiszta fehér, havas tájat nézek, akkor 200-220 wattig megy föl, de ha épp' sötét a kép, akkor lemegy 50-60 wattra is.
Szóval ez a fogyasztás dolog szerintem elég marginális költség-különbséget jelent havi szinten...

Ami meg a melegedést illeti: egyáltalán nem melegszik.
Anyámék 2005-ös plazmája, az igen, az 42 colos, de 300 wattot eszik, és jól lehet vele fűteni is. DE a mai plazmák már egy másik kategóriát képviselnek.

[ Szerkesztve ]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#22) MaUser válasza Kapszaicin (#6) üzenetére

MaUser
(addikt)

Most egy min. 150eFt-os TV-nél tényleg arról beszélünk, hogy havi 300Ft (~6kWh, ami napi 2 óra tévézés ára, ha 100W a fogyasztás különbség, ami azonos méretű TV-knél azért már jóval kevesebb*)? Ez most egy vicc? Ha ez számít, akkor nem ilyen kategóriájú TV-n kéne gondolkozni. :U

*300W különbség egy ősrégi 55+"-os HD plazma és egy új 32"-os LED-es "csoda" között sincs...

Btw, párszor már leírtam, az LCD nem azért népszerű mert jó, hanem azért, mert baromi olcsó gyártani és egy gyárban többféle célra készülhet panel, ami növeli a kihozatalt.

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#23) Relaxing

Relaxing
(tag)

Nemrégen vettem egy 80'-os Sharp tv-t és bár nem plazma de ebben a méretben nézni filmet olyan élmény ami lenyom bármilyen plazmát :D

Bakker - micsoda gubanc!

(#24) fokukac válasza Relaxing (#23) üzenetére

fokukac
(veterán)

hát, ha már ilyen méretekről (és költségekről) van szó, akkor egy jó projektor már sokkal racionálisabb választás.

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#25) Gabesz84 válasza Low Noise (#19) üzenetére

Gabesz84
(őstag)

azaz, nekem is lejjebb nyomja a pana LCD ha teljesen fekete a kép. Alul felül fekete csíknál jön képbe a local dimming, már ha olyan a készüléked.

(#26) madgie válasza fokukac (#24) üzenetére

madgie
(titán)

Az biztos. Mióta láttam egy normálisabb Full HD projektor képét relatív elérhető árú vászonnal, azóta minden tévé játékszer (tévének jó, mozira csak "van"). Ettől függetlenül persze nem alakítom át a szobát és nem veszek projit... még :DDD

(#27) Integra válasza Viktor81 (#17) üzenetére

Integra
(titán)

igen, nem kizárt, én csak hasra ütve mondtam egy árat, amióta megvettem a plazmámat zörögni, azóta nem figyelem a trendeket, inkább projektor :) de ez a plazma gyönyörű.. lehet, hogy szüleimet meglepem majd vele karácsonyra, ha kicsit normalizálódik az ára. 65 coll még nem túl nagy. és mennyivel elegánsabb mint a az 50g30.

amúgy sosem értem ezt a fogyasztási vitát... megint jönnek az lcd fanok a fogyasztással... kfiizetek fél milla meg többet plazmára a képminőség miatt, hol érdekel engem, hogy egy évben 1-2 ezer ft-tal több lesz a villany számlám? vegyenek maguknak lcd-t, nekik nyílván a fogyasztás fotnosabb mint a képminőség, hol érdekel engem..

(#28) Integra válasza madgie (#26) üzenetére

Integra
(titán)

ez így van, ezért sem veszek csúcs plazmát, mert totál felesleges, egy alap szintű fhd dlp projektor is olyat ver élményben bármilyen csúcs plazmára is, hogy ihajj :) de a digitális műholdas hd adásokra és zörögni a háttérben, illetve, hogy ne mindenre a projektor égőjét koptassa az ember, arra tökéletes. a pana amúgy is nagyon jó tuneres. még sd adásokra is sokkal szebb képű mint a többi. plazma a falra, elé meg lejön a vászon és mehet a mozi meg a sport közvetítés :)
lehet, hogy lassan eladó lesz a mitsubishi projektorom - ha érdekel, vagy valakit tudsz, akit érdekelhet :)

(#29) madgie válasza Integra (#27) üzenetére

madgie
(titán)

Meg ugye úgy vannak megcsinálva már ezek, hogy kábé 6 év múlva besz*rik egy főpanel és mehet az egész a kukába. Az nem baj, hogy annyi időnként ekkora szemetet csinálunk és még megint vehetünk százötvené' tévét... csak az a 300-400 forintos villany számít, meg az A+ matrica. Mekkora ökológiai lábnyom, a komplett tévéhegyek a szemétdombon bezzeg...

#28: na ezt nem kellett volna... most tavasszal kezdünk bele pár felújítási melóba... pedig be jó volna egy proji :DDD

[ Szerkesztve ]

(#30) M3nyus válasza Relaxing (#23) üzenetére

M3nyus
(aktív tag)

én meg nemrégen vettem egy projektort és bár nem plazma de szinte bármilyen méretben nézni filmet olyan élmény ami lenyom bármilyen plazmát :DDD

Én vagyok M3nyus!

(#31) Integra válasza madgie (#29) üzenetére

Integra
(titán)

azért illene ezeket a készülékeket már újrahasznosítani, illetve ehhez megkell legyen az infrastruktúra. maximum azt tudom elképzelni, hogy a feldolgozó ipar nem akkora, mint amennyi tévét előállítanak.

(#32) Gabesz26

Gabesz26
(senior tag)

Az európai piacra szánt modellválasztékról nincs még semmi hír?

(#33) elefant válasza junior11 (#11) üzenetére

elefant
(HÁZIGAZDA)

hát én a hivatalos közleményből indultam ki, ott pedig saját IPS panelekről van szó.

(#34) BloodRay válasza elefant (#33) üzenetére

BloodRay
(addikt)

Jól is írtad, mert ahogy ebben a hírben is van, ez a WT60 nem FPR-es, hanem aktív 3D-s. Tehát ebben valószínű, hogy a saját paneljük van még.

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#35) junior11 válasza elefant (#33) üzenetére

junior11
(addikt)

Tuti hogy LG, a Pana még tavaly kijelentette, hogy a tévéik min. 70% a paneleket külső beszállítótól fogja venni, ez esetben LG s az összes 3D modell a passzív techn. használja.

(#36) junior11 válasza BloodRay (#34) üzenetére

junior11
(addikt)

A WT60 is passzív 3D: [link] [link]

[ Szerkesztve ]

(#37) danikollar

danikollar
(őstag)

Gyönyörűek!

(#38) BloodRay válasza junior11 (#36) üzenetére

BloodRay
(addikt)

Ebben az esetben viszont igazad lesz, úgy emlékeztem én is, hogy aktív az idei WT is. :B

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#39) Hina

Hina
(aktív tag)

Gyönyörű ez a TV.
Nem hiába, hisz Panasonic.

[ Szerkesztve ]

[̲̅̅S̲̅a̲̅m̲̅s̲̅u̲̅n̲̅g̲̅] [̲̅̅G̲̅a̲̅l̲̅a̲̅x̲̅y̲̅] [̲̅̅S̲̅8̲̅+̲̅]

(#40) elefant válasza junior11 (#36) üzenetére

elefant
(HÁZIGAZDA)

hát köszi szépen, tényleg.kivettem a kritikus részeket, még egyszer köszi az észrevételt.

(#41) elefant válasza junior11 (#36) üzenetére

elefant
(HÁZIGAZDA)

a hivatalos közleményben ez áll: "A Panasonic megújított IPS technológiája lehetővé teszi, hogy a képernyő különösen éles látószögből is kiváló képminőséget nyújtson. A továbbfejlesztett képfrissítés és kontraszt a háttérvilágítással együtt kristálytiszta képet és elsőrendű képminőséget, jobb színméylséget biztosít"

az én olvasatomban ez Panasonic fejlesztésű és gyártású panelt jelent.

(#42) BloodRay válasza elefant (#41) üzenetére

BloodRay
(addikt)

Azt egyik gyártó sem fogja egy termékéhez odaírni, hogy: "A panel pedig a legújabb Samsung/LG típus, ezúton is köszönjük nekik!". ;)

(#43) elefant válasza BloodRay (#42) üzenetére

elefant
(HÁZIGAZDA)

dehát itt saját IPS technológiáról van szó. na mindegy. mondjuk én csak azt nem értem, hogy akkor minek építették fel két éve a saját ips alpha gyártó üzemet, ahol mindössze bő egy éve indult el a termelés.

(#44) BloodRay válasza elefant (#43) üzenetére

BloodRay
(addikt)

A passzív 3D-s tv-kben lévő panel egyben van a polarizált réteggel, emiatt erős a gyanú, hogy nem saját a panel. Attól még vannak saját paneles led-jeik(valószínű amik nem 3D-sek).

(#45) Sanci38

Sanci38
(Ármester)

Az a kalibrációs szoftver beleférne a ZT-be is...

(#46) elefant válasza BloodRay (#44) üzenetére

elefant
(HÁZIGAZDA)

igen de tavaly végig azt kommunikálták, hogy a top tévéiknél megmarad az aktív shutteres eljárás, a Full HD 3D miatt, ahhoz képest, most az idei csúcs darabba akkor a jelek szerint már passzív 3D került.....

(#47) Ijk válasza Kapszaicin (#6) üzenetére

Ijk
(nagyúr)

300 Eurós havi fizetésből ne is akarj többszázezer forintos tv-t venni.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#48) ZEN1TH válasza elefant (#46) üzenetére

ZEN1TH
(senior tag)

Az LCD vásárlók nagy része megelégszik a passzívval (sajnos). Egyszerűen a Pana követi az igényeket. Logikus lépés a részükről, hogy átálltak a gyengébb 3D-s képminőséget hordozó technológiára. Nagyon jól tudják ők is hogy az aktív megoldás megfelelőbb 3D-t produkál, ám sajnos nincsenek olyan anyagi helyzetben, hogy megengedhessenek maguknak még egy durván mínuszos évet. Akinek tényleg számít a patent kép az úgy is PDP-t fog vásárolni magának. Valóban nagyon elegáns lett az idei dizájn :K

No Hope = No Fear

(#49) junior11

junior11
(addikt)

Állítólag (természetesen csak amit hallottam, olvastam) minimálisra csökkentik a saját panelek gyártását a tévékbe, költséghatékonyabb külső beszállítótól (pl. LG) venni. [link]

A Panasonic tv részlege már vagy 4 éve veszteséges, a felére akarják csökkenteni a PDP gyártását is. Az LCD és a PDP technológia helyett már az OLED-re koncetrál jobban a Sonyval közösen. Saját paneljeiket kisebb megjelenítőkbe (pl. táblagépek, mobilok) fogják gyártani, más cégek számára is.

[ Szerkesztve ]

(#50) lujo10

lujo10
(aktív tag)

Egy WT60-ast szívesen elfogadnék, mondjuk tesztelésre :D

Egy igazi férfi Internet Explorer-t használ -> Kaland, veszély, kockázat. (Ha már nyakig szarban vagy, adj hálát Istennek: "Köszönöm Uram, hogy legalább nem hullámzik!") Navigare necesse est, vivere non est necesse. Ja és Széles Utat!!!

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.