Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz narumon #61 üzenetére

    Ha választanom kell, hogy mondjuk egy riportfilmet egy GH3 vagy 5Dmk3 géppel készítsek el, hát én biztosan a Panasonicot választanám, csak az a baj, hogy nálunk még mindig tartja magát a nézet, hogy a Canon übermensch a független filmes piacon, ezért rendszerint csak az bérelhető a legtöbb helyen, ráadásul bérelt kamerára az ML-t sem rakhatod fel. Ördögi kör.

    Nem meggyőzni akarlak, nem is állítottam, hogy a MILC piac már most is elhúzott, hanem azt, hogy a DSLR videózás már elvesztette a helyzeti előnyét és többek között a Canon az amely tényleg semmi érdemit nem tett azóta, hogy az elsők között belépett ebbe a világba, miközben a Panasonic, Nikon vagy a Sony szépen elhúz mellette és dinamikusan fejlődik, előbb vagy utóbb pedig ezek gyárilag fognak mindent kínálni amire most a Canon csak ML mellett képes. Ha pedig nincs ML a gépedre, akkor már nagyon nem áll olyan fényesen még a legendás 5Dmk3 sem. De egyébként a GH3 is képes tömörítetlen jelet kiadni HDMI-n keresztül, alapból messze lekörözi bármelyik Canon-t képélességben, részletességben, dinamikában és a moiré-re való hajlamban (az EOSHD szerzője szerint a professzionális Canon C300-zat is), plusz ott van az, hogy a GH3 képes olyan bitráta mellett dolgozni amire a Canon csak pislog.

    "Ha elolvastad részletesen amit írtam akkor láthatod, hogy én mindezeket úgy írtam, hogy..."

    Nem, te úgy írtad ezeket, hogy CSAK a saját személyes igényeidet veted be. Ami neked lapos az másnak kerek és fordítva is igaz. Semmi baj azzal, hogy ahhoz amit te csinálsz, amivel te dolgozol az neked úgy jó ahogy leírtad. De eközben ezernyi más igény is létezhet, amire nem jelent gyógyírt még az ML vagy a RAW videó sem.

Új hozzászólás Aktív témák