Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dany007

    veterán

    válasz ncc1701 #125 üzenetére

    Sajnos az csak egy dolog és valószínűleg egyedi körülmények között jöhetett ki az érték.
    Érdemes megnézni egy szélesebb perspektívát is: LINK.
    Itt látható, hogy a teljes időszak alatt, országonként hogyan változott a halálozási arány. Nyilván soktényezős a dolog, de a lényeg, hogy a görbe nem igazán esik 2% alá semmilyen időszakban vagy ország esetében.

    Igen, összességében szerintem is nagyon elcseszték és részvétem a veszteségedért. =/
    Pedig az elején jól kezelték. Gyorsan léptek, gyorsan meglépték a durvább lezárásokat is. Aztán a végén a tömeges kiürítéssel nagyon mellé nyúltak. Több ezer embert megszívattak, miközben az orvosok / ápolók gyakorlatilag unatkoztak egész nap. Mert Covidosból kórházban csak párszázan voltak országos szinten.

    Ez szerintem annak a jele, hogy bepánikolt a kormány. Tudták ők nagyon jól, hogy amúgy is ótvar szar az egészségügy és látva az olasz eseményeket, hááát... tényleg csak "mázli", hogy itt nem lett olyan még tavasszal.

    Aztán most a második hullámot szerintem már az elejétől kezdve elcseszték. Eleve a külföldi nyaralásokat se kellett volna engedni. És az elmúlt fél évben azért lett volna lehetőség legalább alapszinten embereket képezni mondjuk lélegeztetőgép kezelésre vagy hasonló dolgokra. Nem mondom, hogy könnyű vagy egyszerű lett volna, de jó pénzért a sok kirúgott, de mondjuk legalább érettségizett emberből biztos lett volna pár száz, aki bevállalta volna. A kórház kérdés is röhej. Tavasszal két hét alatt felhúztak 60-70 főnek elegendő járványkórházat és ott bizonygatták, hogy szükség esetén 7-8 ilyet is fel tudnak húzni... Most hol vannak ezek? Oké, lehet nem lenne rá személyzet, de szerintem ha májusban elkezdik a toborzást és képzést, akkor tuti nem lenne ekkora gáz, mint most.
    Az meg külön dühítő, bosszantó és rendkívül pofátlan lépés, hogy ilyen szituációban még mindig sportra és focira költenek milliárdokat. A vírus közepén. És van pofájuk egy győztes meccs után hencegni a stadionokkal... Jézusom, komolyan, mintha valami óvodások gyülekezete lenne a kormányunk. Ki nem szarja le a focit, miközben kezdenek megtelni a kórházak, nincs ember és erre vonatkozóan semmilyen plusz lépést nem tettek. Ja de megemelték a fizetésüket, de olyan feltétellel, hogy a 70%-uk inkább nem írja alá és elmegy magánba vagy külföldre...
    De hogy ezt is ki találta ki így? Most komolyan! Fizetésemelés oké, ideje volt már. Az, hogy nem vállalhatnak magán praxist még azt is meg tudom érteni valahol... De az, hogy random 2 éve átvezényelhetik őket bárhová az országban? Ki az az idióta aki ezt bevállalná? Mert akinek családja van vagy egyáltalán tervez a jövőben, az biztos nem fog ilyet bevállalni. De akkor miért kellett ezt beletenni? Nem értem... Mintha valami fogyatékos találta volna ki mindezt...

    Na nem mérgelődök tovább.

Új hozzászólás Aktív témák