Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Timer

    veterán

    Ez az a kategória, hogy valakinek kényszerűségből el kell kezdenie csinálni a két rivális közül, ami nyilván azonnali presztízs veszteség, de igazából mindkét oldal azt akarja már régen, hogy megszűnjön a a lemezes kereskedelem. Szerintem egyik nextgen konzolban sem lesz végül ODD, még akkor sem, ha a PS5 kapcsán éppen az ellenkezőjét állítják (most még).

    A magam részéről nem érzem érvágásnak, koca konzolosként most is akcióban (tavasszal, karácsonykor) vettem meg a legtöbb címet digitális formában.

  • Timer

    veterán

    válasz #04430080 #40 üzenetére

    "Most vagy dísznek veszik az emberek a konzolt, vagy nagyon sok használt játék forog a játékosoknál."

    Pont utóbbi az, ami miatt mindkét gyártó érdeke, hogy mielőbb digitális vásárlás legyen a mérvadó, orbitális veszteségük lehet abból, hogy JóskaPista megveszi a játékot, és eladja, majd a vevő is eladja, így tovább, ahelyett, hogy mindenki megvette volna külön-külön.

    @Arty: Nekem nem fájt eddig sem, hogy lemezes tartalom is elérhető a boltokban, csak annyit írtam, hogy az én igényeimnek megfelelő a digitális terjesztés is. Azt is írtam, koca konzolos vagyok, PC-n játszom elsődlegesen, XBOX-ra EAcces előfizetésem van, és néha veszek mellé ezt-azt (Just Dance az asszonynak, Unravel közös játékra, Tekken címek házibulikra, és majd a CTR, ha kijön végre ugyanerre a célra). Azoknak a köre, akik néhány játékot vesznek csak meg évente, bőven elég az a tartalom, amit itthonról elérnek, az esetek többségében mindenképp, szvsz.

    [ Szerkesztve ]

  • Timer

    veterán

    válasz hombre[EU] #49 üzenetére

    Oké, de ez is csak azt bizonyítja, hogy mi a jó a vásárlóknak (és ez jelen esetben nem egyenlő azzal,hogy mi a jó a gyártónak), hiszen tovább adhatják a játékot. Ha a digitálist is el lehetne passzolni, akkor hidd el, nagyon másként festene ez a szám. Ez az egyik dolog.

    A másik, hogy a konzolok jóval több gyermeket ültetnek le a képernyő elé, mint a PC. Na mit veszünk egy mai csemetének ajándékba? Hát játékot. Letöltőkódként vegyük meg? Azt se tudja átlag 40-es férfi/nő, hogy ilyen egyáltalán van. Plusz, ha tudja is, még csak nem is olcsóbb, miért választaná azt? Inkább megrendeli lemezen, vagy leveszi a teszkó polcról.

    A vége úgyis az lesz, hogy minden platform digital only lesz. Azért nem történt még meg, mert az a gyártó, aki ezt meglépi,elviszi a balhét a többi gyártó helyett is, holott mindenki ezt akarja már igazából. Pont olyan, mint a 3.5-ös jack kihalása a mobil szektorban. Minden gyártó ki akarta gyilkolni ezért vagy azért, de meg kellett várni, amíg olyan teszi meg először, akinek benyelik a vásárlók, és nem szaladnak a konkurenciához azonnal.

    [ Szerkesztve ]

  • Timer

    veterán

    válasz hombre[EU] #56 üzenetére

    Látom, elbeszélünk egymás mellett. Leírom még egyszer: nem azt mondom, hogy tűnjön el a lemezes rendszer, mert az sz*r. Azt mondom, hogy el fog tűnni, mert ez a gyártók, a kiadók, a fejlesztők érdeke.

    Egyébként ha az lenne a vállalat érdeke, a lemezes verzióval se játszanál, hiába van a kezedben. Különösképp, ha multi címről van szó. Néhány online játéktér ledőlt már a múltban, arról nem is beszélve, hogy használati jogot veszel a médiával együtt is. Az adathordozó, na az talán a Tied, de a rajta tárolt szoftvert csak addig futtathatod, ameddig azt a Microsoft / Sony engedi.Ha holnap egy mondvacsinált ok miatt letiltja az összes ODD egységet a gépekben, lehet menni polgári perelni, vagy csoportosa perelni, de ennyi.

    [ Szerkesztve ]

  • Timer

    veterán

    válasz #04430080 #68 üzenetére

    Na jah, erre írtam, hogy mindkét nagy gyártó egyszerre lépi meg az ODD elhagyását (amire még bőven van esély), akkor nem lesz választás. PC-t nem vesz, mert drága a hardver. Konzolt nem vesz, mert nincs lemezes játék. Végső soron ha a römi kártyán és a farkán túl is szeretne valamivel játszani a user, kénytelen lesz valamelyik irányba elmozdulni, és a VGA és CPU piacon tapasztalható túllövések miatt néhány éven belül ez jó eséllyel még mindig a konzol lesz.

    A másik, hogy a fejlesztők és forgalmazók is rohadtul jól tudják, hogy 1 darab eladott lemezes példány valahol 4-5 felhasználót jelent majd, amiből nekik csak az első után esik le a jatt. Ez jól megfigyelhető az árazásban is, talán pont ezért akkora a megjelenéskori árakban a szakadék a konzol és a PC között, mert tudják, hogy az eladáskor kell nagyot kaszálni. Digitális eladás esetében ugye ilyen nincs (vagy jóval korlátozottabb az accok adás-vétele kapcsán), szerintem 10-ből 9 példányt csak egy ember használ vagy használt valaha. Nyilván, egy ideális világban mindez azt is jelentené, hogy a teljes digitális kiadásra való átállástól a játékok ára legalább 20-30 százalékot csökken konzolos fronton, de nincsenek illúzióim, amit egyszer el lehetett adni 10 forintért, azt legközelebb is 10-ért adják majd, még akkor is, ha egyébként már 6 forintnál is busásan hoz az üzlet.

    [ Szerkesztve ]

  • Timer

    veterán

    válasz Cassi #75 üzenetére

    Hát, én ebben kételkednék, itthon biztosan jóval több az eladott dobozos játékok száma, mint a digitális verzióké, konzolon legalábbis. Tele vannak az aprók hirdetésekkel, és akkor még az egymás közötti csere-bere üzletekről nem is beszéltünk.

Új hozzászólás Aktív témák