Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • 5150

    aktív tag

    válasz -Skylake- #12 üzenetére

    Én nem ő vagyok, talán jobban ki tudná fejteni, de azért megpróbálhatom.

    Dióhéjban: "A kábel burzsuj és szemérmes fajta, hiszen harisnyát hord" Burzsuj alatt szerintem a "fölösleges cicomát", nem a társadalmi osztályharcos bélyeget értette. Mint a francia páholyokban anno a rizsporos paróka az egyéb kellékekkel. Miért fölösleges cicoma? A gémerek egy része (%-ot nem tudnék mondani, de tapasztalataim szerint kb. 1/3a) iszonyúan utálja, feleslegesnek, sőt "akadályozó tényezőnek" tartja a harisnyázott kábelt. Olyanokat is láttam, akik inkább lefejtették, mert feleslegesen merevvé teszi a kábelt, idővel "becsomósodik", gyűjti a koszt, foszlik, bolyhosodik és sorolhatnám. Van, akiket nem zavar pl. engem sem (csak nagyon néha) akiket viszont igen, azokat nagyon. A "burzsuj" jelzőt esetleg még azért is aggatta rá, mert a gyártók imádják "prémium featureként" feltüntetni az ilyen kábeleket az egereiknél. Vagyis kicsit olyasmi vakitás, mint a led orgia bizonyos termékeken, kizárólag a "fogyasztó megelégedési faktorát emelendő".

    "végén egy aranyozott USB csatlakozót fityegtetve" Még mindig nem ő vagyok, de a "fityegtetve" szóra, ebben a környezetben egyből bevillant a "luxus ladán a slusszkulcs vagány, nyuszifarokkal a végén, szentkép mellett playboy jelvény, te meg a téboly szélén" klasszikus (és a noname teniszütő a hátsó szélvédő előtt ;] ) a '90-es évek eleji arcoskodó műmájerkedésekkel, amiknek a világon semmi értékelhető gyakorlati hasznuk nem volt az olcsó "villogáson" kivül. Ehhez kapcsolódik az aranyozott usb csatlakozó, aminek hasonlóan sok értelme van (plusz felárért, hogy érezd a "prémium" törődést)

    "Az információ korában az evolúciós szelekció azokat tizedeli, akik képtelenek a hamis információt megkülönböztetni a helyestől"

Új hozzászólás Aktív témák