Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • 3800+

    őstag

    válasz M107 #150 üzenetére

    Persze egyetértek! A jelenlegi árviszonyok mellett kérdezem... :/ Nézegetek akkor még teszteket aztán meglátjuk. A nagyobb gyártók kártyáiról letettem, pont az árak miatt. Mintha a fogamat húznák.... :D

    MSI Z370-A PRO, XFX 6700XT, Intel i7-8700, AIO, 2x8+2x16 GB 2400Mhz

  • M107

    addikt

    válasz 3800+ #151 üzenetére

    :R

    Úgy látom ebben a kérdésben egyet értünk, mármint az ár kérdését.
    ITT egy Hype Game beszédes teljesítmény 9900 K volt a proci

    2080TI is 80 Fps ami bő 400 ezres kártya :C :C
    De majd jönnek majd megoldják stb stb a 2080Ti nek leglalább 110 Fps illenék hozni FULL HD ultrán ilyen kaliberű Cpu mellett.

    [ Szerkesztve ]

    A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

  • bot1978

    senior tag

    válasz Chaser #141 üzenetére

    Ne vitasd.
    Illetve ha a spectre meltdown elleni mikrokód fenn van a Windowson, akkor valóban van CPU limit, de az az MS mikrokód képes 30%-al lassítani a CPU-t. Azt meg nem lehet felróni ennyi év után, hogy nincs benne 30% többlet úgy, hogy a 1060 azért jóval később jelent meg, mint az Ivy. Le kell törölni/tiltani azt a hotfixet aztán kész, onnan bőven elég a 1060 alá ez a procc.
    3 monitorom van +Rift, tehát 4 kimenetes VGA kell.
    Néztem a GW-t, tényleg a legközelebb ez áll az előző 1060 "kategóriához" amit vettem, rá lehet fogni, hogy inflával a 62k már 73k lett 3 év után, de abban már nem vagyok biztos, hogy az Ivybe (értve ezalatt a teljes hardverkörnyezetet mint z77+ddr3) érdemes beletenni az erősebb GPU-t és nem néztem jobban utána, mert láttam, hogy csak 3 video kimenete van. Állandó macera lenne használni vele a Riftet.
    A 3 monitor miatt viszont tudok tesztelni magasabb felbontásokat is. A GPU minden esetben előbb van 100%-on. Elég az Ivy a 1060 alá, ez tuti.
    Az a biztonsági rés, amit foltoz az MS gyakorlatilag 20 éve ott van. Átlátszó nagyon, hogy most kezdett mindenkit érdekelni, amikor nem fogytak a CPU-k, szóval az nem érdekel, de azt viszont bizonyítja, hogy az Ivy-ben már nincs olyan nagyon sok tartalék azért, szóval ha jóval erősebb lesz a GPU elfogyhat alatta.
    Benne van a pakliban. Meg azért ökölszabály is, hogy az egyes hardverek közötti korkülönbség azért ne legyen nagyon durva.

  • 3800+

    őstag

    válasz M107 #152 üzenetére

    Azért az nem gyenge hardver igény. :D Manapság már semmit nem adnak olcsón.

    MSI Z370-A PRO, XFX 6700XT, Intel i7-8700, AIO, 2x8+2x16 GB 2400Mhz

  • bot1978

    senior tag

    válasz Raymond #144 üzenetére

    Mindig találsz nézőpontot, amivel meg lehet indokolni egy erős hardver megvételét, főleg ha ez a dilid. Nem néz miatta senki hülyének, ha a dilid. Használod, kész.

    Én viszont ha az egész vasat cserélem egy VGA miatt, akkor nagyon megnézem, hogy tényleg szükségem van e arra a VGA-ra.
    És hát eddig ami volt... azért találni objektív, átfogó teszteket és ki is hozták, hogy egy 1060 3GB és egy 580 8GB között van avg 6% az 580 8GB javára, ami gyakorlatilag semmi. Annak a fele mérési hiba, a másik fele meg elhanyagolható és akkor ott volt közte másik 3 kártya, gyakorlatilag egy rakáson mind ugyanazt tudta 570, 1060 6GB stb...

    Minden más meg százezer fölött. Gondoltam karira valami változik és nem mondom hogy nincsenek jelei, de még mindig elég soványka ez. Ha 70-re lemegy minden 1660s az olcsóbb 1660s meg 60k-ra az nevezhető szerintem generáció váltásnak. A többi az csak lehúzgálás volt eddig inkább. Egyszerűen nem volt akkora szükség a többletre, hogy egy 1070-ért százakat kérjenek. Ha a 1080Ti lett volna 1070 árban... de a világnak kriptobányászat kellett. Ez van.

  • Alogonomus

    őstag

    válasz M107 #152 üzenetére

    Na ezért lenne időszerű az Ampere kártyák bemutatása, mert a Pascal/Turing látványosan nem ideális a DX12 környezethez, míg az AMD kártyák ott kezdik nagyon jól érezni magukat.
    Középkategóriában GTX 1060 26 fps, GTX 1660S 37 fps, RX 590 38 fps. Felsőkategóriában GTX 1080Ti 52 fps, RTX 2070 54 fps, RX 5700 61 fps, RTX 2070S 63 fps, RX 5700XT 64 fps, RTX 2080 66 fps. Árak viszont nagyon nem ezt a sorrendet mutatják.
    Egyedül a csúcskategóriában nincs szorongatva az nVidia.

  • Raymond

    félisten

    válasz bot1978 #155 üzenetére

    Nem igazan ertem hogy ezeknek az eszmefuttatasoknak mi koze van az eredeti temahoz - a kollega azt mondta milyen jol csinalta mert hogy a haverja vett egy 980Ti-t es hogy mennyit bukott rajta netto kartya arban es o pedig csak egy 960-at vett, azota 3x cserelt es a 4-ik kartyan van es hogy mennyivel kevesebbet bukott. Es ugyanott van teljesitmenyben mint a haverja. Ami egy nem eppen idealis osszehasonlitas mert ahogy irva volt a haverja azt a teljesitmenyt mar akkor megkapta es azota se kellett neki gondolkodni azon hogy menni fog valami vagy nem es hogyan. Ezen kivul a csak kartyak netto aranak kulonbseget osszehasonlitani badarsag mert az egyik fel egyszer vett kartyat es azota hasznalta amasik fel viszonek viszont azon felul meg 3 kartyat el kellet adni es ki kellett szerelni es 3 ujat megvenni, beszerelni es letesztelni. Ami nem nulla idobe telik es hacsak a kollega ideje ertektelen akkor az se mindegy.

    [ Szerkesztve ]

    Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

  • Sisco2

    tag

    válasz bot1978 #153 üzenetére

    Le szeretném szedni a Win10 -ről a Spectre/Meltdown elleni hotfixet. Tudnál segíteni melyiket keressem a listából, egyáltalán lehet így törölni utólag?
    A veszély része egyáltalán nem érdekel annyira kicsi rá az esély így otthoni felhasználóként.
    Sőt már az InSpectre toolt használom eleve ami átírja a registry ide vonatkozó részét, de én a hotfixet is szeretném törölni.

    Az a baj hogy amit az Asus kiadott bios updetet az uj microcode -al még anno már az is lassított jelentőset(utána már vissza se lehetett rakni a régit) , utána a Win10 fix meg még tovább :(

    [ Szerkesztve ]

  • Chaser

    titán

    válasz bot1978 #153 üzenetére

    pár játékot teszt képpen megnéztem az 570-nel, zen 2700-em van, allcore 3,4-en járatom most, nincs mikrolagg, semmi
    láttam itt is pár helyen,h ilyen vga-val ez meg az nem olyan jól megy régebbi cpu-val, hát nálam meg jól megy :) ha kell a játéknak a cpu akkor kell - ha csillió fps-re gyúrnék nyilván széthajtanám, meg vennék hozzá egy brutál vga-át, de amikkel én játszom így is meglesz a "csillió" fps, ezért nem hajtom jobban, felesleges - és ezzel nem azt mondom 8 magost kell venni, de igenis, ebben a kategóriában is számít a cpu -
    azt meg nyilván neked kell tudni megéri-e a73e ft-os 1660s, ami sajnos nem standard ár, de annyiért most van
    kb minden kategória túlárazott, azzal teljesen egyetértek, rx-ek lehet még lőni mostanában nagyon jó áron, de standard áron beteg ára van a vga-k 95+ %-ának - mázli h engem nem sok játék érdekel, cpu pedig kihagyhatatlan áron volt -

    szerk:
    3800+
    gw ghost alzáról 73e-ért, az jó vétel
    go to alza topik :K

    [ Szerkesztve ]

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • 3800+

    őstag

    válasz Chaser #159 üzenetére

    :R

    A kuponkóddal esetleg kérhetnék egy kis segítséget? Nem jövök rá melyik az...

    MSI Z370-A PRO, XFX 6700XT, Intel i7-8700, AIO, 2x8+2x16 GB 2400Mhz

  • bot1978

    senior tag

    válasz Sisco2 #158 üzenetére

    Az a tool jó, teszteltem és rendben van, csak annak is vannak verziói, szerintem az utolsót érdemes használni. Le lehet törölni utólag, csak sok van nem egy. Az update-tel visszajön, ha nem figyelsz. Dátum szerint lehet keresgélni, [link] itt le van írva melyiket mikor adták ki. A tool mellett szerintem nincs értelme egyébként törölni. Ha nem fut nem lassít. Asus nem tudom mit adott elő, de régi BIOS-t nem enged flashelni USB-ről? Ez komoly? Tuti? Ez nekem első hallásra user error, ettől még lehet, hogy így van, de inkább az alaplapod topicjában azért kérdezz rá. Én még eddig minden alaplapomra azt tettem fel, amelyiket akartam.

    (#159) Chaser

    szerintem nagyon nem objektív a legtöbb ember itt. Amikor benéztem a vízhűtés topicba éppen egy duplaradit vett az egyik srác a gép fenekére miközben már volt a házban egy tripla meg egy dupla, azaz 5 tag 5 ventivel és kellett neki egy hatodik tag meg egy hetedik tag és senki nem írta neki, hogy ne legyél már hülye. Egy darab VGA-t hűtött meg egy CPU-t. Megvette, betette a rendszerbe azt is, most örül.
    Rábeszélik egymást, megveszik, aztán kijön a Diablo 4 és lesz (innen elég sokan) aki 1000 órát fog beletolni az izom VGA-val abba a Diablo 4-be ami a Te 570-eddel ugyanúgy megy, szóval ez már érzelmi alapon működik, mint az autó. Nem a belvárosi dugó lesz attól jobb, ha 40 millás autóban sz.psz, de ha van rá pénz akkor meg kell venni. Aztán ha az is van, akkor kokót kell venni. Nem kell vele törődni. Költsön amire akar mindenki.

  • VGNGR

    senior tag

    válasz bot1978 #153 üzenetére

    "Elég az Ivy a 1060 alá, ez tuti." :N :N
    Tuti, hogy nem MINDEN ESETBEN elég.
    3770-em volt a 3 gigás 1060 alá és nem volt elég. BFV alatt és PUBG alatt sem volt elég alá. És nem arról volt szó, hogy 10-el kevesebb volt az fps, hanem olyan másodperces fps dropok és mikrolagok voltak pl. PUBG alatt, hogy kiugrott a szemem, meg az agyam a helyéről, illetve a játszhatóságot teljesen tönkretette. Ddr4-el és 6/12-vel kisimult minden. És ez a váltás pl. nálam nem "érzelmi" alapon történt, hanem egyszerűen kevés volt már a 3rd gen. az igényeimnek. i7 3770 ide - 16 gb ddr3 oda. Persze vannak játékok amikhez tökéletesen elég volt az a konfig, pl. Fortnite, azonban én szerencsétlenségemre nem azokat preferálom.

  • Chaser

    titán

    válasz 3800+ #160 üzenetére

    rájöttél ( :

    bot1978
    ez teljesen objektív, több embernél láttam 570/1060-aknál ááááá nem kell azalásemmi', ez meg az nyiknyiköl', de amúgy jó minden, nálam 570-nél amiket eddig néztem és másnál nyiknyikölnek', nálam semmi gond
    amikor az első 8 magos zen kijött, már első napokban tele volt a net tesztekkel, min fps-ben alul marad magas órajeles intelekhez képest, de! valahogy mégis sokkal szmuszabb' a játék
    ezt már én is meg tudom erősíteni, igaz 2700-tel :) és volt "régi cpu-s" tag aki váltott erősebbre, vga-t hagyta, ami utána megtáltosodott...sztem elég objektív

    szerk:
    egyébként 6 magos zent vettem először, 8-asra sajnáltam a pénzt, aztán úgy alakult olcsóbban megkaptam a 2700-et mint a 2600 volt, azt meg visszavittem elállással, egyébként nem vettem volna, de 6 magost mindenképp - 2700-nél smt-t is kikapcsoltam a 'csába -

    szerk:
    VGNGR
    ugye hogy ugye :)

    [ Szerkesztve ]

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • bot1978

    senior tag

    válasz VGNGR #162 üzenetére

    Ezek a nagy dropok... Ez tipikus tápfesz problem. Vagy tápegység vagy alaplap, de általában túl meleg márkás táp vagy gagyi táp vagy túl kidérdelt alaplapi VRM, de tuti hogy tápfesz problem. Semmi köze a témához. Az a baj, hogy egyetlen konfigból szerzett tapasztalattal hülyítitek egymást meg teljesen. Perpill több mint 100db Ivy-s gépem van és mondom, hogy elég. Most miért hazudnék? Semmi hasznom belőle. A DDR4-nek pláne semmi köze az egészhez...

  • #72042496

    törölt tag

    válasz bot1978 #164 üzenetére

    Tápfesz my ass. Ez úgy is reprodukálható, ha ugyanabba a gépbe tesz valaki egy mai i3-at, aztán egy i7-et.

    [ Szerkesztve ]

  • bot1978

    senior tag

    válasz #72042496 #165 üzenetére

    Ezzel a DDR4-et meg is cáfoltad. A CPU-ra kenni megint butaság, de itt már annyi felé ágazik a dolog, hogy nem lehet általánosságban, csak konkrét konfigról beszélni.

    Érted, most mit mondhatnék? Hogy a lapok "auto"-n mit csinálnak az külön megér pár misét. Ez az egész CPU-ban a GPU is kár volt szerintem, mert a memkezelés ezzel gyönyörűen el is van qrva sokszor.
    Osztott fizikai memória, de ennyi biten és akkor dual vagy nem dual, a BIOS meg csak kavar össze-vissza tele buggal.
    Ma éppen betettem egy 3770-et egy z77-es extreme4-m-be és 5 hosszú beep, ami Asrocknál azt jelenti szerintük, hogy nincs benne VGA. Dedikált VGA-t beteszem, persze megy vele tökéletesen, de a BIOS-ban a hídon nincs más opció az elsődleges VGA-nál csak a PEG, instant flash bios volt több verzióra, de továbbra is mintha nem lenne GPU a CPU-ban. Na ezek után vajon mennyi memóriát használ a HD4000, amit nem is lát a BIOS miközben a lap CPU kompatibilitási listájában az van, hogy a 3770-el all BIOS megy a lap, vajon dualban kezeli e a RAM-ot, ha 4 bankból csak kettőt címez meg, miközben látja mind a négy 4GB-os memória modult mégis azt írja, hogy 8GB mem dualban, tehát valami sz@r a memkezelésben és ha nincs IGP pedig kéne legyen, akkor nyilván az osztott mem is remekül megy, a CPU meg másik gépben jó. Na, ilyen meg egyéb nyalánkságok.A cmos clr meg semmit nem ér.

    Ez is valami isteni szopakodás lesz már érzem, de miközben ilyeneket látok kezdjek okoskodni dropról távokosban? Hát mi van itt? Fogalmad nincs, mert a csili-vili grafikus BIOS mögött nem látod mi a tosz van még sokszor akkor sem, ha ott ülsz előtte. Ilyeneket ne mondjatok egymásnak, hogy a drop CPU miatt van.
    A drop amiatt van mert valami rosszul van beállítva (ha nem a tápfesz). Az más kérdés, hogy van e hozzáférésed az adott konfignál és be tudod e jól állítani, vagy az a konfig abban a formában úgy éppen sz@r és droppol.

    [ Szerkesztve ]

  • VGNGR

    senior tag

    válasz bot1978 #164 üzenetére

    Ugyanazzal a táppal meg hasít a coffee lake. Erdekes nem? :U Én tudom, hogy nálam mire volt elég az ivy és mire nem. Ha neked elég, mindenre tökéletes akkor örüljünk neki, boldogság van. Részemről téma lezárva.

  • Chaser

    titán

    válasz bot1978 #164 üzenetére

    igen, az is lehet, de nem feltétlen az
    nem csak ivynél fordul ez elő, bármilyen újabb lap és gyengébb cpu párosnál is, korrekt táp mellett is
    ddr4-nek sztem sincs köze semmihez :) leht valamivel gyorsabb, de a jóval magasabb késleltetések mitt érdemben biztos nem, max kevesebbet eszik mint az előző gen és jobban mutat tesztekben - 4000@cl12 környéke biztos más, ha van egyáltalán olyan és van ölösleges fél vesáje az embernek ( : -

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • bot1978

    senior tag

    válasz Chaser #168 üzenetére

    Bármilyen gépet be lehet rosszul állítani. Tulajdonképpen el kéne menni a komplett brand gépek irányába és nem a tuningolhatóságért fizetni a felárat, hanem az egész gép átgondoltságáért, ami ott kezdődik, hogy nincs 8 féle BIOS, mert az az egy, ami van, az jó.
    Nincs tuning, mert fel sem merül, hogy a power user hozzányúlkáljon úgy, hogy nincs igazából rendes hozzáférése.
    Csak ott a bibi, hogy manapság nincs idő semmire. Ki kell jönni tegnapra vackokkal, aztán a tengernyi elkapkodott szemétből legózhatsz és a végén nem csak drága, de még sz@r is.
    Egy prémium lapot esetleg be tudsz magadnak jól állítani ha szerencséd van, csak az meg annyival drágább, hogy bőven veheted helyette az erősebb CPU-t, szóval az egész hardverpiac úgy hülyeség, ahogy van.
    A marketing szakmát kár volt ide beengedni. Ezek miatt meg nem győzöl már senkit, hogy nem csiribusz maximusz kell, hanem a hardverek átgondolt egymáshoz illesztése és ez nem a user dolga, NEM. Nem a kisker dolga. NEM. Ez a gyártó dolga, mert neki van rendes hozzáférése.

  • Chaser

    titán

    válasz bot1978 #169 üzenetére

    nálam a br 20e ft-os lapban csúcsúl zen 2700, és nekem kell "custom bios" :)
    én uv-zok mindent amit lehet, tuningot esetleg heccbű' megnézem, de uv és akár underclock az kell, 8 mag olyan szépen elkaristol allcore 3,4-3,6-on értelmes fesszel, h öröm nézni, se a vrm-eket nem terheli agyon, se a tápot, kis sz@ros lap is röhögve bírja
    persze a nagy többsgénél kell a csiguszmaximus' lap legalább 40e-ért, legalább 25e-s hűtő, és tesznek az én értékeimhez +10-15%-ot, a fogyasztásra 40-50-et, de akkor az a hujdejó' mert kihajcsa' a jóistent' is ( :
    de én már nem ma kezdtem, nagyon régen tényleg volt értelme az oc-nek, csak akkor alapon kevés volt a hw-ek tudása, és nem vért izzadva és rakás pénzt belepakolva jött össze 10-15-20%, hanem sokszor csukott szemmel sok esetben 50+ % akár filléres lapban, olcsó hűtővel...persze már akkor is voltak akik megvették a 30-40e-s lapokat, aztán rávertek az én eredményeimre pár száz mhz-et olyan hűtővel, ami drágább volt a lapomnál, akkor is csak mosolyogtam ezen... :)

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    válasz bot1978 #166 üzenetére

    De, ezek az ocsmányfajta droppok általában a nem kellően optimalizált engine <-> korosodó CPU korrelációjában szoktak előjönni. Néha elég a tré engine is, nem kell régi proci - már ha feltételezzük, hogy az OS korrekt állapotban leledzik.

    Amúgy tavasszal én is i7-3770-ről váltottam R5 2600-ra. Azért van különbség. A 0,1 %-os minimumokban is.

    Én imádom a Sandy/Ivy Bridge-et, nagyon durva, hogy 7, ill. 8 évig relevánsak tudtak maradni, és sok, kevésbé high-end felhasználásban még jópár évig azok is maradnak, de azért már kezd meglátszani rajtuk a kor. Kb. lassan eljutottunk arra a pontra, hogy már az ultra-budget kategóriában sem feltétlenül érdemes a nulláról LGA 1155-re építkezni, ha nem csak szoftosan netezgetnél/irodáznál/filmeznél, hanem mondjuk néha játszanál vagy CAD-ezgetnél is vagy ilyenek, mert egy belépőszintű AM4-es szett - a maga, jól kézzelfogható előnyeivel egyetemben - nem sokkal drágább.

    [ Szerkesztve ]

    SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

  • acumen880711

    tag

    Sziasztok!

    Kérhetnék erről: GIGABYTE GeForce GTX 1660 SUPER GAMING OC 6GB GDDR6 (N166SGAMING OC-6GD) véleményt?

    Kicsit elvesztem a Ti, Super Oc, Super ventus vagy épp jelölés nélküli 1660-asok között.

    A graf. chip és memória sebessége szinte mindegyikénél eltérő, de nem markáns mértékben. Jelent ez a gyakorlatban bármit is, érdemes rá figyelni?

    MSI Gaming-en kívül még melyik az, amit 90 k körül jó szívvel ajánlanátok?

    Köszi szépen előre is!

Új hozzászólás Aktív témák