Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tin

    veterán

    válasz Stauffenberg #41 üzenetére

    60D nem rossz, én már el is gondolkoztam rajta, de meg akartam várni a 70D bejelentését, és most már nem gondolkozok rajta.

    végigolvastam amúgy a speckókat angol és amcsi oldalon, és a nagyobb előrelépések a következők:
    - 7D AF rendszere, de SPOT AF és kiterjesztett AF nincs, viszont van a zóna, a teljes és a fix pontos
    - van külön gomb a fókusznak, igaz nincs joystick
    - egyik videóban a menüjén láttam, hogy okos fókuszbeállítások is vannak benne, hogy mit részesítsen előnyben, stb
    - videó módban kétféle tömörítés van, mint az 5D3-ban
    - több videóban látszik, hogy van benne full hd 3-10x movie digital zoom (mint anno a 600D-ben)
    - ténylegesen időjárásálló a váz a borítás ellenére (alumíniumot írnak), pont annyira, mint az 5Dmk3
    - tud 2,3,5,7 képes AEB-t
    - van AF microadjustment, ráadásul a legújabb verzió, ami a nagyobb vázakban
    - tud halk fotózás módot is (silent shutter)
    - okosabb, több infót adó kereső
    - sztereó beépített mikrofon (nem nagy cucc, de jó)

    meg persze rengeteg minden ami be lett reklámozva. de ezek a fentiek nem voltak igazán kihangsúlyozva vagy részletezve, pedig van pár igen hasznos funkció is benne.

    szerintem jó kis gép, a 7d2 viszont sokkal drágább és komolyabb lesz.

  • gekkoXT

    senior tag

    válasz Stauffenberg #43 üzenetére

    Nekünk van itthon egy 400d is elfekvőben, ami azóta is tökéletes esztétikai és működési állapotban van. Sőt, magic lantern firmware hasít rajta. Tehát valóban gáz ez a generációnként kísérletező, felhasználó átbszó mentalitás.

  • Tin

    veterán

    válasz Stauffenberg #43 üzenetére

    a szenzor teszteket énis nagyon várom, de ha nem is lesz jobb, számomra akkor is ez a jó választás.

    full frame még drágább, én meg nem a fotózásból élek, rendszert meg nem akarnék cserélni.

    egyébként számomra a gép többi feature-e fontosabb, mint az, hogy jobb valamivel jobb legyen a zajszintje, mint a nikoné.

    (#45) narumon: de a lassításoknál meg pont jó a részletesség miatt, viszont én egy 120fps-nek jobban örülnék, még ha csak 720p is:)

    [ Szerkesztve ]

  • narumon

    őstag

    válasz Stauffenberg #46 üzenetére

    Persze a H.264-et sokkal jobban szeretik a videósok ez tény. De ha már a legolcsóbb MILC vázak is tudják az AVCHD 2.0 miatt a 1080p/60p módot, akkor az egy kicsit gáz... a DSLR piacra nézve.

    Én inkább arra célóztam, hogy (nálam pl) codec szinte mindegy, ami számít az az elkészült felvétel minősége, és mivel aki DSLR-t vesz (legalábbis a többség) az pont a kamerák roppant idegesítő képvilágát próbálja meg kikerülni, így a DSLR (vagy MILC) is úgy van beállítva hogy az a képi világ jó legyen. Így pl nálam a Canon is szigorúan 24fps-el pörög és Panasonic is 24fps-en pörög. Hiába tudnának 30-at pl (vagy 60-at). Ha nem tervezném előre a lassítást úgy sem állítanám át - de mivel sokszor nem tervezett lasítás van, így úgyis mindegy. Marad a twixtor ami kis trükközéssel 24fps esetén is értelmes lassítást tud előállítani. Persze nem az igazi, de inkább ez, mint a végig idétlen képpel felvett 60fps.

    #47 Tin: A 120fps 720p-nek szerintem is sokkal több értelme lenne mint az 1080/60-nak.

    [ Szerkesztve ]

    https://www.facebook.com/Naruvideo

  • Tin

    veterán

    válasz Stauffenberg #52 üzenetére

    de azért ugye azt te is belátod, hogy a gyártóknak marhára nem érdeke, hogy a saját felsőkategóriás cuccaikkal szemben teletolják az "olcsó", de majdnem vagy akár ugyanolyan képminőségű DSLR-eket mindenféle csilivili funkciókkal - ki venné meg akkor a drágát.

    a kisebb gépek, milcek ebből a szempontból nem komoly ellenfelek, felépítésüknél fogja nagyon kompromisszumos megoldások.

    nyilván láttad az 5d3 raw videóját, na az nagyon durva. még akkor is, ha pöcsölni kell vele, és a streamet ki lehet írni egy 100-as kártyára. ez azért nagyon nem mindegy.

    tényleg jó lenne amúgy a rendes 60p, és 120p 720-ban tényleg ugyanakkora sebességű. szerintem ezeket akkor fogják belerakni, amikor majd bekerülnek a 2.5K vagy 4K felvételi lehetőségek ezekbe a gépekbe, mert akkor már úgyis formátumot és csatolót is kell cserélni. akkor persze már az 1080/60p olyan lesz mint most a 720/60p.

    a piac meg igen, mesterségesen van visszafogva. egyszerűen kiszednek triviális feature-öket a gépekből, még olyanokat is, amik esetleg pre-produkciós modellekben jelen vannak.

    az ilyen 1080/60p és egyéb határokat meg az töri át rendszerint, amikor valamelyik nagy gyártó utolsó lépésként a piacszerzés felé meglépi, na utána követik a többiek egyből, mert mégsem engedhetik meg maguknak.

  • Tin

    veterán

    válasz Stauffenberg #54 üzenetére

    szerintem valószínű azértnem fejleszti pl. a Canon a felső-kategóriás gépein a videó módot, mert ott a Cinema EOS rendszer, és vegye meg azt az ember, ha komolyan akar videózni.

    arra azért kíváncsi lennék, hogy a RAW videó lehetőségét a Canon adta ki az ML csapatnak a BlackMagic ellen, vagy véletlenül épp akkor lett meg ez a funkció ;)

    a MILC-eket meg nem becsülöm le, és el tudom hinni, hogy mostanában már használják olyan videó célokra őket, mint mondjuk egy 5d3-at, csak nem gondoltam.

  • narumon

    őstag

    válasz Stauffenberg #52 üzenetére

    amit csak a Magic Lantern mozgat meg időnként, közben meg a MILC piac elmegy mellette. Majd amikor kijön valami Pana GH4 szerű képződmény ami képes lesz a fent felsoroltakra, plusz gyárilag hozza azokat amikre a Magic Lantern képes és megfejeli egy global shutterrel (amit már a GH3 előtt is pletykáltak), akkor majd nézhet a sok balga Canikon bálványozó.

    Ha elolvastad részletesen amit írtam akkor láthatod, hogy én mindezeket úgy írtam, hogy van Panasonic MILC-em is. Akárhogy nézzük - nem tudja kiváltani sajnos jelenleg a Canont (Egy másik forumban egyébként már kifejtettem miért nem). Én lennék a legboldogabb ha ki tudná - mert akkor egy rendszert elég lenne tartanom de jelenleg nem tudja. Tehát lehet, hogy bizonyos dolgokban szerinted "elszaladt" a MILC de én nem így látom. A majdot meg hagyjuk - senki nem tudja mi lesz majd. Meg hát ahhoz, hogy a 70D tetszen nem kell Canon bálványozónak lenni, nem rossz készülék ez, és mellesleg egy árban van a Panasonic MILC-el - ez sem utolsó szempont.

    https://www.facebook.com/Naruvideo

  • Tin

    veterán

    válasz Stauffenberg #62 üzenetére

    szerinted egyébként mik azok a funkciók, amik szerinted mondjuk egy 5d3-ban (vagyis az xD kategóriában) benne kellene legyenek gyárilag ahhoz, hogy pariban legyen a konkurenciával?

  • narumon

    őstag

    válasz Stauffenberg #68 üzenetére

    Oké, csak a másik oldalt meg te nem nézed. Ugyanúgy egy oldalról közelíted meg. Persze jó lenne ha tudna többet a Canon (bár én igazából a 60fps-be kötöttem bele - azóta sem értem, hogy riporthoz minek az neked pl de mindegy. Azt is hanyagoljuk, hogy riporthoz én pl nem DSLR-t vennék. Ha ilyen dolgokat csinálnék akkor ahhoz kamerát vennék pl.), de a fordítottját miért nem nézed? Ha már 5DMkIII akkor a sokkal nagyobb szenzor miatti előnyöket is el kell fogadnod. És még sok mást. Nem kell egyetértenünk. Nekem GH2 van. Sokkal nagyobb bitratet tud mint a Canonom. Élesebb a képe. Cserébe a képe kevésbé filmes, kezelése sokkal nehézkesebb, az építési minősége egy játékgépre emlékeztet. Az ára 2x volt egy belépő Canon-nak. Ezeket sem árt a helyén kezelni. Mondhatnám, hogy haverom pl 400e forintért vett Sony kamerát - brutál éles jó képe van. Vennék olyat? Ki van zárva. Az mellett, hogy jó a képe egy az egyben handycamera képe van ami kizáró ok a megvételére. Ha meg így van akkor SZÁMOMRA hiába tud mellé minden flikk-flakkot akkor sem kellene. Mert nekem a kép mindennél fontosabb. Ezért vagyok a DSLR vonalon - a nehézségei ellenére.
    De hogy ne kanyarodjak el SZÁMOMRA pl a RAW felvétel sokkal érdekesebb, használhatóbb feature mint mondjuk a 60fps. Sőt én titkon reménykedem, hogy az ML-t pillanatok alatt portolják rá és tisztességes RAW-ot is ki fognak tudni hozni belőle. Akkor nekem ez a gép instant buy. Sony pl jelen pillanatban SZÁMOMRA ott elvágja magát, hogy vicces az obi kínálata - mind elérhetőségben mind árban - tehát ez (mivel nekem sarkalatos pont) lehetetlenné teszi, hogy bármi mást figyelembe vegyek.
    Nem vagyunk egyformák no! Én az első hozzászólásomat sem a te nevedben írtam. Ráadásul az is kiderült, hogy én rendelkezem ilyen eszközökkel te meg kölcsönzöd - teljesen másban mozgunk. Nyilván nekem más a fontos mint neked. Te sportfelvételekt csinálsz sok lassítással, én néhányszor lassítok és azt twixtorral megoldom.

    https://www.facebook.com/Naruvideo

  • narumon

    őstag

    válasz Stauffenberg #70 üzenetére

    Te viszont azt akarod mondani, hogy nem kell jobb gép, mert NEKED nincs szükséged jobbra.

    Ne keverjünk dolgokat ilyet soha nem mondtam. Rengeteg dolgot szeretnék látni ezekben az eszközökben, csak te kihegyezted ezt 60p-re mert neked nyilván ez a fontos. Nekem huszadrangú szempont. Ennél mind fontosabb NEKEM, mondjuk egy használható autófokusz (még ha nem is használom néha jól jöhet), RAW videó vagy ALL-I codec, hosszab akkumulátor idő, stb stb.

    "Amúgy igen, a baráti körömmel szoktunk extrém sportos videókat készíteni, ahol nagy kompromisszum az, hogy 60p csak 1280x720 felontáson elérhető, így ha van rá mód, akkor jól jön egy AVCHD 2.0 képes eszköz (pl: Sony NEX 7). Te Twixtorozol 24p-ből valamit, de azért ez nagy veszteség,"

    Már az elején sejtettem, hogy innen fúj a szél. Nem is mondom, hogy ez neked nem lenne hasznos, de úgy adtad elő az elején, hogy bizony ez a kamera így értelmetlen. (Te sem tetted oda, hogy csak számodra az).
    Mondom itt nálam megint az a gond, hogy ha tudom, hogy egy feladat majd lassítva kell akkor jól jöhet a 60p. Viszont az egész videót akkor sem venném fel 60fps-el (azokat a részeket ahol nincs lassítás), mert az meg szarul néz ki. Ördögi kör elismerem. Tervezett lassításnál jól jön, de ha nem tudod, hol és mit fogsz lassítani akkor viszont gáz, mert sajnos a 60fps teljesen kiöli a film érzetet és marad helyette egy handycames kép amit viszont feleennyiért jobban tud egy handycam.

    https://www.facebook.com/Naruvideo

  • lugosi

    MODERÁTOR

    válasz Stauffenberg #74 üzenetére

    Jól hangzana. Én ugyan nem canont használok, de örülök ha értelmes fejlesztés kijön. Mert ahhoz egy idő után a többi gyártónak is hozzá kell közelíteni.
    Vajon a Fuji x100->x100s-nél hogyan gyorsítottak az autofókuszon? Az csak szoftveres tvík volt?

Új hozzászólás Aktív témák