Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ]Phobos[

    senior tag

    válasz VaniliásRönk #36 üzenetére

    Abból az érából utólagos tapasztalatom van, ezért inkább nem okoskodnék. Az viszont tény, hogy, a legtöbb játék amit utólag játszottam végig ID engine-re épült. Valamit csak tudhattak. És azért a hangulat is ott volt, Wolf3D-től a Q3A-ig. Az is igaz, hogy hanyatlásuk -szerintem- az Unreal megjelenésével kezdődött. Most, hogy -szerintem- az Unreal engine-k beelőzik ( időben és technikailag ) az ID engineket, mintha ők is kissé kiégtek volna. Lásd UE3.

    Semmi sem lehetetlen, csak nem túl valószínű!

  • Findzs

    addikt

    válasz VaniliásRönk #36 üzenetére

    ne haragudj de ebben nem értek egyet veled
    máskor nagyon jó hozászolásaid szoktak lenni amibe nem lehet belekötni de ez most valahogy nem az

    a Q1 egy teljesen más környezetbe helyezett fps volt mint a q2 és a quake fanokoknak ez volt ami nem tetszett (mellesleg én is quake fan vagyok minden héten több órát játszok a q3 arénával, de a q1 volt a kedvenc)

    a q1 be zombik, death kinihtok, kutyámeberek, nagy villámot szó macik, repkedő cserebogárpajorok voltak, enyhén fantasy környezetbe (régi várak ,katakombák, stb.)
    míg a q2 egy teljesen más frencsájz volt, ahol az ellenfelek félig ember félig gép cyborgok voltak főleg, de akadtak robotok meg miegymás is,
    ezért nem is volt meglepő hogy a sok fan csalódva vette tudomásul hogy a q1 filing elszált (köztük én is)
    mai napig nem értem miért nem az első rész sztoriját, világát, játékélményét vitték tovább jöttek ezek a strogok ááá nem is mondok inkább semmit :)
    a q3 megint más volt de annak legalább olyan játékélménye van a mai napig hogy még mindig sokan játsszák netszerte és ha visszaemlékszel 1999 re mikor is megjelen akkorát ütött a játékpiacon hogy arra évekig nem tudtak a konkurenciáktól választ dobni (nem nagyon volt még akkor konkurencia) rengetegen licenszelték a q3 motorját nagyon sok játék jelent meg rá olyan favorit volt mint most a ut3 engine
    csak ennyit szerettem volna, remélem nincs harag nem kötekedésből írtam

    a cikk meg nagyon komoly ilyet csak egy szakember írhat
    :R

    "Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

Új hozzászólás Aktív témák