Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Timer

    veterán

    válasz #04430080 #40 üzenetére

    "Most vagy dísznek veszik az emberek a konzolt, vagy nagyon sok használt játék forog a játékosoknál."

    Pont utóbbi az, ami miatt mindkét gyártó érdeke, hogy mielőbb digitális vásárlás legyen a mérvadó, orbitális veszteségük lehet abból, hogy JóskaPista megveszi a játékot, és eladja, majd a vevő is eladja, így tovább, ahelyett, hogy mindenki megvette volna külön-külön.

    @Arty: Nekem nem fájt eddig sem, hogy lemezes tartalom is elérhető a boltokban, csak annyit írtam, hogy az én igényeimnek megfelelő a digitális terjesztés is. Azt is írtam, koca konzolos vagyok, PC-n játszom elsődlegesen, XBOX-ra EAcces előfizetésem van, és néha veszek mellé ezt-azt (Just Dance az asszonynak, Unravel közös játékra, Tekken címek házibulikra, és majd a CTR, ha kijön végre ugyanerre a célra). Azoknak a köre, akik néhány játékot vesznek csak meg évente, bőven elég az a tartalom, amit itthonról elérnek, az esetek többségében mindenképp, szvsz.

    [ Szerkesztve ]

  • Timer

    veterán

    válasz #04430080 #68 üzenetére

    Na jah, erre írtam, hogy mindkét nagy gyártó egyszerre lépi meg az ODD elhagyását (amire még bőven van esély), akkor nem lesz választás. PC-t nem vesz, mert drága a hardver. Konzolt nem vesz, mert nincs lemezes játék. Végső soron ha a römi kártyán és a farkán túl is szeretne valamivel játszani a user, kénytelen lesz valamelyik irányba elmozdulni, és a VGA és CPU piacon tapasztalható túllövések miatt néhány éven belül ez jó eséllyel még mindig a konzol lesz.

    A másik, hogy a fejlesztők és forgalmazók is rohadtul jól tudják, hogy 1 darab eladott lemezes példány valahol 4-5 felhasználót jelent majd, amiből nekik csak az első után esik le a jatt. Ez jól megfigyelhető az árazásban is, talán pont ezért akkora a megjelenéskori árakban a szakadék a konzol és a PC között, mert tudják, hogy az eladáskor kell nagyot kaszálni. Digitális eladás esetében ugye ilyen nincs (vagy jóval korlátozottabb az accok adás-vétele kapcsán), szerintem 10-ből 9 példányt csak egy ember használ vagy használt valaha. Nyilván, egy ideális világban mindez azt is jelentené, hogy a teljes digitális kiadásra való átállástól a játékok ára legalább 20-30 százalékot csökken konzolos fronton, de nincsenek illúzióim, amit egyszer el lehetett adni 10 forintért, azt legközelebb is 10-ért adják majd, még akkor is, ha egyébként már 6 forintnál is busásan hoz az üzlet.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák