Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dezz

    nagyúr

    válasz Raymond #97 üzenetére

    "Egyebkent az hogy a ket eredmeny pont ugy jon ki az ismert STREAM eredmenyek alapjan hogy a Shanghai rendszer 1Ghz HT link es DDR2-800 eredmenyeket ad (kb. 25GB/s) az Istanbul pedig kb. olyat ami egy 2Ghz koruli HT es magasabb orajelu DDR3 memoriakkal (1066 minimum, de inkabb 1333Mhz) jonne ki szinten nem lehet a veletlen muve."

    Hát igen, ez gyanús.

    "Nezd, ha megtalaltad a STREAM oldalat ott minden megvan. Az hogy vannak apro elteresek egy-egy futam es egy-egy metodus kozott nem lenyeges. Ez mindig is lesz es minden architekturan elojon. Van ahol picit nagyobbak a difik, van ahol alig van valami. Ezert publikaljak mindig mind a negy metodus eredmenyet."

    Ez ellentmondás, mert ha lényegtelen, akkor felesleges ennyi számot külön publikálni.

    Azt egy szóval sem állítottam, hogy az az 1-2 plusz (FP) számítási művelet önmagában lassítana, hiszen sok esetben pl. a TRIAD-nál nagyobb szám (MB/s) jön ki, mint az egyszerű COPY-nál.

    Én az egyszerű COPY esetét tekinteném pure bandwidth mérésnek, a többi már speciális memória-hozzáférési pattenek esetén mutatott áteresztő képesség.

    "De oszinten szolva nem akarlak egy industry standard benchmarkrol gyozkodni, uttananezhetsz magad is."

    Hiszem már utánanéztem, és egymást győzködjük. ;)

    P.H.: Ezt írtam le én is röviden a #96-os alján. De azért meglepő lenne, ha csak az ennyit számítana, nem?

Új hozzászólás Aktív témák