Hirdetés

2018. szeptember 23., vasárnap

(#1) lsc

lsc
(PH! nagyúr)

Állat cuccok .

Az élet kegyetlen .

(#2) Móci

Móci
(PH! addikt)

Brutál proci, itthonra is elfogadnám azért... :DDD

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#3) Bon3ss

Bon3ss
(PH! kedvence)

Nem lett volna szemléletesebb (az erőviszonyokat tekintve) egy 12 mag vs. 12 mag teszt? Ettől függetlenül nem rossz eredmény, sőt.

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#4) zuchy

zuchy
(őstag)

Nem értem mért ilyen kevés a több magot támogató játékok száma 2009-ben :(
A most megjelenő F.E.A.R. 2 is EGY magot használ...
Nevetséges.

PC-STYLE.hu

(#5) MBazsee válasza zuchy (#4) üzenetére

MBazsee
(tag)

Ezt a procit sem játékokra tervezték...

"Tényleg olyan az AMD proci, mint a dinnye. Sosem tudni mennyi mag van benne." - Picturemaker

(#6) FTeR válasza zuchy (#4) üzenetére

FTeR
(PH! kedvence)

talán mert sokkal nehezebb programozni és sok esetben nincs is mit párhuzamosítani?

(#7) Pyton válasza MBazsee (#5) üzenetére

Pyton
(fanatikus tag)

A kérdés attól még jogos, mostanra eléggé el vagyunk árasztva 3-4 magos desktop procikkal. Arról már nem is beszélve, hogy már szinte Mari néni hentesboltjában is 2 magos procc van a pénztárgépben. :)

(#8) MBazsee válasza Pyton (#7) üzenetére

MBazsee
(tag)

Igaz... szerintem most már nem is a procikra mennek rá a fejlesztésben, hanem a grafikára, bár bennfentes infóim nincsenek. Mostanában tényleg mindent a GPU számol: grafikát, fizikát. A CPU meg malmozgat magában. :)

"Tényleg olyan az AMD proci, mint a dinnye. Sosem tudni mennyi mag van benne." - Picturemaker

(#9) zuchy

zuchy
(őstag)

Nem erre a procira értettem, hanem a többi 2-3-4 magosra.
Nincs mit párhuzamosítani???
Van a CPU Conrtol 2.0 nevű progi, nálam a 2. mag bekapcsolása után F.E.A.R. 2 alatt érezhetően megnőtt az FPS és nem 640x480-on lowon hanem 1680x1050-en maxon 4x AA-val.

[ Szerkesztve ]

PC-STYLE.hu

(#10) Majstor

Majstor
(senior tag)

60 magos mikor lesz? :DDD

http://www.youtube.com/watch?v=GVA20Wh0TY4&feature=channel

(#11) 30z.Samu válasza Majstor (#10) üzenetére

30z.Samu
(PH! nagyúr)

Addigra lehet, hogy eljön a világ vége! ;]

Sic parvis magna.

(#12) cizoe válasza Pyton (#7) üzenetére

cizoe
(őstag)

Maga az os kihazsnálja a több magot, attól, hogy a játékfejlesztők nem foglalkoznak vele, még van rá szükség desktopon is... Persze nem pénztárgépbe. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#13) rup1u5

rup1u5
(PH! nagyúr)

Mi az hogy Oliverda még nem szólt hozzá!? :DDD

[ Szerkesztve ]

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#14) Calibos válasza zuchy (#4) üzenetére

Calibos
(PH! addikt)

Bár nem játszottam a demoval sem de a videok alapján elavult a grafika. Legalábbis én nem nevezném nagy durranásnak.

(#15) zuchy válasza Calibos (#14) üzenetére

zuchy
(őstag)

Szokásos konzol grafika. :((

PC-STYLE.hu

(#16) Cefet válasza rup1u5 (#13) üzenetére

Cefet
(fanatikus tag)

Jön az, jön az... Dolga van... (biztos) :)

Inkább off-ba tettem. :)

[ Szerkesztve ]

(#17) Kopi31415

Kopi31415
(PH! félisten)

Azért a skálázódása, hmm. hogy is mondjam- szóval németesen Dabas történelmi településrésze.

Part to Part | Status:122% completed | Estimated time remaining:1193hr 2min 30sec

(#18) divrapier válasza zuchy (#9) üzenetére

divrapier
(tag)

meg egy okos gyerek, aki a CPU controlt hasznalja, es azt hiszi, ettol majd kihasznalja az egyszalu programja a tobbmagos rendszereket :C
leiras a progirol:
* Több processzoros rendszerben lehet megadni, hogy a futó alkalmazások melyik processzort használják.
* CPU-Control handles the CPU-affinity for multicore-systems.

Ha azt adod meg, hogy pl mindkettot/harmat/negyet/... hasznalhatja, az nem azt jelenti, hogy egyszerre fogja hasznalni. Mellesleg ezt windows feladatkezelojebol is megtudod csinalni a processeknel.

[ Szerkesztve ]

GeForce 7800 GS 256 mb (overcloced to 512 mb)AGP

(#19) ngabor2

ngabor2
(MODERÁTOR)

ez egy szerverproci, ahol egyszerre több dolog megy, tehát jó eséllyel ki lehet használni sok magot. asztali rendszerben, ahol ritkán csinál az ember egyszerre 2-nél több dolgot, a +x mag nem hoz látványos gyorsulást, viszont ha a több mag miatt az egyes magok sebességét vissza kell fogni, az érezhető lassulást okoz.

erősen párhuzamosítható dolgok esetén viszont a 6 mag is kevés egy (GP)GPU-hoz képest, és eleve túl bonyolult is hozzá a felépítése. aki úgy gondolja, hogy asztali, vagy játékgépbe jelenleg egy n+1-magos rendszer sok pluszt ad (egy n-1-magoshoz képest), hisz több a proci nyers ereje, az téved.

14. PH!-tábor: 2018. augusztus 23-26, Kisújszállás. https://prohardver.hu/tema/14_prohardver_tabor/friss.html

(#20) zuchy válasza divrapier (#18) üzenetére

zuchy
(őstag)

Nem azt hiszem hanem tapasztalom. És mutatja is a feladatkezelőben. Pl Stalker CS is egy magot használ és nekem segített mert vagy kétszeresére nőtt az FPS-em. Ennyi.
Ha kételkedsz akkor lemérem neked...

[ Szerkesztve ]

PC-STYLE.hu

(#21) Killing

Killing
(PH! addikt)

Elég brutálisan hangzik!GTA IV-el tesztelném! ;]

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#22) Alchemist

Alchemist
(PH! addikt)

Jól néznénk ki, ha irodába is sokmagos gép kellene... manapság már egy mag is rettentően gyors a nem CPU igényes alkalmazásokhoz.

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#23) Calibos válasza Killing (#21) üzenetére

Calibos
(PH! addikt)

Ezek szerver processzorok, bár már mások is leírták...

(#24) szumoo

szumoo
(senior tag)

Lassan, de beindul a dinnye fogalom! :D

A nyúlon túl?

(#25) leviske válasza Kopi31415 (#17) üzenetére

leviske
(PH! nagyúr)

Nem tudom mi a gondod vele... 1,5x-ös magszám mellett több, mint 1,5x-ös teljesítmény. :F

(#26) motoros2

motoros2
(újonc)

Később talán több L3 is lehetne benne...pl. 32 nm-en... :K

(#27) divrapier válasza zuchy (#20) üzenetére

divrapier
(tag)

eleg, ha egy super pi-t lefuttatsz nekem egyszer normalisan, utana meg a segedprogiddal.

GeForce 7800 GS 256 mb (overcloced to 512 mb)AGP

(#28) mr_ricsi válasza zuchy (#20) üzenetére

mr_ricsi
(PH! nagyúr)

"Nem azt hiszem hanem tapasztalom."

Pedig divrapiernek igaza van, te pedig hibás következtetést vonsz le a tapasztalataidból.
Az OS-ed hülyesége, hogy minden egymagra optimalizált alkalmazást a "0" procimagon futtat, miközben a többi mag semmit sem csinál.
Az összes OS processz is a "0" magon fut, és ha elindítod a játékod, az is a "0" magon kezd futni, emiatt pedig osztoznia kell a többi processzel.
Amikor progival átrakod az "1" magra, csupán annyit tettél, hogy onnantól egy teljes kihasználatlan procimag csak a játékoddal foglalkozik, miközben a másik procimag intézi a géped többi dolgát.

De továbbra is csak 1 mag futtatja a játékot!

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#29) Metalfan válasza Majstor (#10) üzenetére

Metalfan
(senior tag)

Tanenbaum: Számítógépes architektúrák könyvében volt elmítve egy 70-es évekbeli chip, ami 4x64 magos lett volna a tervek szerint, végül csak az egyik 64 magos része lett legyártva. A teljesítménye elegendő volt az akkori szuperszámítógépek leveréséhez. Sajnos a neten most hirtelen nem találtam róla infót, mert a gugli is állandóan csak az Intelt meg az AMD-t dobja ki... :(

Újabb sokmagos cucc készül...

"A parasztvakítás fényereje ezek szerint nem állandó, a retina idővel hozzászokik az ingerhez és erősebb stimulust igényel." by Totalcar

(#30) Sweet Lou 6

Sweet Lou 6
(PH! addikt)

:C Nem rossz...Jó lenne ha az AMD talpra tudna állni...

Ha két lehetőség közt nem tudsz dönteni, csinálj egy harmadikat.

(#31) gardener válasza Sweet Lou 6 (#30) üzenetére

gardener
(őstag)

Jaja. :K
Úgy látszik vannak még erőtartalékok. :)

(#32) akosf válasza Metalfan (#29) üzenetére

akosf
(PH! kedvence)

Hm. Az Intel a 8086-os processzort 1978-ban mutatta be. 20 ezer tranizisztorból állt és 33mm^2-es volt a chip. Ez volt az akkori technológia csúcsa. Az a 64 magos csoda inkább csak mese lehetett...

(#33) orbano válasza FTeR (#6) üzenetére

orbano
(PH! félisten)

nehezebb programozni? el kell végezni a progmatot :D (mondom én...)
nincs mit párhuzamosítani? egy integrátort azért annyira nem vészes, sokaknak sikerült már párhuzamosítani... de ha mást nem a fizikát és az AI-t el lehet rakni két külön szálra, ha többet nem is, súlyos 20-30%-okat lehet nyerni...

A vér nem válik VAZZE!™

(#34) orbano válasza mr_ricsi (#28) üzenetére

orbano
(PH! félisten)

én elindítok a szarfos vindozon egy superpit, meg mégegyet. és felizzik az összes mag. na akkor hogy is van ez?

A vér nem válik VAZZE!™

(#35) zed1983

zed1983
(őstag)

Na már mindegy, hogy hány mag csak ne egy legyen...jövőre lesz 5 magos vagy 7 is

zed1983

(#36) Killing válasza Calibos (#23) üzenetére

Killing
(PH! addikt)

Az nem számít (szvsz).Vagy igen?Attól függetlenül nagy teljesítményűek csak kicsit más alaplap stb... kell neki.

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#37) Zso2 válasza orbano (#34) üzenetére

Zso2
(őstag)

Hát az 1 tesztprg , amit erre írtak. Kicsit szélsőséges esetet hoztál fel, vagy rosszúl tudom?
NEm hiszem , hogy egy otthoni felhasználó beizgul a 6 magra, csak hogy a spi kimutassa.
Meg ugye jobb 2 mag 4gigán , mint 6 mag 2 gigán nekem legalább is(példa volt).

[ Szerkesztve ]

Adelante ALONSO - Forza Ferrari | BF3-- satazso | Intel Core + Windows = Jaguar, behúzott kézifékkel.

(#38) Puma K

Puma K
(PH! kedvence)

"a most forgalomban lévő alaplapoknak mindössze egy BIOS-frissítésre lesz szükségük a működtetéséhez."

Azért ez a nem mindegy! :U

(#39) Alchemist válasza orbano (#33) üzenetére

Alchemist
(PH! addikt)

Kérdés, hogy milyen feladatokat érdemes egyáltalán párhuzamosítani... nyilván ami nagyon számolós, azt igen... a legtöbb program egyébként is több szálat használ, de inkább csak funkcionális okokból.

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#40) brd válasza zuchy (#4) üzenetére

brd
(PH! nagyúr)

Talán a tisztelt fejlesztőknek nem java-ban, meg vb-ben kellene játékot írnia. :( Lustaság. Meg talán üzleti érdek is, így hamarabb készül el talán egy program (bár ebben nem vagyok biztos). Nem nevetséges, szerintem inkább siralmas. :(

The only real valuable thing is intuition.

(#41) marcias válasza leviske (#25) üzenetére

marcias
(őstag)

Konkrétan 12%-os növekedés azonos magszámon. Tök szar, nem? :N

Steam: marcias88

(#42) elfelejtette válasza Metalfan (#29) üzenetére

elfelejtette
(PH! kedvence)

Itt a 64 magos processzor.

"Mint a leszakított haldokló virág, mint az ötmillió magyar, akit nem hall a nagyvilág" Ismerős Arcok - Nélküled ### Doogee X5 Pro

(#43) zuchy válasza mr_ricsi (#28) üzenetére

zuchy
(őstag)

De akkor mért van a programban 1, meg 2, meg, 3... mag használata lehetőség egyszerre?
Azt nem tudom elhinni hogy ennyit enne a winfos, hogy ha átenném másik magra akkor megkétszereződne az FPS-em? Feladatkezelőben is látszik, látszott, hogy ha benyomtam az 1 meg 2 mag egyszerre történő használatát, akkor mindegyik mag rendesen dolgozik, kb 80%-al? Ha pl a win a 0-ás magon lenne, mér kéne 80%-on pörgetni, amikor a másikon megy a játék? Ennyit nem foghatnak a win alatt futó progik, ez nekem ellentmondás.

Meg én nem átrakom az 1-es magra, hanem mindkettőre, tehát 1 plus 2 magra teszem az .exe-t

[ Szerkesztve ]

PC-STYLE.hu

(#44) kts88

kts88
(senior tag)

Nem rossz a cucc :DDD
Esetleg bevetheték a Core i7 ellen, a magméret nem sokkal nagyobb mint egy Denebé (294 vs 258) Alig nagyobb mint egy Agena

(#45) Oliverda válasza kts88 (#44) üzenetére

Oliverda
(Jómunkásember)

Nem kizárt. Lehet hogy lesz Phenom II X6 vagy Opteron 14xx, esetleg Phenom II FX. Az elnevezés nem fontos.

Első TransferWise átutalásod £500-ig ingyen: https://transferwise.com/i/olivera81 >>>>>>Minőségi kontent: ⦾liveƦadi⦾ on Spotify - http://spoti.fi/2gr0EEI <<<<<<

(#46) kts88 válasza Oliverda (#45) üzenetére

kts88
(senior tag)

Egyébként ahogy elnézem nem sokat gondolkodtak rajta, fogták a denebet és beletoltak még két magot, szépen elforgatták és kész. Gondolom már a 4 magos születésénél szem előtt volt a modularitás is.
Elég későn reagáltál rá, pedig mindig gyorsan ugrasz az AMD hírekre :DDD

[ Szerkesztve ]

(#47) kariad

kariad
(őstag)

Ez még mindig kevés...... :K

(#48) Oliverda válasza kts88 (#46) üzenetére

Oliverda
(Jómunkásember)

A valódi magról egyelőre nincs fotó. Ez csak egy kitaláció. Bár könnyen lehet hogy a valóságban is hasonló a felépítése.

Egyébként akit kicsit bővebben érdekel a dolog az itt olvasgathat.

kariad: Senki sem tiltja hogy hosszabb hozzászólást írj.

[ Szerkesztve ]

Első TransferWise átutalásod £500-ig ingyen: https://transferwise.com/i/olivera81 >>>>>>Minőségi kontent: ⦾liveƦadi⦾ on Spotify - http://spoti.fi/2gr0EEI <<<<<<

(#49) kts88 válasza Oliverda (#48) üzenetére

kts88
(senior tag)

Mivel nagyon gyorsan megjött a shanghai/deneb után, lehet, hogy nem teljesen kitalált a kép (biztos van benne egy kis szinesítés)
Nem hiszem, hogy elég erőforrása lett volna az amd-nek egyszerre két ekkora magot ist fejleszteni, ráadásul jön a regor is.
Szóval kitalált egy nagyszerű lego játékot magának az amd :C

(#50) Oliverda válasza kts88 (#49) üzenetére

Oliverda
(Jómunkásember)

[link]

A kép 2008 májusában készült álá fotosopp és oda is van írva hogy "artist impression".

Copyright © 2000-2018 PROHARDVER Informatikai Kft.