Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • BandiHUN

    veterán

    válasz Cathfaern #149 üzenetére

    Ezzel nincs is gond,a technológia is szuper.Nem is ódzkodna tőle senki,ha nem az lenne a hátterében,hogy valaki a "semmiből" már ennek a csodapénznek a jó részét bespájzolta,ez zavarja az embereket.
    A technológiát magát egy fixált váltási értékkel el lehet fogadni,mint KÖZVETÍTŐ CSATORNÁT,kapjon a kitalálója jogdíjat,Te pedig tarthasd a pénzed egy köztes univerzális pénzben,amit elfogadnak a mostani bankok,országok.És még hamár ASIC,akkor miért nem lenne elég egy kicsi ilyen,ami nem bányászik,csak ad elég kapacitást,hogy tranzakciózhasson mindenki?Még ebben is lenne biznisz...mint annó amikor még fizikailag kellett a bankkártya,és le kellett húzni,vett az ember kártyaolvasót,ha sokat kellett mindenfelé használnia.
    Nincs szükség bankjegyre,nincs szükséged a valódi 21millió BTC egyikének konkrét tulajdonlására sem!
    Legyen a rendszer lelke a 21 millió különféle BTC,ami már LE VAN GENERÁLVA,de senkié.Kelljen ebből neked csak addig,amíg segít a te tranzakciódat továbbítani,ha végbement,semmi szükséged a konkrét BTC tulajdonlására.
    Egyébként csak olvass vissza,akkor ha nem jó bányászni,ami MOST már igaz,miért azok az élharcosai,akik a semmiből már pénzt termeltek maguknak,sőt a régiek nudliból és sokat?Mintha ÉN nekiállnék itthon nyomni az új 50 ezrest,és amikor már van jó sok,elkocognék vele az Állambácsihoz,hogy ez milyen szép,hamisíthatatlan és tudom is gyártani,legyenek szívesek legalizálni?Jaa,hogy az mozgat,hogy legyártottam előre a magam hasznát,amikor még nem volt értéke?Jajj de vicces,hisz Én csak segíteni akarok az országnak,nehogy már 5darab 20ezres legyen 100rongy,hanem 2 ilyen,és azzal kevesebb a tökölés számolni,és még szép is! :R

    Steam barátkód: 39166617 Battlenet:LorenzoHUN#2852 Activision:BandiHUN EA ID(BF-ek): BandiHUN Steam

  • The Seer

    tag

    Olyan kérdés merült fel bennem, hogy:

    Fix BTC szám van. Mégis hogyan lehetne ez bármilyen valuta, ha a föld lakosságának mindössze jóval kevesebb mint 1%-nál lehet egyszerre BTC ?
    Ha mindenkinél egy darab lenne akkor is összesen csak 21 vagy hány millió ember a több mint 7 milliárdból.. Ennek mégis mi a franc az értelme?

    Ingyen notebook tartó #UPDATE: http://surl.hu/3D7d35

  • DS39

    nagyúr

    válasz emvy #153 üzenetére

    és annak mi értelme hogy valakinek lesz 0,00001 BTC-je? ennyiből az ég világon nem fog semmit sem venni.

    teljesen jogos a felvetés, hogy így hogy akarnák ezt világ méretűre terjeszteni?
    ha azt nézzük hogy jelenleg Magyarországon kb 10 millióan élnek, de ennél jóval több a kibocsátott Forint mennyisége. az eloszlása itt sem egyenlőre de a legkisebb egységnek is van/volt vásárló értéke.

    [ Szerkesztve ]

  • The Seer

    tag

    válasz emvy #153 üzenetére

    És akkor kapsz 0,2$ fizetést WÁÓ!

    Ingyen notebook tartó #UPDATE: http://surl.hu/3D7d35

  • azbest

    félisten

    válasz Cathfaern #149 üzenetére

    Nagyon leegyszerűsítve egy mesterségesen létrehozott fix mennyiségű "erőforrás", ami csak azért képvisel értéket, mert véges mennyiségű és csak akkor képvisel értéket, ha használni akarják / használni kell.

    Ehhez hozzávéve a beleprogramozott szabályokat
    - a bányászattal hozzák / hozták forgalomba
    - a korai belépőknél csapódik le a legnagyobb része
    - masszív defláció a végessége miatt

    Így jogosan merül fel az a gondolat, hogy néhány ember masszív meggazdagodását jelentené az általános elfogadottsága. Emellett sok ember likviditási problémáját jelentené, hogy egyre kevésbé érdemes túladni rajta / fizetni vele, mert egyre nehezebb megszerezni újabb mennyiséget belőle. Ez utóbbi probléma nem az egyre nehezebb bányászat miatt jelentkezik, hanem az okozza, hogy egyre több részletre kell szétdarabolni és ezért ha elterjed, akkor egyre kisebb részt hajlandóak adni belőle fizetésként. Leges-legvégén mégiscsak a mögötte álló emberi munka adja meg egy fizetőeszköz értékét. Ha egyre nehezebb bc-hez jutni, mert véges mennyiségű és egyre többen szeretnének belőle kapni a munkájukért cserébe és hogy ezzel tudjanak fizetni (likviditás) más termékekért / munkájáért / szolgáltatásokért akkor az komoly deflációt gerjeszt mindaddig, amíg egy egyensúlyi állapot ki nem alakul.

    Ezen irtózatosan meggazdagodnának a korai beszállók, míg rengeteg ember szegényedne el a likviditás hiánya miatt. Ha pedig nincs elegendő elérhető bc amennyit a likviditás megkövetel, akkor valószínűleg megjelennek az ígérvények és váltók, amelyek azt fejezik ki, hogy a munkaadó / kibocsátó mennyi bc értékével tartozik a munkásnak. Ha általánosan elfogadott lesz a bc váltó, akkor pedig sokkal több bc-t jelképező váltó kerülhet forgalomba, mint amennyi véges számú bc létezik. Hopp, ugyanott vagyunk, mint ahová az aranyérmék, majd papírpénzek, majd elektronikusan létező pénzek jutottak. Oda, ahol most vagyunk.

    Ha kötelező lenne bc-t használni és a jelenlegi rendszerből indulunk ki, akkor katasztrofális módon omlana össze a gazdaság a likviditás hiánya miatt, de persze néhányan nagyon jól járnának, már ameddig nem döntené meg a rosszul járó többség a rendszert.

    Azt sem tudom, hogy mi történne, ha kezdőállapotként minden élő ember egyenlő arányban kapna a bc-ből (úgy hangzik mint egy kommunista utópia), mert ez azt jelentené, hogy minden ember egyenlő. Ez pedig a gyakorlatban látszik, hogy nem igaz.

    Szóval, lehetséges, hogy a bc egy nagyon zseniális technológia, de a tyúk-vagy-tojás problémát is látom benne. Ahhoz hogy egy ilyen pénz működjön teljesen más logika szerint kellene működnie a gazdaságnak. A jelenlegi gazdaság viszont nem kompatibilis a bc-vel. A mostani fokozatos terjesztés, a fogalomba hozatal sajátosságai szerint viszont pont a jelenlegi kevesek kezében nagy hatalom megoldást mutatja.

    Ezek mellett elhanyagolható, hogy konkrétan a technológia hogyan számítja a hash-eket, mert ezt elfogadtuk valós működésnek, tehát hogy úgy működik, ahogyan állítja magáról. A független fizetési csatornát is gyakorlatilag elfogadtuk működő megoldásnak. Ekkor kezdtünk tovább gondolkodni, hogy ha van egy ilyen csatornánk és néhány ember kezében van a benne áramló pénz többsége, akkor mekkora hatalomhoz is jutnak ez által. :U

  • vicze

    félisten

    válasz The Seer #152 üzenetére

    Amúgy az ilyen hozzászólásból látszik, hogy gyakorlatilag 0 információval rendelkezel az adott témáról, semmilyen fáradságot nem veszel hogy megértsd vagy utána nézz, csak böfögöd újra és újra ugyanazt, mert beragadt a lemez. Meg persze az is hogy nem tudsz kitörni az egysíkú gondolkodásból

    Válasz: "To ensure sufficient granularity of the money supply, clients can divide each bitcoin down to eight decimal places (providing a total of 2.1 × 1015 or 2.1 quadrillion units)"

    Ez már elegendő mennyiség számodra? :U

    Szerk: A Bitcon nem inflálódik mint a többi pénz, hanem a végtelen felé tartva deflálódik...
    A kezdeti árnak a sokszorosát éri már most is.

    [ Szerkesztve ]

  • Cathfaern

    nagyúr

    válasz DS39 #154 üzenetére

    kereslet-kínálat :) Ha ennyire elterjed és ennyire szükség lesz rá, akkor 1 btc nem 100$-t fog érni, hanem 1millió $-t. És akkor a 0,00001 BTC is érni fog valamit

  • DS39

    nagyúr

    válasz Cathfaern #158 üzenetére

    na igen, de itt a többség olyan idealizált világban képzeli el ezt a pénzt, ahol nincs más valuta. akkor mihez méred az értéket. csak önmagához tudnád, úgy meg a töredék csak töredék marad, főleg ha másnak meg bőven egész feletti érték van a tarsolyában.

    kicsit olyannak érzem ezt az oszthatósági rendszert hogy most feltalálták a "negatív" lírát. (nem balra mennek a 0-k feleslegesen, hanem jobbra)

    [ Szerkesztve ]

  • bolbatiku

    tag

    A bitcoin nem valami befektetés, amibe rakni kell a pénzt és több lesz belőle.
    Eszköz amivel fizetni lehet a neten keresztül.

    Ha valaki ismeri a tulajdonságait, tudja mire lehet használni, akkor eldöntheti hogy számára most éppen előnyös vagy hátrányos, aztán használhatha ha akarja.
    A bitcoin csak egy lehetőség a meglévő fizetési eszközök (PayPal, banki átutalás) mellett.

    Ez meg itt a GYIK is lehetne : http://bitcoin.hu/?page_id=1108

  • Cathfaern

    nagyúr

    válasz azbest #156 üzenetére

    Igen, pontosan ezért mondom, hogy az már egy külön sztori, hogy tényleg jó-e

    "Ezek mellett elhanyagolható, hogy konkrétan a technológia hogyan számítja a hash-eket, mert ezt elfogadtuk valós működésnek, tehát hogy úgy működik, ahogyan állítja magáról."
    100%-ig nyílt forráskódú. Szóval ez nem csak hit, bárki leelenőrizheti. És nyilván sokan meg is tették, még ha te vagy én nem is értünk hozzá annyira. Ennyi idő alatt kibukott volna ha valami gebasz lenne ilyen téren.

  • The Seer

    tag

    válasz Cathfaern #158 üzenetére

    Na igen, de mihez méred az értékét ha nincs más? Mert Penge_4 és társai úgy képzelik el ezt, hogy minden BTC-be fog kerülni és nem lesz más valuta a világon. Akkor pedig egy nagy kerek nullát fog érni az a mennyiség mert nincs viszonyítási alapja.

    Mégis mi adná az "értékét" ha nincs más a földön? Olyan utópiát képzeltek el ami sosem fog bekövetkezni.

    [ Szerkesztve ]

    Ingyen notebook tartó #UPDATE: http://surl.hu/3D7d35

  • vicze

    félisten

    válasz DS39 #159 üzenetére

    :U Tényleg? Most már a "színe" nem tetszik? Más hülyeség már nem maradt, esetleg a szaga?

    Uh, a különbséget fel tudod fogni az infláció és a defláció között?

    Szerk: A "nincs, más, nincs mihez mérni"-ről végképp felesleges beszélni, mert egyrészt 100év+, másrészt aranyhoz gyémánthoz, kenyérhez bármikor mérheted...

    [ Szerkesztve ]

  • Cathfaern

    nagyúr

    válasz DS39 #159 üzenetére

    Önmagához nem tudod mérni semminek se az értékét :F Ha más nem, akkor 1kg kenyérhez mindenképp viszonyítani fogják.
    De megjegyzem amit írsz az a "valós" pénzre is igaz. Mi a különbség aközött, hogy valakinek van 1 btc-je, másnak meg csak 0,000001, illetve aközött hogy valakinek van 1000000$-ja, másnak meg csak 1? (tény, btc végessége miatt ennyire azért nem egyszerű, de lényeget jól mutatja)

  • BandiHUN

    veterán

    válasz The Seer #152 üzenetére

    Te ezzel ne törődj...hisz nem értesz hozzá! :) Majd lesz megmondóember,aki kioktasson.Meg arról is,hol is van,ami már ki van termelve :DDD
    Egyébként igazából ez nem számít,mert az ezt valóban használni képesek száma se igen van több,mint 1%-a a világnak.Nézd azt,hogy pl.Te itt fórumozol,és az ismerőseid körében hányan akkor se tudnának,ha tudnák mi ez,de attól még ez egy hivatalos véleménycsere lehetőség.
    Egyébként ez is csapda a BTC-ben,olyan hosszúra nyújtották,mint a gatyamadzag a "létrejöttét" is...de ha van eszük,mégha nem is számolják fel ezeket hamar,időben kiveszik a pénzt belőle azok,akiknek most érdekük.
    De mondom engem NEM az zavar,hogy decentralizált pénz...hanem hogy sok kiment már a gazdijának a semmiből.Minek kiszámoltatni ezt az egészet?minek kell előre kiosztani?Itt a bibi.Legyen algoritmus,legyen technológia,legyen minimális költség a fejlesztőknek,de ne legyen ingyen senkinek és kész.x-edikétől létező valami,amit aznaptól bárki y értéken megvehet és használhat,punktum.Így el tudok képzelni világvalutát,megállapodás mellett,ami rögzíti az értékét.Persze globális értékmeghatározás alapján.Utána még úgyis ott lenne a harc az emberekért,hogy használják...mint a PayPal.Ennyi erővel az is világpénz...mivel a tranzakció ideje alatt a PP kezeli a pénzt,ha elneveznék az ez idő alatti vagy a PP számlára utalt pénzt mondjuk Fabatkának,az már most is 100x közelebb állna a virtuális pénzhez,mint ez.Arról nem is beszélve,hogy még egy online játékban vásárolt akármilyen aranypengőnek vagy Fittyfirittynek is nagyobb a "legális" háttere és értékállósága a rendszeren belül,mint ennek.
    Itt bármikor dönthet úgy,főleg ha beindul a rendszer,és jönnek a birkák,a mögötte álló,a BTC-k jó részét birtokló brancs,hogy kilép,eladja.Utána vajon jó kérdés,de vajon hogy lesz képes fenntartani a rendszert sok ember kevéske BTC-vel,bányászati inger nélkül,hisz csak azért hamarosan nem futtatnak klienst,hogy használhassák a párezer ft-nyi BTC-t...ésha a nagyok kilépnek,erre nem is lesz szükség,mert pár napon belül nem ér semmit az egész.Felfuttatás után bármikor kiugorhat a mögötte álló érdekcsoport aktuális árfolyamon és kész.

    Egyébként jó kérdés,de ha decentralizált a rendszer,akkor hogy is van,hogy mégsem?Hisz a torrent is peer to peer,de ha nem csinálsz és küldesz célirányosan egy .torrent file-t,2 gép a világban a büdös életbe nem talál egymásra,szerverek kellenek,khmm?Ja vagy hogy itt is van ilyesmi?Meg kötelező bányásztársasághoz belépés?Merthogy egy BTC egyébként akkor a tiéd,ha TE fejezed be a bányászatát?Jajj,ügyes...Mint amikor kisvállalkozóként nem indulhatsz tenderen,csak közbetítővel,aki jó pénzért összefogja a hozzád hasonlókat pár papírért 50% sáppal,és örülj,ha nem b@sz még át is.Na de hát majd kinyitják az emberek egyszer a szemüket...mint a vállalkozók,akik ha akarnák,nem egymás ellen,hanem összefogva együtt is megkerülhetnék a fővállalkozót.Akár közülük bizalmi alapon választott képviselővel...és hopp a zsebükben a maradék 50%-ból mondjuk 48,mert a maguk közül választott képviselő beérné a plusz haszna miatt ennyivel,mert kábé ennyi munka,és ha k..ög,akkor legközelebb a brigád nem Őt választja...

    Steam barátkód: 39166617 Battlenet:LorenzoHUN#2852 Activision:BandiHUN EA ID(BF-ek): BandiHUN Steam

  • vicze

    félisten

    válasz Cathfaern #164 üzenetére

    A végesség adja az értelmét, és megy szembe hagyományos pénzzel, mert abból annyit nyomtatsz, hozol forgalomba amennyi jól esik, cserébe folyamatosan értéktelenedik.

    Ahogy látom ezt elég sokan nem tudják megérteni.

  • DS39

    nagyúr

    válasz Cathfaern #164 üzenetére

    önmagához mennyiségileg lehet mérni, a 2 bármiből is többet ér mint az 1.

    de úgy igazából ez az egész egy jó nagy baromság, maga az idealizmus, amikor még előre nem lehet tudni hogy mennyi felhasználó fogja használni, lefixálni hogy márpedig ebből ennyi van és kész. a készítő bezsákolt magának egy jó adagnyit, a többit meg piacra dobja, had marakodjanak rajta a "parasztok". ez is egyfajta bolondok aranya. (van aki értéket tulajdonít neki és elfogadja, ad érte, kenyeret, tejet, VGA-t, van aki meg egy értéktelen sz@rdarabnak látja, és hisz inkább a tényleges valutákban)

    [ Szerkesztve ]

  • The Seer

    tag

    válasz vicze #166 üzenetére

    Ez nem igaz. Annyit nyomtatsz és hozol forgalomba amennyi fedezet van mögötte ami persze növelhető. Ha többet hozol forgalomba hiperinfláció lesz, azaz a valós értéke nem fog nőni egy fillérrel sem. Csak éppenséggel 500szor annyit kell fizetned egy kiló kenyérért mint most, de ha átváltod más valutába a pénzed nem fogsz érte többet kapni mint előtte, csak 1 buznyákért eddig 500 silinget kellett fizetned, utána meg ugyan ennyi buznyákért 5 milliót.

    Pontosan a végessége miatt lesz értelmetlen az egész. Egy kis falu méretű közösségben még csak-csak meg lehetne oldani de világ szinten elmeháborodott dolog az egész. Arról nem is beszélve, hogy offline mi a helyzet?

    [ Szerkesztve ]

    Ingyen notebook tartó #UPDATE: http://surl.hu/3D7d35

  • Alchemist

    addikt

    válasz atti_2010 #144 üzenetére

    aki azt mondja hogy állam, rend, fegyelem nélkül lehet élni 2013 környékén az nem normális.

    De az se normális, ha időről-időre nem nyesik le a Nagy Testvér fájának túlburjánzó ágait... pl. amennyi törvényt gyártanak, jogos lenne átgondolt deregulációval legalább ugyanannyit megszüntetni egy adott törvényhozói ciklusban.

    Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

  • vicze

    félisten

    válasz The Seer #168 üzenetére

    Végre elárulhatnád már, mit korábban is kérdeztem, hogy milyen valós fedezet van a forint mögött pl.?
    Mert csak hajtogatod hogy mögötte lévő fedezet, de fingod sincs hogy mi van mögötte...

    Egy virtuális elektronikus pénz offline mi? :D :D :D Mondtam már, hogy beakadt lemez?

  • Penge_4

    veterán

    válasz azbest #143 üzenetére

    "De nézzük, hogy bc alapon mi lenne máshogy. Felveszek x bc hitelt, amit törlesztenem kell. Csakhogy ahogy ez elterjed, úgy egyre többet ér a bc. Egyre többet kell dolgonom / egyre kevesebb bc fizetést kapok a defláció miatt. Hogy is törleszthetném a korábbi összeget (+kamat), amikor nem tudok annyit keresni már."

    Alapjaiban rendezné át a bankrendszert. Gyakorlatilag már csak a neve lenne bank, de 90%-ban teljesen más lenne, mint a jelenlegi bankok.

    Nem lenne kamat (mint az iszlám bankoknál sincs például).

    Ehhez az egészhez azt kell először megérteni, hogy az inflációs modell és a deflációs modell ellentétes egymással. Míg az inflációban a pénzed értéke egyre kevesebbet ér, viszont befektetésekkel, meg banki kamatokkal szinten tarthatod vagy még gyarapodhat is (ergo: azoknak kedvez, akiknek nagyon sok van, mivel pénzből pénzt csinálnak), addig a deflációban igazságosan, arányosan oszlik el, a természetes szelekció elve alapján. Nyilván aki elszórja minden pénzét, az ott is szarul fog járni, de aki félretesz és spórol, az learatja ennek a gyümölcsét, mert a félretett pénz értéke folyamatosan növekszik, mivel több sosem lesz belőle, maximum kevesebb az elveszett példányok által.

    Ez az egyik oldal. A másik oldalon viszont a másik lényegi különbség, hogy inflációban mindenki a harácsolásban érdekelt. Látszólag ha én akkora vagyont halmozok fel, mint Bill Gates, annak nincs közvetlen hatása a gazdaságra, csak közvetett. Mivel kevés szerencsésnek a piramis csúcsán annyi pénze van, hogy még egy 100 dollárosért sem éri meg neki lehajolni, annyit kamatozik az alatt a pár másodperc alatt, ezáltal ő milliárdok kárára gyarapszik, akiknek viszont nagyon nem mindegy, hogy a minimálbérből akár 20 forinttal emelkedik az élelmiszer ára havonta, meg a rezsi, meg a többi.

    Deflációban viszont a gazdagok érdeke, hogy pörgessék a gazdaságot (értsd: a felhalmozott pénz nagy részét mindig visszaforgassák) mert nem keletkezik új pénz. Ergo: Ha ők ülnek rajta, az nekik sem jó és azoknak sem, akik emiatt kevesebbet tudnak csak áramoltatni a gazdaságban.

    Mivel a pénz értékét az adja, hogy mennyi erőforrást és szolgáltatást tudsz rajta venni, elemi érdeke a nagytőkéseknek, hogy legyenek olyan helyek, ahol az emberek meg is tudják keresni és el is tudják költeni a pénzüket.

    Ezt a folyamatot menedzselné a bank. Ami annyi hitelt tudna adni, amennyi a betéteseiknek van.

    Tehát ebből következik, hogy autóra meg plazmatévére meg egyéb (jó eséllyel soha vissza nem fizetett, már a megkötés pillanatában bedőlésre kárhoztatott) dolgokra nem túl sokan adnának hitelt.

    Ezen az oldalon népnevelő hatása lenne, mert megtanulná az ember, hogy nem baszom el a pénzem, nem buli az egész élet, néha félre is kell tenni és akkor tudok majd venni ezt meg azt. Ja, és nem kell mindig újat venni. Meg lehet javítani a régit is. Már ha nem futószalagon gyártják a szemetet. Ennek pedig a piacra lenne nagy hatása, mert újrahasznosítható, környezetbarát anyagokból hoznának létre tartós használati tárgyakat.

    Viszont ha valaki tényleg valami hasznos dolgot akarna, akkor arra kapna hitelt. Az pedig elemi érdeke lenne a tőkéseknek, hogy virágozzon a gazdaság, mert ebben az esetben ha a reálértékét (nem nominálértékét) visszakapja a kihelyezett hitelének, számára siker.

    Például Albert szeretne létesíteni egy strandot. De nem ért hozzá, viszont van neki tőkéje. Elmegy egy bankhoz, ami menedzseli ezt a folyamatot és megtalálja számára Bélát, aki viszont meg tudná építeni a csapatával a strandot, de pénz kéne hozzá. Béla megépíti a strandot, aminek a következtében a BTC árfolyam felemelkedik (mert a gazdaság termelékenysége nőtt), Béla megtartja a fizetését, amit a felépítésért kapott (mondjuk 30%), Albert pedig visszakapja a kölcsönadott összeg 70%-át, ami a visszakapás pillanatában ugyanannyit ér, mint a 100% ért a kölcsönadás pillanatában.

  • atti_2010

    nagyúr

    válasz Alchemist #169 üzenetére

    Persze itt én egy szóval sem mondtam hogy ahogy most működik az úgy jól van de egyelőre ez a bitcoin megoldás úgy nézem csak nagyobb burjánzásokat eredményez, bár jó lenne ha tévednék.

    [ Szerkesztve ]

    1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

  • Alchemist

    addikt

    válasz The Seer #168 üzenetére

    Ha többet hozol forgalomba hiperinfláció lesz

    Amikor a pénznyomtatás hiperinflációt okozott, azokban az esetekben volt már mellette más probléma is... különben a jenkik bele se kezdtek volna ilyesmibe az utóbbi időben.

    Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

  • Penge_4

    veterán

    válasz fordfairlane #145 üzenetére

    (#145) fordfairlane: "Az menjen Szomáliába. Az állami újraelosztás ott az egyik legalacsonyabb."

    Miért vagy demagóg? Szomáliában nem azért vannak háborús állapotok, mert szinte nincs is állam, hanem azért, mert a fehér ember elhurcolta a négereket rabszolgának, kizsákmányolta a területeket, ott a sivatagban, a kipusztított esőerdővel, élővilággal, taccsra vágott ökológiai egyensúllyal picit nehéz boldogulni már önmagában is. De még akár békében is élhetnének alacsony technológiai szinten, mint pl. a busmanok. Ha nem tolná oda a pofáját a mai napig a fehér ember és osztana megtöltött géppuskát 6-8 éves gyerekeknek.

    (#146) Lorenzo9: "Én a PH helyében nem ugranék bele ilyen kétes izékbe,mert csak rombolja az oldal minőségi hírértékét,épp elég baj már,hogy sokszor van reklámszagú cikk,meg olyan "megvettnek" tűnő hardvercsokor..."

    Ez is a jelenlegi gazdasági helyzet miatt van így. A hirdetők által adott pénz még ha nem hullámzik is inflálódik, miközben Parci kiadásai egyre nőnek (iroda télen fűtés, nyáron légkondi, áram, vízdíj, bérleti díj, biztosítások, különböző adózási marhaságok, stb.), emiatt pedig kénytelen prostituálódni az egykor szebb napokat látott oldal, ha fenn akar maradni. A közelmúltban hasonló dolog történt az Opera Software-rel is. Először kivágták az idealista géniusz CEO-t, lett helyette egy profitorientált kereskedő, most meg csináltak egy Chrome klónt a piacon eddig egyedülálló, pótolhatatlan böngészőjükből.

    Ebbe az irányba haladunk. Minél tovább próbálják meg fenntartani a status quo-t a rendszer védelmezői és haszonélvezői, annál több lesz az áldozat.

    "Ja,hogy ez sem más,mint a többi ilyen dolog,akár az MLM,hogy amíg tutibiznisz,lopva titokban csinálom,aztán mire csak szopóág marad,akkor jöhet a reklám?"

    Nem. Inkább olyan, mint az olajbányászat vagy az aranybányászat. Amíg tuti biznisz, addig lopva csinálom, amikor már nehézkesebb lesz, akkor hirdetem teli torokból, hogy ide mindenki, aki tud csinálni brutál gépeket, amikkel le lehet fúrni x száz méter mélyre. Én aranyban/olajban/gyémányban fizetek, nekem van egy rahedli, a kezdők viszont kénytelenek forintban/dollárban/euróban és majd megtérül nekik valamikor. De a megtérülés egyre hosszabb időt fog igénybe venni.

    De ettől még nem lesz MLM sem az olaj, sem az arany, sem a gyémánt. Egyszerűen a kezdők szerencséje. Én is verhetném a fejem a falba, hogy ma már milliárdos lehetnék, pedig meg se kellett volna hozzá mozdulnom, csak futtatnom az elején a bányászprogramot még CPU-val, de attól még nem fog visszajönni az az idő, csak frusztráltabb leszek. Inkább annak örülök, hogy én már hallottam róla, Átlag Józsi meg még nem, ezért én lépéselőnyben vagyok Átlag Józsival szemben, aki már majd csak akkor fog BTC-t venni, amikor 1 millió dollárt fog fizetni 1-ért, mert összeomlik a jelenlegi lufipénzrendszer.

    "Kicsit tanulni a régi időkből...amikor az ember életébe még nem volt belekényszerítve a százféle "kerülőút",és a bankok "segítségére" sem volt szükség annak,akinek nem volt komolyabb befektetése.De erre lehetne mondani az államokat is,ahol az infrastruktúrát üzemeltetők,közalkalmazottak,stb.többen vannak a valódi munkát végzőknél,és a munkavégzőket "kiszolgáló" Állambácsi személyenként többet visz el,mint amennyit a munkából élők termelnek...tele vagyunk kolonccal,bármit is teszünk.Meg is látszik a munka becsületén...nem új pénz kell,nem új kiskirályok,stb...a jelenlegiből kell kivágni a dudvát és a sok lépcsőfokot, és értékén kezelni.Működik az...remek példa az itthoni munkák,pályázatok,stb...már ezeréve nem az szerződik,aki dolgozik,ott vannak a közvetítők.Lényegében mindenbe beépült az ingyenélők hada,akik mindent csak drágítanak.No inkább itt a baj pl.itthon."

    Akkor te menj vissza a múltba, mi pedig addig építjük a jövőt amihez esetleg 1-2 szempont terén visszanyúlunk a múltba. De lényegében a jövőt építjük új csúcstechnológiákkal. Te meg majd a saját károdon jössz rá, hogy a múltból nem a csúnyagonoszok miatt lett jelen, hanem egy evolúciós folyamat részeként. T.i. a parasztbácsinak lehet, hogy nem volt szüksége bankokra, de nehezen juttatta volna el a készpénzt egy másik kontinensre. Pláne pillanatok alatt.

    A szabályozásokkal kapcsolatban meg arra is rájöhettünk volna már, hogy két véglet van: szigorú szabályok = diktatúra, túlkapások vagy laza, liberális szabályok = visszaélések, csalások, áthágások.

    Lehet keresgélni az arany középutat (bár a hidegfúziót, a spanyol viaszt és Atlantiszt előbb találjuk meg), de bárhova tologatod a mércét a skálán a két véglet között, a járulékos veszteségek mennyisége mindig konstans lesz, csak az emberek cserélődnek a halmazban. Értsd: egy diktatúra jobban fekszik egy született droidnak, aki mindenben egyetért a rendszer vezérével (még ha az percenként is változtatja a véleményét, mert nem az alapelveivel ért egyet, hanem magával a személyével/eszméjével), egy liberális rendszer meg annak, aki gazdag, jó, tolvajoktól és csalóktól aránylag mentes környéken él és az egyetlen összetűzése a törvénnyel, amikor néha a fiának kölcsönadja a BMW-jét, az meg 160-nal repeszt lakott területen bekokózva és lehetőleg ne vegyék neki el érte a jogsiját, maximum büntessék meg jelképes összegre. Tarkón meg főleg ne lőjék.

    "ha nem az lenne a hátterében,hogy valaki a "semmiből" már ennek a csodapénznek a jó részét bespájzolta,ez zavarja az embereket."

    És szerinted ha nem így lenne, akkor ha te BTC-t akarsz most venni a dollárodért, akkor ki és honnan húzná elő számodra az adott mennyiségű BTC-t? Te mégis hogy képzeled el ezt az egészet?

    "A technológiát magát egy fixált váltási értékkel el lehet fogadni,mint KÖZVETÍTŐ CSATORNÁT"

    És annak mi értelme lenne? Egyáltalán van fogalmad az egészről? Elolvastad a dokumentációt? Mi értelme lenne a jelenleg recsegő-ropogó, bankárok és egy szűk elit által irányított, inflációs lufipénzhez fixen bármit is kötni?

    "kapjon a kitalálója jogdíjat"

    Na itt léptem ki a beszélgetésből...

    "miért azok az élharcosai,akik a semmiből már pénzt termeltek maguknak,sőt a régiek nudliból és sokat?"

    Ja, például én, akinek még 1 teljes BTC-je sincs, csak töredék... A bányászok többsége szerintem kurvára nem fórumozik, csak bütyköl. A szabadidejében meg élvezi az életet. Ha milliomos lennék én se a PH-n fórumoznék valószínűleg.

  • brd

    nagyúr

    válasz BandiHUN #150 üzenetére

    Ha esetleg felmerülne: nem grau egyik regje vagyok, csak, hogy tisztázzuk.

    Az a gond veled Lorenzo9 (nem csak veled, vannak még páran a topicban), hogy alkalmatlan vagy a pénzként használat, és a rendszer fenntartásához szükséges tevékenység szétválasztására. Ameddig ezen nem sikerül túllépned, nyugodtan hívhatunk trollnak is, mert csak hülyeséget fröcsögsz. De azért megpróbálom elmagyarázni röviden, nehogy belebonyolódj:
    Azért szükséges a mining, mert így lehet biztosítani, hogy elég széles körben műveljék ezt a tevékenységet. (Széles kör, értsd: bárki, aki rendelkezhet számítógéppel, tehát egy átlagos Afrikai család nyilván nem fog ebbe a tevékenységbe fogni, de most éppen már egy átlagos felhasználónak sem igazán éri meg, majd lesz másképpen is). Ez azért fontos, mert így lehet azt biztosítani, hogy a tranzakciók vissza legyenek matematikailag igazolva, egyrészt hamar, másrészt minél több, és egymástól nem függő helyről. A jutalmazás pedig azért létezik, mert különben ki csinálná? Értem én, hogy neked bassza a csőröd, hogy valaki ezzel pénzt keres, de ezt akár te is megtehetnéd, ha nem az "új, úgyhogy csak szar lehet" hozzáállással figyelnéd a világot. Ha nem akarsz, akkor viszont mi közöd hozzá? Van kockázata? Persze, mint mindennek, de aki belevág, nyilván felméri ezt is. Ezeket viszont nyilván már máshol is olvastad, úgyhogy mégis csak sima troll lehetsz... (Remélem, nem arról van szó, hogy nem sikerült megértened, mert akkor miért képzeled magad a mindentértek szerepbe?). A mining tehát nem része a BTC használatának, ha egyszerűen pénzként akarod használni. Pusztán egy lehetőség, ha rendelkezel ehhez affinitással, és profitábálisra tudod kihozni.
    Nem ígéri senki (értelmes), hogy ez most a világot fogja megváltani. Ez csak egy olyan pénznem, amelyet tényleg csak az értékközvetítő feladatára használnánk.

    (Olvasd el még egyszer, hátha úgy sikerül értelmezni.)

    Jól látom, fáj neked, hogy egyesek gyártanak a miningra célgépet, mások pedig megvásárolják? Mi közöd hozzá, de komolyan? Ez a kettejük dolga. Nyilván nem bírsz ebben a témakörben értékelő képességgel, hiszen 4 éve működik rendszer, aki mininggal foglalkozik, úgy érzi, megéri, mert csinálják (szerinted hülyeség, szerintük meg nem, na kinek van igaza?). Számtalan topic szól erről, különböző fórumokon, pár perc alatt bárki értelmes találhat kimutatást, hogy mennyire érheti meg ezzel foglalkozni, vagy akár magának is kiszámolhatja, ha sikerült átverekednie magát az általánoson.

    Jelen pillanatban senkinek nincs reális alapja,aki hivatalosanpénzt keres,hogy miért is vegyen BTC-t,aminek szintén váltási költsége van mindenfelé,és használja.

    Nem muszáj lehúzó váltóhoz fordulnod, magánszemélyek szívesen adnak középárfolyamon neked (nyilván vannak itt is férgek, úgyhogy óvatosan - bár arányaiban valószínűleg kevesebb, mint máshol), ha nagyon szeretnél (tudom, nem szeretnél), akár itt Magyarországon is. (Nem, nem azért, mert ne tudnák elkölteni, azért, hogy ne jöhess ezzel a kifogással.) Nincs alapja? Kényelmesebb kezelés, azonnali, visszafordíthatatlan, letagadhatatlan, nagyon alacsony költségű utalás a világon bárhová, ahol Internet van? Hogy nem tudja egy állam a saját érdekei szerint értékteleníteni az értékét? Ha ezek számodra nem előny, ne használd, nem kötelező. Csak lécci' hülyeséget ne terjessz róla...

    Milyen kérdésedre nem kaptál még választ, te, vagy más? Kérdezz, a téves kinyilatkoztatás helyett. Szívesen válaszolok én is.

    The only real valuable thing is intuition.

  • Komplikato

    veterán

    válasz Penge_4 #11 üzenetére

    Szerintem azért kérdezte, mert nem rég volt cikk róla, hogy lehet akkora napkitörés ami hónapokra kivonja összes elektromos berendezést a forgalomból. Ha feltételezzük megmaradnak az adatok, akkor is hónapokig nem tudják használni a pénzt, nem?
    De az is igaz, ha áram hiányában nincs világítás, víztisztítás, hálózat, pénztárgépek, nem működik egy csomó szolgáltatás vagy valakinél a hűtés/fűtés, akkor a bitcoin lesz a legkisebb problémája. ;]

    "Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

  • Penge_4

    veterán

    válasz azbest #156 üzenetére

    "Ezek mellett elhanyagolható, hogy konkrétan a technológia hogyan számítja a hash-eket, mert ezt elfogadtuk valós működésnek, tehát hogy úgy működik, ahogyan állítja magáról. A független fizetési csatornát is gyakorlatilag elfogadtuk működő megoldásnak."

    Látjuk is, mert nyílt forráskód.

    "Ekkor kezdtünk tovább gondolkodni, hogy ha van egy ilyen csatornánk és néhány ember kezében van a benne áramló pénz többsége, akkor mekkora hatalomhoz is jutnak ez által."

    Ha 51% átveszi az irányítást. De akkor kezdjük tovább gondolkodni, hogy a jelenlegi rendszerünk még ennél is instabilabb, mert 50% kormányokat dönthet meg. Ha pedig az egész világon kel fel 50%, akkor az egész világgazdaságot vághatja taccsra.

    Tehát innentől elfogadhatjuk, hogy a folyamatosan növekedő hashkapacitás esetében a potenciális támadóknak is folyamatosan növekedő hashkapacitás/1.99-t kell elérniük minimum, hogy potenciálisan megtámadhassák a rendszert.

    És elérkeztünk arra a pontra, hogy ehhez bizony nem kevés erőforrás és infrastruktúra kell, ami pénzbe kerül. Tehát, kinek érdeke jobban taccsra vágni a rendszert?

    A) Egy éhező etiópnak?
    B) Bill Gates-nek?

    A helyes megfejtők között egy üveg sört sorsolok ki. :D

    [ Szerkesztve ]

  • Komplikato

    veterán

    válasz Jim74 #18 üzenetére

    "Ennyi erővel a nyugdíjasoknak a nyugdíját se postázná az állam..."

    Hááát, pedig elmúlt 1 évben volt ilyen törvénytervezet is, ami nem ment át a közfelháborodás okán. :U

    Egyébként meg most akarják a KP fizetéseket határhoz kötni egy törvénytervezet alapján, pont az átláthatóság miatt. Tehát mondjuk X.Y. nem vehet majd Audio S8-at egy szatyor pénzért legálisan. Ilyen más országokban már igen régen van.

    "Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

  • Komplikato

    veterán

    válasz atti_2010 #50 üzenetére

    "... és van egy morális dolog is mivel ezzel segítem egyes bűnözők boldogulását azzal hogy névtelen pénzmozgatáshoz segítem őket,..."

    Az ugye megvan, hogy a Bitcoin előtt erre a célra a World of Warcraft aranyát használták? Én meg évekig nem értettem miért nagy biznisz az arany farmolás, amit fillérekkel kifizetett kínai jó munkások csináltak a "vállalkozás" tulajának. A virtuális pénz témára akkor fel kellett volna már figyelni, amikor az EverQuest virtuális tárgyainak kereskedelme elérte Bulgária(!) GDP-jét.

    [ Szerkesztve ]

    "Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

  • azbest

    félisten

    válasz Penge_4 #177 üzenetére

    Nincs szó 51%-ról, főleg nem népességszámban. Ha 1 milliót megtart magának valaki, de akár százezres nagyságrendet is, az az egy ember lényegesen több pénzzel fog rendelkezni, mint más később csatlakozó. Ha 1 milliója van, akkor a föld többi lakójának 0,003 lehet átlagosan fejenként. (10 ezer bc árú pizza megvan, ugye?) Persze van akinek több, van akinek kevesebb. Nem kell 51% egy cég irányításához, elég csak fő részvényesnek lenni, ha a többiek nem tudnak egységesen fellépni. Az emberiség eddigi történelmét látva esélytelen, hogy több milliárd ember egységesen lépjen fel.

    Egyáltalán nincsen szó a hash megtöréséről, egészen egyszerűen arról van szó, hogy ő a világ leggazdagabb embere és fillérek elköltésével is elég hatalma van, ha a maradék még többet az elköltött összeg pedig egyre több ember közt oszlik meg. Egyáltalán nem érdeke taccsra vágni azt a rendszert, ami korlátlan gazdagságot biztosít a kiválasztottaknak.

    (#171) Penge_4

    Megint csak utópisztikus álmokról írsz, ami fényévekre van a jelenlegi rendszertől. Ráadásul hibásnak tűnik néhány helyen az érvelésed is:
    - a deflációban nem oszlik el "igazságosan, arányosan oszlik el, a természetes szelekció elve alapján", hanem a gazdag még gazdagabb lesz.
    - nincs pénzszórásról szó. Mesterséges likviditási problémáról van szó, amire ha váltókat vezetnek be, akkor már vissza is értünk a jelenlegi aranytartalék nélküli papírpénzhez.
    - inflációban sem a párnában tartják a pénzt a gazdagok, hanem tulajdonolnak erőforrásokat (nyersanyag lelőhely, cégek részvényei = emberi munka kapacitás, ...). Ha nagyobb az infláció, attól a valós értéke nem változik = több inflálódó pénzt ér a befektetése.
    - deflációban nem érdemes befektetni a pénzt, ha többet nyer rajta, mintha párnában tartja. Van olyan pénznem ami deflálódott (svájc) és a bankok 0% kamatot vagy némi levonást számítanak fel érte. Ha levon a bank, akkor miért tenném be. Éppen hogy befejtetés ellenes a defláció.

    A többi része a kommentnek eléggé fantasy jellegű. :U
    Ha albert nem adja kölcsön a pénzét, hogy ugyanannyi értékűt kapjon vissza, hanem megtartja magának, akkor a bc 30%-a is nála marad. A másik irányból közelítve látszik, hogy a munkásoknak kell bc, hogy ne halljanak éhen. Ezért mindenféle kedvezőtlen szituációba belekényszeríthetőek, mert nulla likviditással rendelkeznek. Mivel a gazdagok nem adnák ki a bc-t többségét a kezükből, így megeshet, hogy azért dolgoznak, hogy létfenntartás minimumához szükséges szolgáltatást megadja nekik a cég (szállás és étel céges ellátás, ma is van ilyen, de fizetnek is pluszban fizetést => kínai gyárvárosok). Ez is egy lehetőség, ami lázadáshoz vagy rabszolgasághoz is vezethet. A nagy bc mennyiséggel rendelkezők bagóért felvásárolhatják az erőforrásokat, munkaerőt.

    Úgy látom, hogy ez a bc csak pepitája a jelenlegi rendszernek. Ugyanazok a problémák jelentkeznek ekkor is. Valójában teljesen mindegy, hogy infláció vagy defláció miatt instabil a gazdaság. Ideális esetben stabil értéktartó a pénz. (más kérdés hogy ez nem minden gazdasági szereplő érdeke)
    Ez egy próbálkozás arra, hogy másik csoport szerezze meg a teljes gazdasági kontrollt.

  • Penge_4

    veterán

    válasz DS39 #159 üzenetére

    "na igen, de itt a többség olyan idealizált világban képzeli el ezt a pénzt, ahol nincs más valuta. akkor mihez méred az értéket. csak önmagához tudnád, úgy meg a töredék csak töredék marad, főleg ha másnak meg bőven egész feletti érték van a tarsolyában."

    És szerinted ha valamiből 21 millió az elméleti maximum, akkor a töredéke nem fog többet érni önmagához viszonyítva is, mint mondjuk ma a csitrillió dollár (folyamatosan növekvő, plafon nélküli) összegből ha mondjuk birtokolsz 10 dollárt?

    (#162) The Seer: "Mégis mi adná az "értékét" ha nincs más a földön? Olyan utópiát képzeltek el ami sosem fog bekövetkezni."

    Ugyanaz, mint egykor a kavicsnak, amíg rá nem jöttek, hogy hamisítható, nehezen hordozható és nehezen osztható, valamint könnyen ellophatják az embertől.

    A Bitcoin jelenleg csúcstechnológiát képvisel ezekben a pontokban. Az értékét pedig minden fizetőeszköznek az általa vásárolható áruk és szolgáltatások adják. A jó fizetőeszköz önmagában nem képvisel értéket (még az arany sem az ipari felhasználást leszámítva), hanem megfelel a már Arisztotelész által lefektetett szempontoknak és azok továbbfejlesztésének a technológiai fejlettség függvényében.

    (#165) Lorenzo9: "x-edikétől létező valami,amit aznaptól bárki y értéken megvehet és használhat,punktum.Így el tudok képzelni világvalutát,megállapodás mellett,ami rögzíti az értékét."

    Nem a Bitcoin volt az egyetlen. Van több tíz befuccsolt alternatív coin, ami az általad felvázolt elvek szerint jött létre. És pont emiatt döglött meg.

    A BTC-t meg akkor tudod eladni, ha van rá kereslet. Szóval ha én eladom 1 000 000-ért darabját, akkor feltételezi, hogy valaki megveszi ilyen magas áron. Onnantól pedig már ő lesz érdekelt abban, hogy az ára még feljebb menjen. Pénz nem vész el, csak gazdát cserél.

  • Penge_4

    veterán

    válasz azbest #180 üzenetére

    "a deflációban nem oszlik el "igazságosan, arányosan oszlik el, a természetes szelekció elve alapján", hanem a gazdag még gazdagabb lesz."

    A deflációs modell nem azt jelenti, hogy törvényszerűen folyamatosan deflációnak kell lennie. Ha a gazdaság termelékenysége csökken, akkor jön az infláció.

    Míg inflációban semmilyen gát nincs. Mert ha a gazdaság termelékenysége nő, akkor nem defláció lesz, hanem stagfláció, mert ezen felbuzdulva új pénzt nyomtatnak, ha pedig csökken vagy stagnál, akkor pár hülye az amúgy is természetes módon bekövetkező inflációt fokozza szintén azzal, hogy új pénzt nyomtat.

    Sokkal igazságosabb az a világ, ahol a pénzszórók vannak szopóágon és nem azok, akik próbálnának spórolni a kevésből.

    Vagy szerinted normális, hogy mások adójából támogatjuk azokat, akik addig vidáman éltek és szórták a pénzt, amíg mások kemény munkával próbálták felküzdeni magukat a ranglétrán?

    "nincs pénzszórásról szó. Mesterséges likviditási problémáról van szó, amire ha váltókat vezetnek be, akkor már vissza is értünk a jelenlegi aranytartalék nélküli papírpénzhez."

    Minél jobban bővül a belső gazdaság, annál kevesebb embernek lesz érdeke fiat valutára váltani a bitcoinjait.

    "inflációban sem a párnában tartják a pénzt a gazdagok, hanem tulajdonolnak erőforrásokat (nyersanyag lelőhely, cégek részvényei = emberi munka kapacitás, ...). Ha nagyobb az infláció, attól a valós értéke nem változik = több inflálódó pénzt ér a befektetése."

    Azért vágod a különbséget, hogy jelenleg pár millió alatt elindulni sem érdemes, míg BTC-ből töredéket is birtokolhatsz? A jelenlegi rendszer a gazdagoknak kedvez. Adj csupán 10-20 milliót és csinálok neked belőle 100-at. Te visszakapsz 50-et, én megtartok 50-et. Az életemet is ráteszem, hogy sikerül. Viszont adj havonta 78 ezer nettót és örök rabláncon maradok, mert éppen arra elég, hogy szinten maradjak és ha valami váratlan gebasz beüt, borítékolható a kényszerhitel, hogy ne kerüljek az utcára.

    "Ha albert nem adja kölcsön a pénzét, hogy ugyanannyi értékűt kapjon vissza, hanem megtartja magának, akkor a bc 30%-a is nála marad."

    De akkor nem csak, hogy a felépült strandot nem tudja igénybe venni, de még értékcsökkenés is várható, mivel nem bővül a gazdaság, hanem stagnál. Innentől pedig jön az amortizáció is.

    "A másik irányból közelítve látszik, hogy a munkásoknak kell bc, hogy ne halljanak éhen. Ezért mindenféle kedvezőtlen szituációba belekényszeríthetőek, mert nulla likviditással rendelkeznek."

    Jelenleg ugyanez a helyzet, csak még súlyosabban, mert attól nem vagy likvidebb, hogy anno, mikor még 5000 Ft volt a fizetésed, félretettél 5000 Ft-ot. Jelenleg egy Tesco-s nagybevásárlásra sem elegendő.

    Ellentétben ha a munkások elkezdenek spórolni és félre tenni, akkor hat a természetes szelekció. Hogy klasszikus példával éljek: A tücsköket nem húzza ki senki a hangyák pénzéből a szarból a hangyák kárára.

    Ez kell sajnos az átmenethez. A normális, felelősségteljes embereknek kell túlsúlyba kerülniük és szaporodniuk, hogy végül egy jobb világ jöhessen létre. Főleg így, hogy a jelenlegi rendszer kitermelt nem egy olyan generációt, aki abszolút életképtelen gazdasági szempontból. És az ő túlnyomó többségük miatt szopik a kisebbségbe szorult normális is, aki szar helyzetbe van kényszerülve.

    "Mivel a gazdagok nem adnák ki a bc-t többségét a kezükből, így megeshet, hogy azért dolgoznak, hogy létfenntartás minimumához szükséges szolgáltatást megadja nekik a cég (szállás és étel céges ellátás, ma is van ilyen, de fizetnek is pluszban fizetést"

    Ha az emberek nem állnak ki magukért és hülye birkák, akkor nincs az az algoritmus a világon, ami ezen segíthetne. Hasznos olvasnivaló: [link]

    "Valójában teljesen mindegy, hogy infláció vagy defláció miatt instabil a gazdaság. Ideális esetben stabil értéktartó a pénz."

    De míg a deflációnak természetes gátjai vannak (emberi ösztönök, amortizáció, stb.), addig az infláció egy abszurd elmebetegség, ami azon alapul, hogy exponenciális gazdasági növekedés érhető el egy véges világban és ha mégis bebaszik valami, majd a tudomány megment minket (terroristaelhárító bizbaszok képében). Normál esetben akkor elektronikai eszközöket sem vennének az emberek, mert később olcsóbban megkaphatják, vagy ugyanannyiért egy jobbat, okosabbat, fejlettebbet?

    Nem látod benne a potenciált? Mindig lesznek olyan emberek, akiknek a pillanatnyi vágyaik fontosabbak lesznek, mint az előregondolkodás és a felelősség. De nem ezeket fogja pártolni a rendszer, emiatt idővel azok kerülnek túlsúlyban, akik felelősségtudatosak és előre, hosszútávú célok mentén gondolkodnak. És akkor (mivel ezek az emberek képesek a folyamatos változásra és alkalmazkodásra és nem birkacsorda) létrehozhatják később a Venus Project-et is akár, amikorra a deflációs modell már problémássá vált.

    [ Szerkesztve ]

  • brd

    nagyúr

    válasz azbest #180 üzenetére

    Jókor volt jó helyen, és? Kockáztatott, és bejött neki (ha ugyan, sokan nem lehetnek, 4 évig kevesen várnának ezzel). Honnan tudhatta volna (bár ezt már kérdeztem, biztos elsiklottál felette), hogy meddig kell várnia, mikor kell kiszállnia? (Létezik már időgép?) Más is megtehette (volna). Egyébként te hogyan osztanád el ezt a pénzt igazságosan? Azok kapják, akik fenntartják a működését, mi ezzel a baj? (Merthogy fenn kell tartani aktívan, ez az egyik lényege, és őket ösztönözni kell valamivel.) Hol állítják, hogy ez majd minden különbözőségre gyógyír lesz? Az ellentétes lenne a természeti törvényekkel, és így az emberi gondolkodással is. Ez csak egy fizetőeszköz, amely önmagához képest tervezhetően működik (amely jelenleg szinte egyik másik pénznemről sem mondható el). A hülyék hülyék maradnak akkor is, ha ez lenne a széles körben használt fizetőeszköz.

    Mesterséges likviditási problémáról van szó, amire ha váltókat vezetnek be, akkor már vissza is értünk a jelenlegi aranytartalék nélküli papírpénzhez.

    Hiány van/lesz? Hol? Hogyan lehet hiány egy elektronikus jelsorozatból, ami megegyezés alapján bármikor darabolható?

    Valójában teljesen mindegy, hogy infláció vagy defláció miatt instabil a gazdaság.

    Valóban, mert egyik sem ok, hanem következmény. Egy központi bank ezek gerjesztésével csak a csúcsokat simítja, nem fogja megoldani. Azt talán az adott állam oldhatja meg, pl. bizonyos kedvezmények bevezetésével. Ha egyáltalán meg tudja, Afrika nagy részén pl. belátható időben belül nem lesz európai szintű életszínvonal, bármit csinál egy állam. Ha egy BTC-vel működő gazdaságban bármelyik történik, az nem a BTC miatt lesz, hanem mert drága lesz tehenet tartani, búzát termeszteni, cipőt gyártani, egyszerűen túl sok ember fog élni a földön, és hasonlók. Ezeket a problémákat nem lehet a pénz mennyiségének változtatásával megoldani.

    The only real valuable thing is intuition.

  • Overlocker

    veterán

    válasz DS39 #107 üzenetére

    Erdekessegkent megosztom.. a bitcoin nepszeruseget es arfolyamat eddig csak a negativ hirek emeltek! Ezen talan erdekes elgondolkozni..

    Masik dolog, napi szinten kb 2 millio tranzakcio megy vegbe Visa vagy Mastercard rendszeren. Ezzel szemben a BTC rendszeren meg csak kb 60 ezer, extra bankkoltsegek nelkul..tehat van hova bovulnie..

  • BandiHUN

    veterán

    válasz Penge_4 #181 üzenetére

    Na ja,de nem számolsz azzal,mennyi minden épül a mai világban úgy fel,hogy mesterségesen "felduzzasztják",eladják és hirtelen nem ér semmit az egész.Avagy tudsz mondani céget,HIVATALOSAT,aminek a pénzforgalma BTC-ben megy,és VALÓDI termelő munkáért adja vagy veszi ezt a "pénzt"?
    És itt én nem arra gondolok,hogy esetleg nagyobb cégek elfogadják,mert 1.nem tudod alátámasztani,hogy a lehetőség ellenére él vele valaki,itthon is fogadnak el eurót,mégis forinttal fizetünk,nem azzal,mert "lehet"2.a netes üzletek főleg nem kézzelfogható tartalmának,szolgáltatásainak eladásait is hagyjuk,mert szintén a nem bizonyítható kategória.
    Arról nem is beszélve,hogy jelenleg a BTC nem fizetőeszköz,mondjuk ki.Nem vagy képes se számlát,semmit a használatával produkálni úgy,hogy azt bármilyen hatóság elfogadja!Hacsak nem úgy jelentkezik ez is,mint amikor valami online játékban fizetőeszközt,javat veszel.Ami szintén csak egy bizonyos környezetben "pénz"...

    És mindig a vesszőparipám:ha ez olyan jó dolog,akkor miért indult az egész semmiből harácsolással,és miért csak azok védik,akik szinte semmiért jutottak hozzá?Az teszi naggyá,hogy valaki valamit kitalált,amit végülis kontrollál is,mert EZ SEM működik csak P2P kapcsolaton át,kell account,szerver?Hogy a jó része kamu az egésznek?Decentralizált,de mégis szerver,acc,ilyesmi kell,és már az elején sokat bespájzoltak?Azt valóban nem izgatná,aki úgy hall róla,mint egy PayPal-hoz hasonló fizetéskönnyítés.Viszont aki hall a bányászatról,és elolvassa a korai 10ezer BTC-ért hamburgert sztorit,az felnevet,ha mögé néz,miről is szól ez.Most vulgárisan fejezve ki magam itt vidéken pont az ilyesmit hívják fingreszelésnek!Amikor egy semmiresejó valamin dolgozik pár fanatikus,akit "irányít" pár okos ember,akinek a semmittevés,de persze mindezt látványosan csinálva konkrét hasznot is hoz.Ennyi.Csak halad a világ,régen elég volt a trükköket lakástakaréknak meg Fundamentának,előtakarékosságnak,stb.hívni,és a kifutási idejük is rövidebb volt.Talán annyiból más volt a trükk,hogy pár év alatt kiderült minden.Valahogy én is emlékszem az akkori nagy szlogenekre és reklámozottságra,támogatásra,tán még Állambácsi is támogatta azokat...akik aztán a megfelelő pillanatban zsebrevágtak mindent,és megfoghatatlanul,de ha így lenne,akkori büntethetetlenül kiugrottak a sok pénzzel.
    Én legalábbis nem emlékszek a meglépett Fudamenta-vezér,stb.ítéletére,de még lincselésre sem!Igaz ez utóbbit később újraalapították 1-2 éve...az idő ismétli önmagát.
    Fel kéne fogni,hogy nem minden arany,ami fénylik,pénz is csak úgy lesz,ha valaki azt bebukja.Most tök mindegy,mi viszi a pénzt A-ból B-be.A lényeg,hogy megtörténik.Rosszabb esetben még jogilag tisztán.
    De momentán engem pl.nem izgat,hogy jogilag legálisan vagy nem legálisan húznak le...és nem mondanék szívesen ilyet,de remélem mint első fecskéből,aBTC bukásán is tanulnak,akik most úgy védik az egészet+a saját megtermelt "vagyonkájukat".Érdek,tudjuk,nem kell magyarázkodni.Akinek van,védi,reklámozza,hajtaná fel az árfolyamot,akinek nincs,az szkeptikus,jobb esetben röhög,rosszabb esetben beugrik a piramisba.És ez ugye nem klasszikus MLM...ez más.Itt nem közvetlen a piramis,annyi.Viszont a feljebb levőknek ugyanúgy kell,hogy etessenek,mert a bányászat már nem éri meg...kell,hogy legyen BTC minél több embernek,kell,hogy életben tartsa a sok lúzer a rendszert,hisz akinek kellett,már megvan,bagóból...és 99%-ra mondom,akinek már van jelenleg pár BTC-je vagy afölött,az hótziher,hogy nem bányászik már...hülye lenne.Ha vennék 1000BTC-t,érdekelne a bányászat?NEM.De kellene mókus,aki fenntartja a rendszert,és értéket ad a "semmimnek",mert nemhogy tőke nincs fehér értelemben a BTC mögött,hanem ha már ilyen számolós is,de mégcsak a számítási kapacitás is "fingreszelés".A valódi pénzt legalább fémből,nyomdában,verdébenemberek állítják elő,és ha nem is sokat,de képvisel valódi értéket is,nem beszélve az országnyi háttérről,plusz az elfogadás miatt a többi ország is garanciát jelent,mivel akármilyen árfolyamon is,DE válthatod a pénzed!A BTC semmi,semmiből,megfoghatatlan.És az értékét sem reális pénzmozgás adja,nem a sarki kisboltban vett kenyér,nem a számlára BTC-ben jött fizetés,hanem feketézés,spekuláció,kétes tranzakciók,amik jó eséllyel egy szűk kör szféráján belül mennek,és akár nem is járnak kifelé pénzmozgással.Megtippelem,hogy a bányászott "új" pénz maximum pár %-a a valódi,rendes usereknél keletkező,és ennek töredéke a valóban elköltésre kerülő BTC,a "pénzváltókat" hagyjuk...ami jó eséllyel "leányvállalat",mint a wallet raktározós "bankok",és már meg is van,amiért útáljuk a mostani rendszert...már MOST SEM valósít meg a BTC közvetítő nélküli pénzmozgást,SŐT...

    Steam barátkód: 39166617 Battlenet:LorenzoHUN#2852 Activision:BandiHUN EA ID(BF-ek): BandiHUN Steam

  • vicze

    félisten

    válasz brd #183 üzenetére

    Ezeket a problémákat nem lehet a pénz mennyiségének változtatásával megoldani.

    Pedig az utóbbi időben ez elég jól megy.(A dollár mennyit inflálódott 100év alatt?) :) Kicsit recseg kicsit ropog, de még meg a szekér ezerrel, lassan 10ezer éve az emberek bután tartása a kulcs a hatalomhoz. "Tudásalapú társadalom" my ass...

  • brd

    nagyúr

    válasz BandiHUN #185 üzenetére

    Hogy mehetne egy cég pénzforgalma BTC-ben, amikor az államok nem ismerik el jogszabályokban fizetőeszköznek? Ugyanezért nem tudsz számlát sem BTC-ben adni. Ettől függetlenül sok cég elfogadja fizetőeszközként.

    És mindig a vesszőparipám:ha ez olyan jó dolog,akkor miért indult az egész semmiből harácsolással,és miért csak azok védik,akik szinte semmiért jutottak hozzá?Az teszi naggyá,hogy valaki valamit kitalált,amit végülis kontrollál is,mert EZ SEM működik csak P2P kapcsolaton át,kell account,szerver?

    Ómájgád. :( Nem lenne jobb, ha előbb elolvasnád, és megértenéd, hogyan működik, és utána próbálnál beszélgetni róla? Szerintem senkit sem érdekelnek az alapot nélkülöző agyszüleményeid.

    A valódi pénzt legalább fémből,nyomdában,verdébenemberek állítják elő,és ha nem is sokat,de képvisel valódi értéket is,nem beszélve az országnyi háttérről,plusz az elfogadás miatt a többi ország is garanciát jelent,mivel akármilyen árfolyamon is,DE válthatod a pénzed!

    Az olvasás még senkinek nem ártott meg, javaslom neked is. Ma a legtöbb állami pénz jó része ún. számlapénzként jön létre, ritkán (egyre inkább) van szükség papír/fém alapú megjelenési formára átváltani, és csak azért létezik utóbbi, mert bizonyos esetekben egyszerűbb és olcsóbb kezelni.

    A BTC semmi,semmiből,megfoghatatlan.

    A fizetésemet sem tudom megfogni, mert egy SMS formájában érkezik, és többnyire számítógép használatával költöm el. Akkor az is semmi?

    The only real valuable thing is intuition.

  • Penge_4

    veterán

    válasz BandiHUN #185 üzenetére

    "Na ja,de nem számolsz azzal,mennyi minden épül a mai világban úgy fel,hogy mesterségesen "felduzzasztják",eladják és hirtelen nem ér semmit az egész."

    A BTC természetes módon duzzadt fel. Ahogy te is mondtad, senki nem reklámozta évekig, magától marketingelődött, mert akik rátaláltak, azok bővítették önmaguk által a közösséget és a végén már a mainstream is felfigyelt rá.

    "Avagy tudsz mondani céget,HIVATALOSAT,aminek a pénzforgalma BTC-ben megy,és VALÓDI termelő munkáért adja vagy veszi ezt a "pénzt"?"

    Sorolom:

    Internet Archives ebben fizeti alkalmazottait.
    FinCEN javaslatokon dolgozik ezerrel.
    EU parlament javaslatokon dolgozik ezerrel. Expendify támogatja Wordpress támogatja. MEGA támogatja. Reddit támogatja. Van Bitcoinstore, ahol elektronikai cikkeket vehetsz BTC-ben. Vehetsz VPN-t és több webhosting szolgáltató is van, akinél fizethetsz BTC-ben. BTC-re alapuló aukciós oldalak is vannak. Klinikákon fizethetsz BTC-ben.

    Sőt, nemrég óta már a WebMoney (orosz Paypal) is támogatja, ebben is válthatod a pénzedet és kérheted ki külső Bitcoin címre.

    "netes üzletek főleg nem kézzelfogható tartalmának,szolgáltatásainak eladásait is hagyjuk,mert szintén a nem bizonyítható kategória."

    Akkor mi bizonyítható? Hogy Manhattanben a Meze Grill nevű étteremben kajáért is fizethetsz bitcoinnal? Görögországban a zöldzégesnél is fizethetsz bitcoinnal? Ciprusban euróért bitcoint adó ATM automaták vannak?

    "Nem vagy képes se számlát,semmit a használatával produkálni úgy,hogy azt bármilyen hatóság elfogadja!"

    Ez már a hatóságok baja. Minél tovább próbálják ignorálni, annál több haszontól esnek el így.

    "És mindig a vesszőparipám:ha ez olyan jó dolog,akkor miért indult az egész semmiből harácsolással,és miért csak azok védik,akik szinte semmiért jutottak hozzá?"

    1. Mert ösztönzés nélkül nem indulhatott volna be és nem is nőhetett volna ekkorára. Mondták már mások is a topicban. Nem vagy időjós. Ha most ezen így fel vagy háborodva, akkor már rég felkötötted volna magad, ha 10000 BTC-t elköltöttél volna pizzára vagy valami hülyeségre, amikor még 1 centet (azaz 0.01 USD-t) ért egyetlen BTC.

    Könnyen jött, de mi volt rá a biztosítékuk, hogy ekkora lesz majd az értéke? Ha nem hittek benne eléggé, akkor elherdálhatták olcsón régen és most foghatják a fejüket. Sokan simán törölték a wallet.dat-jukat a programmal együtt, mert bányásztak valamennyit, aztán megunták. Vagy nem fordítottak rá elég figyelmet és az OS-sel/vinyóval együtt ment a levesbe.

    2. Mondtam már, hogy nem csak azok védik. Leginkább azok védik (függetlenül attól, hogy mennyi BTC-vel rendelkeznek), akik meglátták benne a potenciált.

    "EZ SEM működik csak P2P kapcsolaton át,kell account,szerver?"

    Olvasd már át a dokumentációt, mert egyre fájóbb hülyeségeket írsz és csak magadat járatod le. A bányászatot ne keverd össze a használattal. Mellesleg bányászni is lehet solo-ban, azért szerveződnek bányászközösségbe, hogy a kis erőforrással rendelkezők is részarányosan részesüljenek, akik solo-ban évek múltán oldanának meg egy blokkot, itt pedig a block rewardokat szétosztja a hálózat a bányászok között. Nem kötelező, csak megéri, mert ha összefognak sokan, akkor nagyobb az összkapacitás. Hátránya, hogy ha én szerencsés vagyok és már az első órában megoldok egy blokkot, akkor az én rewardomat is szétosztja a hálózat az összes többi bányász között, akik az adott pool-ban vannak. De ha nem oldok meg 1 hónapig semmit, akkor nem 0.00000000 lesz a hasznom, hanem annyi, amennyi teljesítménnyel beszálltam a bányászatba, részarányosan.

    De ismétlem, ez a bányászat. A használathoz nem kell semmilyen harmadik fél. Van a Bitcoin kulcspárod és bárhol (az interneten, legyen az chat, fórum, e-mail, vagy éppen offline módon lebetűzve az illetőnek) megadva a publikus kulcsodat (ami számlaszámként funkcionál) tudnak rá utalni BTC-t a világ bármely pontjáról.

    A Fundamentás hasonlatodból is látszik, hogy halvány gőzöd nincs az egészről és úgy osztod itt az észt. Az centralizált volt. Egy harmadik bizalmas félbe kellett bíznod, aki majd vigyáz a te pénzedre. Itt senkiben nem kell megbíznod. Abban kell bíznod, hogy a bányászoknak (azoknak a te szemedben mocskos burzsuj harácsolóknak) érdekük az, hogy az áram és bányászhardver előzetes befektetésével megtermelt BTC-jüknek a jövőben is legyen értéke.

    Nem szívjóságból nem döntik be a rendszert, hanem azért, mert nekik ugyanúgy érdekük, hogy a BTC-jüknek legyen értéke, mint Józsi Bácsinak, akinek csak 0.01 BTC-je van összesen.

    "Ha vennék 1000BTC-t,érdekelne a bányászat?NEM.De kellene mókus,aki fenntartja a rendszert,és értéket ad a "semmimnek""

    Ha vennél 1000 BTC-t, akkor csak annyira lenne érdeked a rendszer fenntartása, amennyire érdeked most, hogy 21 millió forintot ne dobj ki az ablakon, vagy égess el otthon az avarral együtt.

    Mert ha nincs bányászat, nincs hálózat. Ha nincs hálózat a BTC-d értéktelenné válik. Vagyis beáldoztál 21 millió forintot (amiből jelen pillanatban vehettél volna bármit) és hagyod bedőlni az egészet? Nem túl realisztikus...

    De még ha bányászat marad is, akkor is érdeked a számítási kapacitás bővítése, ami által biztonságosabb lesz a rendszer.

  • zone

    őstag

    válasz brd #175 üzenetére

    A jutalmazás pedig azért létezik, mert különben ki csinálná?
    A SETI kliensét futtatók, a Linux disztribúciókat seedelők és a hozzájuk hasonlók. Kíváncsi lennék ha a rendszerben nem lenne ingyen pénzosztás, hányan támogatnátok.
    Úgy írtok a bitcoin deflációjáról, mintha az olyan jó lenne. A spekulánsoknak persze jó, aztán majd megint durran egyet a lufi, mint áprilisban.

    YouTube - https://goo.gl/bCKFYP

  • brd

    nagyúr

    válasz vicze #186 üzenetére

    Kb. 20-ad annyit ér ma egy $, mint 100 éve (ill. kevesebbet, mert ez a 2000-es adat és a folyamat gyorsul). Nincs megoldva a probléma, csak elodázva. Lett rengeteg visszafizetendő hitel is közben=lettek jó kis adók bevezetve.

    The only real valuable thing is intuition.

  • Penge_4

    veterán

    válasz brd #187 üzenetére

    "ritkán (egyre inkább) van szükség papír/fém alapú megjelenési formára átváltani, és csak azért létezik utóbbi, mert bizonyos esetekben egyszerűbb és olcsóbb kezelni."

    Itt megjegyezném, hogy a kereskedőnek és a vásárlónak olcsóbb, de az államnak nem. A speciális papír, fémszál, vízjel és többi szar miatt állítólag 1 dollár előállítása 7 dollárba kerül. Magyarországon (mivel egy 100 dollárost nézve annyira nem tűnik hamisításbiztosnak, mint egy 20000-es) gondolom még ennél is drágábbra jön ki egy papírpénz nyomtatása.

  • zone

    őstag

    válasz Penge_4 #191 üzenetére

    "1 dollár előállítása 7 dollárba kerül"
    Az ilyen marhaságokat inkább tartsd magadban kérlek.
    Bár ha ezt elhitted, nem csodálom, hogy bitcoin megszállott lettél. :)

    [ Szerkesztve ]

    YouTube - https://goo.gl/bCKFYP

  • Penge_4

    veterán

    válasz zone #189 üzenetére

    "Kíváncsi lennék ha a rendszerben nem lenne ingyen pénzosztás, hányan támogatnátok."

    Mivel piacgazdaságban élünk, amiben mindenért fizetünk (a hardverért+amortizáció és az áramért is), ezért ami az egyik oldalon ingyen, az a másik oldalon ráfizetés.

    Még az önkéntes munkáért is kapsz ellenszolgáltatást. Véradásért kaját, árvízvédelemért szintén osztottak ivóvizet, kaját, stb. Figyelembe véve, hogy az ember vízzel és táplálékkal "működik" és regenerálódik, ellentétben a gépnek van egy életciklusa, nem regenerálódik, újat kell venni, további pénzért. És az áramot is neked kell fizetned, amit elfogyaszt.

    Szóval a SETI és a többi látszólag ingyenes, valójában ráfizetés. És még ennek ellenére is vannak olyanok, akik csinálják.

    Amit én önkéntesnek tartok az már közelebb áll pl. a fórumos segítségnyújtáshoz. Ez nem jelent többletáramot a normál böngészéshez képest, de nem fizetnek érte, szóval ingyen, önkéntesként csinálod. Na ezt már nagyságrendekkel többen csinálják. Hoppá!

    [ Szerkesztve ]

  • Penge_4

    veterán

    válasz emvy #192 üzenetére

    Valóban. Akkor azzal kevertem, hogy 1 cent előállítása kerül 7 centbe.

  • vicze

    félisten

    válasz brd #190 üzenetére

    Ami végső soron azt jeleni, hogy 20x annyi van belőle forgalomban. 2000-öta lehet az már 30x is. :)
    Csak terem az a pénz a semmiből, hogy egye a fene. :D
    Végül is "ők"(amerikai jegybank) is osztogatják bankoknak ingyé, a mocskok most is bányásznak csessze meg. :D
    (Nyilván nem teljesen komolyan gondolom mielőtt valaki komolyan venné.)

  • radi8tor

    MODERÁTOR

    válasz Overlocker #184 üzenetére

    Negatív reklám is reklám. Tudják ezt mindenhol.

    ⭐ Stella

  • azbest

    félisten

    válasz Penge_4 #182 üzenetére

    Észrevetted, hogy te nem a BC-ről beszélsz, hanem egy új világrendről szóló ábrándról? Ehhez nem a mostani bc trükk kell. Ha minden, de tényleg minden ember gondolkodásmódja megváltozik és más értékrendek szerint élünk, akkor lehet értelme valamilyen bc-re hasonlító fizetőeszköznek. Az hogy néhány ember kezében összpontosul a pénz legnagyobb része nem éppen ide illő megoldás.

    (#183) brd:
    ha nem voltam elég egyértelmű, akkor leírom explicite: néhány ember kezében összpontosul a bc-k jelentős része. Nem arról van szó hogy most kik bányásznak (tartják üzemben a rendszert). A legelsők, akik könnyen szereztek sokat. Ha jól értem nem kell hogy részt vegyenek a forgalomban, elég hogy ott a wallet-ben. Majd pár év múlva, ha tényleg befut, akkor hirtelen megjelenik néhány ember akinek több pénze van, mint a kontinensnek együtt.

    Aki kidolgozta a rendszert, az biztosan ismeri a működését. Erre tervezte.

    Hogy lehetne hiány? Mert valakinek oda kell adnia azt a bc-t hogy daraboják apróra. Ha valaki oda is adja a bc-jét, azt több ember közt kell szétosztani (alkalmazottak például), de az már csak töredéke fejenként. Persze, legyen defláció, így minél többet dolgoznak, annál nagyobb a defláció vagy ha mégsem, akkor annál kevesebbet ér a munka. Persze közben a csendes kivárók bc-i egyre többet érnek és egyre nagyobb hatalmuk lesz ezáltal.

    A jelenlegi formában ez éppen olyan problémákat vet fel, mintha a régi módi. Normál pénznél be kellett fektetni valami értékállóba a pénzt, hogy ne vesszen el (erőforrások, cégekben dolgozók munkája), de a bc-vel már maga a bc a befektetés és szépen titokban lapulva néhányan kivételes pozícióba kerülnek vele. Már ha egyáltalán lesz belőle valami, amit erősen kétlek. A svájciak és a japánok sem örültek a deflációnak érdekes módon.

    [ Szerkesztve ]

  • brd

    nagyúr

    válasz zone #189 üzenetére

    Csak más lenne az arány. SETI klienst ki futtat? Élő embert nem láttam még. a Linux seedelése kicsit más, mert önmagában alig jár áramfelhasználással, ha a gép egyébként úgyis be van kapcsolva. Itt mégis csak pénzről van szó, ha pusztán hobbi szinten művelnék a hálózat életben tartását, nem lenne biztosíték benne, hogy bárki is csinálná.
    Én nem vagyok rá kíváncsi, hogy akkor mi lenne, örülök, hogy van, mert ez tartja életben a rendszert. Nincs ingyen pénzosztás, meg kell dolgozni érte, be kell szerezni a megfelelő eszközöket, figyelni kell a fogyasztást, hőmérsékletet, zajt, számolgatni, hogy megéri-e még.
    A bitcoinnak szerintem nincs deflációja. Van egy értéke, a piac többi értékhordozójához képest. Saját magához képest az értéke inkább csökken, mert egyre több lesz belőle. Amit te defláció alatt értesz, az az a folyamat, hogy a BTC-t biztonságosabbnak, vagy hasznosabbnak érzik a használói, ezért felmegy az ára a többi értékhordozóhoz képest. Az arany értéke miért nőtt meg az utóbbi pár évben? Nem a BTC változásától változik az árfolyam (hiszen az előre ismert), hanem a piaci folyamatoktól.
    Abban a lufidurranásban nekem spec. semmi meglepő nem volt, tipikus piaci viselkedés, hirtelen megszalad az árfolyam, majd jön a korrekció. A devizapiacon is pontosan ez történik ilyenkor.

    The only real valuable thing is intuition.

  • atti_2010

    nagyúr

    válasz azbest #198 üzenetére

    Hogy lehetne hiány? Mert valakinek oda kell adnia azt a bc-t hogy daraboják apróra. Ha valaki oda is adja a bc-jét, azt több ember közt kell szétosztani (alkalmazottak például), de az már csak töredéke fejenként. Persze, legyen defláció, így minél többet dolgoznak, annál nagyobb a defláció vagy ha mégsem, akkor annál kevesebbet ér a munka. Persze közben a csendes kivárók bc-i egyre többet érnek és egyre nagyobb hatalmuk lesz ezáltal.

    Persze ki tudja az ő tárcájukban már mennyi bc lapul a többiek meg osztják a semmit és minél jobban osztják annál nehezebb újakhoz jutni, 1 dolog hogy lehet vele vásárolni de ha nem jön össze az üzlet és fel kellene jelenteni az eladót jót nevetnek a rendőrségen ha meghallják hogy bc -vel fizettem.

    1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

Új hozzászólás Aktív témák