Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • frescho

    addikt

    válasz bLaCkDoGoNe #32 üzenetére

    A gépek a 80-as évektől indultak a kiállításon. Akkoriban már mindent meg lehetett itthon is venni pult alól vagy társasutazás keretében a vasfüggöny másik oldaláról behozva. A gorenje turizmussal meg már tényleg csak az anyagiak okoztak korlátot.

    Az információk szűrése helyett inkább ideológiai torzítást mondanék inkább, illetve a nyugati nyelvek hiányát jelölném még meg, mint problémát. A szakmai dolgokat nem cenzúrázták, könyvtárakban is elérhetőek voltak az információk. Nézd meg, hogy milyen könyvek jelentek meg pl. a C64-ről, illetve milyen fejlesztések mentek itthon. Én a lemaradásunkat átlagosan nagyjából 3 évre tenném a 80-as évek közepén.

    Az biztos, hogy egy sokkal nyugodtabb kor volt. Az átlag embernek nem is volt igénye a számítástechnikra, de ez egy vidéki angol munkáscsaládra is igaz volt.

    https://frescho.hu

  • hege8888

    aktív tag

    válasz bLaCkDoGoNe #32 üzenetére

    Meg azt is add hozzá, hogy anno a "számítástechnika" (vagy a videojátékok világa) eleinte misztikumnak számított, anno ez a kockák játszótere volt.. Ma már az utolsó csóringer kölök is legalább vmilyen telón játszik, míg az anyjával vár az SZTKban...
    A kozolok mennyisége meg összehasonlíthatatlanul sok..
    Anno csodájára jártunk a C64-nek vmilyen iskolai rendezvényen, és kb. 3-4 háztartás gyerekei lógtak egyik haveroméknál (köztük én is), mikor a nagybácsi elhozott egy Atari konzolt (ez úgy 85-86 lehetett). Aztán persze a rendszerváltás/vadkapitalizmussal ezek a folyamatok felgyorsultak.. Még 92-ben is én csodabogárnak számítottam aszakközepes osztálytársaim között, hogy én nem VHS-t cserélek/másolok, hanem CoV, 576-ra költöm a zsebbénzem.

    https://logout.hu/cikk/retro_kk/teljes.html

Új hozzászólás Aktív témák