Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • scansat

    tag

    Én nem tudom...senki nem olvas híreket? A videokártyás bányászatnak gyakorlatilag már borítékolhatóan befellegzett. Egymás után tiltják be az országok, így vagy kizöldülnek..vagy mennek a levesbe. Múltkor már megírtam hogy hacsak a chiphiány vagy egyéb katasztrófa nem szól közbe, év végére lesz bőven eladó VGA. Az nVidia meg teljesen jogosan lerabolja a Miner-piacot és a sok lúzer aki most akar bányászgépet fejleszteni, még had vegye. Akinek meg esze van, most a csúcson száll ki a Bitcoinból, -mert ugye a döglött lóról idejében tudni kell leszállni! És ezt fel lehet írni, fél év múlva meglátjuk igazam lesz-e? Pár nagyágyú már kiszállt titokban a BTC-ból. Musk is meghúzta a harangot még ha a közösség ekézte is érte.
    A másik. Korábban ment a vita a nemsokára piacra ömlő bányászkártyákról. Tesztek vannak róla, mégpedig a 2018-as BTC bedőlés utániról, hogy a piacra öntött bányászkártyák milyen szinten voltak sz@rok. Terhelés alatti kép szétesések, pixelhibák...stb. Lévén ezen kártyák sűrűn egymás mellé zsúfolva élték életük, napi 24 órában full terhelésen, nem éppen a legjobb hűtéssel a helyhiány miatt, sok tranzisztor adta meg bennük magát. Ezt anno a bathtub curve másnéven fürdőkéd görbével mutatták be. A wear-out, vagyis a lefutott üzemórák (Garanciaidő) esetükben mások mint Pistike gépében aki naponta max 3-4 órát játszik. Egy VGA nem új autó, hogy 1 év vagy 100 ezer km a gari.
    Mindezek fényében ÉN a saját véleményem szerint vennék bányászgépből RTX 3080-ast (mert arra hajtok) de max 100 ezerért. Ha efelett lesz a használt, akkor rendelek a Casekingről újat. (ami ára szintén zuhanni fog a piacra öntött használtak miatt)

Új hozzászólás Aktív témák