Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • .tnm

    addikt

    válasz PpenoO #22 üzenetére

    "Ez nem magyarázza azt, hogy a ps3 előállítása kb 1,5x annyi, mint amennyiért te megveheted. Blu-ray lesz a befutó, akkor annak a profitjának jelentős része fogja pótolni a több miliárdos ps3 veszteséget."

    Na meg ugye a sorra megjelenő játékok. De ez nem szégyen, vagy bénázás volt a Sony részéről. Senki nem veti fel a Canon, meg HP, stb..-nek, hogy a nyomtatói (alsó- és középkategóriában) önköltségi ár alatt vehetők. Ők a patronon nyerik ezt vissza. Sony a PS3-mal befektetett a blu-ray-be, és úgy tűnik jól tette.

    "télleg sokkal olcsóbb átalakítani mostani dvd gyártósorokat, mint komplett újat venni a Sonytól..."

    ennyire nem mentem bele a gyártási technológiába, de elhiszem (bár azt még nem írtátok le, hogy a jelenlegi DVD gyártósorokat nem lehet, Blu-ray-re alakítani)

    "1. Teljesen új technológia = + ktsg neked
    2. Blu-ray formátum egy kézben van = monopólium = +ktsg neked
    3. Nehéz előállítási feltételek = lassabb fejlődés, disztribúció = +ktsg neked"

    A HD-DVD mögött is egy pénzéhes bagázs áll, és hidd el, az hogy jelenleg a Sony az egyetlen, aki Blu-Rayt gyárt, az is meg fog változni.

    Egyébként is mire ezek a lemezek az előállítás és tartalom árával arányosak lesznek, addigra rengetegszer csökkentik majd a készítés költségeit.

    A Blu-ray lemezek (akár műsoros, akár írható) eleinte pont annyiba fog kerülni, amennyiért még megfelelően sok ember veszi. És a HD-DVD is ennyibe kerülne, csak a HD-DVD tábornak több lenne így a profitja.

    Egyébként nem annak örülök, hogy a Blu-ray nyert, hanem, hogy nyert az egyik (mert sztem ez történt épp). Hidd el, ha mindkét lemez a piacon maradt volna, mire eljut arra szintre, hogy a helyi Auchan-ban 10-es csomagban vedd, a két formátum ára között lenne 10 ft (pontosabban talán addigra 0.05€)

    És abban is biztos vagyok, hogy a Blu-Ray kapacitása is növelhető idővel. (Sony is hülye lenne egy technológiai zsákutcával harcba szállni, mivel egy esetleges győzelem során ugye minél tovább aratná le annak a gyümölcsét.)

    It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

Új hozzászólás Aktív témák