Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • 5150

    aktív tag

    válasz -Skylake- #10 üzenetére

    Szerintem meg fő a változatosság és direkt jó, hogy ha "szint" visz bele, mégjobb, ha humort csempészik bele. Ha pusztán száraz adatokat akarsz olvasgatni, kapj elő egy excellt. Ezt pedig "nem kell fogalmazni nemhogy szepen, sehogysem" ki mondja meg? Te? :) Attól még, hogy nem úgy ir, mint egy lelketlen, fantáziátlan, sótlan gép, nem lesz kevésbé "TECH". Nekem kifejezetten tetszik. Talán az a baj, hogy nem érted mikor, melyik paraméternél miért fogalmaz gúnyosan. Én véletlenül értem és jókat röhögtem.

    "Az információ korában az evolúciós szelekció azokat tizedeli, akik képtelenek a hamis információt megkülönböztetni a helyestől"

  • 5150

    aktív tag

    válasz -Skylake- #12 üzenetére

    Én nem ő vagyok, talán jobban ki tudná fejteni, de azért megpróbálhatom.

    Dióhéjban: "A kábel burzsuj és szemérmes fajta, hiszen harisnyát hord" Burzsuj alatt szerintem a "fölösleges cicomát", nem a társadalmi osztályharcos bélyeget értette. Mint a francia páholyokban anno a rizsporos paróka az egyéb kellékekkel. Miért fölösleges cicoma? A gémerek egy része (%-ot nem tudnék mondani, de tapasztalataim szerint kb. 1/3a) iszonyúan utálja, feleslegesnek, sőt "akadályozó tényezőnek" tartja a harisnyázott kábelt. Olyanokat is láttam, akik inkább lefejtették, mert feleslegesen merevvé teszi a kábelt, idővel "becsomósodik", gyűjti a koszt, foszlik, bolyhosodik és sorolhatnám. Van, akiket nem zavar pl. engem sem (csak nagyon néha) akiket viszont igen, azokat nagyon. A "burzsuj" jelzőt esetleg még azért is aggatta rá, mert a gyártók imádják "prémium featureként" feltüntetni az ilyen kábeleket az egereiknél. Vagyis kicsit olyasmi vakitás, mint a led orgia bizonyos termékeken, kizárólag a "fogyasztó megelégedési faktorát emelendő".

    "végén egy aranyozott USB csatlakozót fityegtetve" Még mindig nem ő vagyok, de a "fityegtetve" szóra, ebben a környezetben egyből bevillant a "luxus ladán a slusszkulcs vagány, nyuszifarokkal a végén, szentkép mellett playboy jelvény, te meg a téboly szélén" klasszikus (és a noname teniszütő a hátsó szélvédő előtt ;] ) a '90-es évek eleji arcoskodó műmájerkedésekkel, amiknek a világon semmi értékelhető gyakorlati hasznuk nem volt az olcsó "villogáson" kivül. Ehhez kapcsolódik az aranyozott usb csatlakozó, aminek hasonlóan sok értelme van (plusz felárért, hogy érezd a "prémium" törődést)

    "Az információ korában az evolúciós szelekció azokat tizedeli, akik képtelenek a hamis információt megkülönböztetni a helyestől"

  • 5150

    aktív tag

    válasz -Skylake- #15 üzenetére

    Nagyjából egyetlen szavaddal sem tudok egyetérteni. A cpu és vga érintkezők "aranyozott" mivoltát és az aranynak, mint "nagyobb kopásállóságot biztosító" jellegét is beleértve.

    "Az információ korában az evolúciós szelekció azokat tizedeli, akik képtelenek a hamis információt megkülönböztetni a helyestől"

  • ribizly

    veterán

    válasz -Skylake- #15 üzenetére

    No offense, de szerencse, hogy nem a Te szemléleted követik a gyártók.

    |•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

  • Ghoosty

    őstag

    válasz -Skylake- #15 üzenetére

    A réz jobb vezető, mint az arany.[link]
    Aranyat nem kopásállósága miatt használják, hanem a korrózióállósága miatt.
    Az esetlegesen kialakuló egyenetlen oxidréteg/korrózióréteg miatt zajosodhat a jel, ezért használják processzoroknál, mert ott számít. Egy USB-s egér esetében nem jön létre ez miatt akkora jeltorzulás, hogy a felhasználást módosítja, bár műszerrel ki lehet mérni.

    " A világon minden komoly otthon használatos kábel harisnyázva van,"

    Akkor nekem nincsen otthon komoly kábelem. Csak egy vasaló és egy alsó kategóriás egerem kábele van harisnyázva. Ez utóbbit szeretem, nem tapad az asztalhoz. Előző az zavaró volt mert tapadt és esetenként tolta vissza az egeremet.

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    válasz -Skylake- #15 üzenetére

    Ühüm. Az USB-n analóg jel megy? Egyezzünk ki annyiban, hogy maximum jól néz ki, ha aranyozva van, hangzatos is, de igazán haszna az nincs. Ha meg már oxidálódik a csillió dolláros gayming egéren a csati, már tökmindegy: az ablakod alatt tobzodó éhes sugárfertőzöttek nagyobb problémát jelentenek. ))

    A harisnyázott kábel egy egér esetén arra jó, hogy a vezeték nehéz és merev(ebb) legyen, meg elhúzza az egeret valamilyen irányba. Ja, és persze, hogy növelje az árat.

    Egy normálisan rögzített zsineg esetén az égvilágon semmi szükség "extra védelemre", ami csak gátló tényezőket iktat be a komfortos napi használatba.

    [ Szerkesztve ]

    SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

Új hozzászólás Aktív témák