Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dany007

    veterán

    Baszki de durva. Most olvasom!
    Kitartás ember! Kell egy kis idő, amíg az immunrendszered kipucolja azt a szart. De már jóideje tart, a leírás alapján már túl vagy a mélyponton. Ha lassan is, kis visszaesésekkel, de innentől már felfelé vezet az út.
    Végigolvastam a bejegyzést és a hsz-eket is , közben reméltem, hogy mire a végére érek, már happy end lesz. Úgyhogy húzzá' bele! :D

    Próbálj egy kicsit szellemileg is ráfókuszálni. Bár nem hiszek az ilyenekben, de azért mégiscsak te irányítod a testedet. Pihenj sokat és ha épp jobban érzed magad, akkor is csak pihenj tovább, ahogy addig.
    Hány napja tartanak a tünetek? 8-9? Durva. Azt azért jó látni, hogy a dokik foglalkoznak veled. Mert most azért elég szar a helyzet.

    Várjuk a további infókat és kitartást Neked! :R

    szerk.: a láz egyébként nem olyan rossz dolog. Én speciel imádom, de sajnos nagyon ritkán vagyok lázas. A lényeg, hogy olyan 38,5 -39,0-ig akár hagyhatod is, mert segít a vírus elpusztításában.

    [ Szerkesztve ]

  • Dany007

    veterán

    Amúgy nekem rohadt furcsa ez a vírus. Nem vagyok összeesküvéshívő mielőtt bárki ezt gondolná.
    A furcsa az, hogy ennyire különbözők a tünetek és a betegség lefolyása. Már nagyon sok story ismert a tünetmentességtől a heteken át tartó szenvedésen keresztül a halálig, kortól függetlenül. Kortól függetlenül, mert volt olyan 90+ éves aki felgyógyult és olyan ~ 30 éves, aki belehalt alapbetegség nélkül is. A két véglet között pedig - akár azonos kor és egészségi állapot esetén is(!!!) - baromi nagy a kilengés a tünetek tekintetében. Azonos kor, sportoló vs nem sportoló mindegyik alapbetegség nélkül, mégis az egyik hetekig kórházban a másik meg egy napos láz után el is felejti az egészet. Van akinek pár napos láz köhögés nélkül, a másik meg kiköpi a tüdejét. Millió egy tünet van már felsorolva hozzá, de sokaknak csak az egyik vagy a másik van csak és kizárólag.

    Melyik másik vírusos betegségnek van ennyire szerteágazó lefolyása? Ennyire különböző? (persze azonos életkor és azonos egészségi állapot esetében). Mert én nem tudom.

  • Dany007

    veterán

    válasz bacsis #108 üzenetére

    Jó hallani, hogy megint jobb egy picit. :R
    Kitartást a továbbiakhoz!

    Úh, most nekem is megjött a kedvem egy kis CNC-hez így látva a Panzert... :DD A régi szép idők. :)

    @Hieronymus +@cskamacska:

    Elsősorban én is a genetikára gondoltam! A vírusmennyiség is logikusnak tűnik. A citokinviharról már olvastam, most rákerestem bővebben is. Ez azért egy sima influenzánál nem jellemző.

    Az emberek viselkedése szerintem részben azzal magyarázható, hogy régen találkoztak utoljára ilyen szintű világjárvánnyal. Igen talán a múlt század elején. Persze voltak, vannak és lesznek is járványok, de azért a legtöbb lokálisabb. Lásd ebola. 2009-ben a h1n1 volt porondon, de azt valahogy sikerült megfékezni.
    Szóval szerintem már túl rég volt ilyen.
    Plusz a közösségi médiának köszönhetően minden eddiginél jobban terjednek az álhírek és az összeesküvéselméletek. És szerintem ez a legnagyobb gond. Hogy kb minden hülye teret kap akinek a hülyesége minden eddiginél könnyebben eljut minden más hülyéhez is.
    Mert pl ~30 éve max az esti híradóból meg a (bulvár és nem bulvár)újságokból tudtak tájékozódni az emberek. A bulvárról már akkoris tudták, hogy hiteltelen. A tévés, rádiós híradások meg azért nem beszéltek annyi hülyeséget, mint manapság, illetve a felhozatal is töredéke volt.
    Anno egy ilyen Gődény féle ember maximum annyi embert tudott volna elérni, mint a Blikk aktuális szerelmi horoszkóp szekciója. Na de most? Áldott szólásszabadság. :)

  • Dany007

    veterán

    válasz ncc1701 #117 üzenetére

    Nem igazán érdemes félvállról venni. Maximum nem kell pánikolni.
    De vannak tények, amiket más, korábbi tényekkel összehasonlítva egyből kiderül, hogy bizony szükségszerű lezárni és komolyan venni.
    Tény, hogy pl az influenzához képest 5-6x-os a halálozási arány. Tény az is, hogy az usa-ban (erről szólt a cikk) idén szeptemberig többen haltak meg Covid 19-ben, mint az ezt megelőző 5 évben influenzában összesen!
    És az is tény, hogy a lezárások ellenére a második hullámban több uniós országban (is) - köztük a mienkben is - az egészségügyi rendszer a teljesítőképessége határára jutott a sok Covid megbetegedés miatt. Ilyen az elmúlt 60-70-80 évben biztosan nem volt! Mondom mégegyszer, úgy jutott idáig, hogy mindenféle korlátozások és lezárások is érvényben voltak / vannak! És ez nem csak a Covidosokat érinti, hanem mindenki mást, akinek amúgy bármilyen hétköznapi oknál fogva sürgősségi ellátásra van szüksége, mert lehet nem jut hozzá, vagy csak megkésve, vagy egyáltalán nem, mert nincs rá kapacitás, ember, ágy stb... És ez az igazi probléma, hogy emiatt azok is tömegével halhatnak meg, akiknek amúgy közük sincs Covid-os megbetegedéshez, de amúgy normál helyzetben simán meglehetne menteni őket.

    +1 bónuszként. Azért is kell nagyon nagyon komolyan venni a jelenlegi helyzetet, mert mindezeket együttesen figyelembe véve is a Covid-19 csak egy piszlicsáré vírus. Közelébe sincs az olyanoknak, mint mondjuk az Ebola, ahol a halálozási arány 70-90% a Covid-19 átlagos 3-6%-ához képest. Mert egy Ebola szintű vírus esetében itthon most nem 3800 halott lenne, hanem kb 1,5 millió! Úgyhogy a Covid egy jó demó verzió arra, hogy ezek után a világ komolyan felkészüljön egy esetleges igazán gyilkos járványra, mert amit a világ mutatott most a Covid alatt az egész egyszerűen gáz, kevés, gyenge.

  • Dany007

    veterán

    válasz ncc1701 #125 üzenetére

    Sajnos az csak egy dolog és valószínűleg egyedi körülmények között jöhetett ki az érték.
    Érdemes megnézni egy szélesebb perspektívát is: LINK.
    Itt látható, hogy a teljes időszak alatt, országonként hogyan változott a halálozási arány. Nyilván soktényezős a dolog, de a lényeg, hogy a görbe nem igazán esik 2% alá semmilyen időszakban vagy ország esetében.

    Igen, összességében szerintem is nagyon elcseszték és részvétem a veszteségedért. =/
    Pedig az elején jól kezelték. Gyorsan léptek, gyorsan meglépték a durvább lezárásokat is. Aztán a végén a tömeges kiürítéssel nagyon mellé nyúltak. Több ezer embert megszívattak, miközben az orvosok / ápolók gyakorlatilag unatkoztak egész nap. Mert Covidosból kórházban csak párszázan voltak országos szinten.

    Ez szerintem annak a jele, hogy bepánikolt a kormány. Tudták ők nagyon jól, hogy amúgy is ótvar szar az egészségügy és látva az olasz eseményeket, hááát... tényleg csak "mázli", hogy itt nem lett olyan még tavasszal.

    Aztán most a második hullámot szerintem már az elejétől kezdve elcseszték. Eleve a külföldi nyaralásokat se kellett volna engedni. És az elmúlt fél évben azért lett volna lehetőség legalább alapszinten embereket képezni mondjuk lélegeztetőgép kezelésre vagy hasonló dolgokra. Nem mondom, hogy könnyű vagy egyszerű lett volna, de jó pénzért a sok kirúgott, de mondjuk legalább érettségizett emberből biztos lett volna pár száz, aki bevállalta volna. A kórház kérdés is röhej. Tavasszal két hét alatt felhúztak 60-70 főnek elegendő járványkórházat és ott bizonygatták, hogy szükség esetén 7-8 ilyet is fel tudnak húzni... Most hol vannak ezek? Oké, lehet nem lenne rá személyzet, de szerintem ha májusban elkezdik a toborzást és képzést, akkor tuti nem lenne ekkora gáz, mint most.
    Az meg külön dühítő, bosszantó és rendkívül pofátlan lépés, hogy ilyen szituációban még mindig sportra és focira költenek milliárdokat. A vírus közepén. És van pofájuk egy győztes meccs után hencegni a stadionokkal... Jézusom, komolyan, mintha valami óvodások gyülekezete lenne a kormányunk. Ki nem szarja le a focit, miközben kezdenek megtelni a kórházak, nincs ember és erre vonatkozóan semmilyen plusz lépést nem tettek. Ja de megemelték a fizetésüket, de olyan feltétellel, hogy a 70%-uk inkább nem írja alá és elmegy magánba vagy külföldre...
    De hogy ezt is ki találta ki így? Most komolyan! Fizetésemelés oké, ideje volt már. Az, hogy nem vállalhatnak magán praxist még azt is meg tudom érteni valahol... De az, hogy random 2 éve átvezényelhetik őket bárhová az országban? Ki az az idióta aki ezt bevállalná? Mert akinek családja van vagy egyáltalán tervez a jövőben, az biztos nem fog ilyet bevállalni. De akkor miért kellett ezt beletenni? Nem értem... Mintha valami fogyatékos találta volna ki mindezt...

    Na nem mérgelődök tovább.

  • Dany007

    veterán

    Örülünk ha jobban vagy kollega! :)

    Most van rá egy kis esély, hogy én is elkaptam... :DD Ami tudom nem vicces, de néha már úgy vagyok vele, hogy essünk már túl rajta, mert már nagyon unom. Az állandó bizonytalanságot, a napi szintű adatokat hányan haltak meg, köztük hány 50-40 alattival... akkor volt-e alapbetegsége vagy sem stb...

    Szombaton egy tárgyalásra mentünk a pesti kolleganővel itt a Balaton parton. Egy kocsival mentünk, semmi baja nem volt, alig találkozik emberekkel, nyilván maszk nem volt rajtunk. Ok. Ma délelőtt hív, hogy jól vagyok-e meg van-e valami bajom és hogy amúgy hogy vagyok? :D Na mert hogy ő szombat estére szarul lett. Totál kidőlt egész hétvégére, a férje is. Ő csak levert, mert nem bír 2 percet menni mert utána hulla fáradtnak érzi magát. Kicsit taknyos és már köhög is. A férje szarabbul van picit, ő már szagokat és ízeket se érez...
    Na mondom fa..a! Én jól még vagyok... Holnap mennek tesztre. 2x fél órát utaztunk autóban egymás mellett, nem pusziszkodtunk nem értünk egymáshoz. Igazából csak páromat féltem, mert neki volt 1,5 éve légmelle, ismeretlen okból, valószínű elhúzódó gyulladás vagy hasonló, de elég durva 1 hét intenzív lett az eredménye plusz 1 hét tüdőszanatórium, majd még 4 hét lábadozás itthon. Szal ennyi.

    De ahogy hallom Bacsis, nálatok is igazából csak te nyelted be csúnyábban, a többieken simán átment. Én szívesen elviselek 1-2 hét rosszullétet, ha a többieknek nem lesz bajuk. :) Sőt, igazából imádok lázas lenni. Szóval az is jöhet. A tüdőproblémákat már inkább kihagynám.

  • Dany007

    veterán

    válasz ncc1701 #143 üzenetére

    Szerintem valamit alapvetően félreértesz.

    Igen, amit írsz azok valóban valós problémák és biztos sokan halnak meg abban is napi szinten. De, pontosan leírod a kettő közötti legnagyobb különbséget is. Mégpedig, hogy testmozgással, helyes táplálkozással stb mindez igazából megelőzhető. Plusz egyet hozzátennék, hogy akaratodon kívül és készakarva se tudod ezeket a betegségeket továbbadni, nem tudsz cukorbetegséggel megfertőzni mást csak mert véletlenül ráköhögtél, se szív-érrendszeri problémát se tudsz másnak okozni egy puszival.

    Ebben pont az a lényeg, hogy az egyénre van bízva a döntés. Mert megelőzhető, kezelhető. Van döntési lehetőséged, tőled függ, hogy kockáztatod-e ezeket a "népbetegségeket" vagy sem. De még idősebb korban is van lehetőség helyrehozni, gyógyítani, korrigálni.

    Na, a Covid meg tök más dolog. Hiába sportolsz és étkezel rendesen, akkor is elkaphatod, akkor is megbetegedhetsz és simán megfertőzhetsz másokat úgy, hogy észre se veszed. És igen, bele is halhatsz. Nem 30 - 50 éven belül, hanem heteken belül.

    Ha ezek után se látod a brutális nagy különbséget, akkor tényleg gond van szerintem.

  • Dany007

    veterán

    válasz bacsis #146 üzenetére

    Jobbulást mindenkinek! :R

    Még lehet amúgy, hogy én is elkaptam a hétvégén. És ebből (is) látszik milyen gyorsan és könnyen átadható egy ilyen vírus és mennyi emberhez elérhet.
    Szombaton megbeszélésre mentem a pesti kolleganőmmel. Egy kocsival mentünk, nyilván semmi baja nem volt, ő se jár emberek közé csak vásárolni, hát nem volt rajtunk maszk. Illetve tárgyalni mentünk, ott se volt rajtunk maszk. Nyilván, ha valaki csak egy kicsit is náthás a csapatból, akkor lefújjuk az egészet. De, hát nem állhat meg az élet, meg valamiből meg is kell élni.
    Na a lényeg, hogy eltelt 3 nap és hétfő délután hívott, hogy én jól vagyok-e meg minden rendben van-e? Oh na mondom Covid? Hát igen. Aznap már nem érzett szagokat se ízeket és vasárnap elég szarul is volt. Se ő se a férje. Szombat este már fáj a feje, aztán vasárnap kidőltek, majd már jött a szag és ízlelés vesztés. Kedden tesztre mentek és szerdán kiderült, hogy pozitívak.

    A lényeg, hogy a tünetekből adódóan én mindezt csak hétfőn tudtam meg. 3 nappal a találkozó után. De, vasárnap voltunk fent anyáméknál, ahol én nem, de a gyerek ölelkezett vele meg minden. Puff, én elvileg megfertőztem a gyereket, a gyerek a nagymamát. A nagymamához húgomék is felmentek később, őt is megfertőzhették. A gyerek hétfőn még ment iskolába, ahol simán megfertőzhetett legalább 3-4 másik gyereket, aki ezt egy nappal később simán továbbadhatta a szüleinek... és így tovább és így tovább. A lényeg, hogy cirka 3 nap alatt 1 embertől kiindulva simán megfertőződhetett 10-15 másik ember, mindez úgy, hogy kizárólag a legszűkebb családi körben találkoztunk és úgy is minimálisan.

    Nálam egyelőre semmi érdemi tünet. Tegnap este kicsit benáthásodtam, éreztem a torkomat. Már ebből csak a nátha maradt, de minimális szinten. Illetve ma érzek valami minimális nyomást a tüdőmön, de párom szerint csak beképzelem. :D Simán lehet. Úgy számoltam, az átlag alapján holnap / holnap után kell kijönnie az első tüneteknek. Ha nem jön, akkor valószínű nem sikerült elkapni. Pedig már én is túlennék rajta. =/

  • Dany007

    veterán

    válasz bacsis #153 üzenetére

    "Sajnos" semmi. Picit náthásabb vagyok az elmúlt napokban, de még ez is semmi. Ilyenkor télen reggel, meg amikor hidegről megjövök szoktam fújni az orromat. Most párszor ezeken kívül is kell fújni. Szóval tényleg semmi, valószínű nem kaptam el. Pedig jó lenne már túlenni rajta, mert nagyon frusztrál ez az állandó para hogy mikor kapjuk el meg milyen lesz...

    Örülünk, hogy kezdesz helyrejönni. Már ideje volt. :) De ez is jól mutatja mennyire kiszámíthatatlan ez a vírus...

    @mephi666:

    Kitartás Nektek! És már bocs, de tavasszal mikor bespájzoltunk, első dolgom volt, hogy a tálca sört megvettem.. ;] Azért azt kihagyni... Mint amikor új gépet raksz össze magadnak és elfelejtesz VGA-t venni bele. Persze a PC elmegy IGP-vel is, de azért egy rendes VGA jelentősen növeli az élvezeti faktort! :D

Új hozzászólás Aktív témák