Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • stage81

    friss újonc

    válasz mrbego #10 üzenetére

    Nincs igazad. Nekem eddig volt moto g 1st gen, moto g4 plus és moto g7 plus is.
    Az első generáció kiemelkedően jó minőségű teló volt baráti áron - hiába, ezt még a google fejlesztette.
    A g4 plus és a g7 plus már nem viselt olyan magas minőséget, mint az első, de még így is magasan verte a lenovo márkával fémjelzett telefonokat. Családban, barátoknál nem egy sárgakijelzős lenovo telefont láttam. Szóval ne hidd, hogy egy minőségen mozog a kettő! Kicsit olyan ez, mint mondjuk a BMW és a Seat kapcsolata. Ami nem megy át a BMW rostályán, megkapja a Seat.
    Ezeket a telefonokat az európai és amerikai piacokra készítik és teljesen jól működnek, kiváló ár/érték aránnyal rendelkeznek. Én sokkal nyugodtabban rakom bele a kosaramba, mint egy xiaomi-t, honort vagy akár egy alcatelt is. Nem tudom mennyit csípnek le az eladásí tortából, de nem hiszem hogy leszorultak volna, sőt inkább kapaszkodnak felfelé. A készülékeik kellemesek és nagyon jó áron mozognak, ellentétben mondjuk egy sony-val.
    A frissítésről annyit, a g 7 plus-hoz most januárban kaptam frissítést. Azért egy 200 eurós 3 éves készüléknél nem tudom ez mennyire jellemző.
    De hogy hátrányt is említsek, a g7 plus kamerája nem tetszik. Más telefonok kissebb egységgel szebb képeket készítenek. Ez az egyetlen ok, ami miatt elkezdtem gondolkodni a cserén. Ha valakinek nem olyan fontos a fotó képesség, válassza nyugodtan a moto g szériáját. Nem tudom kinek mit jelent az átlagfelhasználás, de én pl készítettem alkalmazást az iránytű-gyroscope szenzor-párosra, és nagyszerűen működött.
    Beszerzésben én könnyen vagyok, mert külföldön élek, így erről nem tudok nyilatkozni

  • stage81

    friss újonc

    Szerettem volna következő telefonnak egy pixel 4a-t a kamerája miatt, de úgy néz ki nem fog összejönni. A huaweieket még megnézem, de 400 eurót nem fogok kiadni egy (kínai) telefonra. Ha nem találok jó kamerás alternatívát bizony maradok a g 30-nál - sajnos a g7 plus kijelzőjét sikeresen összetörtem.
    Az európai piacon bizony jelen vannak, csak hát magyarország egyre inkább nem európa - pedig ezek a telefonok nagyon jó áron vannak, lenne rá kereslet, ha árulnák őket otthon. Megnéztem, tényleg 2019 májusában vettem a telefont, nekem régebbinek tűnt. Ám azóta kicsivel több idő telt el mint fél év. Ha pontos akarok lenni, 2020 dec-i a javítócsomag és android 10. Ha jól emlékszem, 1 fő verzió frissítést és x év biztonsági frissítéseket biztosítanak a G szériához.
    Nem tudom miért gondoltam, hogy egy csoportban van a Seat és a Bmw... valószínűleg egy régi téves félinformációból jött.
    Majd átolvasom a magyar hejesirási kézikönyvet, ha malyd lesz rá időm, addig próbáld kitalálni, mit akarok írni.
    Üdv, Én

  • stage81

    friss újonc

    válasz ghiottone #16 üzenetére

    Köszi az infót. Már ez a g30 is fura... eddig jól le lehetett követni, melyik telefon melyik után jön sorba, logikus volt a névadási rendszerük. Kár ha ezzel szakítanak

Új hozzászólás Aktív témák