Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • osztraksajt

    őstag

    válasz Enszuke #121 üzenetére

    Nejemnek egy G620T+MSI H61-itx-et raktam össze, így ismerem a rendszert, bár az utóbbi időben elég nehéz olcsó T-s procihoz hozzájutni, nagyon vadászni kell hogy találj.Sok H61 alaplapon nincs HDMI, illetve észvesztően ciripelnek SATA műveleteknél valami okból kifolyólag. A miénknél külön szigetelést+ventilátort kellett tegyek a Chieftec miniITX házba hogy meg lehessen maradni a szobában. De többnél is észrevettem hogy hangja van a cégnél is.

    Ki is próbáltam természetesen a videólejátszási képességeit. Egy Egreat S100 médialejátszóm is van (Dune szoftverrel amivel elég tág határok között állítható a frissítés), továbbá egy Onkyo SR609 ami szintén képes akár frekvenciakorrekcióra is, meg egy Samsung ps51d550 TV-m, így van lehetőségem összehasonlítani, de monitorról nem nyilatkozhatok mert érthető okokból nem azon filmezek. :D . A plazma elég jól kiadja a rántásokat, én és a gyerek is látjuk és zavaró is számunkra, de a nejem pl nem veszi észre vagy nem éri el az ingerküszöbét.

    Én úgy gondolom, hogy a tömörítés miatt jópár nagyságrenddel nagyobb esélyem van hogy a színátmenetekben sávosodás jelenne meg mint a 10bites színmélység hiánya miatt, mert normális forrásból még soha nem láttam sávosodást pedig elég sok igényes anyagom van.

    Ami miatt nekem nincs HTPC-m az az, hogy nekem pl az e350-re épülő lapoknál nincs 1.4 HDMI támogatás. ami a 3D TV mellé bizony elférne. Szóval nekem egyik se jó, mert mindkét rendszeren vagy még hiányosság. De ha emberi árba ereszkednek és beszerezhetőek lesznek az e450-re épülő alaplapok akkor kezdek neki a HTPC projectnek.

Új hozzászólás Aktív témák